Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Otóż mam problemik. Mamy zamiar z kumplami zakładać zespół death metalowy (:P), a ja mam robić za "wokalistę" ze względu na moje democzne wciąganie powietrza ;> I teraz nie orientuję się jaki mam kupić mikrofon do inhale growlingu/high screamów. Większość wzmacniaczy jest strasznie droga i czy jakbym np. nagrywał to na kompa("śpiewając" już do nagranego kawałka), to czy by to nie brzmiało słabo, ze wzgledu na brak tego wzmocnienia, jakie powstaje przez ryczenie do normalnego mikrofonu? Czy są jakieś programy, żeby ten efekt osiągnąć? I mniej więcej jak wygląda to u ludzi co np. robią covery na YT? Czy da się dostać jakiś tańszy mikrofon ze wzmacniaczem, żeby się przebić przez perkusję i wiosło na przesterze? :D I generalnie czym można by było nagrywać kawałki, bez płacenia za wynajem studia? Dopiero zaczynamy i nie orientujemy się w ogóle w branży :P Od czegoś trzeba zacząć w końcu ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie głupie pytanie. Da się podłączyć mikrofon do pieca gitarowego? :D Bo jeśli tak to problem ze wzmacniaczem byłby z głowy ;> Czy może wzmacniacz do mikrofonu jest zupełnie inny? :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2010 o 22:29, Infinitas napisał:

I jeszcze takie głupie pytanie. Da się podłączyć mikrofon do pieca gitarowego? :D Bo
jeśli tak to problem ze wzmacniaczem byłby z głowy ;> Czy może wzmacniacz do mikrofonu
jest zupełnie inny? :S

jak zgrać..
http://gitara.org/gitara-i-komputer/gitara-komputer-jak-podlaczyc-gitare-do-komputera/?utm_source=newsletter&utm_medium=email_link&utm_campaign=wrzesien19
poczytaj również komentarze ;)

A co do piec+mikrofon.. jack/jack, i to jednokanałowe i to ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję powolnego, atmosferycznego i melancholijnego metalu (z gatunku funeral doom/gothic doom) z naciskiem na czynny udział instrumentów smyczkowych. Mógłby mi ktoś polecić coś ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: za ile mogę kupić zestaw kina domowego/kolumny etc. pod TV, pod Metallikę? Wyrobię do 2-3k? Zaznaczam, że chodzi o cały potrzebny sprzęt - amplitunery etc.

Aha, pod taką muzykę brać 2.0, 2.1 czy 5.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będzie tutaj flame. Do księdza zwraca się "proszę księdza", nie per pan. Żeby mi to było jasne! Bo zaraz tobie dowalą na tym forum, że sam nie wiesz, o czym piszesz ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 18:26, Demagol napisał:

Zaraz będzie tutaj flame. Do księdza zwraca się "proszę księdza", nie per pan. Żeby mi
to było jasne! Bo zaraz tobie dowalą na tym forum, że sam nie wiesz, o czym piszesz ;P.

To był zabieg celowy ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się jeszcze o źródła wspomnianych badań. Katolicka propaganda lubi mówić o "naukowych badaniach", które nigdy nie miały miejsca, a już na pewno nie były neutralne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 18:29, Infinitas napisał:

To był zabieg celowy ;>


I źle postąpiłeś ;<.

@Miklak---> "Druga strona" (ktokolwiek by nią był) też lubi powoływać się na badania przysłowiowych "amerykańskich naukowców". Brytyjskich też, sam nie wiem, co gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 18:24, Infinitas napisał:

http://www.apostol.pl/forum/viewtopic.php?f=30&t=3292
Proszę bardzo, poświęciłem trochę czasu, zapraszam wszystkich do wspólnego flame wara
:D

(tym bardziej że w zdecydowanej większości zespołów, ich członkowie negują istnienie jakichkolwiek "szatanów"
za to wolą sobie czasem spalić kościółek i kogoś zabić, a później pośpiewać na koncercie o Szatanie i jego poplecznikach
na koncercie Vadera wszyscy byli bardzo spokojni
ahahahahaahahahaahahahahahaahahahah http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=22065
Na prawdę nie wiesz o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2010 o 23:01, Miklak napisał:

Widzę, że Twój ironiomierz jest rozregulowany.

Podobnie jak Twój elokwencjomierz
Metal to zło mówie wam nie słuchajcie tego bo wpadniecie w sidła szatana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2010 o 10:06, mskarpeta napisał:

Twój szatan chyba grzeje się winem na mrozie ;)

Dzisiaj uwolnię swojego Szatana na koncercie Artrosi. Będę pogował nago i przyciągał tęskny wzrok czarnych wiedźm z obrożami na szyi. Trochę się ich boję ale bajerka poleci, coś się wyrwie. W sumie to one zaczynają mnie wyrywać, jak ostatnio, tak im imponuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Którą z biografii - Slaya(Szybrycht) czy Mety(Mciver) polecacie "pod choinkę"? A może I am Ozzy? Zaznaczam, że nie muszę wiedzieć, jakim papierem muzycy podcierają pośladki. Chodzi mi o prostu o ciekawą książkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować