Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Pogadałem z kolesiem z YT, który upnął tam Mercury Towera. On z kolei zagadał do Petera (wokalmana) na forum i oto co mamy;)
"Witam!
Jak chcesz to nic przeciwko nie mam jezeli chodzi o you tube.
Coz gram ciagle ,od pomyslow boli glowa, ale kupilem restauracje i czasu brak na cos wiekszego ,choc sa plany nagrania novego Towera, ale na to potrzebuje jeszcze czasu!
Pozdraviam!" - odpowiedź od Petera

http://www.youtube.com/watch?v=6z3xA4CDLLM - Hagar
http://www.youtube.com/watch?v=mnW17JMRQvg - Sara
Dwa kawałki z Ravena;)
I co brudaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 17:27, Nephren-Ka napisał:

Jeśli chodzi o kawałki Death(chyba o to idzie?) to nigdzie indziej nie trafisz na coś
takiego. Schuldiner miał niepowtarzalny styl gry na gitarze i nawet jakby go sklonowali
to nigdy nie wyjdzie to samo.


Jest polski zespol Sceptic graja troszke podobnie do Death''u, warto posluchac. Jedynie wokal miejscami moglby byc lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 14:27, kuba9876543210 napisał:

Jest polski zespol Sceptic graja troszke podobnie do Death''u, warto posluchac. Jedynie
wokal miejscami moglby byc lepszy...


Sceptic to kapela raczej dobrze mi znana, ale jednak to co Jacek Hiro i reszta robią/robili nie ma tej magii co Death. Owszem, grają bardzo dobrze, techniczny death na wysokim poziomie, ale to nie to.:>
Wokal również uważam za najsłabszą z dobrych stron ich muzyki, faja ciekawostka za to jest taka, że kiedyś tam growlował Marcin Urbaś, który miał jakieś tam sukcesy w bieganiu na arenie międzynarodowej. Z tego co wiem, to ostatnio jakaś niewiasta tam zdziera gardło. Szkoda, że od 2005 roku nic nie wydali nowego do tej pory.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 17:00, Nephren-Ka napisał:

Wokal również uważam za najsłabszą z dobrych stron ich muzyki, faja ciekawostka za to
jest taka, że kiedyś tam growlował Marcin Urbaś, który miał jakieś tam sukcesy w bieganiu
na arenie międzynarodowej. Z tego co wiem, to ostatnio jakaś niewiasta tam zdziera gardło.
Szkoda, że od 2005 roku nic nie wydali nowego do tej pory.:(

TEN Urbaś? To mama by się zdziwiła, co on po biegach robi. :> Ja czekam, aż przyjdzie mi reedycja Still Life, ouuu, obym dostał ją w łapy przed początkiem roku szkolnego.

W sumie mogę i tu spytać. Zna ktoś dobry goregrind z "chrum-chrumowym" wokalem? Coś podobnego do Cock and Ball Torture i Regurgitate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu, to w miarę dobra kapela reprezentująca jednak bardziej techniczną stronę death metalu. Może i inspirują się Arch Enemy, aczkolwiek tego nie słychać zbyt wyraźnie w twórczości Sceptic. Z resztą mało która kapela gra teraz death metal w sposób oryginalny, nietuzinkowy. Nie ma sensu nastawiać się na przełom w gatunku. Aczkolwiek faktem jest, że w polskim podziemiu jest mnóstwo lepszych kapel z tego gatunku, to jest co najwyżej średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 17:33, MarchewaSoler napisał:

W sumie mogę i tu spytać. Zna ktoś dobry goregrind z "chrum-chrumowym" wokalem? Coś podobnego
do Cock and Ball Torture i Regurgitate?


Pierwsze płyty Carcass... chyba, że już znasz. A pewnie tak. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 18:28, Warchild napisał:

> W sumie mogę i tu spytać. Zna ktoś dobry goregrind z "chrum-chrumowym" wokalem?
Coś podobnego
> do Cock and Ball Torture i Regurgitate?

Pierwsze płyty Carcass... chyba, że już znasz. A pewnie tak. ;p

Znam, znam, od dawna, w końcu klasyka klasyki w tym gatunku. Nie zapomnę swojej pierwszej reakcji na utwór "Vomited Anal Tract", kiedy jeszcze nie słuchałem gryndów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 10:20, Witcher1990 napisał:

Pogadałem z kolesiem z YT, który upnął tam Mercury Towera. On z kolei zagadał do Petera
(wokalmana) na forum i oto co mamy;)
"Witam!
Jak chcesz to nic przeciwko nie mam jezeli chodzi o you tube.
Coz gram ciagle ,od pomyslow boli glowa, ale kupilem restauracje i czasu brak na cos
wiekszego ,choc sa plany nagrania novego Towera, ale na to potrzebuje jeszcze czasu!
Pozdraviam!" - odpowiedź od Petera

No dobre ;) Swoją drogą faktycznie powinni o sobie przypomnieć... a te dwa kawałki rozumiem masz na mp3? :)

@Nephren-Ka
Z Urbasiem to najlepiej posłuchać Sceptic, a zaraz potem jego kawałek z Markowską xD No ale karierę sportową to on już porzucił. Może wróci do muzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 17:33, MarchewaSoler napisał:

W sumie mogę i tu spytać. Zna ktoś dobry goregrind z "chrum-chrumowym" wokalem? Coś podobnego
do Cock and Ball Torture i Regurgitate?

JIG-AI - oba albumy (self-titled oraz "Katana Orgy"). Ostro porąbany czeski grind w japońskich klimatach
Ass To Mouth "Kiss Ass" - wokal co prawda zróżnicowany, ale warto obczaić, IMHO najlepszy polski grind
Spasm "Paraphilic Elegies" - i te tytuły utworów...
Destructive Explosion of Anal Garland "Cutterclit" oraz "Sealing Off the Vagina by Sewer Lid"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 17:27, Nephren-Ka napisał:

Ale mi Twój post zaginął w nocnym klimacie, dopiero teraz się zorientowałem.:D

Spoko, zdarza się... ;)

Dnia 27.08.2010 o 17:27, Nephren-Ka napisał:

Control Denied

Trafiłeś. :] I szkoda, że nie wydali kolejnej płyty, chociaż już gitary Schuldinera były nagrane... :< No cóż, trzeba się nacieszyć tym co jest. Po pierwszym przesłuchaniu chyba najbardziej mi się podoba Expect the Unexpected. ;) Naprawdę tak ciężko jest o coś podobnego? Nie musi to być kopiowanie stylu gry, ale podobnego pod względem... no, ogólnym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucha tu ktoś Tarota? Ostatnio mi wpadł w ucho, szczególnie pierwsza płyta... Jak ktoś zna (pewnie Nephren, ten to się we wszystkim orientuje ;p) to ciekawym, która płyta najlepsza Waszym zdaniem, bo prezentują dość podobny poziom, poza ostatnimi trzema, które zmieniły styl zespołu. Nie na gorsze, ale inne ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 17:33, MarchewaSoler napisał:

TEN Urbaś? To mama by się zdziwiła, co on po biegach robi. :> Ja czekam, aż przyjdzie
mi reedycja Still Life, ouuu, obym dostał ją w łapy przed początkiem roku szkolnego.


Tak, ten Marcin Urbaś. Chociaż już jakiś czas go w zespole nie ma. Jak widać i sportowo i muzycznie się nie pokazuje, ale są różne historie - wyżej Witcher pisze, że lider Tower jest teraz właścicielem restauracji.:>

BTW - coś ciekawego w tej reedycji jest? IMO "Still Life" był pierwszą płytą, w której nie było co brzmieniowo poprawiać, bonusowych kawałków też raczej niet. Czyżby jakieś dodatki na cd/dvd?:>

@hammerfall87 - nie te style trochę, u Szwedów melodyjnie, u naszych technicznie bardziej. Swego czasu Sceptic zdecydowanie się w Polsce wyróżniał, razem z Decapitated(oni z kolei mieli być klonem Vader:P).:>

@Cairine - Nie no, to musi być niezły kawałek.:P Może się zamienili na role i to Patrycja growluje.:D Szczerze mówiąc, to nie mam nawet ochoty sprawdzać, ale wyczuwam na kilometr rock/popową balladkę.

@Adjatha - Ja do dzisiaj dobrze pamiętam utwór tytułowy i "What If...?" ze świetną solówką.:> Stylowo nic nie znajdziesz, na rynku jest nieco zespołów, które chciałby grac tak jak Death ale nikt tego nie osiągnie nigdy. Za to ten materiał CD ''na drugi album'' może się jeszcze ukazać, co jakiś czas słyszę że dawni muzycy związani z Chuckiem coś tam kombinują.:>

@Warchild - Każda ich płyta jest dobra i trzyma poziom.:> Kozioł(Marco Hietala) już jakoś tak ma, że nie pozwala na zniżkę formy kolegów.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 19:35, Warchild napisał:

Słucha tu ktoś Tarota? Ostatnio mi wpadł w ucho, szczególnie pierwsza płyta... Jak ktoś
zna (pewnie Nephren, ten to się we wszystkim orientuje ;p) to ciekawym, która płyta najlepsza
Waszym zdaniem, bo prezentują dość podobny poziom, poza ostatnimi trzema, które zmieniły
styl zespołu. Nie na gorsze, ale inne ;p


crows fly back np .Ta kapela ma strasznie nierówne płyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2010 o 19:51, Nephren-Ka napisał:


@hammerfall87 - nie te style trochę, u Szwedów melodyjnie, u naszych technicznie
bardziej. Swego czasu Sceptic zdecydowanie się w Polsce wyróżniał, razem z Decapitated(oni
z kolei mieli być klonem Vader:P).:>


a ostania płyta ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio (w tym roku) wyszła też Gravity Of Light, słyszałeś? Bo ona jeszcze przede mną.

PS. Ashes To The Stars rządzi...
PS2 Widziałem Cię na forum "naszej klasy"... Ten post z Gojirą Cię zdradził, ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 20:00, Warchild napisał:

Ostatnio (w tym roku) wyszła też Gravity Of Light, słyszałeś? Bo ona jeszcze przede mną.


mi sie podobała chociaż nie była tak fajna jak 2 poprzedniczki :)

Dnia 29.08.2010 o 20:00, Warchild napisał:

PS. Ashes To The Stars rządzi...
PS2 Widziałem Cię na forum "naszej klasy"... Ten post z Gojirą Cię zdradził, ;)


a piszę sobie tam od czasu do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 19:56, hammerfall87 napisał:

a ostania płyta ? :)


Na ostatniej płycie to sobie zabrali kobietę do growli...:P Pamiętam z niej głównie to, że zagrali "Paralized, Mesmerized" Coronera, gdzie stara gwardia(czytaj Marcin) zaśpiewała. Dla mnie Sceptic to głównie dwie pierwsze płyty("Blind Existence" chyba najlepsze), je najlepiej zapamiętałem, i to był dobry techniczny death.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować