Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Całą nową płytkę można sobie odsłuchac na stronie Deftnes w serwisie MySpace, ale niestety niedługo zniknie możliwosc odsłuchania bo 31 premiera :) Ja to chyba przesłuchałem już z ponad 100 razy :D:D Jedyna piosenka jaka mnie rozczarowała, nota bene się spodziewałem takiej to "Pink Cellphone" takie tam głupi beat i gadanie jakieś Annie''i. Ale dla takich piosenek jak "Rapture", "Cherry Waves", "Beware", "Mein" gdzie występuje Serj Tankian z SOAD, "Xerces", Rats!rats!rats! to chyba warto, bo są kapitalne :)
http://myspace.com/deftones <-- tik tak, czas ucieka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysl na promocje nowego albumu. :) Nie spodziewalem sie czegos takiego. Co do plyty natomiast, to uwazam, ze jest genialna. "Beware!" zniszczylo mnie totalnie! Przegenialna piosenka! Co do Pink Cellphone natomiast, to rowniez uwazam, ze to swietny utwor. :) Do tego strasznie smieszne sa rzeczy o ktorych mowi ta kobieta. :) Musze miec ta plyte w domu. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 17:35, Wiadroman napisał:

Bardzo fajny pomysl na promocje nowego albumu. :)


To jeszcze nic, wraz z ESP, HotTopic.com rozdają 300 gitar ESP sygnowanych podpisem gitarzysty Stepha :P
Wogóle sporo "konkursów" jest itp :) Wracając do albumu to również pokochałem piosenkę "Combat" później fajnie się rozwija, a końcówka to już majstersztyk. Wogólę już sobie wyobrażam jak to będzie brzmiało świetnie na mojej wieży. Podoba mi się perkusja, taka trashowana, garażowa jakby czasem świetnie komponuje się z kilkoma kawałkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 11:30, Widek napisał:

Siema , stary dobry utworek odswiezylem ;) Dodalem nowe motywy i nową perkusję ;P Jak cos zycze
miklego sluchanial;) Dziekuje za uwage :D


Nie podoba mi się. Perka jest taka dziwna jakaś, nie na mój gust stanowczo. Ogólnie utwór mi do gustu nie przypadł, rytm nie ten. Poprzednie dokonania, których słuchałem sto razy lepsze, a tego przed tym jak go teraz zmieniłeś, chyba nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 19:59, Skywalker560 napisał:

Nowa płytka Defów?Suuper!Mam nadzieję,że niedługo ukaże się również nowy album KoRna:).



Jeśli chodzi mowa o tej rodzinie, to jeszcze ja czekam na album Limp Bizkita :) The Unquestionable Truth ( part 2 ) ciągle sie produkuje i Fred zapowiadał że pracę idą do przodu i będzie warto na co poczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 18:42, Modest-Vermin napisał:

To jeszcze nic, wraz z ESP, HotTopic.com rozdają 300 gitar ESP sygnowanych podpisem gitarzysty
Stepha :P


Czyli co mam zrobic, zebym to wlasnie ja dostal ta gitare? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 09:25, Wiadroman napisał:

Czyli co mam zrobic, zebym to wlasnie ja dostal ta gitare? xD


Hmm trochę fizycznego zainteresowania.. :P Czyli wyszukanie informacji o tym, zapisanie się na pewnej stronie i już. Są 2 sposoby na dojście tam. Pierwszy z nich to wchodzisz na stronkę myspace''ową Deftones''ów czyli http://myspace.com/deftones tam będzie się znajdował duży banner reklamujący ten konkurs i trza kliknąc w niego. I tam postępowac wg "wskazówek". Drugi to poprostu wchodzi na stronę http://hottopic.com rejestrujesz się tam i wchodzisz do zakładek "Contests" tam już tylko trzeba wejśc do odpowiedniego "bannerka" zapisac się i tyle ;)
Ale uwaga, mimo że można zapisywac się wiele razy ( jakby większa szansa to nie polecam tego ), skasują Ci konto :P najlepiej poprawnie wypełnic rejestracje i raz się zapisac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Erm... Dzieki za informacje, ale chodzilo mi o informacje co tzreba zrobic, zeby sie zglosic do konkursu np. czy tzreba odpowiedziec na pytanie, napisac dlaczego chce ta gitare, narysowac czlonkow zespolu, czy jeszcze cos innego. :) No, ale zapisalem sie i okazalo sie, ze wystarczy sie tylko zglosic. :] Podejzewam, ze Ty rowniez sie zglosiles, wiec wiesz moze co bedzie z lista zwyciezcow? Gdzie ona bedzie i keidy? Costam bylo napisane, ale jakos niejasno i nie zrozumialem... Z gory dzieki za pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 09:18, Modest-Vermin napisał:

Jeśli chodzi mowa o tej rodzinie, to jeszcze ja czekam na album Limp Bizkita :) The Unquestionable
Truth ( part 2 ) ciągle sie produkuje i Fred zapowiadał że pracę idą do przodu i będzie warto
na co poczekac :)


Jedynka była genialna!Szkoda tylko,że jedynie 7 kawałków,a wybitnie hip-hopowy The Key to porażka.Mam nadzieję,że dwójka będzie dłuższa,bez kawałków w stylu The Key,ciężka w brzmieniu,po prostu wymiatająca:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 12:21, Wiadroman napisał:

Podejzewam, ze Ty rowniez sie zglosiles, wiec wiesz moze co bedzie z
lista zwyciezcow? Gdzie ona bedzie i keidy? Costam bylo napisane, ale jakos niejasno i nie
zrozumialem... Z gory dzieki za pomoc! :)


Heh, oczywiście że się zgłosiłem :p A pisze wszystko, trza było regulamin przeczytać :P:P
"Contest will begin at 12:01 a.m. (PDT) on Friday, October 21, 2006 and end at 11:59 p.m. on Friday December 29, 2006."

A więc poczekamy sobie długo, wkońcu rozdają 300 gitar ESP! lekko :P Ale martwi mnie jedna sprawa:

"Contest is open to legal U.S. residents of the 48 contiguous states, Alaska, Hawaii and the District of Columbia (excluding Puerto Rico and other U.S. territories)"

Chyba się nie załapiemy, bo w Polsce mieszkamy :( no ale może może :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie bedzie umieszczona ta lista? Cos na dole jest napisane, zeby wyslac im jakeigos maila, ale podejzewam, ze to chodzi o osoby, ktore zostaly umieszczone na tej liscie. Jakos nie moge zrozumiec... Co do zasiegu konkursu, to tez sie troche porzejalem tym zdaniem, ale pzreciez w ankiecie, ktora tzreba bylo wypelnic byl do wyboru kraj i region dla obcokrajowcow. Poza tym pzreciez przyjeli zgloszenie, prawda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hrmpf :) .

Ostatnio wpadła mi w odtwarzacz pieśń grupy Iron Mask pt. "Alexander the Great", która bynajmniej nie traktuje o Wędrowyczu Jakubie (?) . Dziwnym trafem, to kolejna, którą wspominał Vaxinar, ojej, ależ to dziwne ;O ! No ale cóż, w tej niesamowitej sytuacji wypada podzielić się swoim zdaniem...

Powiem tak: piosenka solidna. Dobrze zrobiona, porządnie wykonana, ciekawa (zarówno pod względem tekstu, jak i samej, hm, "sekcji dźwiękowej"). Ale niestety, nie chwyciła mnie za serce, w przeciwieństwie do Ciebie nie poczułem nagle klimatu Grecyji starożytnej itd.. Przesłuchałem kilka razy, nie urzekło mnie to jakoś specjalnie-a już na pewno nie tak jak The Seven Angels czy dowolna z piosenek HammerFalla :) . Ot, po prostu-utwór dobry, i nic więcej.

Co do HF właśnie-na stronie Mystic pojawiła się informacja, że "Threshold" i "Natural High" niemalże z miejsca zdobyły czołowe miejsca na szwedzkich listach-miło słyszeć.
I gdzie też Twoje, Vaxinarze, wynurzenia nt. wszystkich pieśni z w/w albumu, którymi to groziłeś ;) ? Z chęcią bym to przeczytał i dorzucił własne komentarze.

PS Czy ktoś wybiera się na koncert Theriona w lutym przyszłego roku? Jeśli dobrze pamiętam: 13 II-Kraków, 14 II-Warszawa. Powiem bez ogródek-nie chodziłem nigdy na koncerty (czy to większe, czy też jakieś mniejsze w Olsztynie), ale tutaj... to musi być coś wspaniałego! To przecież nie jest ot taka zwykła kapela. Chóry i soliści nadają, mówiąc górnolotnie, "nowy wymiar" ich występom. Choć wrażenie musi być jednak słabsze (ograniczona liczba śpiewających, mimo wszystko); "Live in Midgard" zaostrzyło mi jednak apetyt.
Tylko jedna sprawa... Cena. Jeszcze jej nie znam, ale zapewne będzie duża :( . Bardzo. A tu trzeba jeszcze doliczyć transport (rodzinka nie puście mnie samego, trza jeszcze kogoś skombinować, ech, wstyd... ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2006 o 00:15, MonkOfWar napisał:

"Alexander the Great", która bynajmniej nie traktuje o Wędrowyczu Jakubie (?) . Dziwnym trafem, to kolejna,

Nie rozumiem co masz tutaj na myśli ?

Dnia 01.11.2006 o 00:15, MonkOfWar napisał:

Powiem tak: piosenka solidna. Dobrze zrobiona, porządnie wykonana, ciekawa (zarówno pod względem
tekstu, jak i samej, hm, "sekcji dźwiękowej"). Ale niestety, nie chwyciła mnie za serce, w
przeciwieństwie do Ciebie nie poczułem nagle klimatu Grecyji starożytnej itd.. Przesłuchałem
kilka razy, nie urzekło mnie to jakoś specjalnie-a już na pewno nie tak jak The Seven Angels
czy dowolna z piosenek HammerFalla :) . Ot, po prostu-utwór dobry, i nic więcej.

Może dlatego, że ja interesuję się historią... no nieważne.

Dnia 01.11.2006 o 00:15, MonkOfWar napisał:

I gdzie też Twoje, Vaxinarze, wynurzenia nt. wszystkich pieśni z w/w albumu, którymi to groziłeś
;) ? Z chęcią bym to przeczytał i dorzucił własne komentarze.

Jakoś nie napisałem. :) Napiszę teraz.
Threshold - utwór jest świetny, bardzo mi przypomina Secrets tym wstępem, z resztą nie tylko mnie. Jest dobry refren, który wpada w ucho. Solo jest też OK, tekst typowy dla kapeli. Ogólnie jest to prawie najlepszy utwór na albumie jak na mój gust.
The Fire Burns Forever - średniak. Pierwszy utwór jaki słyszałem, bo był na legala dostępny przed premierą płyty, jest dobry, ale wśród innych wysiada. Tekst jest słaby, ogólnie średniak.
Rebel Inside - bardzo dobry utwór. Wolny początek, później takie cięzkie przyśpieszenie. Z takich utworów HammerFall też raczej słynie, wolny i dość ciężki. Ciekawy refren, chóralny. Ogólnie spoko, nawet bardzo spoko.
Natural High - lepiej niż ok. Solo, tutaj właśnie solo zasługuje na szczególną pochwałę, gdyż jest ciekawe i ładnie brzmiące. Utwór fajny, szczególnie słowa refrenu (chociaż to w sumie zależy od przekonań). Cóż więcej pisać ? Ten truck również dość typowy dla kapeli.
Dark Wings, Dark Words - do bani. :) Niektórzy chwalą tą balladę, niektórzy nawet mówią, że najlepsza w całym dorobku zespołu, ale ja osobiście uważam, że jedna z gorszych. Utwór nie wpadł mi w oko i jest jednym z dwóch na płycie, których po prostu nie lubię.
Howlin'' With the ''Pac - tutaj mamy bardzo typowy utwór heavy metalowy. Jest dobry, ale nie wybija się ponad takie Threshold czy Genocide, które na płycie po prostu rządzą. Ciekawy, typowy chóralny refren.
Shadow Empire - tutaj mógł właściwie napisać to samo co wyjeż, dokładnie to samo.
Carved in Stone - boskie. Znowu wolniutki początek i ciężkie wejście, słowa śpiewane wolno, to mi się bardzo podoba, utwór wpadł mi w ucho natychmiast, ogólnie całość jest fajnie wykonana, ponieważ nie ma tego typowego zwrotka 1, zwrotka 2, refren, zwrotka 3, refren, refren. :>
Reign of the Hammer - dobry, ale nic więcej. Za wiele się po tym utworze spodziewałem, myślałem że przebije wcześniejszy instrumental "Raise the Hammer", ale niestety nie udało się. Dobry, ale nie genialny.
Genocide - power metal, a to lubimy, gwódź programu, gwódź płyty. Super rytm, dobre wejście, na początku delikatna rozkręcająca się gitara, a później reszta instrumentów. Takie coś też lubię, świetny refren wpadający w ucho, dobry tekst i na końcu jakby przyspieszony refren odśpiewany dwa razy. :) Dobre solo. :]
Titan - cięzki utwór, ale jakoś mi nie wpadł w ucho i właśnie on obok Dark Wings, Dark Words jest utworem, który mi się po prostu nie podoba.

Całość oceny - płyta mnie bardz, bardzo pozytywnie zaskoczyła, po słaby Chapter V UUU spodziewałem się drugiego gniota, ale jest zaje*****. Chłopaki idą w dobrę stronę. Płyt obok siebie ocenić za bardzo nie umię w sensie która najlepsza, ale powiem jedno. Ze 4 utwory z tej płytki byłyby w moim top 10 utworów HF. :) Jest bardzo dobrze i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 15:01, Pustelnik88 napisał:

Czy macie jakieś koszulki z zespołami? Wiem, że macie, głupie pytanie... :P
Napiszcie jakie...
Ja mam: Mayhem - De Mysteriis Dom Sathanas...


Ja mam bluze Metallici "Garage INC", koszulke "Kill''em All".
Sepultury mam koszulke "Chaos A.D." i jeszcze jedną z ich logo, tą ''S'' ułożoną z kości ;- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 15:01, Pustelnik88 napisał:

Czy macie jakieś koszulki z zespołami? Wiem, że macie, głupie pytanie... :P


O żesz ty, rozszyfrowałeś nas... Jesteś agentem ojca Rydzyka i ministra Giertycha, o my nieszczęśni...

Dnia 03.11.2006 o 15:01, Pustelnik88 napisał:

Napiszcie jakie...


Ja mam tak

KoRn- Untouchabless
KoRn - Greatest Hits ( vol.1 )
KoRn - zespół + ogniste logo
System of a Down - zespoł wsród grzybów... NIe wiem jak to nazwać
System of a Down - Hypnotize
Immolation - Here in After (bluza)
Led Zeppelin - taki upadły anioł
Metallica - St.Anger

i z nie zespołowych mam Lenina i koszulkę Guinessa z taką wiewiórą i napisem "indywidualista"

Więcej nie pamiętam, ale czaje sie na :
Acid Drinkers - Acidofilia
Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath i Forbriden
Iron Maiden - Rainmaker
i pare innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować