Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 21.10.2006 o 20:54, Vaxinar napisał:

> "Mirror Mirror"
Tam występuje właśnie typowy power metalowy wokal. :)

No a ja o tym nie myślałem xD. A na przykład w takim Nevermoon występuje też niski wokal... Nie wiem sam... Ale i tak power wymiata :D:D:D

BTW
Wiecie co zauważyłem??

Dobrze jest casem posłuchać jakiegoś Deatha. Po szkole, czy tam po innych nieprzyjemnych sytuacjach to nawet odpręża. Włączam sobie płytkę Behemotha Demigod, piosenkę druga"Conquer All" i od razu jest mi lepiej. Właściwie nie wiem czemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 21:01, turpis napisał:

czy ktos slyszal o takim zespole jak opeth?? Jest super!!!:D polecam!!


Opeth był już pare razy wspomniany.

Imho ich najlepszą płytą jest Damnation. A i godnym wspomnienia jest, ze mieli trasę razem z koRnem ( gdy ich gitarzysta został wybrany zastępcą do starych utwrów za HEAD-a) A utwór Windowpain wymiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 20:58, Alexei Kaumanavardze napisał:

Dobrze jest casem posłuchać jakiegoś Deatha. Po szkole, czy tam po innych nieprzyjemnych sytuacjach
to nawet odpręża. Włączam sobie płytkę Behemotha Demigod, piosenkę druga"Conquer All" i od
razu jest mi lepiej. Właściwie nie wiem czemu...


Tylko, że behemoth do black metal. :/ Nienawidzę wokalu tej kapeli.
Z death metalowych polecam Ci Children of Bodom. Mają powerowe granie, ostre i szybkie ponieważ dwie gitary i jeszcze klawisze robią swoje i fajny wokal, growl ale nie taki jak w behemocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 21:11, Vaxinar napisał:

Tylko, że behemoth do black metal. :/ Nienawidzę wokalu tej kapeli.
Z death metalowych polecam Ci Children of Bodom. Mają powerowe granie, ostre i szybkie ponieważ
dwie gitary i jeszcze klawisze robią swoje i fajny wokal, growl ale nie taki jak w behemocie.


na stornie tej kapeli jest napisane, ze grają techniczny Death Metal... No ale ja znawcą nie jestem

A Children-ów słyszałem, ale mi nie weszły.... Już wolę nie wiem Vadera, albo Cannibal Corpse... Kolega puszczał mi jeszcze Nail-a Tiamath i pare innych, ale jakoś mi nie podchodzą ogólnie... A z tym behemothem to właściwie nie wiem czemu nagle mi sie spodobał... rilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 21:16, Alexei Kaumanavardze napisał:

A Children-ów słyszałem, ale mi nie weszły.... Już wolę nie wiem Vadera, albo Cannibal Corpse...
Kolega puszczał mi jeszcze Nail-a Tiamath i pare innych, ale jakoś mi nie podchodzą ogólnie...
A z tym behemothem to właściwie nie wiem czemu nagle mi sie spodobał... rilli.


A które ich nagranie ? Aż się dziwie, że Ci nie podchodzą.
Sama ich muzyka to power metalowe arcydzieło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:03, Pustelnik88 napisał:

Widziałem atrakcyjne ceny w sklepach... Toż to kult dla blackmenów :D

Aż strach pomyśleć, na jaki tym razem pomysł wpadniesz po przesłuchaniu nowej płyty... Studnia krwi już była. :D

Zos Kia Kultus Behemotha ostatnio praktycznie nie opuszcza mojego WinAmpa. Dla mnie bardzo miodzista płytka, choć nie miałem okazji się wgłębiać w pozostałe dzieła zespołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:09, lurynowicz napisał:

Aż strach pomyśleć, na jaki tym razem pomysł wpadniesz po przesłuchaniu nowej płyty... Studnia
krwi już była. :D


:D Jestem w trakcie nagrywania płytki jak wiesz... Pustelnik - Leśny Skowyt... To będzie taki Funeral Ambient Metal... Wiem, że zaraz wyskoczycie, że coś tu wydziwiam z gatunkami metalu itp. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:13, Pustelnik88 napisał:

Wiem, że zaraz wyskoczycie, że coś tu wydziwiam z gatunkami metalu
itp. ;D

Nie wiem jak inni, ja zdążyłem się przyzwyczaić. :) Wszak zawsze z otwartymi ramionami przyjmuję to, o czym nikt nigdy nie słyszał i to, czego nie znajdziesz w "Tylko Rock" albo w Google. Zapodasz jak zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się ostatnio zdołowałem ;/ Na jednej ze stron zobaczyłem, że Keep of Kalessin (Skandynawski zespół BM) gra... UWAGA!!!:
Techno Black Metal
Normalnie mi ręce odpadły i głowa się potoczyła pod biurko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurcze, możecie polecić mi jakiś dobry metalowy zespół? bo jakoś nie chce mi sie przetrząsać całego tematu w poszukiwaniu atrakcyjnej nazwy :)
lubie ciężkie granie (choć niektórym zatwardziałym metalom może sie ono wydać jedynie słodkimi melodyjkami do snu :)) słuchałem przez pewien czas Dimmu Borgir (szczególnie polubiłem "Burn in Hell") ,ale jakoś teraz mi odrobinę przeszło. szukam wiec czegoś nowego, dobrego do słuchania w autobusie podczas jazdy do szkoły :)
z innych zespołów słucham Disturbed, Godsmack, Nirvana i Nickleback - może to pomoże w opisaniu moich muzycznych gustów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:27, Azrathel napisał:

z innych zespołów słucham Disturbed, Godsmack, Nirvana i Nickleback - może to pomoże w opisaniu
moich muzycznych gustów.


Toż to Satanic Black Metal :D
Polecam Ci Metallica pierwsze 4 płyty... KoRn - pierwsza płyta jest fajna... Slayer, Pantera (cięższe od Metallici)...
Ooo... Przypomniałem sobie... Sepultura [od momentu, gdy zaczęła grać Thrash jest fajna, ale tylko z Maxem Cavalerą, który potem stworzył Soulfly (...które też jest fajne)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2006 o 23:32, Pustelnik88 napisał:

Polecam Ci Metallica pierwsze 4 płyty... KoRn - pierwsza płyta jest fajna...
Slayer, Pantera (cięższe od Metallici)...
Ooo... Przypomniałem sobie... Sepultura [od momentu, gdy zaczęła grać Thrash jest fajna,
ale tylko z Maxem Cavalerą, który potem stworzył Soulfly (...które też jest fajne)]


wielkie dzięki.
mettaliki słuchałem kiedyś (brat miał kilka płyt) ale jakoś mi nie podeszła. choć teraz już wiem, że żeby polubić jakiś zespół / piosenkę, to trzeba przez jakiś czas ich słuchać.
Kornu jakoś nei lubie - strzasznie wnerwia mnie głos wokalisty. nie wiem czemu - niech fani tego zespołu sie na mnie nie denerwują.
a reszta? no cóż - popytam wśród znajomych, może ktoś ma pożyczyć ich płyty. chętnie skuszę sie na Slayera i Soulfly''a. nazwa Sepultura tylko obiła mi sie o uszy - nie miałem z nią bliższego kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:03, Pustelnik88 napisał:

Ja musze kupić płytę Darkthrone - Transilvanian Hunger i Preparing for War...
Widziałem atrakcyjne ceny w sklepach... Toż to kult dla blackmenów :D


Z Darkthrone polecam płytę "Panzerfaust". To chyba najlepsza pozycja w ich dorobku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:44, holo napisał:

Z Darkthrone polecam płytę "Panzerfaust". To chyba najlepsza pozycja w ich dorobku.


Dla mnie na tej płycie fajna jest ogólna melodia, ale już wokal jest trochę przekombinowany i nazbyt "żulniczy" i "purkowy"...
Ulubiony utwór Darkthrone: En As I Dype Skogen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:27, Azrathel napisał:

/..../

Metal jest strasznie zróżnicowany, więc moim zdaniem takie doradzanie się jest bez sensu. Np dla mnie to co kolega tu napisał, to są średniaki. Metallica pierwsze 4 płyty, owszem arcydzieła, ale dla mnie średniaki, a może nawet mniej, ponieważ nie przepadam aż tak za tHrashem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 23:51, Vaxinar napisał:

> /..../
Metal jest strasznie zróżnicowany, więc moim zdaniem takie doradzanie się jest bez sensu. Np
dla mnie to co kolega tu napisał, to są średniaki. Metallica pierwsze 4 płyty, owszem arcydzieła,
ale dla mnie średniaki, a może nawet mniej, ponieważ nie przepadam aż tak za tHrashem...


co racja to racja. ale przecież doradzanie nie zaszkodzi, nie? a nuż mi sie coś spodoba? każdy ma inny gust przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować