Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2010 o 17:38, Ksar666 napisał:

Zna ktos zespol co tworzy muzyke podobna do tej?:
http://www.youtube.com/watch?v=fLI3fSgccZU&feature=related


Taki operowy śpiew do odszukania jest w Nightwish(raczej na starszych płytach), Epica też czasami wjeżdża na takie klimaty, podobnie jak Therion(tu jednak wokali kobiecych jest znacznie mniej). Ale takiej ilości symfoniki się po nich nie spodziewaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 19:06, Nephren-Ka napisał:

Taki operowy śpiew do odszukania jest w Nightwish(raczej na starszych płytach), Epica
też czasami wjeżdża na takie klimaty, podobnie jak Therion(tu jednak wokali kobiecych
jest znacznie mniej). Ale takiej ilości symfoniki się po nich nie spodziewaj.

Wszystkie te zespoly znam i to nie to. : P Ja potrzebuje churu z polaczeniem metalu. No dalej, niech ktos zalozy taki zespol. : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 11:34, Kardithron napisał:

Inny przypadek. Gdyby choć trochę interesował mnie Black Sabath (czy ogólnie czysty doom
metal), to owszem - mógłbyś mi to zarzucić.

Nie znam ani jednego utworu Dio, który miałby cokolwiek wspólnego z doom metalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 19:30, Miklak napisał:

Jedyny metalowy zespół, jaki znam, który ma porównywalną ilość symfoniki w sobie to Haggard,
choć chórków zdecydowanie mniej. W zamian deathmetalowy growling.

http://www.youtube.com/watch?v=J_HGCDJshto

O cos takiego mi chodzilo wlasnie. : ) Zna ktos wiecej podobnych zespolow? Tak btw. dochodze do wnionsku, ze w sumie At The Lake (chyba tak sie pisze) gra podobna muzyke, zna ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 19:23, Miklak napisał:

Nie znam ani jednego utworu Dio, który miałby cokolwiek wspólnego z doom metalem.

A Black Sabbath nie jest przypadkiem związany z początkiem stylu?

@ Ksar666
Myślę, że mógłbyś posłuchać tego:
http://www.youtube.com/watch?v=L3NO8ngEPZc

@ Nephren-Ka
No, patrz - byłem pewien, że Nile to Twoi bogowie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 20:08, Kardithron napisał:

A Black Sabbath nie jest przypadkiem związany z początkiem stylu?

Na początku, za Ozzy''ego. The Devil You Know od H&H ma trochę z doom metalu, ale to nadal HEAVY metal, nie doom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka! Przesłuchałem oba studyjne albumy Shamana i jestem pod wielkim wrażeniem. Obok genialnego Spirit Of The Forest i ewentualnie Voice Of Wilderness są to zdecydowanie najlepsze, choć nieco różniące się stylem albumy folk metalowe. Jarvela fantastycznym wokalistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 20:08, Kardithron napisał:

No, patrz - byłem pewien, że Nile to Twoi bogowie. :P


Bo ich lubię najbardziej. Wcale nie przeszkadza to w tym, żeby uważać, że ktoś inny był jednak lepszy.:>

@Ksar666 - Miklak napisał, że zna tylko jeden metalowy zespół podobny do tego co pokazałeś. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że po prostu jest tylko jeden.:> Ew. jakiś totalnie anonimowy o którym nikt prędko szerzej nie usłyszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 18:48, Lesiu napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=mAo9EJVx8xQ
Zdecydowanie najlepszy utwór z krążka, istne cudo <3


Przyjemny kawałek(Daniel Gildenlöw jak zwykle czaruje głosem), ale wydaję mi się że jednak stać ich na coś lepszego. BTW - jak cała płyta jest taka(a coś mi się wydaje, że tak) to nie trafiłeś chyba z tematem, większe zainteresowanie byłoby chyba w tym rockowym, względnie progresywnie rockowym. Przy okazji zapytam też, czy trafiają się takie niespodzianki jak "Spitfall" na Scarsick?
http://www.youtube.com/watch?v=5WlorPypVj4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 20:22, Nephren-Ka napisał:

BTW - jak cała płyta jest taka(a coś mi się wydaje, że tak)
to nie trafiłeś chyba z tematem, większe zainteresowanie byłoby chyba w tym rockowym,
względnie progresywnie rockowym. Przy okazji zapytam też, czy trafiają się takie niespodzianki


To pewnie mnie się średnio spodoba. Zrobiliby powtórkę z Entropii, właściwie tylko ta płyta i The Perfect Element part I mi podchodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 20:55, MarchewaSoler napisał:

To pewnie mnie się średnio spodoba. Zrobiliby powtórkę z Entropii, właściwie tylko ta
płyta i The Perfect Element part I mi podchodzą.


Średnio widzę szansę powtórki u takiej ekipy jak PoS, oni raczej z tych, co dwa razy do tej samej rzeki nie wchodzą.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2010 o 20:58, Nephren-Ka napisał:

Średnio widzę szansę powtórki u takiej ekipy jak PoS, oni raczej z tych, co dwa razy
do tej samej rzeki nie wchodzą.:>

Wiem o tym. Szkoda. Choć, kto wie, może nagle wyjadą tu z jakimś prog deathem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować