Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2010 o 21:24, Witcher1990 napisał:

Najnowsza płyta DA owszem jest genialna, biegałem słuchając tego i trenując do pogo na
SF, cud miód, palce lizać ale bez przesady oprócz tej płyty i kilku kawałków z innych
(np run to the wolves?) ten zespół nie ma nic nadzwyczajnego w swoim repertuarze z Annthraxem
żadną miarą równać się nie może.


taa jasne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 21:24, Witcher1990 napisał:

Najnowsza płyta DA owszem jest genialna, biegałem słuchając tego i trenując do pogo na
SF, cud miód, palce lizać ale bez przesady oprócz tej płyty i kilku kawałków z innych
(np run to the wolves?) ten zespół nie ma nic nadzwyczajnego w swoim repertuarze z Annthraxem
żadną miarą równać się nie może.


No nie wiem, dla mnie na przykład Anthrax ma tylko jedną dobrą piosenkę, cała reszta mi się nie podoba, a słyszałem większość. Nie mój styl-za dużo w tym punku, trochę też za bardzo odmienny ich thrash jest. Z resztą ich ostatnie płyty to nawet wg fanów porażka na całej linii, a Death Angel trzyma świetną formę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Anthrax spisuje sie o niebo lepiej na koncertach niz w "domowych głośniczkach". Mnie jakos tak... odrzuca. Ogółem jestem fanem tharshu ale Anthrax mi nie podchodzi. No chyba ze na scenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 13:11, akwyx napisał:

Dla mnie Anthrax spisuje sie o niebo lepiej na koncertach niz w "domowych głośniczkach".
Mnie jakos tak... odrzuca. Ogółem jestem fanem tharshu ale Anthrax mi nie podchodzi.
No chyba ze na scenie...


Znaczy się tak samo jak i ja (no, prawie). W ogóle coś w Polsce nie widać fanów Anthraxu-dużo, ale to DUŻO więcej ludzi woli Testament. Z resztą nie tylko w Polsce-w Niemczech to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wiadomości - CoB nagrywa nową płytę. Perkusja już skończona i zarejestrowana, teraz leci bas. Zaraz się posikam, nie mogę się doczekać. To już ich siódme dzieło :D Jaska zdradził też, że standardowo będzie 9 nowych piosenek, plus jakieś covery. Twierdzi też, że nowy materiał jest zabójczy. Poczekamy, zobaczymy, z pewnością ta płyta jednak jest już u mnie na liście must-have. Z resztą była tam zanim jeszcze wiedziałem, że ją nagrywają ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 13:33, Warchild napisał:

Z wiadomości - CoB nagrywa nową płytę.


a ja ciagle mam nadzieje ze wrocac do swoich poczatkow i swietnego follow the reaper (inne plyty to dla mnie slabizna, a ostatnie dokonania to kompletne dno). Jest na to baaardzo mala szansa patrzac w jaka strone ida na ostanich plytach :/ Nadzieja umiera ostatnia! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tej całej przysłowiowej Wielkiej Czwórce chodzi bardziej o początki, patrząc na lata założenia to Testament ''83 a Anthrax ''81, choć jakoby ten argument łatwo podważyć gdyż MegaDejw również ''83.
Raczej chodzi tu bardziej o sukces komercyjny marki, bo Anthrax miał parę większych przebojów.

Nawiązujesz do Polski i Nemiec, ale taka prawda ze to amerykańskie zespoły, które do "Big4" zakwalifikowali Amerykanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2010 o 13:03, Warchild napisał:

No nie wiem, dla mnie na przykład Anthrax ma tylko jedną dobrą piosenkę, cała reszta
mi się nie podoba, a słyszałem większość. Nie mój styl-za dużo w tym punku, trochę też
za bardzo odmienny ich thrash jest. Z resztą ich ostatnie płyty to nawet wg fanów porażka
na całej linii, a Death Angel trzyma świetną formę.

Każdy zespół ma inny styl, Anthrax trzyma poziom do State of euphoria dalej to już tylko pojedyncze utwory są dobre i płyta z remakami. Metal rzekomo wywodzi się od punku więc to może i dobrze. A ich kawałki na koncercie mnie rozwaliły, są cholernie moszo-pogo-genne i chyba nikt się nie spodziewał, że na SF tak rozruszają publikę. Zaprawdę powiadam wam NIE POWIEDZIELI JESZCZE OSTATNIEGO SŁOWA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Metal rzekomo wywodzi się od punku(...)

Ja słyszałem, że od hard rocka, a ten od rocka. A ten bla bla bla... Sam thrash ma oczywiście wpływy punka, ale są tak na prawdę słyszalne tylko na wschodnim wybrzeżu juesej, choć ogólnie od niego się wywodzi. Ale thrash, a nie cały metal. Bo metal jest od punka starszy-wszak wywodzi się z późnych lat 60. , a punk z połowy 70.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 17:55, Warchild napisał:

>Metal rzekomo wywodzi się od punku(...)

Ja słyszałem, że od hard rocka, a ten od rocka



ja z kolei słyszałem ze Metal wywodzi się z muzyki klasycznej, a gdyby Mozart żył w naszych czasach byłby frontmanem Ironów czy innej Mety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 18:04, sevrond napisał:

ja z kolei słyszałem ze Metal wywodzi się z muzyki klasycznej, a gdyby Mozart żył w naszych
czasach byłby frontmanem Ironów czy innej Mety.


W zasadzie to chyba każdy gatunek muzyki się od tego wywodzi. Poza techno-czkawką oczy wiśnie... Taki jazz, potem blues, potem rock...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 18:04, sevrond napisał:

a gdyby Mozart żył w naszych
czasach [...]


Tak, też słyszałem takie rzeczy, ale jak mniemam chodziło raczej o Wagnera, którego muzyką faktycznie ispirują się muzycy metalowi... I coś w tym jest... Bo można się w jego utworach doszukać różnych takich i owakich elementów zaadaptowanych przez metalowców.
Jednak w Mozarcie nie znalazłem ni krztyny czegoś co byłoby choć trochę metalowe... Już prędzej Bach i jego utwory klawesynowe. Ach... No dobra... bo zacznę wymieniać jakieś BWV i zboczę z tematu w ogóle...
W każdym razie tego typu dywagacje strasznie mnie denerwują, bo każdy ma swoje miejsce w historii i wolałbym powiedzieć coś w stylu: "Gdyby nie muzyka klasyków, metal wyglądałby inaczej" etc... Od razu lepiej, nie?

A z punku wywodzi się thrash metal... Punk jest za młody by być prekursorem całego metalu (w sensie heavy, gdzie punk w końcy lat 60.?). LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że kiedyś po czarnej mszy, w garażu, spotkało się 4satanistów ze Sleja i podekscytowani przeżyciami, tanim winem, zjedzonym kotem i zabitą dziewicą ułożyli riff do Antichrist. I tak oto powstał metal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 20:46, sevrond napisał:

Hah, w Selerze ten ich Szatan nigdy nie był na poważnie, co ciekawe Slayer zaczynał karierę
od coverów Judas''ów

Seler jest any wszystko z tego co pamiętam w Szatana też nie wierzą co nie przeszkadza im śpiewać o tym jaki to on dobry a Bóg zuy. ROMAN to prawdziwy satanista z krwi i kości. SYN MATKI POLKI! ON to by bronił krzyża!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstań na chwilę od komputera, rozpędź się i walnij głową w ścianę. Jeśli nie pomogło, powtórz.

Społeczeństwo będzie ci wdzięczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować