Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2010 o 21:08, jaki_of_blade napisał:

Lordi faktycznie, ale Rob Zombie moim zdaniem muzycznie jest conajmniej ciekawy, nic
ambitnego

A ja właśnie z tej dwójki wyróżniłbym wokal Roba. Przynajmniej w The Man Without Fear w feat. z Drowning Pool facet trzyma przyzwoity poziom. Na wielu innych jego kawałkach IMO już nie jest tak kolorowo, ale ważne, że potrafi. :P
Taki śpiew w dobrym thrashu, to jak marzenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2010 o 21:34, Kardithron napisał:

A ja właśnie z tej dwójki wyróżniłbym wokal Roba. Przynajmniej w The Man Without Fear
w feat. z Drowning Pool facet trzyma przyzwoity poziom. Na wielu innych jego kawałkach
IMO już nie jest tak kolorowo, ale ważne, że potrafi. :P
Taki śpiew w dobrym thrashu, to jak marzenie. :)

Szczerze mówiąc, to co zrobił w Educated Horses i na ostatniej płycie zdecydowanie mnie zadowala, wręcz wolałbym żeby się do thrashu nie pchał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Katatonią? Nie wnikam, jak do tego doszedłeś :P

O ile mnie słuch nie mylił przez ostatnie kilka lat, to Akercocke gra coś zasługującego na miano "progresywny grindcore". Bynajmniej, to nie jest oksymoron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 22:31, Caelethi napisał:

Z Katatonią? Nie wnikam, jak do tego doszedłeś :P

Na okładce płyty Tonight''s Decision widać podobną postać, ot i wszystko. :P

----------

http://www.metal-archives.com/band.php?id=3540272417
Projekt jest genialny, nie wiem jednak ile ma to wspólnego z metalem. Chyba Encyklopedia Metallum powinna przeprowadzić drobne reformacje w serwisie. Jeżeli nie chcą usunąć tego typu pozycji, to niech zmienią logo z nazwą. Sam wolę tą drugą opcję.

No... Chyba, że fakt, iż członkowie projektu grywają w zespołach metalowych jest wystarczającym powodem, by ów projekt wylądował na metal-archives. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 22:31, Caelethi napisał:

O ile mnie słuch nie mylił przez ostatnie kilka lat, to Akercocke gra coś zasługującego
na miano "progresywny grindcore". Bynajmniej, to nie jest oksymoron.

Ja tam zostałbym przy progresywnym black/death. Repulsion czy Nasum nie słyszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metal-archives jest pod tym względem zaiste zabawne. Próżno szukać zespołów alternatywnych/metalcore''owych, nawet jeśli łoją całkiem nieźle, że o dziwnych avant-metalowych kapelach w stylu Pin-Up Went Down nie wspomnę, a z drugiej strony masa (dark) ambientu, (neo)folku, darkwave jest co krok. Nie zgłębione są kryteria dodawania wykonawców na metal-archives. Jakieś ograniczone ortodoksyjne owieczki z klapkami na oczach muszą mieć duże wpływy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 22:42, Kardithron napisał:

Na okładce płyty Tonight''s Decision widać podobną postać, ot i wszystko. :P

Właśnie widzę ów niepokojące podobieństwo. Kajam się i zwracam honor wilku.

Dnia 25.05.2010 o 22:42, Kardithron napisał:

http://www.metal-archives.com/band.php?id=3540272417
Projekt jest genialny, nie wiem jednak ile ma to wspólnego z metalem.

Na Metal Archieves jest wiele zespołów grających ambient czy folk bez wpływów brzmień ciężkich. Ja to odpieram in plus, wszak nie są to gatunki muzyczne dla mnie obce. A Wardruna jest mi balsamem dla duszy ;) Miło mi, że ktoś tego tutaj słucha.


@Miklak

Dnia 25.05.2010 o 22:42, Kardithron napisał:

Ja tam zostałbym przy progresywnym black/death. Repulsion czy Nasum nie słyszę ;)

Repulsion to dla mnie czarna magia, przy najbliższej nadarzającej się okazji nadrobię zaległości. W Nasum zaś nawet nie staram się upatrywać wpływów progressive metalu, w mojej opinii grali oni po prostu grindcore z najwyższej pólki.

Dnia 25.05.2010 o 22:42, Kardithron napisał:

Próżno szukać zespołów alternatywnych/metalcore''owych, nawet jeśli łoją całkiem nieźle (...).

Jakość grania to kwestia indywidualnych spostrzeżeń, w końcu nie na podstawie jakości grania wstawia się podstrony nowych zespołów na Metal Archieves :] Najwyraźniej konwencja ich portalu nie obejmuje metalcoru i alternatywy (nad czym lamentować nie zamierzam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 23:21, Caelethi napisał:

W Nasum zaś nawet nie staram się upatrywać wpływów progressive metalu, w
mojej opinii grali oni po prostu grindcore z najwyższej pólki.

Raczej to mówiłem w tym sensie, że nie słyszę za bardzo grindcore''u w Akercocke. :)

Dnia 25.05.2010 o 23:21, Caelethi napisał:

Jakość grania to kwestia indywidualnych spostrzeżeń, w końcu nie na podstawie jakości
grania wstawia się podstrony nowych zespołów na Metal Archieves :]

Nie miałem na myśli jakości ich muzyki, bo ona niestety często kuleje, lecz "ilość metalu w metalu". Jeśli Converge czy RAtM nie mają tam swoich stron, podczas gdy takie Nest czy Vali mają, to rzeczywiście coś jest nie tak z tą niby-metalową stroną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 23:45, Miklak napisał:

Jeśli Converge czy RAtM nie mają tam swoich stron, podczas gdy takie Nest
czy Vali mają, to rzeczywiście coś jest nie tak z tą niby-metalową stroną.

A co ciekawe te wszystkie metalowe i niemetalowe zespoły z MA w jakiś sposób się ze sobą łączą. W sposób trochę trudny do wytłumaczenia, ale jednak.
Sam nie wiem co by teraz było lepsze: stworzenie porządnej metalowej strony o muzyce metalowej, nie żadnym folku, ambient itd., czy pozostawienie sytuacji w obecnym stanie jedynie ze zmianą loga i nazwy strony (+ oczywiście dopełnienie niezbędnych formalności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się, a usłyszysz ;)

Mhm. Wszystkich nie zadowolisz. Na takiej stronie jak Metal Archieves muszą być ustalone pewne wytyczne co do zespołów, które trafiają na listę, albowiem pomiędzy wieloma gatunkami muzycznymi jest cienka, niedostrzegalna wręcz granica.

@Kardithron
Zmiana nazwy jest wykluczona, musieliby od nowa budować markę i renomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 05:14, Hekt-X napisał:

Wczoraj zmarł basista Slipknot''ów Paul Gray.

..coś tam czytałem ..ale co to ma wspólnego z metalem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 19:31, Kardithron napisał:

Zawsze lubiłem śpiew tych gości (szczególnie tego drugiego).
Tylko muzyka nie zachwyca, po raz kolejny. :P Mogę sobie tylko wyobrażać thrash metal
w ich wykonaniu.


Nie moja dziedzina...:P Lordi był ciekawy jako zwycięzca Eurowizji, na której zazwyczaj rocka jest niewiele(i miał fajny klip do kawałka "Devil is a Loser"). Rob Zombie to z kolei coś, o czym ja prywatnie nie mam pojęcia.:P Marnie też widzę szansę, żeby kiedyś te zespoły zabrały się za thrash. Jedna Metalika już jest i druga raczej nie powstanie co całkowicie wyklucza im możliwość zarabiania na takim poziomie, jaki mają w swoich, nie thrashowych zespołach.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 19:31, Kardithron napisał:

Nawiązując po raz kolejny do tematu czystych wokali:
http://www.youtube.com/watch?v=r7jY1KlLcPo
http://www.youtube.com/watch?v=Gpz4oO89pKU
Zawsze lubiłem śpiew tych gości (szczególnie tego drugiego).
Tylko muzyka nie zachwyca, po raz kolejny. :P Mogę sobie tylko wyobrażać thrash metal
w ich wykonaniu.


Jeśli o czystych wokalach mowa to wypada jeszcze wspomnieć o Devonie Gravesie z Deadsoul Tribe
np to: http://www.youtube.com/watch#!v=LeKKZasIWm0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 01:14, deusER4 napisał:

> Wczoraj zmarł basista Slipknot''ów Paul Gray.
..coś tam czytałem ..ale co to ma wspólnego z metalem?

Wystarczająco, a teraz giń. EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 17:03, hammerfall87 napisał:

http://www.myspace.com/korzus

nasi brazylijscy traszerzy powrócili w tym roku ,macie tam teser i teledysk z nadchodzącej
płyty ,ja się napaliłem


Miło się słucha, ale nic poza tym. ;P To będzie kolejny thrashowy przeciętniak, czuję to w kościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 18:09, Niflheim napisał:

> http://www.myspace.com/korzus
>
> nasi brazylijscy traszerzy powrócili w tym roku ,macie tam teser i teledysk z
nadchodzącej
> płyty ,ja się napaliłem

Miło się słucha, ale nic poza tym. ;P To będzie kolejny thrashowy przeciętniak, czuję
to w kościach.


wymien te kosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia Elda na temat nowego dzieła Nevermore:

Zdecydowany mój faworyt ostatnich tygodni. Nie lubię czystych wokali, ani progresywnego grania, bo wolę miażdżący growling i szybkie numery, ale Nevermore jest wyjątkowy. Nikt inny nie potrafi nawet w słodką balladkę wpleść nastrój niepokoju. Nowy album Amerykanów to kapitalne riffy, znakomite wokale i wyjątkowy klimat. Płyta, której w zasadzie nie ma co zarzucić. 9/10

Taka maruda daje niemal maksymalną ocenę, więc będzie dobrze... Już niedługo sam to sprawdzę, już niedługo...:> Jak Opeth nic nie wyda w tym roku(ew. Morbid Angel, które może zrobić coś genialnego), to tytuł płyty roku mam już zaklepany.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować