Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Nie wypowiem się na temat Iced Earth, bo ja od takich rzeczy stronię. Jestem więc zmuszony uwierzyć Ci na słowo.

W tym wątku widzę znów tendencja spadkowa, nie dość że zanik aktywności, to jeszcze mało ciekawych rzeczy się przewija przez temat. Cóż, przywykłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Najlepsza ballada metalowa? Bo niektóre na prawdę ciekawe potrafią być, a w przypadku kilku solówki po prostu ociekają zajebistością... Ja swojej ulubionej raczej nie mam, ale z chęcią bym posłuchał spokojniejszego oblicza różnych bandów. Co Wy myślicie, kto się popisał kiedyś jakąś dobrą?

Aha, nie wiem, czy takie pytanie tu kiedyś już padło, więc pytam, bo przez tysiąc i sto stron się przewijać nie będę, nie wydziwiajmy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 11:51, Warchild napisał:

Mam pytanie... Najlepsza ballada metalowa? Bo niektóre na prawdę ciekawe potrafią być,
a w przypadku kilku solówki po prostu ociekają zajebistością... Ja swojej ulubionej raczej
nie mam, ale z chęcią bym posłuchał spokojniejszego oblicza różnych bandów. Co Wy myślicie,
kto się popisał kiedyś jakąś dobrą?


Tu masz trochę:
http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=214584&n=8
Nie wszystkie linki działają teraz, ale zawsze możesz sobie sam zlokalizować nowe na YT.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazję przesłuchać ''''Fishdick Zwei The Dick Is Rising Again'''' Acid Drinkers? Zastanawiam się czy warto kupić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 17:34, prf napisał:

Czy ktoś miał okazję przesłuchać ''''Fishdick Zwei The Dick Is Rising Again'''' Acid
Drinkers? Zastanawiam się czy warto kupić .


Miałem zamiar kupić, ale po zobaczeniu tracklisty jakoś mi się odechciało - z tego co widzę same covery. ;/

http://www.youtube.com/watch?v=xp5_D1Jp9oQ - to też nie napawa optymizmem.


_________

http://www.youtube.com/watch?v=6T44zFO0CTQ

Baaardzo klimatyczny black z neofolkowymi naleciałościami. Dla mnie bomba. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 17:34, prf napisał:

Czy ktoś miał okazję przesłuchać ''''Fishdick Zwei The Dick Is Rising Again'''' Acid
Drinkers? Zastanawiam się czy warto kupić .


Ja się dzisiaj wybieram na premierę do Hard Rock Cafe, a do sklepów to chyba jutro trafia...na Interii bodajże są fragmenty wszystkich kawałków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Annihilator - In the Blood to mój zdecydowany faworyt. Co prawda mało to ma elementów typowo metalowych, ale Annihilator to przecież zespół wykonujący thrash/heavy.
Od tego zespołu możesz jeszcze sprawdzić Bats in Belfry i Sneak in the Grass - tutaj od czasu do czasu występują mocniejsze gitarowe łupnięcia, ale generalnie zalicza się to jeszcze do ballady.

Megadeth - A Tout le Monde na pewno jest Ci znany, więc może Heathen - A Hero''s Welcome, Heaven & Hell - Bible Black czy Blind Guardian - Bard''s Song.

Na pewno niektóre z wymienionych znasz, ale na pewno jest coś co Cię zaskoczy.


A odbiegając już od tematu ballad. Znalazłem coś takiego;

http://www.youtube.com/watch?v=4aCEaBTQ1uE

Jak to widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 18:14, Niflheim napisał:

> Czy ktoś miał okazję przesłuchać ''''Fishdick Zwei The Dick Is Rising Again''''
Acid
> Drinkers? Zastanawiam się czy warto kupić .

Miałem zamiar kupić, ale po zobaczeniu tracklisty jakoś mi się odechciało - z tego co
widzę same covery. ;/

http://www.youtube.com/watch?v=xp5_D1Jp9oQ - to też nie napawa optymizmem.


Film usunięty.To miało być ''''Love Shack'''' ?
maciekstaar-już jest w sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 18:14, Niflheim napisał:

Miałem zamiar kupić, ale po zobaczeniu tracklisty jakoś mi się odechciało - z tego co
widzę same covery. ;/


Erm. To z założenia MIAŁA być płyta z coverami. Więc na marudzenie trochę za późno.
Poza tym, z coverami i z jajem. Na tyle, co można było usłyszeć, taka jest. Sorry, nie wszystko chyba musi być mhroczne jak cztery litery szatana.
Nothing Else Matters z Czesławem Śpiewającym jest świetne. Seasons in the Abyss też ma w sobie ''coś''. A że są tak wykonane jak są? Jeszcze lepiej.

Btw, premiera jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 19:34, Adjatha napisał:

Erm. To z założenia MIAŁA być płyta z coverami. Więc na marudzenie trochę za późno.
Poza tym, z coverami i z jajem. Na tyle, co można było usłyszeć, taka jest. Sorry, nie
wszystko chyba musi być mhroczne jak cztery litery szatana.


Ależ oczywiście. ;) Nie powiedziałem przecież, że musi przypominać oryginał - tak czy inaczej dla mnie wersja Acidów jest po prostu słaba.

Dnia 31.08.2010 o 19:34, Adjatha napisał:

Nothing Else Matters z Czesławem Śpiewającym jest świetne.


Uwielbiam Czesława, sprawdzę. ;)

Dnia 31.08.2010 o 19:34, Adjatha napisał:

Seasons in the Abyss też ma
w sobie ''coś''. A że są tak wykonane jak są? Jeszcze lepiej.


Jak wyżej. Lubię eksperymenty, ale rżnięcia dobrych utworów już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 18:55, Niflheim napisał:

http://www.asteriaproject.ch/

Właśnie przypomniał mi się ten projekt. Przyjemna muzyka, cała dyskografia za darmo,
także ściągać. ;D


Wielkie dzięki - ja już ciągnę na moim marnym internecie.

Ps. W zakładce ''press'', gdzie płyty zostały ocenione - recenzenci(serwisy) są jakieś znane/ich z ich werdykty w pełni i poprawnie oceniają płyty(tak z ciekawości pytam, gdyż jako tako nie znam się na tym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy spiritual beggars znów mnie pozytywnie zaskoczył ,ten Grek z firewind doskonale się spisuje.Kompozycje na tej płycie są przemyślane ,więc mamy album z pozytywną bez wtórności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie zakończenie albumu "Of Frost And War" Hail Of Bullets. Outro utworu Berlin, to motyw z pierwszego kawałka albumu, Before The Storm, przełożony na gitary elektryczne. Tempo trochę zwolnione, stylem fragment przypomina melodic doom. Piękne, naprawdę, i świetnie pasuje do prezentowanej liryki (oblężenie Berlina i koniec II wojny). Aczkolwiek ostatni akord IMO był zbędny - powinno się to wszystko zakończyć e-molem.

http://www.youtube.com/watch?v=QceZOQNHaRU
3:34

WAR IS OVER!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 21:46, Kardithron napisał:

Bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie zakończenie albumu "Of Frost And War" Hail Of Bullets.


Cały album bardzo dobry. Jak to kiedyś przeczytałem w komentarzu akurat o innych utworze innego zespołu "ta piosenka zabija pozerów". Cały ten album zresztą też. Kawał dobrej, bardzo mocnej muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się na tym albumie przede wszystkim cholernie podoba to twarde, ciężkie, brutalne brzmienie. Majstersztyk. Podobnie jak w Demonical (w zasadzie na obu albumach)

A tak przy okazji, może zna ktoś jeszcze zespoły/albumy o podobnym brzmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 23:35, Graszcz napisał:

A tak przy okazji, może zna ktoś jeszcze zespoły/albumy o podobnym brzmieniu?


Tematycznie na pewno Panzerchrist jednak muzycznie można mieć zastrzeżenia w podobieństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować