Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2010 o 18:43, Nephren-Ka napisał:

Taka maruda daje niemal maksymalną ocenę, więc będzie dobrze... Już niedługo sam to sprawdzę,
już niedługo...:> Jak Opeth nic nie wyda w tym roku(ew. Morbid Angel, które może zrobić
coś genialnego), to tytuł płyty roku mam już zaklepany.:P


Zgadzam się, to naprawdę dobry prognostyk, także w Metal Hammer dostali wysoką ocenę, ba, najwyższą 5/5. Ostatni album był świetny, solowy album Dane''a także palce lizać, tak więc nowy album po prostu nie mógł się nie udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 20:06, Lesiu napisał:

Zgadzam się, to naprawdę dobry prognostyk, także w Metal Hammer dostali wysoką ocenę,
ba, najwyższą 5/5. Ostatni album był świetny, solowy album Dane''a także palce lizać,
tak więc nowy album po prostu nie mógł się nie udać.


Dorzucę jeszcze, że druga bardzo charakterystyczna połówka zespołu(pierwsza to Warrel oczywiście) - czyli Jeff Loomis również ma na koncie bardzo dobre solowe dzieło. Byle do 31, czyli jeszcze całe 5 dni - strasznie długo...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 20:23, Nephren-Ka napisał:

Byle
do 31, czyli jeszcze całe 5 dni - strasznie długo...:P


Wtedy to nowa Anathema wychodzi. :P
A właśnie, od czego zacząć z Nevermore?

Tak swoją drogą, jak kogo się nie spytam, to nikt nie wie, co to jest trip- hop. Czy polskie społeczeństwo jest aż tak głupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 21:02, MarchewaSoler napisał:

Czy polskie społeczeństwo jest aż tak głupie?

Nie głupie, lecz nieświadome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 21:02, MarchewaSoler napisał:

Wtedy to nowa Anathema wychodzi. :P


Gdzieś czytałem, że ten album będzie dziwny jakiś - znaczy mają na nim być kawałki(nie wszystkie) napisane już dawno temu.:P

Dnia 26.05.2010 o 21:02, MarchewaSoler napisał:

A właśnie, od czego zacząć z Nevermore?


Najlepiej od początku, wtedy najlepiej poznasz zespół, a mogę zapewnić że akupu żadnej płyty nie będziesz żałował.:) Zobacz sobie na ten post:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=20414
W nim polecałem m.in. ten zespół, i masz tam przykładowe(nie najlepsze wcale) kawałki po kolei z płyty pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej i szóstej(z góry napiszę, że każda płyta jest różnorodna, nie ma np. 8 takich samych niemal kompozycji). Brakuje numeru 5, bo sam uważam go za "tylko" przeciętny album, w stosunku do reszty. Jak lubisz albumy koncepcyjne, to poczytaj na sieci o czym jest "Dreaming Neon Black" - w tym wypadku całość ma szczególne znaczenie, bo historia(nie wesoła) wydarzyła się naprawdę.

Dnia 26.05.2010 o 21:02, MarchewaSoler napisał:

Tak swoją drogą, jak kogo się nie spytam, to nikt nie wie, co to jest trip- hop. Czy
polskie społeczeństwo jest aż tak głupie?


Hmm, ja też nie bardzo wiem...:P Jedyne, co mi się kojarzy to Archive. Ponoć na ostatnim albumie Flapjack, który wywarł na mnie spore wrażenie też są jakieś jego elementy(i inne też, to strasznie eksperymentalny album jest). Cóż, nie moja dziedzina po prostu.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 17:39, Miklak napisał:

Wystarczająco, a teraz giń. EOT.

czy to ten sam Miklak który ostro obstawał przy stanowisku że Nu-Metal to Nie metal? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 13:26, deusER4 napisał:

czy to ten sam Miklak który ostro obstawał przy stanowisku że Nu-Metal to Nie metal?
;D

Ja tak mówiłem? WTF? Musiałem być durniem, a może mówiłem o glam metalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 22:34, Nephren-Ka napisał:

> Tak swoją drogą, jak kogo się nie spytam, to nikt nie wie, co to jest trip- hop.
Czy
> polskie społeczeństwo jest aż tak głupie?

Hmm, ja też nie bardzo wiem...:P Jedyne, co mi się kojarzy to Archive. Ponoć na ostatnim
albumie Flapjack, który wywarł na mnie spore wrażenie też są jakieś jego elementy(i inne
też, to strasznie eksperymentalny album jest). Cóż, nie moja dziedzina po prostu.:>


No i jeszcze, a w zasadzie przede wszystkim, Portishead czy Massive Attack.
Ja na trip-hopie też zbytnio się nie wyznaję ale coś tam się kiedyś usłyszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem fanem Slipknota, ale dzisiaj przeczytałem w necie, że basista tej grupy nie żyje. W tym roku to już trzecia śmierć muzyka związanego z metalem. Ciekawe kto będzie następny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 17:30, Sarturias napisał:

Nie byłem fanem Slipknota, ale dzisiaj przeczytałem w necie, że basista tej grupy nie
żyje. W tym roku to już trzecia śmierć muzyka związanego z metalem. Ciekawe kto będzie
następny..


Tak wiemy, codziennie ktoś wpada i nam to mówi. W sumie to mogła by reszta tego zespołu zdechnąć, nie pogardziłbym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Throes of Dawn - The Great Fleet of Echoes - taki całkiem przyjemny album, choć bez rewelacji. A w niektórych kawałkach przypomina nieco spokojniejszą wersję Opeth, jak choćby w numerze tytułowym:
http://www.youtube.com/watch?v=0v6H0iN2_1I

@M1k3 - okazałabyś może jakiś szacunek dla istoty śmierci i drugiego człowieka, hę? To, że grał w takim, a nie innym zespole nie ma nic do rzeczy w takim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 22:05, Miklak napisał:

Nie głupie, lecz nieświadome.


A czy nieświadomość nie bierze się z głupoty innych?

@Nephren-Ka
Dzięki. :) | Jednak wiesz, że coś takiego istnieje i ''o co tam chodzi''.

@maciekstaar

Chyba z dwa tygodnie o tym wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2010 o 20:23, Nephren-Ka napisał:

Dorzucę jeszcze, że druga bardzo charakterystyczna połówka zespołu(pierwsza to Warrel
oczywiście) - czyli Jeff Loomis również ma na koncie bardzo dobre solowe dzieło. Byle
do 31, czyli jeszcze całe 5 dni - strasznie długo...:P


Dla mnie za długo, nie wytrzymałem, już leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 16:56, hammerfall87 napisał:

live death angel z krakowa kawałek z albumu act III


Ładnie im to wyszło całkiem, ostrzej nieco niż na albumie(ale to chyba cecha każdego zespołu, który potrafi zagrać dobry koncert).
BTW - publika też nieźle się bawiła, powinna skandować nazwisko Chuck Billy do oporu(to on namówił chłopaków z DA do reaktywowania się).:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 20:07, Lesiu napisał:

Info dnia, Katatonia znowu w Polsce !


O kurr...czaki. :D Jeszcze z Rywersajdem. Nie no, w kwietniu nie mogłem, to może w wakacje... A jeszcze jest Gojira. Mniam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować