Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2010 o 22:49, xDeuSx napisał:

- Deep Purple to bardziej hard rock, chociaż jak wiadomo, w latach ''70 ( a wtedy wydali
najlepsze wg. mnie albumy z ''Burn'' na czele ) oba te gatunki potrafiły się przeplatać
wręcz niezauważalnie;


owszem bardziej hard rock, ale mimo wszystko mieli na pewno swoj udzial w ksztaltowaniu heavy metalu

Dnia 30.11.2010 o 22:49, xDeuSx napisał:

generalnie z Deep Purple nie byłbym zbyt zadowolony - miałem okazję
widzieć ich praktycznie u siebie, w Katowickim Spodku, ale obecna forma ma niewiele wspólnego
ze składem, który swoim graniem podbijał świat cztery dekady temu


uu, to szkoda, nie bylem jeszcze na zadnym z ich koncertow, wiec nie moge sie wypowiedziec, ale jesli jest jak mowisz..

Dnia 30.11.2010 o 22:49, xDeuSx napisał:

- Scorpionsi - na pewno nie przyjadą, z racji ogłoszenia zakończenia kariery na początku
tego roku.


akurat tym zespolem az tak bardzo sie nie interesowalem, wiec dopiero teraz sie o tym dowiaduje :)

Dnia 30.11.2010 o 22:49, xDeuSx napisał:

- Motorhead - byłbym wniebowzięty widząc Lemmy''ego we własnej osobie! A to całkiem możliwe,
jako że już 13 grudnia wydają album "The World Is Yours". Może akurat zawitają do kraju
nad Wisłą w celach promocji?

Dnia 30.11.2010 o 22:49, xDeuSx napisał:

- Iron Maiden = New Wave Of British Heavy Metal - jakby nie patrzeć, do ojców nie można
ich już zaliczać. Co innego do "synów". :P


ale trzeba przyznac, ze naleza do klasyki heavy metalu (czy tam NWOBHM jak kto woli :P).
Moze nie byli pierwsi, ale sa jednymi z najlepszych. Po dluzszej przerwie moge sluchac ich plyt po kilka razy zapetlonych pod rzad :) Malo kogo moge tak sluchac.

Dnia 30.11.2010 o 22:49, xDeuSx napisał:

- Accept - koncert w Polsce w ramach reaktywacji? Czemu nie, ale szczerze mówiąc poza
kilkoma dobrymi numerami ( ''Balls To The Wall'' ) nigdy mnie nie porywali.


A mnie tak. Na pewno umiescilbym ich na liscie top10 najlepszych heavy metalowych bandow :>

Maja grac w PL, ale jak zwykle moje miasto w centrum kraju musi byc pominiete :<
http://www.last.fm/events/search?place_type=40&place_id=141&by=event&search=1&q=accept

Dnia 30.11.2010 o 22:49, xDeuSx napisał:

Jest - niepotwierdzona póki co informacja - że będzie to 8 lipca 2011. Jak dla mnie idealnie. :)


Nawet ok. Choc bardziej pasowalby mi czerwiec, ale moze sie uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 15:29, Niflheim napisał:

Dnia 01.12.2010 o 15:29, Niflheim napisał:

;D


O.:> Właśnie już dość dawno czytałem wywiad z gościem z Napalm Records(w ostatnim Mystic jest o ich rocznicy działania) i wspominał, że bardzo cieszy się na nowy Falkenbach. Zastanawiałem się, gdzie ta płyta jest, i proszę znalazła się pod koniec stycznia 2011.:D
A w lutym nowy Moonsorrow ponoć wychodzi.:>
Niech się jeszcze panowie z Primordial zapowiedzą i będzie fajny start nowego roku.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 16:37, Miklak napisał:

Mapa metalu. Epicka sprawa. Może nie idealna, ale tak czy siak warta uwagi.


Wspaniała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 17:30, Witcher1990 napisał:

Nie widziałem, że metalcore to hardcore punk

Żadna nowość - od dawna wiemy, że mało wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 16:37, Miklak napisał:

http://www.mapofmetal.com/#/home

Mapa metalu. Epicka sprawa. Może nie idealna, ale tak czy siak warta uwagi.


Naprawdę - szczęka opada przy jakości wykonania. No i można przesłuchać(poznać wykonawców) danego stylu ;)
Kciuk do góry i zaczynam przesłuchiwać Visual Kei.
Gdzie wynalazłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypracowanie pewnego księdza z portalu dla młodzieży katolickiej:

http://www.apostol.pl/czytelnia/gluszek/nie-ka%C5%BCda-muzyka-%C5%82agodzi-obyczaje

Moje poglądy są sprzeczne z tym tekstem. Odbieranie muzyki w sposób taki, a nie inny, to IMO kwestia czysto indywidualna. Myślę, że jeżeli muzyka na kogoś źle wpływa, to problem drzemie w nim, nie muzyce, i powinien sobie pomóc, najlepiej wizytą u specjalisty (i zaprzestać słuchania takich, a nie innych utworów, jeżeli nie radzi sobie z ich odbiorem i nie czerpie z niego przyjemności). Ciężkiego death metalu słucham od dwóch lat (jest to mały okres czasu, ale sądzę, że wystarczający do zapoznania się ze światem brutalnych brzmień), znam osobiście osoby go słuchające i nie mające ze sobą najmniejszych problemów w tym zakresie.
Co Wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tę mapę, to na coś podobnego kiedyś trafiłem, ale dotyczyło to muzyki elektronicznej, fajna sprawa. Ta mapka też fajna, chociaż akurat nie zgodziłbym się z wciśnięciem tu grindcore''u. To ekstremalna odmiana punk rocka, czyli zupełnie inna rzecz, chociaż w pewnym momencie grindcore''owe zespoły zaczynają przeważnie grać death metal. Niemniej jednak niezła sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 18:07, Kardithron napisał:

Wypracowanie pewnego księdza z portalu dla młodzieży katolickiej:

http://www.apostol.pl/czytelnia/gluszek/nie-ka%C5%BCda-muzyka-%C5%82agodzi-obyczaje

Moje poglądy są sprzeczne z tym tekstem. Odbieranie muzyki w sposób taki, a nie inny,
to IMO kwestia czysto indywidualna

Na pewno nie. Jeśli jest stworzona po to żeby wywrzeć wpływ to na każdego działa tak samo. Są np programy typu Idoser które mogą Ci nieźle namieszać w bani.
Poza tym widzisz co się dzieje jak np Miklak słucha metalu, co z niego zostało jeden wielki satanista.
A to zdanie mnie powaliło Muzyka „heavy” metalowa jest tylko pozornie lekka ahhahaahah
idę na dobranockę a później posłucham Arki Noego żeby uwolnić się od zła drzemiącego w metalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 15:45, Nephren-Ka napisał:

O.:> Właśnie już dość dawno czytałem wywiad z gościem z Napalm Records(w ostatnim
Mystic jest o ich rocznicy działania) i wspominał, że bardzo cieszy się na nowy Falkenbach.
Zastanawiałem się, gdzie ta płyta jest, i proszę znalazła się pod koniec stycznia 2011.:D
A w lutym nowy Moonsorrow ponoć wychodzi.:>
Niech się jeszcze panowie z Primordial zapowiedzą i będzie fajny start nowego roku.:)


Primordial oficjalne (jeszcze) nic nie zapowiedział, ale 8 kawałków mają już nagrane. ;) Mam więc już płytę roku 2011. Moonsorrow też powinien zniszczyć.

Ciekawostka - http://www.metal-archives.com/review.php?id=285342 . ;D

@Miklak

Mapa niesamowita, ale... melodic metalcore jako "New Wave of American Heavy Metal"? ;/

@Kardithron

Dnia 01.12.2010 o 15:45, Nephren-Ka napisał:

Wypracowanie pewnego księdza z portalu dla młodzieży katolickiej


Haha, z ciekawości poczytam. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 18:10, Demagol napisał:

Jeśli chodzi o tę mapę, to na coś podobnego kiedyś trafiłem, ale dotyczyło to muzyki
elektronicznej, fajna sprawa. Ta mapka też fajna, chociaż akurat nie zgodziłbym się z
wciśnięciem tu grindcore''u. To ekstremalna odmiana punk rocka, czyli zupełnie inna rzecz,
chociaż w pewnym momencie grindcore''owe zespoły zaczynają przeważnie grać death metal.
Niemniej jednak niezła sprawa.

Zauważ, że autor umieścił sporo gatunków, nie będących czysto metalowymi, lecz blisko z metalem związanych. NDH, Visual Kei, Hard Rock... trochę tego jest
Największym mankamentem jest moim zdaniem słabiutko zrobione drzewko folk metalu. Po pierwsze folk metal jako taki nie został wymieniony (tylko jego podgatunki) i zasugerowano, że powstał w latach 2000-tych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadne: jestes katolikiem? Bo takie odnioslem wrazenie, po Twojej reakcji. Nie nalezy sie przejmowac kims kto wypowiada sie na dany temat tylko na podstawie (nieuzasadnionych) stereotypow. Ten tekst (jak inne zreszta, z tego co widze na tej stronie), az kipi ignorancja (chocby artykul o "New Ege", tak literowka).

@wyzej

calkiem fajna ta mapka, do ideal co prawda jej sporo brakuje, ale juz kilku osobom mniej zaznajomionym to wyslalem ;)
aha, grindcore moze byc, ale obecnosc deathcore mi sie nie podoba :P

@Demagol

masz moze link do takiej mapki muzyki elektr.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2010 o 18:07, Kardithron napisał:

Wypracowanie pewnego księdza z portalu dla młodzieży katolickiej:

http://www.apostol.pl/czytelnia/gluszek/nie-ka%C5%BCda-muzyka-%C5%82agodzi-obyczaje

Moje poglądy są sprzeczne z tym tekstem. Odbieranie muzyki w sposób taki, a nie inny,
to IMO kwestia czysto indywidualna. Myślę, że jeżeli muzyka na kogoś źle wpływa, to problem
drzemie w nim, nie muzyce, i powinien sobie pomóc, najlepiej wizytą u specjalisty (i
zaprzestać słuchania takich, a nie innych utworów, jeżeli nie radzi sobie z ich odbiorem
i nie czerpie z niego przyjemności). Ciężkiego death metalu słucham od dwóch lat (jest
to mały okres czasu, ale sądzę, że wystarczający do zapoznania się ze światem brutalnych
brzmień), znam osobiście osoby go słuchające i nie mające ze sobą najmniejszych problemów
w tym zakresie.
Co Wy o tym sądzicie?


Po przeczytaniu - tekst zabawny, a z Twoją opinią zgadzam się w 100%. Powiedz mi jedno, czy spodziewałeś czegoś innego od TAKIEGO autora, na TAKIM portalu? ;)

"Muzyka „heavy” metalowa jest tylko pozornie lekka, natomiast muzyka „death” metalowa, to prawdziwe sidła diabelskie. Wykonawcy tej muzyki oddziaływują na swoich fanów, ujarzmiają i zmuszają do uległości złu."

Coś pięknego. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu(gdzieś w tamtym roku) czytałem wpis osoby, która słuchała metalu, bodajże ''true'' black. Opisywał jakich wykonawców słucha, co się z nim działo wtedy oraz o tym, że słyszał jakieś diabelskie głosy. W głowie został mi tylko jakiś komentarz czytelnika: ''Dzięki za zespoły, już zabieram się za słuchanie'' ;) Jak dla mnie wiadro ironii w tym było.

Dlatego nie czytam artykułów - ludzie domyślnie chcą coś narzucić, ograniczyć. Każdy z nas jest wolnym człowiekiem i robi co chce(w granicach rozsądku i prawa oczywiście), chcesz coś posłuchać - robisz to, bez zwracania uwagi na komentarze. Jak widać - (nieopodatkowane) instytucje dalej robią swoje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować