Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2006 o 15:14, Wiadroman napisał:

Nowy album? Kiedy? Skad macie te informacje? I czy cos wiadomo o tym nowym albumie? Gadac co
wiecie! ;)

No to zacytuję swój newsletter:
Na stronie www.TheGauntlet.com znajdziecie świeżutki wywiad z Maxem. A o to czego można z niego się dowiedzieć: Plan na najbliższe miesiące to trasa po Stanach, potem koncerty w Australii i Indiach !! później kolejne koncerty, chyba nigdy im się to nie znudzi, a później pisanie i nagrywanie nowego materiału. Max i Marc zaczeli już pracować nad nowymi utworami, część kompozycji przypomina wczesną Sepulturę, Slayer, Destruction oraz grindcorowe kapele takie jak Napalm Death i Bolt Thrower. Max żartuje, że \"Dark Ages\" przy nowym materiale brzmi jak płyta popowa. Zauważa też, że im starszy jest tym ostrzej chce grać. Wspomina też nie dawny występ swojego brata, Igora, na D-Low festiwal. Igor po prostu do niego zadzwonił, że chce zagrać na tym koncercie. Dana był dla niego bliskim przyjacielem. Padły kolejne pytania o reunion Sepultury. Max powiedział, ze nie jest obrażony na Andreasa Kissera, wystaczy, że do niego zadzwoni tak jak Igor lub Roy Mayorga z którym jamował na festiwalu Graspop w Belgii. Polecam przeczytać całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie to bardziej trash aniżeli metal jednak zaprszam do przesłuchania Duńskiego zespołu Invocator. Do czego podobny? Testament bez grownlingu, bądź Nevermore ze szcześliwszym vocalem!!

Najnowsza ich płyta wgniata w fotel - Through the Flesh to the Soul

[img] http://www.invocator.com/images/through_small2.jpg[/img]

Ciekawi dźwieków jakie dostarcza nam ten zespół to zapraszam na ich oficjalną stronę, gdzie można pobrać 5 ich kawałków z najnowszej płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 19:22, Neo97 napisał:

ja jesli chodzi o metal to słucham Metallici i Iron Maiden a tak to wole rock


Nie nazwałbym Ironów metalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 20:29, gloody napisał:

> ja jesli chodzi o metal to słucham Metallici i Iron Maiden a tak to wole rock

Nie nazwałbym Ironów metalem :)

Ja też nie;).Już LP grają ciężej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 20:29, gloody napisał:

Nie nazwałbym Ironów metalem :)


A jakbyś nazwał?? Trzeba też wziąć pod uwagę, kiedy oni zaczynali grać. W tamtych czasach to była rzeź maksymalna. I po prostu od tamtego czasu utrzymują poziom. Ironi zdecydowanie SA zespołem metalowym, przeciez nie disco polo...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LP?Hłe hłe hłe, bo się zaraz śmiechem zadławie :) Nie pozwole nazywywać, jako fan Ironów nie-metalem.A co to ma być? Przecież to są prekorsorzy tego gatunku. tylko heavy metalu, anie death czy trash.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 20:30, Skywalker560 napisał:

> > ja jesli chodzi o metal to słucham Metallici i Iron Maiden a tak to wole rock
>
> Nie nazwałbym Ironów metalem :)
>
Ja też nie;).Już LP grają ciężej :).


nie chodzi o to ze graja ciezko lub nieciezko tylko ze sa jednym z zespolow ktore wspoltworzyly wspolczesna muzyke metalowa - NWOBHM czyli New Wave of British Heavy Metal. Heavy Metal to chyba metal , tak przynajmniej sugeruje nazwa :D
polecam Wam posluchajcie sobie klasyki grind core''a czyli Brutal Truth, Carcass, Napalm Death - zaden z tych zespolow nie gra metalu ale i tak nie puszczaja tego na vivie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 20:38, mtobi napisał:

LP?Hłe hłe hłe, bo się zaraz śmiechem zadławie :) Nie pozwole nazywywać, jako fan Ironów nie-metalem.A
co to ma być? Przecież to są prekorsorzy tego gatunku. tylko heavy metalu, anie death czy trash.


Dobra,dobra,z Linkin Park się śmiej,dołączę się do ciebie.Ale Ironi wysiadają przy np. Limp Bizkit.Ale jak ich lubisz,to słuchaj,przecież ja cały czas mówię,że np.Limp Bizkit,SOAD czy KoЯn to HARD ROCK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 20:41, Skywalker560 napisał:

> LP?Hłe hłe hłe, bo się zaraz śmiechem zadławie :) Nie pozwole nazywywać, jako fan Ironów
nie-metalem.A
> co to ma być? Przecież to są prekorsorzy tego gatunku. tylko heavy metalu, anie death
czy trash.

Dobra,dobra,z Linkin Park się śmiej,dołączę się do ciebie.Ale Ironi wysiadają przy np. Limp
Bizkit.Ale jak ich lubisz,to słuchaj,przecież ja cały czas mówię,że np.Limp Bizkit,SOAD czy
KoЯn to HARD ROCK.


Hahaha, Ironi wysiadają przy Bizkitach... rotfl. A ty w ogóle wiesz co to jest Hard Rock? Bo mi się zawsze zdawało, że to Guns And Roses bądź Black Sabbath tudzież AC/DC? Czy nigdy nie słyszałeś o tych zespołach i wyrzucasz ich z rodzimego gatunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2006 o 21:02, s2nto napisał:

Hahaha, Ironi wysiadają przy Bizkitach... rotfl. A ty w ogóle wiesz co to jest Hard Rock? Bo
mi się zawsze zdawało, że to Guns And Roses bądź Black Sabbath tudzież AC/DC? Czy nigdy nie
słyszałeś o tych zespołach i wyrzucasz ich z rodzimego gatunku?


Wcale nie wyrzucam ich nie wyrzucam.Odpowiadam za to ,co NAPISAŁEM.A gdzie tu napisałem,że to NIE JEST HARD ROCK,hm?A o Black Sabbath,Guns ''n'' Roses czy AC\DC z pewnością słyszałem,bo mam w domu pełno klasyków tego gatunku (stare kasety też się znajdą).Ja wymienione przeze mnie zespoły DODAŁEM do gatunku,jakim jest HARD ROCK.Tak więc nie mów mi,że nie wiem,co to hard rock i w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wszystko jest lepsze od Bizkitów (oczywiście duże IMHO)

A tak poza tym to ostatnio wkręcił mi sie ostatnio Acid Drinkers. Pożyczyłem od kolegi Acid of Filia (czy jakoś siak) słucham fajne. Później dał mi płyte-koncert. I tam oni wykonywali Another Brick in the Wall, smoke on the water, Seek and Destroy, Proud Mary, Wild Thing i Always look on the bright side of life. PO prostu porażka, masakra nazywajcie to jak chcecie. Ze śmiechu na podłodze sie pokładałem... Żenada. Ale przynajmniej sie pośmiałem. Chociaż z drugiej storny breaking the low Hammerfalla (również cover) było miliard razy gorsze. Z drugiej strony Proud Mary( znanej u nas bardziej jako "rolnik sam w dolinie) Ani Mru Mru) da sie posłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 20:02, Alexei Kaumanavardze napisał:

A tak poza tym to ostatnio wkręcił mi sie ostatnio Acid Drinkers. Pożyczyłem od kolegi Acid
of Filia (czy jakoś siak) słucham fajne.


Acid Drinkers to świetny zespół. Obok Vader''a to jedna z moich ulubinych kapel. Płyta "Acidofilia" jest fajna ale nagrali lepsze (chociażby, moim zdaniem, genialna "Infernal Connection").

Dnia 27.09.2006 o 20:02, Alexei Kaumanavardze napisał:

I tam oni wykonywali
Another Brick in the Wall, smoke on the water, Seek and Destroy, Proud Mary, Wild Thing i Always
look on the bright side of life. PO prostu porażka, masakra nazywajcie to jak chcecie. Ze śmiechu
na podłodze sie pokładałem... Żenada. Ale przynajmniej sie pośmiałem. (...)


Musisz wiedzieć, że Acid Drinkers to grupa jajcarzy i chłopaki mają dość specyficzne podejście do coverów. Mi akurat podobają się ich wersje, oczywiście jedne bardziej drugie mniej ale i tak są bardzo fajne, z jajem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież Acid to legenda. Moja siorka miała nawet okazję poznać ich osobiście (szczęściara chodziła do szkoły muzycznej). Ich koncerty są mistrzowskie i nawet jedną ulicę w Poznaniu nazwano im. Acid Drinkers. Nie pozwolę aby ktoś obrzuca ich błotem, bo uslyszał płytę koncertową. Pierw trzeba taki koncert odwiedzić i sie przekonać. A okazji było trochę. Woodstock pare razy odwiedzili, WOŚP w Poznaniu. A tak poza tym sporo jeżdż po zachodzie. Ba wiele gwiazd amerykańskiego rocka to ich fani - powaga. Obejrzyjcie sobie "MTV Metallica tribute" jeśli macie taką możliwość i sie przyjrzyjcie dokładnie koszulkom noszonym przez członków zespołu bodaj blink182.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2006 o 20:02, Alexei Kaumanavardze napisał:

Chociaż z drugiej storny breaking the low Hammerfalla (również cover)


a to nie czasem Judas Priest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliscie o tym radiu internetowym??
http://pandora.com/

Radio internetowe Pandory odgrywa z bazy danych muzykę na podstawie preferencji użytkownika. Z każdym utworem powiązanych jest zestaw cech i Pandora stara się dobierać utwory mające takie cechy, jakie mają te utwory, które użytkownik lubi, mało zaś tych cech, które pojawiają się wśród utworów wskazanych jako nielubiane. Taki system zwiększa prawdopodobieństwo, że utwory będą odpowiadały gustom użytkownika, a jednocześnie umożliwia eksplorację mało znanych artystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 11:18, Mr.Sexy napisał:

Słyszeliscie o tym radiu internetowym??
http://pandora.com/


Ja aktualnie go używam. Świetna sprawa jeśli chodzi o poznawanie nowych artystów grających podobnie do lubianych przez nas zespołów. Oczywiście trafiają się różne kwiatki i herezje, ale zawsze możemy przeskoczyć dany utwór lub odznaczyć go jako nielubiany i szanse, że znów usłyszymy chłam się zmniejszają. Dobre urozmaicenie dla tych, których znudziły już po raz któryś odsłuchiwane te same utrowy ze zbiorów zgromadzonych na dysku. Tutaj nawet po wielu godzinach wciąż trafiamy na nowości. Dodatkowo podczas odsłuchiwania jest podany wykonawca, album, utwór, zdjęcie albumu i link proawdzący do mini bazy danych o zespole. Gorzej, że sami nie możemy dobierać tego co nas interesuje i jesteśmy zdani na losowy wybór, ale w końcu to radio, a nie nasza playlista. Najlepiej jeśli stworzymy swój kanał z kilku ulubionych zespołow, bo przy jednym utwory zbyt często się powtarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, zainteresowaliście mnie Pandorą (nie kupuję pirackich płyt, znajomych słuchających tego co ja też jest nieprzesadnie wielu), więc jeśli rzeczywiście jest tak, jak mówisz, Todryk-to może być coś dla mnie :) !
Wiecie co, dwa dni temu poznałem coś nowego: Sonata Arctica :D ! Uwielbiam tego typu lodowe klimaty a ich muzyka stoi IMO na wysokim poziomie :) . Co prawda, odsłuchałem tylko to, co sami udostępniają na swej stronie, ale i tak jestem zadowolony.
Ostatnio kumpel zainteresował mnie piosenką Tuatha De Dannan pt. Delirium Has Just Began, niestety nigdzie nie mogę jej znaleźć. Jest długa i podobno wysoce ciekawea ;P !
Ach, no i widziałem na YouTube teledysk Natural High by HF. Hmm... Poza tym, że poznałem nową ich piosenkę-może być, choć żadna to rewelacja-temat można było wykorzystać lepiej :) . Niestety, być może słowa o wtórności okażą się choć trochę prawdziwe? Nie, nie, to niemożliwe-ufam temu, kto stwierdził, iż się nie zawiodę :) .

PS Czy może ktoś rzucić linkiem do Magnusa grającego na otwarcie Mistrzostw w Lekkiej Atletyce wraz z ową orkiestrą? Bo o ile "Fire Burns Forever" uświadczyłem bez trudu (przy okazji znajdując parę innych, ciekawych rzeczy :) ), to tego nie widziałem. Albo przeoczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować