Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2005 o 16:14, Michalun napisał:

dla ludu co jeszcze nie znają tej stronki www.metal-archives.com są tam zamieszczone prawie wszystkie zespoły metalowe ktore
wydało choc jedną płyte

Było to podane pod koniec istnienia forum na cdp :P.

Wiem że to nie ma nic wspólnego z metalem ale polecam...Boba Marleya :D. Słucham Death/Black metalu ale Regge też mi wpadło w ucho ;). "Don''t worry be happy" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chej chlopaki, widzialem ze pare razy pojawily sie tu wzmianki o zespole KAT. Tak sie sklada ze slyszalem dwie piosenki i mi bardzo przypadlo do gustu to co oni wyprawiaja. Widzialem ich dyskografie, i jest doscy obszerna. Jezeli ktos jest w temacie, to czy moze polecic jakies konkretne albumy ktorymi wypadaloby zainteresowac sie najpierw?

2. Closterkeller - ta sama prosba.

Bede wdzieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 22:14, Robunio napisał:

Obecnie jeżeli chodzi o tzw. metal to polecam coś co ma zaiste niesamowity głos wokalistek czyli Nightwish i Within Tempattion
- robi wrażenie:)

I tak najlepsza jest Era :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 22:14, Robunio napisał:

Obecnie jeżeli chodzi o tzw. metal to polecam coś co ma zaiste niesamowity głos wokalistek czyli Nightwish i Within Tempattion
- robi wrażenie:)


Blee... Dla mnie to operowe wycie niewiele ma z metalem wspólnego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 00:26, buras napisał:

System jest wpozo,
ale nie lezy mi na uchu jakos wokal Serj-a (?)... osobiscie uwazam ze Toxicity bylo nieco lepsze, choc moge byc niesprawiedliwy,
opinie wydaje nie przesluchawszy dokladnie calego Mezmerize ( hmmm ja kby to nazwac ... speed-owo/popowy B.Y.O.B. jesli
chodzi wlasnie o polaczenia jest prawie genialny).


Właściwie na Mezmerize System bardziej niż kiedykolwiek bawi się stylami, zaniedbując lekko warstwę tekstową, ale oczywiście i ta utrzymuje się nadal na wysokim poziomie, zdecydowanie wyższym niż poprzednia ich produkcja – „Steal this album”. Mezmerize jest przede wszystkim bardziej różnorodne w formie niż wcześniejsze albumy SoaDa i chociażby dlatego warto go posłuchać. Nie oceniam, który album z dwójki: „Toxicity” „Mezmerize”, jest lepszy. Oba różnią się w wielu aspektach i nie sposób ich porównywać. Będąc jeszcze na fali najnowszego dzieła SoaDa wykrzyknąłbym teraz zapewne: „Mezmerize!”, ale czy takie samo zdanie miałbym za pół roku, nie wiem.

Dnia 10.10.2005 o 00:26, buras napisał:

Cenie Dimmu Borgira za kilka utworów (kocham wrecz "Mourning
Palace" ... chyba najlepszy videoklip jaki zrobili)


Mi osobiście do gustu przypadły również starsze albumy Dimmu. Nowych tworów też oczywiście słucham, ale nie powiem, żeby wszystkie tracki podchodziły mi pod ucho. Z DCA i PEM wybiórcze kawałki można uznać za dobre, natomiast starsze płyty, takie jak Enthrone Darkness Triumphant (z niesamowitym Mouring Palace właśnie, czy innymi „highlistami” - In Death’s Embrace, Spellbound by The Devil, Succubus In Rapture) czy Stormblast (swoją drogą, niedługo premiera re-release’u tegoż albumu) słuchało się z przyjemnością od samego początku do końca. W przypadku Dimmu niestety, i nie jest to tylko moja opinia, komercja nie służy rozwojowi bandy, wręcz przeciwnie. Wydaje się, jakby w obecnych czasach DB jednym kawałkom poświęcał bardzo dużo uwagi (jako przykład – Progenies of the Great Apolaypse), inne zaś traktował dość lakonicznie :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto kapelki jakich słucham : Rasmus, Evanescence i Nickelback, chociaz to chyba nie zalicza sie do metalu tylko Death sam już nie wiem:]

A na poważnie: Metallica, Decapitated,Chimaira , Frontside, Korn, Slipknot, System of a Down, Nirvana, Tool, Deftones, Six Feet Under, Canibal Corps, Sepultura, Soufly, RATM, Limp Bizkit, trochę Dream Theater, Amercian Head Charge , Disturbed, Meshuggah, Fear Factory , Illusion( to kocham:]) Kaliber 44 też jest spoko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 23:21, Widek napisał:

Oto kapelki jakich słucham : Rasmus, Evanescence i Nickelback, chociaz to chyba nie zalicza sie do metalu tylko Death sam
już nie wiem:]

A na poważnie: Metallica, Decapitated,Chimaira , Frontside, Korn, Slipknot, System of a Down, Nirvana, Tool,
Deftones, Six Feet Under, Canibal Corps, Sepultura, Soufly, RATM, Limp Bizkit, trochę Dream Theater, Amercian Head Charge
, Disturbed, Meshuggah, Fear Factory , Illusion( to kocham:]) Kaliber 44 też jest spoko;)

Dość sporo tego :)
Taa Rasmus to True alternative Black Death Indrustal Trashowaty metal :D ;)
Z tego co słuchasz widźe że mamy troche wspólnego FF, Dream Theater, Canibalsów Nirvane Sepulture SoAD KoRn Mettalica i SlipKnoT :D
Ps. Też słucham Kalibra ;) ale bardźo starych utworów takich jak + i -. Ogólnie słucham też Paktofoniki czyli dość starego HH którego dało się jeszcze słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli lubisz ten rodzaj muzyki to nie tylko urocza finlandka Tarja Turunen i Sharon den Adel (dla odmiany holenderka :) maja takie urocze glosy.
Posluchaj starych plyt Theatre Of Tragedy, nie zapomnij tez o naszym polskim Atrosis, nieco mocniejszym i odmiennym Closterkellerze. Na pewno znalazl bys jeszcze kilka zespolow np Delight, Paulina jest niezla, ale to nieco inna klasa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszyscy sluchamy Kalibra. :D Jedni okreslaja to psychorapem, ja to okreslam jako muzyka narkomanow. ;) Znam najtwardszych metali, ktorzy nie toleruja nic oprocz ciezkiego metalu i Kalibra. ;) Ot, taka sobie dygresja. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nam wątek z metalu na hiphop schodził? Proponuję może założenie osobnego wątku o hiphopie.

Drugi raz proszę - chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat Hammerfalla. Bo słyszałem kilka pozytywnych opini a jednak po przesłuchaniu moje odczucia ...eee... no w każdym razie nie było to coś czego mógłbym się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:01, upiordliwy napisał:

Drugi raz proszę -
chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat Hammerfalla. Bo słyszałem kilka pozytywnych opini a jednak po przesłuchaniu moje
odczucia ...eee... no w każdym razie nie było to coś czego mógłbym się spodziewać.

ja slyszalem kilka kawalkow... dzieki temu poznalem nazwe kolejnego zespolu, na ktorego nie musze juz do konca zycia zwracac uwagi... :> zupelnie nie moje gusta, jesli mialbym wybierac, to z tego rodzaju muzyki zdecydowanie wole running wild i przyspiewki o piratach... ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:06, trollf napisał:

ja slyszalem kilka kawalkow... dzieki temu poznalem nazwe kolejnego zespolu, na ktorego nie musze juz do konca zycia zwracac
uwagi... :> zupelnie nie moje gusta, jesli mialbym wybierac, to z tego rodzaju muzyki zdecydowanie wole running wild
i przyspiewki o piratach... ;-]



Miałem dokładnie te same odczucia i zastanawiałem się czy po prostu jestem na tą muzykę nieprzygotowany czy po prostu za głupi. Bo w sumie do wielu moch ulubionych kawałków też przyzwyczajałem się trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 16:01, upiordliwy napisał:

Czyżby nam wątek z metalu na hiphop schodził? Proponuję może założenie osobnego wątku o hiphopie.

Drugi raz proszę -
chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat Hammerfalla. Bo słyszałem kilka pozytywnych opini a jednak po przesłuchaniu moje
odczucia ...eee... no w każdym razie nie było to coś czego mógłbym się spodziewać.

Hip-Hop? mi się zdaje że Kaliber to Rap :P. Jest to zespół ewenement który się może podobać każdemu. Jak pisałęm o zespole Era to też miałem nowy wątek albo Prodigy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować