Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

powiem ci tak: NIE ZNAM sie na rodzajach metalu. nie potrafię rozróżnić blacku, deatha czy innych (no wyjątkiem pozostaje doom metal - to tandetne zawodzenie to rozpoznam zawsze ;)) - słucham tego, co mi sie podoba i wpada w ucho.
Dimmu Borgir - jest tylko jedna piosenka (trafiłem na nią przypadkiem. potem myślałem, że może ten zespół ma takich więcej ale sie przeliczyłem) "Burn in Hell" - ten kawałek po prostu wymiata i miażdży - jeżlei znacie coś podobengo, to przysyłajcie tytuły - bo to jest muzyka, jaką uwielbiam.
a z Children of Bodom było podobnie - wpisałem "metal" w google i dzięki temu poznałem jedną z lepszych piosenek (kapela też jest niezła - ale w zasadzie wszystkie ich utwory są takie same...) a mianowicie "Wizard iron, steel, metal" - świetne, po prostu świetne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem posty, i widze że nikt nie wspomniał (chyba) o takich zespołach jak Tool czy Isis.
No nic to będę pierwszy.
Oba zespoły grają dosyć dziwną muzykę nawet jak na metal, jest tajemnicza i mroczna, ale melodyjna, wpadająca w ucho. Oba zespoły unikają standardów muzycznych, znaczy się: zwrotka-refren-zwrotka-refren-solówka-refren.
Na początek polecam utwory Parabol i Parabola oraz teledysk do nich. (można znależć na Interii). Nie jestem ich starym fanem, wstyd się przyznać, ale poznałem te zespoły w ostatnie wakacje. Kupiłem wyśmienity album Toola "10 000 days" (ot tak mnie tknęło) i się zakochałem. Solówki Adama Jonesa przebijają wszystko co do tej pory słyszałem (a słyszałem naprawdę wiele). Jeśli ktoś chce możemy podyskutować, wymienić się opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2006 o 23:06, Azrathel napisał:

Burn in Hell
Wizard iron, steel, metal

ja nie slyszalem nigdy o zadnym z tych kawalkow ale mnie zaciekawiles ze az sobie chyba obejrze ich klipy :)
Ps. co do Doom metalu to jest pare dobrych kapel ktore wywodza sie z tego gatunku: Paradise Lost, Anathema, The Gathering...warto posluchac choc kazdemu co innego "wpada w ucho" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skakałem trochę po youtube i znalazłem Nergala(wokalista Behemotha jak ktoś nie wie ;] ) u Wojewódzkiego. Polecam, bo ukazuje to takiego praktycznie przeciętnego metala w nowym świetle(pzrynajmniej dla tych którzy uważają że metal=zło wcielone), po prostu jako fajnego normalnego człowieka, który ma trochę inne podejście do życia.

część 1
http://youtube.com/watch?v=lKFSq2D__yE

część 2
http://youtube.com/watch?v=DmdYGClTzCg&mode=related&search=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2006 o 23:06, Azrathel napisał:

a z Children of Bodom było podobnie - wpisałem "metal" w google i dzięki temu poznałem jedną
z lepszych piosenek (kapela też jest niezła - ale w zasadzie wszystkie ich utwory są takie
same...)


tu się musze zgodzić, bo jak dla mnie CoB wydali w zasadzie 2 sensowne albumy: Hatebreeder, no i może jeszcze follow the reaper. something wild był dobry, ale to jeszcze nie to, natomiast to co sie dzieje od hate crew deathroll to kaszana a potęgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tp://w11.easy-share.com/713204.html

sorry nagrywalerm na sluchawkach wiec nie wiem jak brzmi normalnie wiec moze byc zabasowane itp albo perka cza cicho

Brzmionko do ocenki, powiedzcie jak sie wam podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No brawo, podoba mi się, chociaż ma zastrzrzenie. Do połowy utworu jest super, ale w drugiej połowie, gdy utwór przyspiesza, perkusja jest taka...niemrawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 20:08, Langier napisał:

Odpowiadam na temat: Moja siostra słucha metalu.

Czy juz tego wczesniej ktos nie pisał, moze ty???

Musze wrzucić swoje 3 grosze odnośnie komercyjnych zespołów zajakie się bierze CHildren of Bodoom, Metallica (ileś tam płyt ostatnich), Rammstein czy Iron Maiden. Wole posłuchać komerchy ale wpadającej w ucho która mi się podoba niż być "tru" i słuchać smętnych zespołów które grają szczerze ale i nudnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2006 o 20:27, roctez napisał:

Wole posłuchać komerchy ale wpadającej w ucho która mi się podoba niż być "tru" i słuchać smętnych zespołów > które grają szczerze ale i nudnie.

Cz wiesz co znaczy komercja ?! Od kiedy, to zespoły niekomercyjne (underground) grają smętnie, no i jeszcze "szczerze" ?! :) Posłuchaj np. Dub Buk albo Nokturnal Mortum. Jeżeli oni grają słabo, to bym się zdziwił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 09:13, paweusz napisał:

> Wole posłuchać komerchy ale wpadającej w ucho która mi się podoba niż być "tru" i słuchać
smętnych zespołów > które grają szczerze ale i nudnie.
Cz wiesz co znaczy komercja ?! Od kiedy, to zespoły niekomercyjne (underground) grają smętnie,
no i jeszcze "szczerze" ?! :) Posłuchaj np. Dub Buk albo Nokturnal Mortum. Jeżeli oni grają
słabo, to bym się zdziwił...


Myślę, że masz dziwnego avatara... :P Może to nie Jezus, ale... dobra nie potrzebnie się czepiam :P Sam mam nie lepszego :)
Coś zastuj złapał ten temat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2006 o 09:13, paweusz napisał:

Cz wiesz co znaczy komercja ?! Od kiedy, to zespoły niekomercyjne (underground) grają smętnie,
no i jeszcze "szczerze" ?! :) Posłuchaj np. Dub Buk albo Nokturnal Mortum. Jeżeli oni grają
słabo, to bym się zdziwił...


Czy wy chłopcy wiecie wogóle co znaczy komercja???

Komercja to chęć zarabiania pieniędzy na tym co sie robi... A jeżeli muzyk rockowy ma robić muzyke i się z niej utrzymać to musi ta muzyka sie przyjąć...

Znam wiele zespołów "undergrandowych" ( jak wspomniany Dub Buk chociaż on na ukrainie osiągnął ponoć całkiem niezłą sprzedaż) ale dla mnie bez sensu jest granie dla grania... TO nie młoda Polska gdy racje bytu miała sztuka dla sztuki... Oczywiście te zespoły mają pare perełek ( jak Idu na Wy!) ale dla mnie na przykład ich misja mija się z celem. Cóż wolałbym jako muzyk podpisać kontrakt z wytwórnią, mieć kupe kasy i grać muze ( a póki sie sprzedaje wytwórnia nie miesza sie) a nie być zespołem z tak małym gronem odbiorców, ze moge go policzyć na palcach jednej ręki...

Nie uważam przy tym, że bycie undergrandowym zespołem jest złe... mówie tylko, że jeżeli chce się zyć z muzyki to przykro mi, ale inaczej sie nie da... A komercja to nie sprzedawanie sie, ale zarabianie na życie... Bo jaki miałoby sens robienie czegoś gdy sie głoduje... Dla satysfakcji?? Sorry, ale poczekam postoje w takim razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2006 o 16:11, Alexei Kaumanavardze napisał:

Czy wy chłopcy wiecie wogóle co znaczy komercja???

komercja jest dobra jezeli nie robi sie jej pod plaszczykiem sztuki - to wg mnie spore naduzycie
jezeli mowimy o muzyce i muzykach - artystach to mozna oczekiwac ze to co tworza to jest jakas sztuka, cos co ma jakas wartosc ponad to co warty jest kawalek plyty CD...jezeli przyjmiemy ze muzyk (czy zespol) to sa ludzie pracujacy na chleb i nic ponad to to powinnismy uzywac innych okreslen "muzykant, grajek, grupa wokalno-taneczna z ambicjami estradowymi" itd.Wiadomo ze kazdy artysta ma swoje grono odbiorcow czyli grupe docelowa i w sposob swiadomy lub nieswiadomy bedzie robil pod ich gusta, sek w tym wlasnie zeby to bylo jednak bardziej nieswiadome.Jezeli robi sie cos tylko wg zasady "to ludzie kupia" to o zadnym artyscie mowy byc nie moze.Muzyka metalowa jest z zalozenie daleko od main-streamu i pozwala na duza roznorodnosc i dowolnosc, tym niemniej sa tacy ktorzy probuja pod bandera zepolu alternatywnego czy metalowego dorobic sie jak nie przymierzajac Britney Spears grajac muzyke latwo wpadajaca w ucho, z przyputem, na jedno kopyto.Biora udzial w zenujacych programach tv, opowiadaja bzdury w mediach, potem juz tylko dzwonki na komorki itd.Rozumiem ze pokusa slawy i bogactwa jest duza ale trzeba zachowac w tym umiar i rozsadek.
>Bo jaki miałoby sens robienie czegoś gdy sie głoduje... Dla satysfakcji??
Bycie artysta to z zalozenia robienie czegos co albo przyniesie slawe i pieniadze albo i nie, czasem po smierci czasem nigdy.Ile muzykow metalowych gloduje - nie wiem - do tej pory nie spotkalem sie z tym problemem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweusz -> powinieneś dać podpis pod avatarem, że to Dani, bo niektórzy jak nie kobietę to widzą Jezusa ;)

http://www.youtube.com/watch?v=NIgq0pbJTfM - do ogarnięcia epizod z pre-produkcji materiału demo na nowy album BEHEMOTHa. Osobiście nie trawię blacku pod każdą postacią - ale ten filmik pokazuje umiejętności Darskiego i jego ekipy, o których większość uważających się za "gwiazdy" polskich zespołów mogłaby co najwyżej pomarzyć i ewentualnie brać u nich korepetycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 16:54, nievil napisał:

...


Wiesz co? Słyszałem o albumie, którego okładkę masz w swoim awatarze, aczkolwiek kompletnie nie wiem, co to takiego... Podobno świetne, podobno wielkie odkrycie... Ale czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 16:58, MonkOfWar napisał:

> ...

Wiesz co? Słyszałem o albumie, którego okładkę masz w swoim awatarze, aczkolwiek kompletnie
nie wiem, co to takiego... Podobno świetne, podobno wielkie odkrycie... Ale czemu?


Mastodon - zespół nieobliczalny, mieszający wiele gatunków muzycznych w bardzo trudne, skomplikowane do odbioru i rozkminienia utwory - jak już je rozgryziesz na wielu płaszczyznach to frajda jest niesamowita. to nie jest drugi Tool - zupełnie inny ciężar kompozycji - szata graficzna ozdabiająca ich albumy/wydawnictwa dużo mówi o klimacie i tematyce utworów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować