Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2005 o 16:51, WoWmen napisał:

Hip-Hop? mi
się zdaje że Kaliber to Rap :P. Jest to zespół ewenement który się może podobać każdemu. Jak pisałęm o zespole Era to też
miałem nowy wątek albo Prodigy? :P


Chciałbym zaznaczyć , że nie jest to ogólny wątek o muzyce - tak mi się przynajmniej zdaje. Dlatego proponuję by założyć takowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2005 o 22:17, Mercenary napisał:

> Obecnie jeżeli chodzi o tzw. metal to polecam coś co ma zaiste niesamowity głos wokalistek czyli Nightwish i Within
Tempattion
> - robi wrażenie:)

Blee... Dla mnie to operowe wycie niewiele ma z metalem wspólnego :/


Operowe wycie? Uważam że jest jeden gatunek ciekawszy niż metal: klasyka/symfonia. Za Within Temptation nie przepadam, ale Nightwish lubię (zwłaszcza płyty Oceanborn i Century Child). Bez obrazy, chóry są ciekawsze niż "darcie ryja". Nie mówię że nie lubię growla, ale dla mnie to musi być growl "wymieszany" z kobiecym wokalem lub być naprawdę...hmmm....spokojny i ponury (np. Theatre of Tragedy, Tristania) a nie napierdalankowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 17:12, upiordliwy napisał:


> Hip-Hop? mi
> się zdaje że Kaliber to Rap :P. Jest to zespół ewenement który się może podobać każdemu. Jak pisałęm
o zespole Era to też
> miałem nowy wątek albo Prodigy? :P

Chciałbym zaznaczyć , że nie jest to ogólny wątek o muzyce
- tak mi się przynajmniej zdaje. Dlatego proponuję by założyć takowy.

Już założyłęm taki wątek niedawno :P Ps. Zapraszam do niego ;) http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=328&u=9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 21:56, bombel1981 napisał:

Pomimo, że na codzień słucham death metalu to jednak trzeba przyznać, że pierwsza płyta Kalibra jest naprawdę niezła. Nie
słucham takiej muzyki ale klimat ma zajebisty.



Hehe - ja to nazywam przygrywką. Klimat niezły , dobre na opoczynek od porządnej muzyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2005 o 21:56, bombel1981 napisał:

Pomimo, że na codzień słucham death metalu to jednak trzeba przyznać, że pierwsza płyta Kalibra jest naprawdę niezła. Nie
słucham takiej muzyki ale klimat ma z*****.

Wiemy że był dobry ale używaj bardziej znośnych epitetów bo wulgaryzmy nie są za dobre do wyrażania opinii.
A co do FF to nawet nie wiedziałem że nową płyte wydali :D Ostatnio nie mam czasu na przeglądanie witryn kapeli muzycznych ;). ALe na forum tak :D.
*****
NIedawno podałem tu linka do próbki nowych utworów Kata. Polecam utwory są po angielsku ale brzmią cudnie :) można tego godzinami słuchać :D 2 Mp3 słuchałęm przez pół dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja ... Under Jolly Roger wymiata. Szkoda ze komus "sprzedalem" plytke ... niestety taka jest cena sklerozy. Kilka fajnych pozycji zostalo przez to u ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do KATa - wszystkie albumy są warte zainteresowania, bo każdy prezentuje odrębną jakość. Właściwie nie ma dwóch albumów podbnych do siebie zupełnie, każdy się czymś różni.
Na początek poleciłbym Ballady, bo od nich zaczynałem :P Ale ogólnie Bastard, Oddech Wymarłych Światów i ewentualnie Róże Miłości Najchętniej przyjmują się na grobach.

Tzw. "nowy materiał" (te dwa utwory na stronie oficjalnej) jest według mnie analny delikatnie mówiąc, ale to tylko moje zdanie. No offence oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 09:35, td_sl napisał:

Róże Miłości Najchętniej przyjmują się na grobach.


Oczywiście wszystko miało być dużymi literkami :P To jest jeden cały tytuł (wiem, niekrótki ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tu pełne zróżnicowanie podgatunków metalu. Dobrze że ludzie słuchają szerokiego spektrum muzyki.
Dla mnie odkryciem muzycznym jest zespół Opeth. Czy ktoś tego słucha? Ja "wpadłem" na ten zespół jakieś cztery lata temu w radiu. Mój Guru muzyczny, Piotr Kaczkowski z radiowej Trójki prezentował kilka utworów z Blackwater Park. I wtedy się zakochałem. Mam ich wszystkie płytki. Niektóre naprawdę trudno zdobyć. Poezja połączona z brutalnością metalu, to jest to za co uwielbiam ten zespół.

Posłuchajcie! Naprawdę warto! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucham metalu chyba od "Kill''em All", chociaż teraz to chyba raczej dzielę go z hard-rockiem i hard-corem

Powiem szczerze, że przestały mnie fascynować zespoły takie jak Slayer, Metallica czy Opeth - zacząłem szukać czegoś świeższego
Najlepszą metodą jest odpalenie radia internetowego nadającego konkretny nurt muzyczny i posłuchanie
W ten sposób znalazłem ostatnio dwie kapele, które powaliły mnie na kolana - mało popularni i dlatego ambitni
Jakby komuś się chciało niech poszuka albo debiutanckiej (i narazie jedynej) płyty Daysend lub któegoś z albumów Heavensdust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 11:01, KornicK napisał:

Słucham metalu chyba od "Kill''''em All", chociaż teraz to chyba raczej dzielę go z hard-rockiem i hard-corem

Weteran ;). Ja słucham metalu od niedawna bo tylko 5 lat. Ale klasyke też trzeba słuchać :D Ze starszych brzmień lubie Pink Floyd, dawne albumy Metalliki i Led Zepelin. Rock też muzyka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 11:07, WoWmen napisał:

> Słucham metalu chyba od "Kill''''''''em All", chociaż teraz to chyba raczej dzielę go z hard-rockiem i hard-corem
Weteran
;). Ja słucham metalu od niedawna bo tylko 5 lat. Ale klasyke też trzeba słuchać :D Ze starszych brzmień lubie Pink Floyd,
dawne albumy Metalliki i Led Zepelin. Rock też muzyka :D


:o)
Floydów mam wszystkie albumy, Zeppelinów też
Metallicy również słucham do dzisiaj ale staram się unikać nagrać wydanych po "Ride The Lighting"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 11:14, KornicK napisał:

Metallicy również słucham do dzisiaj ale staram się unikać nagrać wydanych po "Ride The Lighting"

Ja tam słucham też nowszych utworów takich jak Frantic i Whisky in the Jar. Ale i tak najbardziej podoba mi się Seek & destroy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 11:18, WoWmen napisał:

> Metallicy również słucham do dzisiaj ale staram się unikać nagrać wydanych po "Ride The Lighting"
Ja tam słucham też
nowszych utworów takich jak Frantic i Whisky in the Jar. Ale i tak najbardziej podoba mi się Seek & destroy :)


kiedyś chłopaki lepiej grali, ale wiadomo że lata mijają... już nie grają na koncertach Whiplash jak kiedyś
aż się łezka w oku kręci jak oglądam koncert z San Diego
obecnie niestety technicznie Metallica nie jest faworytem
brakuje mi też starej, dobrej Pantery :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie da się zapomnieć takich tytułów jak Unforgiven, Master of Puppets, Enter Sandman, Nothing Else Matters. A wstęp do Sanitarium a zwłaszcza wstęp do niego uważam za mistrzostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować