Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Ja ostatnio zagłębiłem się w dyskografię Lamb of a God i jest naprawdę bardzo dobrze, polecam każdemu, szczególnie Ashes of The Wake.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 15:21, sevrond napisał:

Behe ma przerwę parę miechów, nie słyszałeś ?

Wiem cały katolicki świat modli się za I satanistę w Polsce z prośbą o rychły powrót do zdrowia i nawrócenie poganina

Dnia 21.08.2010 o 15:21, sevrond napisał:

Ja to nigdy nie chodzę w zatyczkach, jakoś nawet nie specjalnie mnie przytyka, chyba
że jest złe nagłośnienie, to wtedy głowa mnie boli, ale raczej trafiam na dobry sprzęt.

Nie no Vader miał sprzęt z pierwszej półki ale jednak w klubie gdy stoisz 5m od głośników to jest za głośno. Zwłaszcza, że oni to łoją w gary konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 14:16, Nephren-Ka napisał:

> Tych albumów nie znać to już żenua :)

A wcześniej wspomniany Blut aus Nord("Memoria Vetusta II") przesłuchałeś już? :P


Jeszcze nie (co jest zapewne uwarunkowane skrajnie różnymi opiniami nt. tej płyty). Zapewne w dalszej kolejności wezmę się za tą EP-kę uzupełniającą "The Work Which Transforms God". Następnie "Liber I" lub też "MoRT". Podchodzę do "Memoria Vetusta II" jak pies do jeża i nie wiem czy to się prędko zmieni pod naporem twoich namów. Jedna osoba wspominała, że klimat "Thematic Emanation Of Archetypal Multiplicity" jest łudząco podobny do muzyki Raison D''etre, aczkolwiek ponoć styl BAN-u bardziej przypomina dźwięki betonowej dżungli. Jak zapoznam się z oboma materiałami, to dam znać ile w tym prawdy, póki co sprawdź na własną rękę, jeśli takie dźwięki Cię interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że warto. Choć znawcą nie jestem, to bardzo mi się spodobał ten album i serdecznie go polecam. :)

Btw, znacie jakiś zespół godny polecenia w podobnym klimacie, ale żeby grał to szybciej i mocniej? Tak żeby było jeszcze więcej black niż atmospheric.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 16:30, Caelethi napisał:

Jedna osoba wspominała, że klimat "Thematic Emanation Of Archetypal Multiplicity"
jest łudząco podobny do muzyki Raison D''etre

raison d''etre jeśli już ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 17:45, Cos napisał:

Ja uważam, że warto. Choć znawcą nie jestem, to bardzo mi się spodobał ten album i serdecznie
go polecam. :)

Btw, znacie jakiś zespół godny polecenia w podobnym klimacie, ale żeby grał to szybciej
i mocniej? Tak żeby było jeszcze więcej black niż atmospheric.


Może Lunar Aurora - "Andacht"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 18:18, Caelethi napisał:

To nieistotne.

przecież to nazwa własna ;) analogicznie, gdy napiszę cAELETHI to też jest ok? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 18:24, deusER4 napisał:

> To nieistotne.
przecież to nazwa własna ;) analogicznie, gdy napiszę cAELETHI to też jest ok? :>

http://www.lastfm.pl/music/raison+d''être

Tu jest napisane Raison d''être dwukrotnie, raz nie na początku zdania. Poza tym jeśli mam się już czepiać takich drobnostek, to zabrakło u Ciebie tego ^ nad e, więc daruj sobie dalszą polemikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 18:44, Caelethi napisał:

Jak to nawet nie na temat :P Dlatego chciałem uciąć wątek.

luz, przecież szat z tego powodu nie drę ;)
..a swoją drogą, nie musisz się obawiać "Memoria Vetusta II - Dialogue with the Stars", rozklepała już naprawdę wielu. oceny nie wystawię [może być dość oryginalna], tą sprawę lepiej zostawić brzydkiemu duchowi tego forum ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 15:49, PJ_MW napisał:

Ja ostatnio zagłębiłem się w dyskografię Lamb of a God i jest naprawdę bardzo dobrze,
polecam każdemu, szczególnie Ashes of The Wake.


Ashes Of The Wake to dobra płyta. Lamb of God jest też niezły ogólnie, ale jakoś po metamorfozie (czyt. Sacrament i Wrath) podoba mi się bardziej, choć jest wiele lepszych zespołów. Do światowej czołówki bym ich nie zaliczył ;p

Swoją drogą, właśnie skończyłem słuchać The Final Frontier. Jak na Iron Maiden-5,5/10, jak na heavy metal-7/10. Co jak co, ale to chyba najbardziej rozpoznawalny i zasłużony zespół dla tego gatunku, a odnoszę wrażenie, że nie wkładają całego serca w muzykę...anymore. Wokal Bruce''a na Mother Of Mercy jest jakiś taki... wymęczony, bez uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, wpadłem na Z-A-J-E-B-I-S-T-Y zespół. Pewnie ci bardziej zorientowani w temacie power/progressive już go znają... Evergrey. Jest genialny, kurczę. Polecam wszystkim fanom takiego grania.

http://www.youtube.com/watch?v=8QV6Yx-n2No

http://www.youtube.com/watch?v=hUOs6HjY4d4

http://www.youtube.com/watch?v=QbNOZ_m4woE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 18:15, Caelethi napisał:

> Ja uważam, że warto. Choć znawcą nie jestem, to bardzo mi się spodobał ten album
i serdecznie
> go polecam. :)
>
> Btw, znacie jakiś zespół godny polecenia w podobnym klimacie, ale żeby grał to szybciej

> i mocniej? Tak żeby było jeszcze więcej black niż atmospheric.

Może Lunar Aurora - "Andacht"?


Dzięki. Sprawdzę. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 20:05, Warchild napisał:

Aaa, wpadłem na Z-A-J-E-B-I-S-T-Y zespół. Pewnie ci bardziej zorientowani w temacie power/progressive
już go znają... Evergrey. Jest genialny, kurczę. Polecam wszystkim fanom takiego grania.


Hmm... http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=214584&n=14 :D
Z odległości kilku lat uważam, że to bardzo dobry zespół nadal jest, wyróżnia się charakterystycznym wokalem i stylem, który nie ma na celu popisów technicznych dla samej sztuki(coś jak Fates Warning, ale oni poszli bardziej w stronę heavy z tą swoją progresywnością).:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2010 o 20:22, hammerfall87 napisał:

stary band to jest ,kiedyś słuchałem ale o nich zapomniałem


Nie taki stary, z ''95... Zasługuje w każdym razie na większą rozpoznawalność, niż posiada. Gdybym mógł, to bym ich na cały świat kur*a rozsławił. Ich muza wchodzi mi jak prawie żadna :O Chyba mam ulubiony band wreszcie, bo do jednego się ograniczyć nie mogłem, a oni grają właśnie taką muzę, jaka gra mi w sercu. Wiem, jak to brzmi(głupio), ale co poradzę ;) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować