Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2010 o 18:55, Miklak napisał:

> Nie wiem czy tu ktoś słucha D.R.I ale beda grac w marcu w krakowie
Na koncerty nie chadzam, ale kapela zacna. Jedna z tych, z którymi zaczynałem przygodę
z thrashem :)


D.R.I jest uniwersalne dla kazdego moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdę to do Krakowa bo całkiem nieźle grają, jest tam sporo z punka więc będą pewnie łysi. Super.
No fanklub może się zbierać i po koncie dać mi upominek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 19:20, Witcher1990 napisał:

Jak pójdę to do Krakowa bo całkiem nieźle grają, jest tam sporo z punka więc będą pewnie
łysi. Super.
No fanklub może się zbierać i po koncie dać mi upominek


oddamy cie pozniej do schroniska dla pozerow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 17:55, Dark_Sebat napisał:


Jeszcze to dodam:

http://www.mmtrojmiasto.pl/11226/2010/11/24/ozzy-osbourne-i-carlos-santana-zagraja-w-trojmiescie?category=video

Ludzie najczęściej obstawiają Iron Maiden jeśli chodzi o ten jeszcze nie ujawniony zespół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to nie nadaje się do tego wątku, może to nie metal, może to soil, czyli ich własny styl, może to po prostu cięższy rock, ale nie mogłem przepuścić newsa, że SoaD się reaktywował i planuje serię koncertów w Europie w 2011 roku.

http://systemofadown.com/

Osobiście mam zamiar wybrać się na Rock am Ring (w ogóle świetne zespoły mają tam w czerwcu wystąpić), ale cena biletu wynosząca 150 euro trochę odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej od września codziennie siedziałem na angielskiej Wiki, bo w miarę szybko pojawiały się tam newsy (nieraz jeszcze szybciej były usuwane, ale mam pełno screenów ^^), ale oficjalne potwierdzenie to coś więcej :P Mam tylko nadzieję, że po tej serii koncertów SoaD będzie nadal aktywny, jakaś nowa płytka by się przydała i koncert w Polsce, skoro Serj był już dwa razy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 18:28, Nevrac napisał:

Yay! własnie z oficjalnej strony SOAD sie dowiedzialem ze System of a Down planuja kilka
koncertow w 2011 roku :)

Szkoda, że o tym Gumisiek wczoraj napisał(patrz kilka postów wyżej) ;)

Dobre Drudkh''opodobne zespoły? Podkreślam, że znam już Negură Bunget i Nokturnal Mortum(kawałek Ukraine... coś świetnego jak dla mnie) Agalloch, Wolves in the Throne Room...
Graveland, Deathspell Omega i Hate Forest zaoferuje mi to co potrzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 18:46, Niewiernus napisał:

Dobre Drudkh''opodobne zespoły? Podkreślam, że znam już Negură Bunget i Nokturnal Mortum(kawałek
Ukraine... coś świetnego jak dla mnie) Agalloch, Wolves in the Throne Room...
Graveland, Deathspell Omega i Hate Forest zaoferuje mi to co potrzeba?


http://rateyourmusic.com/release/album/blut_aus_nord/memoria_vetusta_ii__dialogue_with_the_stars/
Tu masz opis co w płycie piszczy: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=17760
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 20:08, maciekstaar napisał:

(...)


Na Ozzy''ego wybieram się obowiązkowo - może będziemy mieli na tyle szczęścia, że zobaczymy go razem z fenomenalnym Zakk''iem Wylde''m, jednym z najbardziej utalentowanych gitarzystów czasów obecnych.

A jeśli chodzi o "Ojców Heavy Metalu" - tylko 3 grupy przychodzą mi na myśl. Black Sabbath - Ozzy planował z nimi koncerty ( a raczej - nie powiedział ostatniego słowa w kwestii występów z nimi ); Judas Priest - pierwszy naprawdę Heavy Metalowy zespół; AC/DC - bardziej Hard Rock niż Metal, ale dla massmediów to niewielka różnica. Gdyby przybyli, cieszyłbym się niesamowicie, tym bardziej, że widziałem ich w tym roku na Bemowie i był to najlepszy koncert na jakim w życiu byłem.

Tak czy inaczej, zapowiada się wycieczka do Gdańska. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 20:35, xDeuSx napisał:

A jeśli chodzi o "Ojców Heavy Metalu" - tylko 3 grupy przychodzą mi na myśl.


Ja bym dodal jeszcze Sir Lord Baltimore, Deep Purple, Iron Maiden, Scorpions, Motorhead i Accept ;)

Dnia 30.11.2010 o 20:35, xDeuSx napisał:

Tak czy inaczej, zapowiada się wycieczka do Gdańska. :)


U mnie tez, byle termin byl odpowiedni :P
Najwyzej zwolnie sie ze szkoly/pracy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 18:46, Niewiernus napisał:

Dobre Drudkh''opodobne zespoły? Podkreślam, że znam już Negură Bunget i Nokturnal Mortum(kawałek
Ukraine... coś świetnego jak dla mnie) Agalloch, Wolves in the Throne Room...
Graveland, Deathspell Omega i Hate Forest zaoferuje mi to co potrzeba?


Deathspell Omega to nie te klimaty raczej, ale sprawdź, nie pożałujesz. ;) Oprócz Graveland i Hate Forest przesłuchaj Astrofaes (podobnie jak Hate Forest projekt ludzi z Drudkh''a), Walknut (mi osobiście nie podchodzi, ale podobieństwo słychać), Kroda, Temnozor, Woodtemple, Dub Buk... Ostatnio słucham Gallowbraid, baaaardzo podobne do nowego Agalloch''a, więc jeśli jesteś fanem sprawdź prędko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 21:13, kuba9876543210 napisał:

> A jeśli chodzi o "Ojców Heavy Metalu" - tylko 3 grupy przychodzą mi na myśl.

Ja bym dodal jeszcze Sir Lord Baltimore, Deep Purple, Iron Maiden, Scorpions, Motorhead
i Accept ;)


Jeżeli chodzi o stricte "Ojców Heavy Metalu", to jak dla mnie wchodzą w grę Black Sabbath i Judas Priest - przy czym ci pierwsi to raczej "prekursorzy" lub "pionierzy", ale cholera wie, co miał na myśli autor newsa.

- Deep Purple to bardziej hard rock, chociaż jak wiadomo, w latach ''70 ( a wtedy wydali najlepsze wg. mnie albumy z ''Burn'' na czele ) oba te gatunki potrafiły się przeplatać wręcz niezauważalnie; generalnie z Deep Purple nie byłbym zbyt zadowolony - miałem okazję widzieć ich praktycznie u siebie, w Katowickim Spodku, ale obecna forma ma niewiele wspólnego ze składem, który swoim graniem podbijał świat cztery dekady temu - nie ujmując niczego Morse''owi i kompanii.
- Scorpionsi - na pewno nie przyjadą, z racji ogłoszenia zakończenia kariery na początku tego roku.
- Motorhead - byłbym wniebowzięty widząc Lemmy''ego we własnej osobie! A to całkiem możliwe, jako że już 13 grudnia wydają album "The World Is Yours". Może akurat zawitają do kraju nad Wisłą w celach promocji?
- Iron Maiden = New Wave Of British Heavy Metal - jakby nie patrzeć, do ojców nie można ich już zaliczać. Co innego do "synów". :P
- Accept - koncert w Polsce w ramach reaktywacji? Czemu nie, ale szczerze mówiąc poza kilkoma dobrymi numerami ( ''Balls To The Wall'' ) nigdy mnie nie porywali.

Dnia 30.11.2010 o 21:13, kuba9876543210 napisał:

U mnie tez, byle termin byl odpowiedni :P
Najwyzej zwolnie sie ze szkoly/pracy ;]


Jest - niepotwierdzona póki co informacja - że będzie to 8 lipca 2011. Jak dla mnie idealnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego postu wynika, że nie słyszałeś Sir Lord Baltimore. Masz czego żałować.

W 1970 roku świat usłyszał 3 pierwsze heavy metalowe albumy (oczywiście bardzo mocno zakorzenione w hard rocku). Oprócz "Black Sabbath" i "Paranoid" było to "Kingdom Come" SLB.

http://www.youtube.com/watch?v=cpu8wuGMTrY

SLB sporo też współpracowało z BS we wczesnych latach. Koncerty i te sprawy.


edit: Zgadzam się co do Accept. Poza dwoma, trzema hitami są nudni jak flaki z olejem.

edit 2: a wpływów Deep Purple czy takiego Led Zeppelin bagatelizować nie można. Może i nie grali metalu, tak jak my dziś go definiujemy, ale w tamtych czasach to oni napędzali heavy metalową machinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2010 o 22:49, xDeuSx napisał:

- Accept - koncert w Polsce w ramach reaktywacji? Czemu nie, ale szczerze mówiąc poza
kilkoma dobrymi numerami ( ''Balls To The Wall'' ) nigdy mnie nie porywali.


No przecież oni grają w Stodole piątego lutego bodajże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować