Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2006 o 18:13, Vaxinar napisał:

> /..../
Sprecyzuj dokładnie, o który moment Ci chodzi ? Podaj czas.
Sam początek nadaje się doskonale na początek jakiegoś filmu...


I Tyś Przewodniczącym?! Aaa... Chyba wszyscy moi znajomi z Forum już to mają... Albo może i nie, ale... ale wielu, w każdym razie! A ja męczę się z tym przeklętym Delegatem, argh. Pamiętam, miałem nadzieję, że po wygraniu "Dwunastu Miesięcy..." coś nagle zmieni. I nic.

Tfuj, mówię nie na temat.

Chodzi o fragment zaczynający się mniej więcej tu: 08:15 :) .

PS Że początek dobrym na początek czego innego jest-fakt. Ale taka w końcu tego funkcja... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 18:22, MonkOfWar napisał:

I Tyś Przewodniczącym?!

http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=5019&pid=210
Jestem od początku istnienia forum i Przewodniczącym już byłem. Miałem degrada za offtop. Tutaj mój post, jako "stary" Przewodniczący.

Dnia 22.10.2006 o 18:22, MonkOfWar napisał:

Chodzi o fragment zaczynający się mniej więcej tu: 08:15 :) .

W ogóle cała kompozycja jest genialna, nieraz się zastawiam ile Sammet nad tym siedział. Wybija się ponad wszystkie jego dokonania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 18:28, Vaxinar napisał:

(...)


No tak, ja też jestem od początku. Degrada mieć nie miałem, ale Przewodniczącym mnie jeszcze nie nazwano, niestety. No, ale wróćmy do tematu, bo się powtórzy historia, tego byśmy chyba nie chcieli :) .

Nasilenie tego "happy-endowego" klimatu ma miejsce o 9.39, tak na marginesie. Kurcze, muszę zdobyć część pierwszą tej Opery. A czy ma nastąpić jakaś kontynuacja? Zgaduję, że nie, pomiędzy tymi dwoma była dwuletnia przerwa, teraz to by już były cztery czy pięć...

PS Znacie może jakieś inne, podobne do tej kompilacje (tak to się zwie?) czy tego typu zbiorowe projekty? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2006 o 18:39, MonkOfWar napisał:

Nasilenie tego "happy-endowego" klimatu ma miejsce o 9.39, tak na marginesie. Kurcze, muszę
zdobyć część pierwszą tej Opery. A czy ma nastąpić jakaś kontynuacja? Zgaduję, że nie, pomiędzy
tymi dwoma była dwuletnia przerwa, teraz to by już były cztery czy pięć...


Może sobie przerwę zrobił ? :) Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oż...

W dniu dzisiejszym przyszedł "Threshold". Z plakatem (świetnym i odpowiednio dużym :) ). Bez klawiatury :( . A do Ciebie, Vaxinar?

Ta płyta... po prostu wymiata. Jest perfekcyjna. Zdecydowanie najlepsza, jaką dotychczas popełnili. Fantastyczna. I dużo chórów. Jejku. Gdybym miał czas, to bym się rozpisał... ale nie mam :) . Bo to autentyczny "Masterpiece" :D !

Najbardziej podobające mi się pieśni wskażę wkrótce, ale wszystkie mi się podobają :) . Najcieniej sprawa wygląda IMO z "Shadow Empire". Te chórki są takie sobie. I w pewnym momencie jest taki nieciekawy "zjazd" na gitarze. Ale to chyba tylko czepianie się na siłę, bo te elementy (zwłaszcza pierwszy) pasują raczej do obranej tematyki.

Chaos czynię, ale fakt faktem-jestem pod wielkim wrażeniem :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 23:13, MonkOfWar napisał:

/..../

Mi się Shadow Empire podoba.
Zresztą dla mnie najlepsze są Threshold i Genocide (nie wiem czy dobrze napisałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS Zapomniałem dodać, że w paczce dorzucono mi płytkę "Rock S''cool", czy też zawierającą fragmenty tejże publikacji (11 piosenek różnych zespołów). Do kitu, za wyjątkiem instrumentalnego kawałka by Moonspell. Nie moje klimaty :/ .

Hmm... i jakby się bardzo mocno uprzeć, to jeszcze utwór Metal Church był znośny, w ostateczności także ten Axela Rudiego Pella. Ale naprawdę mocno upierać trza by się (inwersya)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 23:18, Vaxinar napisał:

> /..../
Mi się Shadow Empire podoba.
Zresztą dla mnie najlepsze są Threshold i Genocide (nie wiem czy dobrze napisałem).


Tak, u mnie "Threshold" przoduje. A jako że była to pierwsza piosenka, to gdy zacząłem słuchać-prawie spadłem. I "Dark Wings, Dark Words" są w porządku. Co ja gadam... tam wszystko jest w porządku :D ! Płyta trzyma niezwykle wysoki poziom, z lekkim obniżeniem w przypadku "Shadow Empire" a wybiciem przy "Threshold" :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 23:24, MonkOfWar napisał:

Tak, u mnie "Threshold" przoduje. A jako że była to pierwsza piosenka, to gdy zacząłem słuchać-prawie
spadłem. I "Dark Wings, Dark Words" są w porządku. Co ja gadam... tam wszystko jest w porządku
:D ! Płyta trzyma niezwykle wysoki poziom, z lekkim obniżeniem w przypadku "Shadow Empire"
a wybiciem przy "Threshold" :) .


A Genocide ? NIe podoba Ci się czy jak ?
Ciekawe są też Rebel Inside i Carved in Stone. Taki wolny początek, a później zaje**** wejście. :)
Za parę dni - teraz czasu brak - napiszę parę zdań o każdym z utworów, ogólniej i szerzej ocenie płytkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie po codziennym słuchaniu Slipknota, Trivium i Frontside''a już trochę głowa boli :/
Mógłby mi ktoś polecić jakieś "nieco" spokojniejsze kawałki, zespoły metalowe takie jak np: Lacuna Coil czy Guns''n''Roses?

PS: Mam nadziję że tym postem nie wkurzyłem zatwardziałych konserwatystów metalowych, którzy za metal uważają tylko black, death i trash :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 14:37, zbysheck napisał:

A mnie po codziennym słuchaniu Slipknota, Trivium i Frontside''a już trochę głowa boli :/
Mógłby mi ktoś polecić jakieś "nieco" spokojniejsze kawałki, zespoły metalowe takie jak np:
Lacuna Coil czy Guns''n''Roses?

PS: Mam nadziję że tym postem nie wkurzyłem zatwardziałych konserwatystów metalowych, którzy
za metal uważają tylko black, death i trash :)

Zatwardziały to ja nie jestem ale GnR to już na 100% nie jest metal. Lacuna chyba też nie ale ja nie wiem, nie mam ich płytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 14:45, hans olo napisał:

Zatwardziały to ja nie jestem ale GnR to już na 100% nie jest metal. Lacuna chyba też nie
ale ja nie wiem, nie mam ich płytek.


no dobra z G''n''R to przesadziłem, ale mniej więcej wiadomo o co mi chodzi :)
chciałbym trochę czasem po prostu zrelaksować się przy jakiejś spkojniejszej muzyce, ale Celine Dion nie lubię, to chcę coś z jakąś fajną perką albo basem :)
za wszelką pomoc z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TSA, Paradise Lost i Tiamat,Theatre of Tragedy, Billy Idol, Faith no more, Hunter, Disturbed. Są to różne gatunki i różne epoki ale wszystko relaksacyjne a jednocześnie nie do końca lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 14:59, hans olo napisał:

TSA, Paradise Lost i Tiamat,Theatre of Tragedy, Billy Idol, Faith no more, Hunter, Disturbed.
Są to różne gatunki i różne epoki ale wszystko relaksacyjne a jednocześnie nie do końca lekkie.


a właśnie hunter... wiesz gdzie można zdobyć (albo chociaż przesłuchać) piosenkę "when i''m dying"? Bo chciałbym usłyszeć jedną z moich ulubionych piosenek po angielsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 23:18, zbysheck napisał:

a właśnie hunter... wiesz gdzie można zdobyć (albo chociaż przesłuchać) piosenkę "when i''m
dying"? Bo chciałbym usłyszeć jedną z moich ulubionych piosenek po angielsku :)


Empik. I posłuchasz i kupić możesz. Ilekroć tam jestem i szukam czegoś, bo chcę kupić, to zawsze trafię na Huntera, wszystkie płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 23:24, Vaxinar napisał:

Empik. I posłuchasz i kupić możesz. Ilekroć tam jestem i szukam czegoś, bo chcę kupić, to zawsze
trafię na Huntera, wszystkie płyty.


i tu mam kłopot, bo najbliższy Empik mam 50 km od domu i ostatnio pojechałem tam po Morrowinda z Extra Klasyka Next :/, więc mam średnio miłe wrażenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 23:46, zbysheck napisał:

i tu mam kłopot, bo najbliższy Empik mam 50 km od domu i ostatnio pojechałem tam po Morrowinda
z Extra Klasyka Next :/, więc mam średnio miłe wrażenia


A Empik sklep on line próbowałeś ? :) Zobacz sobie jeszcze http://www.merlin.com.pl i sklep z muzyką wiadomą czyli http://mystic.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2006 o 14:37, zbysheck napisał:

A mnie po codziennym słuchaniu Slipknota, Trivium i Frontside''a już trochę głowa boli :/
Mógłby mi ktoś polecić jakieś "nieco" spokojniejsze kawałki, zespoły metalowe takie jak np:
Lacuna Coil czy Guns''n''Roses?


Jak Lacuna to może Within Temptation? Ale ich pewnie znasz. Nightwish też ma dużo spokojniejszych kawałków. Ogólnie w power metalu najlatwiej znaleźć takie utwory. A jeżeli mowa o Disturbed to plytka Believe ma najłagodniejsze klimaty.
Jeszcze mogę zaproponować Entwine. To gothic, ale jest tylko trochę mocniejszy od Within Temptation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 02:47, Bedwyr napisał:

Jak Lacuna to może Within Temptation? Ale ich pewnie znasz. Nightwish też ma dużo spokojniejszych
kawałków. Ogólnie w power metalu najlatwiej znaleźć takie utwory. A jeżeli mowa o Disturbed
to plytka Believe ma najłagodniejsze klimaty.
Jeszcze mogę zaproponować Entwine. To gothic, ale jest tylko trochę mocniejszy od Within Temptation.


Pierwsze 3 to jedne z moich ulubionych zespołów w ogóle :)
Ale Entwine nie omieszkam przesłuchać, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować