Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2010 o 20:16, MarchewaSoler napisał:

Och, dzięki wielkie! Na yt sobie przesłucham. Ale to na noc, teraz pora odpalić FM. :>
(przy Regurgitate ;))

Nie wszystko uświadczysz na YT, zaglądaj też na myspace (zwłaszcza w przypadku ATM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 19:35, Warchild napisał:

Słucha tu ktoś Tarota? Ostatnio mi wpadł w ucho, szczególnie pierwsza płyta... Jak ktoś
zna (pewnie Nephren, ten to się we wszystkim orientuje ;p) to ciekawym, która płyta najlepsza
Waszym zdaniem, bo prezentują dość podobny poziom, poza ostatnimi trzema, które zmieniły
styl zespołu. Nie na gorsze, ale inne ;p

Ten drugi, co się we wszystkim orientuje też słyszał ;P Najwyżej stawiam chyba "Crows Fly Back", choć dawno nie słuchałem żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 21:34, Kardithron napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=ecOJ-nIy3qg
No, stary, <duża zaciśnięta dłoń z kciukiem do góry>. Brawo! Świetna okładka albumu,
świetny przester, świetny clean w tle, świetna atmosfera.


Hehe. Wiesz, wrzuciłem tu gorszy moim zdaniem kawałek Hinsidig. Jak chcesz lepszy, to odsyłam do gramsajta. W ogóle ostatnio mnóstwo nowych rzeczy powychodziło, dlatego polecam wszystkim szukać, szukać i jeszcze raz szukać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 19:51, Nephren-Ka napisał:

@Cairine - Nie no, to musi być niezły kawałek.:P Może się zamienili na role i
to Patrycja growluje.:D Szczerze mówiąc, to nie mam nawet ochoty sprawdzać, ale wyczuwam
na kilometr rock/popową balladkę.

Właśnie o to mi chodzi: taki grzeczny, niegrowlujący Urbaś :D Obrót o 180 stopni w stosunku do Sceptica.

@Warchild
A pewnie, że zna ktoś :D Marco ma świetny głos i ucho, więc wszystkie kawałki gdzie śpiewa mi się podobają. Słuchałeś go z Nightwish? Np. High Hopes albo Don''t talk to strangers? Jeszcze taki projekt Northern Kings polecam ;)

Crows fly back jest spoko, nowej jeszcze nie słyszałam, ale stare albumy Tarota są dopiero the best. Uwielbiam ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=uAQcvfddEGQ :D Jedynie głos ten sam ;)

Dnia 29.08.2010 o 19:51, Nephren-Ka napisał:

@Warchild - Każda ich płyta jest dobra i trzyma poziom.:> Kozioł(Marco Hietala)
już jakoś tak ma, że nie pozwala na zniżkę formy kolegów.:)

Kozioł? Skąd ten nick? xD

@Witcher1990
Szkoda :/

@Caelethi
Kardithron ma rację, klimatyczny ten kawałek. U mnie mają plusa za teksty po norwesku. Gitara też świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 22:58, Cairine napisał:

Właśnie o to mi chodzi: taki grzeczny, niegrowlujący Urbaś :D Obrót o 180 stopni w stosunku
do Sceptica.


Wiesz, ja strzelałem odnośnie stylu w jakim nagrany jest ten kawałek(jakoś nie mam zamiaru go słuchać).:>

Dnia 29.08.2010 o 22:58, Cairine napisał:

Kozioł? Skąd ten nick? xD


Jak to skąd, a kto ma pół metrową brodę zaplecioną w warkoczyki?:P Znam parę osób, które kojarzą dobrze Marco(bo dużo ludzi nie wie kto to jest, ot gra na basie w Nightwish i czasem coś zaśpiewa) i zawsze używały wobec niego ksywki ''Kozioł'', w całkowicie pozytywnym znaczeniu i radosnym tonie rzecz jasna.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszał ktoś Masturbatora?

http://www.myspace.com/masturbathor

Pozwolę sobie zacytowac opis płyty:
LEGENDARNY WYMIOT SZATANA
MASTURBATOR narodził się na przełomie 88/89 roku w Koninie. Od początku istnienia zespół cechowała ultra brutalna i doprowadzająca do obłędu muzyka a teksty Vithora zawsze wzbudzały obrzydzenie. Ten nowotwór toczył metalowy underground przez kilka lat wydając 3 taśmy demo. Piekielne wyziewy z trzeciej demówki "BLOOD OF VANITY" wydanej w 1991 roku posłużyły jako podwaliny reaktywacji bękarta Lucyfera w roku 2003. Od tego czasu MASTURBATOR znów z powodzeniem bezcześci małżowiny oszołomionym słuchaczom podczas swoich bluźnierczych Live Acts.
Płyta “CZY JEST TU PIEKŁO” zawiera 14 diabelskich pieśni zarejestrowanych ponownie po 21 latach i jest zwieńczeniem długiej służby Masturbatora na dworze Belzebuba. Gatunek muzyczny można określić jako old-skull-metal czyli prostota, ciężkie riffy i warstwa tekstowa przesiąknięta siarką i smołą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 22:58, Cairine napisał:

@Warchild
A pewnie, że zna ktoś :D Marco ma świetny głos i ucho, więc wszystkie kawałki gdzie śpiewa
mi się podobają. Słuchałeś go z Nightwish? Np. High Hopes albo Don''t talk to strangers?
Jeszcze taki projekt Northern Kings polecam ;) (...)


Z Nightwishem słyszałem, słyszałem... Northern Kings, powiadasz? Sprawdzę niechybnie ;p Stare albumy rzeczywiście rządzą, Spell Of Iron najlepsze (jak dla mnie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 15:34, Warchild napisał:

Z Nightwishem słyszałem, słyszałem... Northern Kings, powiadasz? Sprawdzę niechybnie ;p

Tylko ja mam na myśli szczególnie covery grane przez Nightwish live, bo tam Marco daje czadu na wokalu ;)

http://www.youtube.com/watch?v=vDLSlg78gFU -> taka próbka Northern Kings

>Stare albumy rzeczywiście rządzą, Spell Of Iron najlepsze (jak dla mnie)...
Spell of Iron i To Live Forever -> dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2010 o 21:53, Caelethi napisał:

polecam wszystkim szukać, szukać i jeszcze raz szukać. :)

a ja chcę słuchać, słuchać i słuchać ;]
stary, świetnie że są tacy jak Ty zapaleńcy, mnie osobiście już odechciało się grzebać.. stwierdziłem że warto oprzeć się na opiniach kilku konkretnych osób, międzyinnymi z tego forum. oddaję się więc swojej pasji, SZWU ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 23:58, deusER4 napisał:

> polecam wszystkim szukać, szukać i jeszcze raz szukać. :)
a ja chcę słuchać, słuchać i słuchać ;]
stary, świetnie że są tacy jak Ty zapaleńcy, mnie osobiście już odechciało się grzebać..
stwierdziłem że warto oprzeć się na opiniach kilku konkretnych osób, międzyinnymi z tego
forum. oddaję się więc swojej pasji, SZWU ]:>


Dzięki, jutro lub jeszcze dziś spróbuję dodać nowy wpis na GS-ie.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 23:33, sevrond napisał:

Nie wiem czy ktoś poruszał temat, ale co myślicie o tych nowych coverach od Acidów ?
Ja mam bardzo mieszane uczucia...

http://www.youtube.com/watch?v=xp5_D1Jp9oQ

Slayera spieprzyli niestety, ale Nothing Else Matters jest genialne, zamiata oryginał moim zdaniem (czyli zdaniem kogoś kto do mety podchodzi troszkę bardziej negatywnie niż neutralnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja frustracja już opadła, ale byłem faktycznie wkurzony zrobieniem z klasyka Slayer''a

Spoiler

jakiegoś mixu w klimatach jarmark/country

W moich oczach Acid sporo stracili robiąc błazenadę z takiego kawałka, są momenty ażeby się pośmiać, ale nie z takiego majstersztyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acidzi jako całokształt są błazenadą, więc nie jestem jakoś specjalnie zaskoczony ich zdziwaczałymi coverami. "Verses of Steel" było w porządku, ale rzadko do tego wracam, bo jest milion ciekawszych rzeczy do słuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 08:46, sevrond napisał:

Moja frustracja już opadła, ale byłem faktycznie wkurzony zrobieniem z klasyka Slayer''a

Spoiler

jakiegoś mixu w klimatach jarmark/country

W moich oczach Acid sporo stracili
robiąc błazenadę z takiego kawałka, są momenty ażeby się pośmiać, ale nie z takiego majstersztyku.


Podejrzewam, że właśnie taki miał być efekt.:> Na poprzedniej takiej ich płycie znalazł się "N.I.B" przerobiony na ''maksymalną wioskę'' jaka była możliwa.:P

BTW - coś dla fanów Slayer ciekawego przy okazji znalazłem, a jest to pierwszy album Anacrusis. Polecałem kiedyś ostatni, który jest już technicznie progresywny, ale na swoim debiucie(Suffering Hour) panowie z St. Louis nie bawili się za bardzo w takie bardziej skomplikowane zabawy. Przykład to kawałek taki jak:
"Frigid Bitch" - http://www.anacrusis.us/media%20files/MP3/Albums/06-Frigid%20Bitch.mp3
Cała płyta do pobrania za free z ich domowej strony, jak na 1988 rok prezentuje się bardzo dobrze.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 09:38, Nephren-Ka napisał:

"Frigid Bitch" - http://www.anacrusis.us/media%20files/MP3/Albums/06-Frigid%20Bitch.mp3
Cała płyta do pobrania za free z ich domowej strony, jak na 1988 rok prezentuje się bardzo
dobrze.:>

Bez szału, ot taki kawał dobrej muzyki.

Co innego to: http://www.youtube.com/watch?v=W2zT4TCGoDQ

Zdecydowanie deklasują twój utwór na łeb na szyję tym nagraniem. "Screams and Whispers" zapowiada się ciekawie, całkiem dobre noty w sieci dostał - wypada się zainteresować nimi. Tylko te wokale... Brr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 10:24, Caelethi napisał:

Bez szału, ot taki kawał dobrej muzyki.


Takie ma być właśnie, to kawałek dla tych co lubią szybko i do przodu, nic ponad to.:>

Dnia 31.08.2010 o 10:24, Caelethi napisał:

Zdecydowanie deklasują twój utwór na łeb na szyję tym nagraniem. "Screams and Whispers"
zapowiada się ciekawie, całkiem dobre noty w sieci dostał - wypada się zainteresować
nimi. Tylko te wokale... Brr.


Tu już się przerzucili na granie kombinacyjne bardziej. Dla mnie dobre jest to z początków i to z końca, ale na forum zdarzają się różne przypadki, to lepiej poinformować że kiedyś zespół mniej kombinował, a grał szybciej.:D
Wokal tragiczny nie jest(idzie się przyzwyczaić). Definicją tragedii jest koleś na debiutanckiej płycie Iced Earth, gdzie muzyka jest bardzo dobra, a pan za mikrofonem ją rozwala całkowicie...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować