Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2010 o 12:45, Kardithron napisał:

A skoro już przy In Flamesach jesteśmy, to porównaj sobie utwory z płyt "The Jester Race"
(1996) z tymi z ostatniego dorobku Szwedów pt. "A Sense Of Purpose" (2008) [uwaga, uwaga
- ten sam wokalista! :>].
http://www.youtube.com/watch?v=sLPXAcAsLgo - TJR
http://www.youtube.com/watch?v=m5tCvMZXgGc - ASOP
Tak w ramach przykładu komercjalizacji. :>


Ja mam wrażenie, że zespoły potrafią nieco ewoluować, i może wydawać nam się że się komercjalizują. Katatonia zmieniła tez dość diametralnie swój styl(i również wokalista jest cały czas ten sam), podobnie Therion i pewnie jeszcze by się sporo przykładów znalazło. Åkerfeldt kiedyś ładnie wytłumaczył, że ludzie po prostu muszą dojść do tego, co chcą grać i robią to przez eksperymentowanie na swoich albumach.

Dnia 08.05.2010 o 12:45, Kardithron napisał:

Całkiem dobre, ale jednak wokal Coreya uważam za nieco lepszy. :> Facet jest naprawdę
niezły, szkoda tylko, że musi marnować się w tak słabej muzyce. Gdyby stał za mikrofonem
jakiegoś dobrego thrashowego bandu, to ów zespół już wisiał by na mojej liście.


Z tym, że to nasz(Twój:>) pogląd na tą sprawę. Sam zainteresowany może nie znosić thrashu(dla przykładu, bo nie mogę tego wiedzieć). Poza tym może mu być ciężko porzucić kurę znosząca złote jajka, którą jest Slipknot. Idealistów takich jak Swano jest na świecie sporo, ale akurat nie w tym zespole...:P

Dnia 08.05.2010 o 12:45, Kardithron napisał:

Uprzedził mnie cwaniaczek (hammerfall). ;D
hammerfall97 i recenzja? Hm.
:>


Możesz zrobić to za niego.:> Płyta jest godna co najmniej jednego pezsłuchania przez fana cięzkich dźwieków.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 14:29, Nephren-Ka napisał:

Ja mam wrażenie, że zespoły potrafią nieco ewoluować, i może wydawać nam się że się komercjalizują.

Jedno nie przeczy drugiemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 14:48, Miklak napisał:

> Ja mam wrażenie, że zespoły potrafią nieco ewoluować, i może wydawać nam się że
się komercjalizują.
Jedno nie przeczy drugiemu.


Zależy kto ocenia.:> Są na świecie osoby, które uwielbiają dwie pierwsze płyty Therion i uważają że na kolejnych zespół się skomercjalizował i tworzył muzykę wybitnie słabą.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 20:26, Witcher1990 napisał:

Kiepsko, kiepsko, a ten wokal tu wcale nie pasuje.
Kwestię nagłośnienia bębnów przemilczę.


Gdyby nie wokalista zespołem nawet bym się nie zainteresował. A że Averill macza w tym projekcie palce... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 15:10, Nephren-Ka napisał:

Zależy kto ocenia.:> Są na świecie osoby, które uwielbiają dwie pierwsze płyty Therion
i uważają że na kolejnych zespół się skomercjalizował i tworzył muzykę wybitnie słabą.:P

Są też osoby, które lubią Ich Troje. Opinia takich ograniczonych pajaców mnie nie interesuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że fińskie Insomnium pozytywnie mnie zaskoczuło swoim Above the Weeping World. Całkiem niezłe jak na melodeath.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 17:58, Miklak napisał:

Muszę powiedzieć, że fińskie Insomnium pozytywnie mnie zaskoczuło swoim Above
the Weeping World
. Całkiem niezłe jak na melodeath.


Oni przyjemnie zaskakują na każdej płycie.:>

Wczoraj znalazłem dowód na to, że Polacy mogli robić muzykę na poziomie Cynic czy Death:
http://www.metal-archives.com/release.php?id=44854
Jak tylko mój net dojdzie do siebie(czyli za parę dni pewnie:P), cały album trafi na YT, teraz to nie do kupienia raczej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 19:49, Jammin69 napisał:

Czyżby nowy projekt ??? ;>


Ta, black pop z wpływami rock''n roll''a a''la Motorhead i solówkami na akordeonie guzikowym...:>
To może się udać! :P
Co do Fishdick II to widzę, że szykują poziom humoru jak na pierwszym.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 19:35, Nephren-Ka napisał:

Oni przyjemnie zaskakują na każdej płycie.:>

E tam, Across the Dark tylko przeciętne imo.

Dnia 08.05.2010 o 19:35, Nephren-Ka napisał:

Wczoraj znalazłem dowód na to, że Polacy mogli robić muzykę na poziomie Cynic czy Death:
http://www.metal-archives.com/release.php?id=44854

Taaa, jasne... polski underground na poziomie klasyków deathu - prędzej się nawrócę, niż w to uwierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 19:57, Miklak napisał:

> Oni przyjemnie zaskakują na każdej płycie.:>
E tam, Across the Dark tylko przeciętne imo.


Właśnie to znam dość dobrze.:P Mam tez takie wrażenie, że Insomnium to zespół z gatunku tych, którego granie się podoba, ale za rok czy dwa nikt o tym nie pamięta. Ciekawe, czy ta teoria się sprawdzi.:>

Dnia 08.05.2010 o 19:57, Miklak napisał:

Taaa, jasne... polski underground na poziomie klasyków deathu - prędzej się nawrócę,
niż w to uwierzę.


Odejmij od jakości nagrań to, na jakim sprzęcie i w jakich warunkach nagrywali ten album(a i tak byłem mocno zaskoczony poziomem brzmienia).:> Nie będzie on też wyglądał jak Death, ale jak połączenie Cynic z Death(tylko bez przetworzonego wokalu Masvidala). Podejrzewam, że jak kiedyś przesłuchasz ten album, to solidnie Cię zaskoczy...:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 20:29, Nephren-Ka napisał:

Właśnie to znam dość dobrze.:P Mam tez takie wrażenie, że Insomnium to zespół z gatunku
tych, którego granie się podoba, ale za rok czy dwa nikt o tym nie pamięta. Ciekawe,
czy ta teoria się sprawdzi.:>

Bardzo prawdopodobne, bo ja nawet nie pamiętałem, że kiedykolwiek słuchałem AtD. Dobrze, że mam RYMa :D

Dnia 08.05.2010 o 20:29, Nephren-Ka napisał:

Podejrzewam, że jak kiedyś przesłuchasz ten album, to solidnie Cię zaskoczy...:>

Ja i undergroundowy death metal? Marnie to widzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 20:36, Miklak napisał:

Ja i undergroundowy death metal? Marnie to widzę :D


To krzyżówka progressive + plus death. Zrobiona tak jak robił to Death, czyli nie widać szwów miedzy gatunkami. Poza tym to nie brzmi(tylko o brzmienie mi chodzi, muzycznie niepodobne) wcale jak underground - lepiej niż De Profundis Vadera.:> Jak pojawi się na YT, to sam będziesz się mógł przekonać.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 20:46, Nephren-Ka napisał:

Poza tym to nie brzmi(tylko o brzmienie mi chodzi, muzycznie
niepodobne) wcale jak underground - lepiej niż De Profundis Vadera.:>

Nie chodzi o brzmienie, ale o to, że jeśli zespół jest undergroundowy, to jest niemal pewne, że ogromnie ssie - chyba że ktoś jest wielkim fanem gatunku. Z moim nastawieniem do death metalu niemożliwe jest, żeby kilku gostków - którzy nikogo nie obchodzą, ze swoją płytą, o której nikt nie słyszał - spodobało mi się.

1. zasada popularności:
Im mniej znany zespół, tym mniej prawdopodobne, że jest dobry. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Supcio Kat miał dzisiaj o 12 zajechać do klubu, rozstawić sprzęt, zrobić próbę i zagrać. Ale nie przyjechał i nie można się do nikogo dodzwonić. Oddali kasę za bilety i kupa. Popsuli mi wieczór dziady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 21:46, Witcher1990 napisał:

Supcio Kat miał dzisiaj o 12 zajechać do klubu, rozstawić sprzęt, zrobić próbę i zagrać.
Ale nie przyjechał i nie można się do nikogo dodzwonić. Oddali kasę za bilety i kupa.
Popsuli mi wieczór dziady.

Mi tez, musimy sie kiedys znowu spotkac, zeby to opic. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o undergroundowym death metalu... Co sądzicie o włoskim Aydra?
http://www.lastfm.pl/music/Aydra Daję link do lasta, bo mają wszystkie utwory za darmo. :P
Ostatnio kręci mnie techniczny death, więc spodobali mi się. Fakt, wokal czasem niedomaga, a teksty też nie zawsze są jakieś ambitne, ogólnie bez rewelacji, ale naprawdę fajnie się słucha.

btw. niektórzy zaczynali jako anderandowe kapele, no nie? Zanim ktoś zdobędzie popularność to jest... niepopularny. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować