Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 02.10.2006 o 18:44, Azrathel napisał:

UUch! Mnichu, ale sie rozpisałeś! :)

lubię metal, chociaż nie jestem koneserem. nic mi nie mówią norweskie czy fińskie nazwy kapel
(a te podobno są najlepsze) słucham Dimmu Borgir ("Burn in Hell"!!!) i Disturbeda (chociaż
to nie jest metal, bardziej hard rock - i to też zależy, jaki utwór).

pozdrowienia dla Wznawców Szatana! :)


Hehehe, jakoś tak wyszło :) .
Ja też nie mogę nazwać się koneserem czy melomanem-ot, słucham, czego lubię, co pewien czas odkrywam coś nowego.
O tych Wyznawcach-daj sobie na wstrzymanie. Ot, taka żartobliwa prowokacja, a zaraz wpadnie tu jakiś zwolennik teorii spiskowych (ostatnio na Forum powstał nawet taki temat) i się rozpęta burza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja slucham power metalu ;] czyli metalu o tematyce fantasy ...
Rhapsody , Blind Guardian , HammerFall , Nightwish - te zespoly to moje faworyty ;]
oprocz tego z tych klimatow slucham jeszcze Evanescence ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 18:44, Azrathel napisał:

lubię metal, chociaż nie jestem koneserem. nic mi nie mówią norweskie czy fińskie nazwy kapel
(a te podobno są najlepsze) słucham Dimmu Borgir ("Burn in Hell"!!!) i Disturbeda (chociaż
to nie jest metal, bardziej hard rock - i to też zależy, jaki utwór).



No właśnie,taki Disturbed jest uznawany za hard rock,a Deftones już nie?Albo Staind?Albo P.O.D.?KoЯna i Limp Bizkit wspominać nie już będę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

woof? korna kiedyś słuchałem (ale niedługo - ni podchodził mi. szczególnie głos wokalisty wnerwiał mnie w trudny do uzasadnienia sposób). gdzieś czytałem, że jeśli, rozmawiając o metalu z metalami powiesz, że sluchasz Limp Bizkit, to cię śmiechem zabiją. (?)
nie wiem czy to prawda [ oczywiście wiem, że wymieniłeś ten zespół w kontekście grup hard rockowych]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:01, Azrathel napisał:

woof? korna kiedyś słuchałem (ale niedługo - ni podchodził mi. szczególnie głos wokalisty wnerwiał
mnie w trudny do uzasadnienia sposób). gdzieś czytałem, że jeśli, rozmawiając o metalu z metalami
powiesz, że sluchasz Limp Bizkit, to cię śmiechem zabiją. (?)
nie wiem czy to prawda [ oczywiście wiem, że wymieniłeś ten zespół w kontekście grup hard rockowych]


Co chcesz od Limp Bizkit?I prawda jest taka,że nie ma tematu o Hard Rocku,ja metalu nie słucham (wykluczając tzw. nu-metal).A Limp Bizkit ma mocne kawałki.Nie śmiejcie się,pod tym względem bije sporo kawałków metalowych :).Kawałki z płyty The Unquestionable Truth wymiatają (zwłaszcza kapitalne The Priest,The Truth i The Propaganda).Zresztą co się będę tłumaczył,i tak mnie pewnie śmiechem zabijecie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2006 o 19:06, Skywalker560 napisał:

> nie wiem czy to prawda [ oczywiście wiem, że wymieniłeś ten zespół w kontekście grup hard
rockowych]


oczywiście bez urazy. nie chciałem obrazić niczyich upodobań.
a album sprawdzę, z miłą chęcią.
polecam zespół Disturbed i polskie Ptaky. [jak zawsze, kiedy rozmowa schodzi na temat muzyki :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:09, Azrathel napisał:


> > nie wiem czy to prawda [ oczywiście wiem, że wymieniłeś ten zespół w kontekście grup
hard
> rockowych]

oczywiście bez urazy. nie chciałem obrazić niczyich upodobań.
a album sprawdzę, z miłą chęcią.
polecam zespół Disturbed i polskie Ptaky. [jak zawsze, kiedy rozmowa schodzi na temat muzyki
:)]


Disturbed słyszałem.I nie sądzę,aby wokalista miał lepszy głos niż Hiv:).A naprawdę dobrymu wokalistami jest Serj Tankian i Till Lindemann (wokalista Rammsteina,jakby kto nie wiedział :).Chino Moreno z Deftones też nieźle śpiewa,ma oryginalny głos.A Davis też bardzo dobrze śpiewa,kawałek Daddy,zwłaszcza początek,dobitnie to pokazuje :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 18:36, MonkOfWar napisał:

To bajer :) ! Chapter V uznany był podobno za wtórny i nieciekawy. Och, wyczekuję z niecierpliwością
Tresholda! Dziwne, że na http://www.mystic.pl go nie reklamuję. Mam nadzieję, że w dniach najbliższych
pojawi się tam jakiś, hm, "preorder"! Właśnie, czy gdzies można sprawić sobie plakat HF? Widziałem
bodajże w Kropie flagę, ale to nie to :P . Za drogie.

Chapter jest beznadziejny, chociaż na poczatku wydawał się dobry. Tylko dobry.
Ale mimo wszystko The Templar Flame wymiata, kocham ten utwór

Dnia 02.10.2006 o 18:36, MonkOfWar napisał:

Pewnie, że czytałem, też go troszku nie rozumiałem. Ale pieśń tak mi się spodobała, że chciałem
wyszukać sobie jakiś charakterystyczny cytat do opisu na GG ;P .

Hmm jak leci utwór, to kojarzysz nagle takie "zwolnienie" i szept wokalisty ? :>
Nie pamiętam czy to ten pierwsze szept czy drugi (jest ich chyba trzy), ale chyba pierwszy to "Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz". Cały utwór jest o ..... miłości. :) Gość trochę "jedzie" po swojej dawnej dziewczynie. Oczywiście nie w stylu polskiego hh, broń Boże.
BTW - obejrzyj sobie teledysk, jest chodźby na interii, facet ma fajne klawisze i fajnie na nich gra. Image Sonaty jest też spoko.

Dnia 02.10.2006 o 18:36, MonkOfWar napisał:

Dokładnie tak zareagowałem. Hm, parę razy jest najazd na gębę Hansiego, możnaby się zorientować.
Ale to dno straszliwe. Co to ma być, ja się pytam? Tak się poprzebierali i zmienili klimat,
że to raczej zwykły rockowy zespół mi przypomina. Nie przytoczę przykładu, bo się nie znam,
ale wrażenie beznadziejne...

Eh, a mi się image BG podobał bardzo. Jakieś jeansy w miarę modne + t - shirt i czarna koszula, sam tak chodzę więc mi się to podobało. :/ A tu wyskoczyli jak jakiś rock. :/

Dnia 02.10.2006 o 18:36, MonkOfWar napisał:

A Tobie który teledysk najbardziej się podoba?

Pisałem Ci już. :D Blood Bound ! Ten giga młot, na którym grają + to że ciągle ich widać (a ja to właśnie cenie w videoclipach) + śnieg. :D
Heh no i Cans ma fajną koszulę. :D

Dnia 02.10.2006 o 18:36, MonkOfWar napisał:

I wrażenie na koniec-jakichś nieciekawych aktorów dobierają do swych produkcji.

Dziwisz się ? :) Na Ala Pacino raczej ich nie stać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, przecież nie chodzi tu o to, żeby licytować sie kolejnymi nazwiskami - w taki sposób do niczego sie nie dojdzie. każdy ma inny gust - na tym skończmy i rozejdźmy sie w przyjaznej atmosferze :)

posłuchaj jeszcze polskiego Ptaky - świetne teksty i niesamowity głos. polecam.
wspierajmy polską FONOGRAFIĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z wokalistów polecam jeszcze (wiem, że mieliśmy skończyć, ale nie mogę sie powstrzymać :)) Sully''ego z Godsmacka. szczególnie w nastrojowym kawałku "Hollow".
"Livin'' in Sin" - też jest dobre (jako utwór). ogólnie Godsmack rocks i wypas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:18, Azrathel napisał:

hej, przecież nie chodzi tu o to, żeby licytować sie kolejnymi nazwiskami - w taki sposób do
niczego sie nie dojdzie. każdy ma inny gust - na tym skończmy i rozejdźmy sie w przyjaznej
atmosferze :)

posłuchaj jeszcze polskiego Ptaky - świetne teksty i niesamowity głos. polecam.
wspierajmy polską FONOGRAFIĘ :)


No przecież ja się tu nie licytuję:).I nie mam zamiaru na ciebie się wypinać :).Być może Ptaky słyszałem - nie jestem pewien,ale całkiem nieźle grają.Kilka polskich zespołów też nieźle gra,np. Hunter - przypomina mi SOAD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaruczek-hehehe, mógłbym napisać właściwie to samo, co Ty :) . Proponuję Ci, byś sprawdził także Sonata Arctica i Theriona (choć to ostatnie to jednak inne nieco klimaty, ale może Ci się spodobać, byle nie ich pierwsze płyty, tam to jakiś Death/Black czy co to jest :/ ).

Azrathel-kurcze, gdyby tak każdy Obywatel był taki miły i dobrze wypleciony ;) . Bana to byś nie dostał, Moderatorzy mają raczej poczucie humoru :P . Ale sam zobacz: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10419&u=52 :) . Zobacz, co by się tu mogło stać.

Vaxinar:
-Fury of the Wild jest świetne (SIIIGHS... :P ), Take the Black też sympatyczne. I tylko nie rozumiem, jaki był cel ponad 2 minut ciszy w Knights of the XXI Century? Na końcu tylko facet wycharcze cośtam o "De Prafecy...".
-Fakt, pamiętam! Właśnie dlatego mi się tak to sposobało, miłość potraktowana, hm, nieszablonowo! Teledysk widziałem (jest i na YouTube, jak i na oficjalnej, gość z klawiszami jest wspaniały po prostu :) )! Piosnka pasowała mi do mojego, hm, nastroju chwilowego ;) .
-Ja narzekałem właśnie na BGowy imydż właśnie w ostatnim roku, czy ile to tam. Wcześniej podobało mi się to, o czym mówisz. Nie było żadnych udziwnień-ot, fani metalu jak i my sami ;P . Widzisz, co się porobiło, jejku... Kiedy patrzyłem na perkusistę, jakoś dziwnie przyszły mi na myśl grupy a''la AFI, czy jak oni się zwą. :|
-Też racja. W Blood Bound nie ma za specjalnych fajerwerków (czy też raczej: akcji), choć może to i dobrze! Całość dobrze zrobiona, choć oglądając miałem nadzieję, że na końcu "Mega-Hector" ruszy zad i wstanie ;) . I śnieg... uwielbiam Icewind Dale''a, to musiało mi się to po prostu spodobać :D .
-Zgoda... Ale czy Rhapsody jest np. jakimś zespołem multimilionerów? A (Sir) Christophera Lee mają. Choć przeca HF także nawiązuje jakieśtam kontakty z większymi osobistościami: ten, który charczał w Knights..., inny z którym dosyć nieskładnie (z jego, myślę, winy) śpiewali na jednym z filmików, szwedzkie zespoły sportowe (panie od curlingu i lekkoatleci :D ). A w teledysku Natural High o tej Wielkiej Katastrofie to przemawia jakiś, jeśli dobrze pamiętam, znany wresltignowiec, czy ktoś ;) . Ale chyba nie tak trudno byłoby znaleźć kogoś o ciekawszej aparycji, niźli przykładowo pani z Always Will Be (ona raczej przypominała mi mamę tego młodzieńca, i ta suknia :D ). Ale może się czepiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:21, Skywalker560 napisał:

Kilka polskich zespołów też nieźle gra,np.
Hunter - przypomina mi SOAD.


Zartujesz, prawda? jakos nie wiem w jaki sposob Hunter moze przypominac SOAD... Nie dostrzegam najmniejszego podobienstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.10.2006 o 19:35, MonkOfWar napisał:


Azrathel-kurcze, gdyby tak każdy Obywatel był taki miły i dobrze wypleciony ;) . Bana
to byś nie dostał, Moderatorzy mają raczej poczucie humoru :P



dzięki za dobre słowo, Delegacie :) Wszyatko na chwałę naszej małej ''Gramowej'' ojczyzny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:35, MonkOfWar napisał:

-Fury of the Wild jest świetne (SIIIGHS... :P ), Take the Black też sympatyczne.
I tylko nie rozumiem, jaki był cel ponad 2 minut ciszy w Knights of the XXI Century?
Na końcu tylko facet wycharcze cośtam o "De Prafecy...".

Ja właśnie nie lubię Fury of the Wild i Take the Black. A te dwie minuty ciszy w Knights of the XXI Century dodaje klimatu, poza tym nie musisz tego słuchać. Właśnie Knights of the XXI Century i The Templar Flame są moimi ulubionymi utworami z "rodziału piątego".

Dnia 02.10.2006 o 19:35, MonkOfWar napisał:

-Fakt, pamiętam! Właśnie dlatego mi się tak to sposobało, miłość potraktowana, hm, nieszablonowo!
Teledysk widziałem (jest i na YouTube, jak i na oficjalnej, gość z klawiszami jest wspaniały
po prostu :) )! Piosnka pasowała mi do mojego, hm, nastroju chwilowego ;) .

To jest jednak drugi szept, pierwszy jest dość wyraźny, drugi mniej i wtedy właśnie to mówi.

Dnia 02.10.2006 o 19:35, MonkOfWar napisał:

-Też racja. W Blood Bound nie ma za specjalnych fajerwerków (czy też raczej: akcji), choć może
to i dobrze! Całość dobrze zrobiona, choć oglądając miałem nadzieję, że na końcu "Mega-Hector"
ruszy zad i wstanie ;) . I śnieg... uwielbiam Icewind Dale''a, to musiało mi się to po prostu
spodobać :D .

Ja właśnie takie teledyski lubię, w której widzę jak goście grają / śpiewają. Takie szybkie ujęcia itp, niczym na In Your Face Children of Bodom, albo Unholy Warcry Rhapsody. Nie lubię takich walk itp.
Jednakże, jest wyjątek. :> Widziałeś teledysk Nightwisha Wish I Had An Angel ? (Dodam odrazu, że kapeli nie lubię, ze względu na damski wokal, którego nie lubię, posługuje się tylko videoclipem jako przykładem. Druga rzecz jaką dodam, to to że nie jestem z tych co mówią "wokal w metalu to tylko faceci, a nie babskie głosy", po prostu ja tego nie lubię, ale nic do tego nie mam). W każdym razie w tamtym teledysku są przerywniki jak facet z laską uciekaja przez obcym (chyba) i są to obrazy wycięte z prawidzwego filmu. Wtedy to jest ok, a nie taki bajkowy Hector. :/

Dnia 02.10.2006 o 19:35, MonkOfWar napisał:

-Zgoda... Ale czy Rhapsody jest np. jakimś zespołem multimilionerów? A (Sir) Christophera Lee
mają. Choć przeca HF także nawiązuje jakieśtam kontakty z większymi osobistościami: ten, który
charczał w Knights..., inny z którym dosyć nieskładnie (z jego, myślę, winy) śpiewali
na jednym z filmików, szwedzkie zespoły sportowe (panie od curlingu i lekkoatleci :D ). A w
teledysku Natural High o tej Wielkiej Katastrofie to przemawia jakiś, jeśli dobrze pamiętam,
znany wresltignowiec, czy ktoś ;) . Ale chyba nie tak trudno byłoby znaleźć kogoś o ciekawszej
aparycji, niźli przykładowo pani z Always Will Be (ona raczej przypominała mi mamę tego
młodzieńca, i ta suknia :D ). Ale może się czepiam.

A wiesz o tym, że mąż córki Pana Lee jest wielkim fanem Rhapsody i był nim przed wydaniem epki The Dark Secret ? :> To wiele wyjaśnia, prawda ? :> :> :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 15:30, hans olo napisał:

Jak posłuchasz to będziesz wiedział jakie głupoty piszesz. TM to audycja stricte metalowa,
która w tym kraju nie ma konkurencji i warto jej słuchać i dyskutować ale widać ludziom sie
wydaje, że pozjadali rozumy i nikt na metalu lepiej się od nich nie zna, wiec nie chcą o tym
gadać.


Może słuchałem, co? Po prostu tak samo jak mnie denerwuje otrzymywany spam na skrzynce, tak i denerwuje mnie patrzenie na ten sam post kolejny z rzędu ze sznurkiem do wciaż tego samego podmiotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 19:54, Wiadroman napisał:

Zartujesz, prawda? jakos nie wiem w jaki sposob Hunter moze przypominac SOAD... Nie dostrzegam
najmniejszego podobienstwa...


Pod względem muzyki...Poza tym,że mi przypomina,to nie znaczy,że musi innnym...Huntera słyszałem najwyżej kilka kawałków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować