Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2006 o 18:10, Alexei Kaumanavardze napisał:

Jeszcze The Fire Burns Forever. Taki najbardziej hmmm "Hammerfallowy" :D

Ogólnie to na gwiazdkę już wiem co dostanę --> tę płytę. Znaczy wcześniej niz na gwiazdkę
ale w ramach. I jeszcze pare innych płyt na które czekam min " Ian Gillian : Gillian Inn" Czy
jakoś siak. Naprawde wkręca się płytka


Nie przesłucham znowu, nie przesłucham... :)

Oj, to późno Ci się ona kroi ;) . Nie wiem, jak działają ludzie w Mysticu, ale pewnie w poniedziałek będę ją już miał :) . Chyba, że to pre-order na zasadzie podobnej do tych z gram.pl, czyli wysyłają tak, by na premierę było. Ale zamównienia jeszcze nie złożyłem, więc i tak pewnie nie będzie :( .

PS Panowie... ten plakat będzie miał wymiary 707×1000 mm, ładnie :D . A klawiaturka pięknie by mi się prezentowała :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 18:52, MonkOfWar napisał:

PS Panowie... ten plakat będzie miał wymiary 707×1000 mm, ładnie :D . A klawiaturka pięknie
by mi się prezentowała :) .


Ale pokaż go nam, albo przynajmiej opisz to raz, a dwa to gdzie zamierzasz kupić ? Empik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 15:04, Skywalker560 napisał:

> Siemanko :) Jak ktos bedzie mial wolna chwilke to prosze o ocene mojego riffu :P
>
> http://w10.easy-share.com/653106.html

Ogólnie takich riffów nie lubię,bo metalu jako takiego nie słucham,ale ten może być:).


Jezeli to kogos interesuje to zapraszam na :

www.myspace.com/widekmusic

Naprawde wyrazajac opinie na temat kawalkow bardzo mi pomozecie, krytyka bardzo mile widziana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 19:02, Vaxinar napisał:

Ale pokaż go nam, albo przynajmiej opisz to raz, a dwa to gdzie zamierzasz kupić ? Empik ?


Ja cały czas mówiłem o robieniu zakupów w sklepie Mystica. Zajrzyjcie tu, w Zdjęciach jest fotka klawiatury (ale plakatu nie ma, ciekawi mnie, co to takiego :] ): http://mystic.pl/?mod=products&category=music&subcat=1&product=5386.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 20:32, MonkOfWar napisał:

Ja cały czas mówiłem o robieniu zakupów w sklepie Mystica. Zajrzyjcie tu, w Zdjęciach jest
fotka klawiatury (ale plakatu nie ma, ciekawi mnie, co to takiego :] ): http://mystic.pl/?mod=products&category=music&subcat=1&product=5386.

Tej klawiatury bym nie brał, naprawdę. Co do plakatu to mam nadzieję, że będzie jakiś super. Bo jak na razie jest tylko dostępny w sprzedaży to ten z płytki "Glory to the Brave". Nie podoba mi się strasznie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 20:39, Vaxinar napisał:

Tej klawiatury bym nie brał, naprawdę. Co do plakatu to mam nadzieję, że będzie jakiś super.
Bo jak na razie jest tylko dostępny w sprzedaży to ten z płytki "Glory to the Brave". Nie podoba
mi się strasznie. :/


Możliwe, że klawiatura to żadna rewelacja, jeśli idzie o jakość. Ale z drugiej strony: co najwyżej (oby :) !) będę miał szczęście i wygram, nic za to nie płacąc. Poza tym: moja obecna to nawalający, niczym niewyróżniający się, niemożliwie standardowy, a poza tym nieco brudny ;) -Samsung.

No, zamówienie złożone, 60 złociszy zapłacę. Trzymajcie kciuki, coby udało się zdobyć klawiaturkę :P . No, i kupuję sobie także empetrójkę, będzie na czym słuchać :) .

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś może kapelę Tower? Po kilku latach intensywnego słuchania metalu dowiedziałem się że w moim małym miasteczku jest na prawdę spoko zespół doomowy :).
I jeśli ktoś wie gdzie mozna obejrzeć teledysk "Temper" to byłbym wdzięczny za podanie linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2006 o 18:52, MonkOfWar napisał:

Oj, to późno Ci się ona kroi ;) . Nie wiem, jak działają ludzie w Mysticu, ale pewnie w poniedziałek
będę ją już miał :) . Chyba, że to pre-order na zasadzie podobnej do tych z gram.pl, czyli
wysyłają tak, by na premierę było. Ale zamównienia jeszcze nie złożyłem, więc i tak pewnie
nie będzie :( .

>

ja nie preorderem, tylko jak kase dostanę to kupie sobie :/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2006 o 11:21, deput666 napisał:

moją ulubioną kapelą jest Rage i jeszcze Primal Fear - słucha ktoś ?


Słyszałem pare kawałów Primal Fear - i mi strasznie podjeżdża Judasami. Ale ogólnie fajnie grają ale za oryginalnie to już nie. Osobiście wokal z tego zespołu najbardziej mi się podoba (zdaje się że Scheepers miał śpiewać w Judasach ale wybrano jednak Owensa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Mudvayene??
Dla skojarzenia podam iż ostatni utwórek filmu pt. "Statek widmo" jest tam zagrywany.
Dla mnie to taki mix defa i rocka. Wokal w delikatniejszych brzmieniach jest nawet nie głupi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Och, jej! Muszę się z Wami podzielić jakże radosną nowiną, ach! Otóż... dostałem od wuja Stacha płytę pt. "Korzystna Muzyka Dla Rolnika Postępowego"! A co było w środku? Kurcze, nie wierzyłem oczom własnym! "Metal Opera, Part II"! Takiego zaskoczenia nie przeżyłem od czasu, gdy będąc u wuja jakieś topielice próbowały mnie "wyrwać". Niestety, siedziały w studni, a wuj musiał ją zalać betonem (zakładał pole golfowe do gry w rugby na taczkach)...

W każdym razie, od razu na start rzuciłem się do odsłuchania "The Seven Angels", o których Vaxinar wspomniał mi przypadkiem jakiś czas temu, w tymże zacnym topicu. Odsłuchałem... raz... drugi... teraz leci bodajże piąty... A może szósty, zgubiłem się. W razie każdym, to coś cudownego! Uwiebiam klimaty, o których pieśń traktuje, jakość wykonania-szczyty tego, co dane mi było słuchać kiedykolwiek, brakuje mi słów :D ! Całość doprawdy wspaniała, pogodna (choć określenie to dziwnie brzmi ;P ), operowo-metalowa, jak być powinna, odpowiednio epicka i monumentalna itd.! Mogę śmiało rzec: aktualnie to mój "Namba Uan" :) . Poczekajmy tylko do "Thresholda" ;> . Są piosenki, które od razu mnie chwyciły: czy to by HammerFall, Blind Guardian, Rhapsody itd.. I to jest właśnie jedna z nich.

Brawo, Avantasia!

PS Niech no ja tylko dostanę "Korzystna Muzyka Dla Rolnika Postępowego, vol. 2", może będzie coś Dawnridera/Iron Mask. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 14:53, MonkOfWar napisał:

/.../

Avantasia to typowy, typowy symfoniczny metal. Śpiew operowy i orkiestra symfoniczna plus gitary i perkusja, elementami ostry śpiew. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 15:02, Vaxinar napisał:

> /.../
Avantasia to typowy, typowy symfoniczny metal. Śpiew operowy i orkiestra symfoniczna plus gitary
i perkusja, elementami ostry śpiew. :)


Och, Vaxinarze, jakoś mało entuzjazmu żeś z siebie wykrzesał tą razą, dziwne to ;P .
Zastanawiałem się, może za bardzo się podnieciłem i niedługo mi to przejdzie... Ale jak na razie jestem wciąż zachwycony :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 15:16, MonkOfWar napisał:

Och, Vaxinarze, jakoś mało entuzjazmu żeś z siebie wykrzesał tą razą, dziwne to ;P .

A co mam pisać ? Napisałem Ci jaki to styl, nie będe się powtarzał opisując jeszcze raz tą płytkę.

Dnia 21.10.2006 o 15:16, MonkOfWar napisał:

Zastanawiałem się, może za bardzo się podnieciłem i niedługo mi to przejdzie... Ale jak na
razie jestem wciąż zachwycony :) .

Przejść napewno przejdzie, ale utwór się dalej będzie podobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tej kapelce już wspominałem dawno temu. Jakoś nikt tego nie zauważył. A Vaxinar wspominał bo się o de mnie nauczył :].
To właśnie od Avantasii nauczyłem lubić muzykę poważną(bo jest tam jej domieszki trochę)
Mnie się najbardziej podoba "The Tower" i Anywhere :)).
Jak narazie jest to u mnie drugie po Metallice.

P.S. Vaxinar - ten wokal Tobiasza Sametta jest bardzo podobny do tego z Hert of Fire :].
Czy dla power metalu takie charakterystyczne tony głosu ludzkiego są czymś normalnym czy to taki zbieg okoliczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 19:12, Locker HEHE napisał:

O tej kapelce już wspominałem dawno temu. Jakoś nikt tego nie zauważył. A Vaxinar wspominał
bo się o de mnie nauczył :].

Od Ciebie nauczyłem się tylko jednego. Nietolerancji.
Bo Ty jesteś w tym mistrzem.

Dnia 21.10.2006 o 19:12, Locker HEHE napisał:

P.S. Vaxinar - ten wokal Tobiasza Sametta jest bardzo podobny do tego z Herts of Fire :].

Moim zdaniem nie masz racji.

Dnia 21.10.2006 o 19:12, Locker HEHE napisał:

Czy dla power metalu takie charakterystyczne tony głosu ludzkiego są czymś normalnym czy to
taki zbieg okoliczności.

Ani Avantasia, ani HammerFall nie mają "charakterystycznego głosu dla power metalu".
Wokal w power metalu ma być szybki i wysoki. Helloween i Blind Guardian, a szczególnie Blind Guardian to charakterystyczne wokale dla powera...
Ale Ty oczywiście wiesz lepiej, ZAWSZE wiesz lepiej, tak samo jak z Nirvaną.
Mogę Ci zadać jedno pytanie ? Po co wracałeś na forum ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubie Metalicę i utwory "Fuel", "Devil''s Dance"

"Gimme Fuel,
Gimme Fire,
Gimme that which I desire,
Ooh!

Turn on...I see red
Adrenaline crash & crash my head
Nitro Junkie, Paint me dead
And I see red

One hundred plus through Black and White
War Horse, Warhead
Fuck ''Em Man, white knuckles tight
Through Black & White

Ohhh, On I Burn,
Fuel is pumping engines,
Burning hard, loose & clean

And I burn,
Churning my direction,
Quench my thirst with Gasoline

So Gimme Fuel,
Gimme Fire,
Gimme that which I desire,

Hey

Turn on beyond the bone
Swallow future, spit out home
Burn your face upon the crome
Yeah!

Take the corner, join the crash,
Headlights, Headlines
Another Junkie lives too fast
Yeah lives way too fast, fast, fast, oohh-aye

Ohhh, On I Burn
Fuel is pumping engines
Burning hard, loose & clean

And On I burn
Churning my direction,
Quench my thirst with Gasoline

So Gimme Fuel
Gimme Fire
Gimme that which I desire

Yeah-Heah

White Knuckle Tight!
(solo)

Gimmie Fuel.... On I burn, on and on
Gimmie Fire.... On I burn, on and on
My Desire....

Ohhh, On I Burn
Fuel is pumping engines
Burning hard, loose & clean

And I burn
Churning my direction
Quench my thirst with Gasoline

Gimme Fuel
Gimme Fire
Gimme that which I desire
Ooh

On I Burn! "


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2006 o 19:12, Locker HEHE napisał:

O tej kapelce już wspominałem dawno temu. Jakoś nikt tego nie zauważył. A Vaxinar wspominał
bo się o de mnie nauczył :].
To właśnie od Avantasii nauczyłem lubić muzykę poważną(bo jest tam jej domieszki trochę)


Ja nauczyłem się od polskiego zespołu Ankh... Fajna bardzo mieszanka.... Mają nawet utwory z Vivaldim czy Paganinim. Polecam gorąco. A aktualnie katuje Blind Guardian i Iron Maiden na zmianę. Moja mama już nawet polubiła "Mirror Mirror" ( Ja tam nie wiem jak można tego nie lubić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować