Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2010 o 19:24, deusER4 napisał:

okładka imo dobra, ale setki lepszych jest..

Subiektywne odczucia.
U mnie jest dodatkowo tak (w zasadzie, to powinno tak być u każdego), że zależnie od prezentowanego gatunku muzycznego wymagam innego rodzaju okładki. W black metalu traktującym o naturze mile widziana na okładkach jest... natura. Krajobrazy, drzewa, rozległe równiny. Podobnie w viking metalu (tutaj również mile widziane bitwy, oddziały ruszające do walki).
W okładce "Blackwater Park" może nawet nie być większego przekazu (choć jestem przekonany, że jak zagłębić się w teksty utworów z płyty, czego jeszcze na dłuższą metę nie miałem okazji zrobić, można takowy przekaz znaleźć) - ona jest po prostu piękna.
Hail Of Bullets również robi świetne okładki, jak najbardziej adekwatne do prezentowanego stylu, a przede wszystkim do treści.
Co do Twojej uwagi a propo "braniu góry" przez preferencje muzyczne, to powiem Ci, że potrafię oddzielić świat okładek od audio, aczkolwiek w mojej metalografii (jak to ładnie nazywam) często jedno z drugim się w pewien sposób wiąże. Czyt. dobra okładka eliminuje pewne sceptyczne nastawienie do utworów z albumu i pozwala lepiej je poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 20:00, deusER4 napisał:

ode mnie jeszcze coś ;]

Death - Pierce Me... Nie wiem jak mogłem o tej okładce zapomnieć. :) Podpisuję się.
Z tego tematu muzycznego, to moją uwagę przyciągnął również cover art dema Elysian Blaze. Załączam do posta.

20100823210217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam newsa dla fanów death metalu. Zaglądając na stronę metal-archives zespołu Hail Of Bullets natrafiłem na album On Divine Winds, wydanie którego datowane jest na 11 października. Jestem dobrej myśli, nic tylko czekać. :)

Lista utworów:
1. The Eve of Battle 01:06
2. Operation Z 04:37
3. The Mukden Incident 04:12
4. Strategy of Attrition 04:57
5. Full Scale War 05:19
6. Guadalcanal 03:25
7. On Choral Shores 05:10
8. Unsung Heroes 05:14
9. Tokyo Napalm Holocaust 05:20
10. Kamikaze 04:27
11. To Bear the Unbearable 04:16
Czas trwania: 48:03

No, i tutaj też mamy ładną okładkę.

20100823210542

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 21:15, Kardithron napisał:

Mam newsa dla fanów death metalu.

ktos o tym parę dni temu napisał, acz bez setlisty i okładziochy, która całkiem całkiem jest, świetnie dobrane kolory ;] ..niewątpliwie jednak jeden zadzior jest, czas.. trochę to przykrótkie, tyle czekania i 48 min? cóż wiele rary trzeba będzie płytę kręcić ;]

..co do stylu okładek albumów, sam black to dość szerokie pojęcie, zgadza się ..poruszane w nim tematy to nie tylko natura, to co bardzo lubię w tym gatunku to to że nie zamyka się, cały czas coś się dzieje/rozwija, choć wiele bandów woli tego nie robić, a niektórym wyraźnie coś się popieprzyło vide Dimmu Borgir choćby. wracając do Blackwater Park, napisałem, okładka świetnie pasuje do zawartości płyty ..całość bardzo lubię, tylko że ten art to nic szczególnego w bądź co bądź zalewie wydawanego obecnie na świecie materiału i to w obrębie jednego gatunku.. to nie lata ''60-''80, gdy nowe wydawnictwo muzyczne było wydarzeniem raz na tydzień i więcej, dlatego między innymi takie moje podejście do drzewek :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 22:16, deusER4 napisał:

..niewątpliwie jednak jeden zadzior jest, czas.. trochę
to przykrótkie, tyle czekania i 48 min? cóż wiele rary trzeba będzie płytę kręcić ;]

Chyba jednak trochę przesadzasz. :P Czekania wcale wiele nie było - ostatni album studyjny "Of Frost And War" został wydany w 2008, a w międzyczasie (2009) trafiła się świetna EPka "Warsaw Rising" (tytułowy utworek - miazga).
A 48 minut, to przyzwoity wynik. Dla prostego porównania: "Evisceration Plague", zapewne dobrze Ci znane, trwa niecałe 39 minut (dwa dobre utworki mniej). "The Fathomless Mastery" od Bloodbath - niecałe 42 minuty grania.

Dałbym sporo, by posłuchać choćby dwóch sekundy riffów z nowego albumu Hailów. Gitary z "Of Frost And War", to ciężki walec, IMO jedno z najporządniejszych brzmień w dziejach death. Mam wielką nadzieję, że nie zostanie zmiękczone. Z moim kochanym Aeonem niestety ostatnio tak się stało...
Zresztą, porównaj sobie:
http://www.youtube.com/watch?v=-NRTwaEtq3U <- wcześniejszy "Rise To Dominate"
http://www.youtube.com/watch?v=KNdBQfDHBdI <- późniejszy "Path Of Fire"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbytnio wielkim fanem Metallici, ale nie pogardzę świetną muzyką Metallici. Przykładowo Metallica - Master of Puppets, naprawdę świetne. Zresztą każdy utwór mettalici słucha się naprawdę z przyjemnością. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 20:12, deusER4 napisał:

..a co do oczu to połowa populacji takie ma ]:>

A właśnie nie. Bo są różne odcienie niebieskiego. Najwięcej jest błękitnego. Ludzi, którzy mają taki mooocny niebieski, przechodzący w granat, spotykam naprawdę rzadko. Znam chyba dwie osoby, które taki właśnie podobny do mojego (a co za tym idzie- i do okładki), a wierz mi - lubię patrzeć w oczy, zwłaszcza dziewczyn. ;)

Ale coby nie offtopować- An Autumn For Crippled Children okazało się być naprawdę interesującym doznaniem. Dzięki za przytoczenie tego zespołu w dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 22:52, Lexus2010 napisał:

Nie jestem zbytnio wielkim fanem Metallici, ale nie pogardzę świetną muzyką Metallici.
Przykładowo Metallica - Master of Puppets, naprawdę świetne. Zresztą każdy utwór mettalici
słucha się naprawdę z przyjemnością. :)

Za Metalliką nie przepadam, a jedynym albumem, który mogę słuchać jest... "Master of Puppets", ale... BŁAGAM! Nie Metallici, tylko Metalliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 22:52, Lexus2010 napisał:

Nie jestem zbytnio wielkim fanem Metallici, ale nie pogardzę świetną muzyką Metallici.
Przykładowo Metallica - Master of Puppets, naprawdę świetne.


A to tak przy okazji czego?

>Zresztą każdy utwór mettalici

Dnia 23.08.2010 o 22:52, Lexus2010 napisał:

słucha się naprawdę z przyjemnością. :)


A poza Master of Puppets, to o czym mówisz? Osobiście skupiłbym się na starszych dokonaniach tej grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:10, Cos napisał:

A to tak przy okazji czego?

Hm, no cóż, chyba chodzi o nazwę wątku. ;) Czasem ktoś się po prostu wypowie, co o niej myśli, czego słucha bez jakiejś okazji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:10, Cos napisał:

A poza Master of Puppets, to o czym mówisz? Osobiście skupiłbym się na starszych dokonaniach
tej grupy.


Przykładowo Nothing Else Matters. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 22:58, Caelethi napisał:

Jest już nawet utwór z nowej płyty - "Operation Z" dostępny na ich stronce:
http://www.myspace.com/hailoffuckenbullets

Nie mogę tego puścić zbyt głośno (śpioszki w domu), ale z tego co słyszę, to mnie nie rozczarowali. Gitary nadal łoją po tyłku.
I co tam moje oczyska widzą... Warsaw Rising Remix. Nieźle to brzmi. Będę musiał lepiej się przysłuchać jutro, w odpowiednich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:17, MarchewaSoler napisał:

> A to tak przy okazji czego?
Hm, no cóż, chyba chodzi o nazwę wątku. ;) Czasem ktoś się po prostu wypowie, co o niej
myśli, czego słucha bez jakiejś okazji. ;)


No tak, racja. :D Trochę zgłupiałem, bo temat o okładkach trochę mnie zaabsorbował.

BTW, od siebie jeszcze bym to dorzucił:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/1/1f/Spreading_The_Disease.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 22:51, Kardithron napisał:

Chyba jednak trochę przesadzasz. :P

chyba tak, ot.. zobrazowałem swoje na album chrapy [:>

Dnia 23.08.2010 o 22:51, Kardithron napisał:

A 48 minut, to przyzwoity wynik. Dla prostego porównania..

jak dla mnie albumy poniżej 50 minut krótkie są, nie poradzę ;/

Dnia 23.08.2010 o 22:51, Kardithron napisał:

Dałbym sporo, by posłuchać choćby dwóch sekundy riffów z nowego albumu Hailów. Gitary
z "Of Frost And War", to ciężki walec, IMO jedno z najporządniejszych brzmień w dziejach
death. Mam wielką nadzieję, że nie zostanie zmiękczone.

nie no stresu nie ma, ci muzycy nie pójdą na kompromis ;]

Dnia 23.08.2010 o 22:51, Kardithron napisał:

Z moim kochanym Aeonem niestety ostatnio tak się stało...
Zresztą, porównaj sobie:
http://www.youtube.com/watch?v=-NRTwaEtq3U <- wcześniejszy "Rise To Dominate"

to jest tak zajebiste, że aż brak słów!

Dnia 23.08.2010 o 22:51, Kardithron napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=KNdBQfDHBdI <- późniejszy "Path Of Fire"

a tu też nie wiem co napisać, jednak powód zgoła inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:19, Lexus2010 napisał:

> A poza Master of Puppets, to o czym mówisz? Osobiście skupiłbym się na starszych
dokonaniach
> tej grupy.

Przykładowo Nothing Else Matters. :)


Fakt, dobry utwór. Jak wszystkie ich znane kawałki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2010 o 23:29, Cos napisał:

> Panowie i Panie - metal znowu ma swoją chwilkę władzy :D
> http://ht.ly/2tB8s

Brawo Iron Maiden! :D Nigdy wielkim fanem nie byłem, ale za ich dokonania i tak im wieczna
chwała się należy.


Też dobra okładzina. :D

Kurde, znowu sorry za tyle postów.

20100823233028

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować