Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2010 o 20:13, Witcher1990 napisał:

Dobrze dobrze me kochane, brudne metale. Od tej pory jestem poważny jak sama śmierć albo
jeszcze bardziej bo ona ponoć czasem się śmieje z teledysków Black metalowych. Ale tylko
wtedy gdy nikt nie widzi i nie słyszy.

Sedno nie leży w tym, żeby uchodzić za TRVE/mrocznego metala, tylko pisać posty z głową (rzeczowe) - wtedy osiągasz szacunek innych. Ja cię nie oceniam, bo specjalnie twoich postów nie czytam. Jeżeli chcesz, żeby traktowano cię poważnie to się tak zachowuj. Co nie znaczy, że nie można sobie pozwolić tu na dozę humoru czy tzw. luzu. Jeżeli on w dobrym tonie jest.
P.S. większość teledysków black metalowych jest żałosnych (tak, ja słucham przede wszystkim bm) i tak, są śmieszne niejednokrotnie. "Blashyrkh" zdecydowanie króluje w tej kategorii :)
Także nie strzelaj fochów, tylko pisz mądrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to prawda ja nadal uważam,że helloween do dark ride robili arcy szalone płyty ,przecierali schematy .A teraz już się tak nie gra ,teraz to patajka w modzie ale zawsze znajdzie się jakiś ananas czy rodzynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyszedł Perun i walnął pogodą ducha, lekcji udzielił.. tak jest!

@hammerfall87
bakalie to koncentracja fruktozy.. piszę to ja, hiperglikemik spod znaku Arateusza z Kapadocji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ktoś już o tym nie wspominał, bo trochę mnie nie było, ale Neige (bez dwóch zdań jedna z NAJważniejszych postaci w metalu ostatnich lat...*) wydał kolejny album. Tym razem z zespołem Lantlôs, a płyta zwie się .neon. Z tego co słyszałem (choć było tego niedużo), spokojnie przebija debiut. Obczajcie:

http://www.youtube.com/watch?v=QnmVez35Ozg
http://www.youtube.com/watch?v=U47qH94RutU

*Jeśli nie wiesz kto to, to marny z Ciebie metalhead... może Alcest i Amesoeurs coś Ci więcej powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego z podkreśleniem jak na trash?;)
Cieniza jak dla mnie. Perka gra non stop tak samo, wokal bardzo średni, solówka bardzo marna. Riffy hmm gdyby dorzucili jeszcze coś mogłoby być nieźle, pod koniec robi się ciekawie, ale kawałek jest zdecydowanie za długi i nuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 22:41, Miklak napisał:

Nie wiem, czy ktoś już o tym nie wspominał, bo trochę mnie nie było, ale Neige
(bez dwóch zdań jedna z NAJważniejszych postaci w metalu ostatnich lat...*) wydał kolejny
album. Tym razem z zespołem Lantlôs, a płyta zwie się .neon. Z tego co
słyszałem (choć było tego niedużo), spokojnie przebija debiut. Obczajcie:


Szczerze pisząc - nie wiedziałem, ale szybkooo nadrabiam zaległości. ''Amesoeurs'' i ostatnie dzieło Alcest - płyty świetne, szkoda tylko że ten pierwszy zespół tak szybko się rozpadł ;/ A thrash w ogóle nie moja działka, nudzi mnie każda minuta spędzona przy tym gatunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 23:40, Witcher1990 napisał:

A dlaczego z podkreśleniem jak na trash?;)

Bo thrash to zajebisty gatunek, pomijając jakieś ostatnie 20 lat odgrzewania kotletów i śmiertelnej nudy (z małymi wyjątkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2010 o 22:57, Miklak napisał:

A dla starych fanów thrashu mam całkiem niezłą wiadomość: Anacrusis powróciło
i odświeżyło swoje dwa pierwsze albumy. Nie miałem okazji słyszeć ich wcześniej, ale
nowe wersje nie są złe. Bardzo dobrze, jak na thrash...


BTW - a wiesz, że wszystkie wcześniejsze płyty do ściągnięcia za free są?
Kiedyś coś tu o tym wspominałem, ale chyba trafiłem na okres kiedy byłeś na wakacjach.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt najlepsze albumy to lata 80 i wczesne 90 ale później też nie było tak źle- mamy kilka płyt Slayera, Mega, trochę Testamentu, Kata, Kreatora no i ostatnie dobre płyty Mega, Mety i Sleja. Kreator i Testament też całkiem niezłe LPki wypuścili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 09:23, Witcher1990 napisał:

No fakt najlepsze albumy to lata 80 i wczesne 90 ale później też nie było tak źle- mamy
kilka płyt Slayera, Mega, trochę Testamentu, Kata, Kreatora no i ostatnie dobre płyty
Mega, Mety i Sleja. Kreator i Testament też całkiem niezłe LPki wypuścili.


A np nuclear assault to się nie zna ?

wymieniłeś pare kapel jeśli tak ma się oceniać scene thrashową to faktycznie bieda z nędzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2010 o 09:36, hammerfall87 napisał:

wymieniłeś pare kapel jeśli tak ma się oceniać scene thrashową to faktycznie bieda
z nędzą

Wymieniłem te, które znam i słucham. Mam się wypowiadać na temat innych, o których nie mam w ogóle pojęcia?

Myślałem żeby iść wczoraj na plażę, na koncert Fila. Przywdziałbym glany, czarne spodnie i swój czarny, pokutny, wełniany wór z pentagramem na plecach. Później zawodziłbym potępieńczym głosem pod sceną "zagrajcie coś Vadera!" (jak w Sarnim Żniwie) a jakby nie zagrali to rzuciłbym w Kupiche ogryzkiem. Albo kotem ew częścią kota np główką, czarną oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 10:20, Witcher1990 napisał:

Myślałem


tu Ci sie zart udal :] szkoda ze cala reszta spalona ^^

Dnia 15.08.2010 o 10:20, Witcher1990 napisał:

żeby iść wczoraj na plażę, na koncert Fila. Przywdziałbym glany, czarne spodnie
i swój czarny, pokutny, wełniany wór z pentagramem na plecach. Później zawodziłbym potępieńczym
głosem pod sceną "zagrajcie coś Vadera!" (jak w Sarnim Żniwie) a jakby nie zagrali to
rzuciłbym w Kupiche ogryzkiem. Albo kotem ew częścią kota np główką, czarną oczywiście.


ewidentnie musisz zwiekszyc dzienna porcje uderzen, minimalnie lepiej ale ciagle tragedia. Naprawde myslisz ze to smieszne ? Jaki kurwa widzisz sens w wypisywaniu takich bredni ? Wg mnie feel gra szajs, ale jakies chore fantazje o robieniu gnoju na jego koncercie to juz przesada... ludzie lubia jego muzyke - ich sprawa. I jak dalej chcesz ciagnac watek feela to nie w tym temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu poszedłbym na tą pielgrzymkę na kolanach na Jasną Górę i modlił się o zbawienie dla Twej mrocznej duszy, a po drodze w ramach pokuty walił głową w każdy znak w IIIalei. Wiesz, że przypada tam najwięcej znaków na m2 w Europie? ahahahah:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 10:42, EmperorKaligula napisał:

> Myślałem

tu Ci sie zart udal :] szkoda ze cala reszta spalona ^^

na niejednym forum ludzie zwracają uwagę na jego posty w jednakowy wyrazisty sposób ;)

Dnia 15.08.2010 o 10:42, EmperorKaligula napisał:

ewidentnie musisz zwiekszyc dzienna porcje uderzen, minimalnie lepiej ale ciagle tragedia.
Naprawde myslisz ze to smieszne? Jaki kurwa widzisz sens w wypisywaniu takich bredni?

wiara w swoją zajebistość jest tak wielka że nic nie pomoże, ludzie uważać go będą za taką "muahaha wpierdalać kat feel ogyzkiem zagłodzić kanalie (vide pewne dziewcze) buu" bo tak się odnosi do wszystkiego, rada.. olać! ja to juz dawno zrobiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 10:53, Witcher1990 napisał:

Ja na Twoim miejscu poszedłbym na tą pielgrzymkę na kolanach na Jasną Górę i modlił się
o zbawienie dla Twej mrocznej duszy


dusza ? nie wierze w te bajeczki... A Ty robisz z kazdego kto skrytykuje Twoja glupote katolika - bez zadnych podstaw oczywiscie. Bardzo ciekawe... kompleksik ? I skad jakies bzdurne wnioski o "mroczenej duszy" - jedynym trve fcking mrocznym metalowcem w tym temacie probujesz byc Ty popisujac sie tymi tekstami watpliwej jakosci...

Dnia 15.08.2010 o 10:53, Witcher1990 napisał:

, a po drodze w ramach pokuty walił głową w każdy
znak w IIIalei.


jak juz mowilem nie mam sobie nic do zarzucenia, zadne "obrzadki" nie sa mi potrzebne dla uspokojenia sumienia. Pokuta ? za co niby ? Za stopowanie Twojej bezgranicznej glupoty na poziomie podstawowki ? Przestan pierdolic taki glupoty jak wyzej to sie nikt nie bedzie czepial - jak zauwazyles Twoje poprzednie popisy tez sie nikomu nie spodobaly. Ale Ty dalej swoje...

Dnia 15.08.2010 o 10:53, Witcher1990 napisał:

Wiesz, że przypada tam najwięcej znaków na m2 w Europie?


watpie, aby ta wiedza byla mi do czegos kiedykolwiek potrzebna, ale postaram sie zapamietac

Dnia 15.08.2010 o 10:53, Witcher1990 napisał:

ahahahah:D


sam siebie rozbawiles? fajnie :] ale to inni ocenia czy to bylo zabawne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 11:04, EmperorKaligula napisał:

> (...)


Tobie naprawdę się chce? :P Witcher jest stereotypowym kinderem, nawet twój dobry/zły wpływ nie pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 11:08, M1k3 napisał:

Tobie naprawdę się chce? :P


bawi mnie to, a po kilku piwach to naprawde mozna sie wkrecic :] No i jest minimalna szansa ze zrozumie ;] Od teraz bede staral sie opierdalac Witchera z dolaczonym info o jakiej plycie ktora ostanio poznalem (mam sporo nowosci do przesluchania) - bo nasze wzajemne slowne utarczki robia sie nudne (moje jednoglosne zwyciestwa ^^) a o jakiejs ciekawej plycie kazdy poczyta/sprawdzi linki podane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dave Lombardo w wywiadzie dla MusikUniverse.net wyjaśnił, dlaczego tylko on ze Slayera wziął udział we wspólnym jammie Am I Evil na koncercie Wielkiej Czwórki w Sofii: "Tylko ja potrafię jammować. Pozostali goście nie robią takich rzeczy. Oni znają tylko swoją muzykę i tylko wtedy, gdy ją piszą. Nie wychodzą aby improwizować i nie bawią się z innymi. Jeff Hanneman może czasem tak robi, ale Tom Araya i Kerry King nie"
Eee Lamusy

Kat i Roman Kostrzewski nie spędzą wakacji pod gruchą ("gdzie chowam gruchę swą" ;D) lecz w studio nagrań. Nowa płyta dzięki staraniom Mystic Production będzie wydana jesienią.
Materiał muzyczny nawiązuje do wcześniejszych płyt Kata, które z jednej strony bulwersowały wiele środowisk, a z drugiej zjednywały zespołowi wierne grono sympatyków. Muzycy zapewniają, że nowy wytop z piekielnego pieca będzie ostro ciął jak zawsze.
To mnie cieszy bo zapewne po wydaniu nowej płyty rozpocznie się nowa trasa koncertowa, jeszcze lepsza niż ostatnia tzn będzie głośniej, dłużej i z jeszcze większym przytupem. Może i święte miast odwiedzą o ile nie pogniewali się za ostatni nieudany koncert?

EmperorKaligula
O widze sam siebie rozbawiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować