Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2011 o 12:04, RazorBMW napisał:

Do Opeth''omaniaków pytanko króciutkie:
od czego zaczynać, bo mam chętkę z racji czasu na muzykę?
Chwilowo na Wishliście to http://rateyourmusic.com/collection/RazorBMW/strm_a/Opeth/1

Od całej dyskografii ;> Są jeszcze zniżki na większość ich płyt na allegro, to można się tanio zaopatrzyć ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2011 o 11:00, The_Beast666 napisał:

Na KATa w krk się ktoś wybiera?

Ja się poważnie zastanawiam ale z funduszami kiepsko więc chyba pójdę na Armię do Częstochowy, wyjdzie taniej. Tylko na Kacie mosh lepszy. No ale płyty nie ma, więc kiepsko będzie na koncercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieraz poruszano wątek wokalistek metalowych i z tego powodu zaprezentuję taki jednoosobowy projekt black metalowy z Finlandii - Anguished. Ten żeński skrzek początkowo mnie drażnił, ale z utworu na utwór (płyta debiutancka "Cold") zaczęło mi się podobać. Muzyka dość surowa z ewidentnymi znamionami depressive.
Na Tubie znalazłem ten oto kawałek -> "These Gray Days" http://www.youtube.com/watch?v=lOK2lXx19Fo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 22:38, Niewiernus napisał:

Utrzymując się w tych stylach/gatunkach to dorzucę swoje trzy grosze:
Shining wydaje płytę 16-go: http://www.metal-archives.com/release.php?id=292698
Na YT widziałem już nagrania, gdzie pierwszy utwór z tej płyty grali ponad rok temu ;)


No nareszcie. ;D Z tej samej bajki - nowy Lifelover jest podobno sporym rozczarowaniem. Czekam na opinie Transylvanian_Hunger, z tego co widze to jest fanem zespolu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 22:59, Niflheim napisał:

Czekam na opinie Transylvanian_Hunger, z tego co widze to jest fanem zespolu. ;)

No cóż, na tubie już przed premierą można przesłuchać płyty. Czekałem długo na ten krążek i faktycznie, nie do końca jest to to na co czekałem. Bardzo rockowo, mało psychodelii, pojebaństwa i udziwnień. Nie odwrócę się od zespołu z tego powodu, na pewno zdobędę płytę ale po tym co usłyszałem mogę powiedzieć że zboczyli z kursu. Nie jest to już to co na Pulver czy Erotik. Nie jest źle, ale to już nie to samo. Mimo tego na pewno pomęczę płytę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 11:39, Transylvanian_Hunger napisał:

No cóż, na tubie już przed premierą można przesłuchać płyty. Czekałem długo na ten krążek
i faktycznie, nie do końca jest to to na co czekałem. Bardzo rockowo, mało psychodelii,
pojebaństwa i udziwnień. Nie odwrócę się od zespołu z tego powodu, na pewno zdobędę płytę
ale po tym co usłyszałem mogę powiedzieć że zboczyli z kursu. Nie jest to już to co na
Pulver czy Erotik. Nie jest źle, ale to już nie to samo. Mimo tego na pewno pomęczę płytę
:)


Troche szkoda, ale plyta i tak nadal znajduje sie na liscie zakupow. ;)

___________________________________

http://www.myspace.com/metalmindproductions

Dwa nowe kawalki Artillery do przesluchania. Nic odkrywczego, ale i tak o niebo lepsze niz wiekszosc dzisiejszego thrashu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2011 o 18:38, Niflheim napisał:

Dwa nowe kawalki Artillery do przesluchania. Nic odkrywczego, ale i tak o niebo lepsze
niz wiekszosc dzisiejszego thrashu.

WPB Sleja kopie dupe równo choć wydawałoby się, że w traszu nic nowego i odkrywczego nie nastąpi.
A te kawałki też nie najgorsze ot taki thrash jakiego się oczekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 20:57, mskarpeta napisał:

Kolego, jesteś nieobiektywny, bo uwielbiasz Slayera :>

Pewnie masz rację aczkolwiek recenzje WPB zbiera dość dobre i moi znajomi lubią tą płytę. Jak dla mnie to jeden z najlepszych albumów Sleja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 20:53, Witcher1990 napisał:

WPB Sleja kopie dupe równo choć wydawałoby się, że w traszu nic nowego i odkrywczego
nie nastąpi.
A te kawałki też nie najgorsze ot taki thrash jakiego się oczekuje.


Jest niezly, ale dupska nie kopie. ;P To mieszanka dobrych kawalkow (WPB, Unit 731, Public Display of Dismemberment, Psychopathy Red) z sredniawymi i slabymi (do tych ostatnich zaliczylbym Human Strain i Americon). No i jest miernie wyprodukowany - na Reign in Blood wszystkie instrumenty brzmialy co najmniej o klase lepiej. Takze wcale tak super nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co Ty RiB ma wg mnie słabszą jakość, przecież to było ponad 20lat temu, a teraz technologia poszła w górę. Słabsze kapele w tamtym okresie to już w ogóle miały marną jakość nagrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 21:53, Witcher1990 napisał:

No co Ty RiB ma wg mnie słabszą jakość, przecież to było ponad 20lat temu, a teraz technologia
poszła w górę.


Kwestia gustu. Dla mnie nowy Slayer brzmi sredniawo - perfekcyjne brzmienie uzyskali na ''Seasons in the Abyss'', dalej jest coraz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2011 o 21:53, Witcher1990 napisał:

No co Ty RiB ma wg mnie słabszą jakość, przecież to było ponad 20lat temu, a teraz technologia
poszła w górę. Słabsze kapele w tamtym okresie to już w ogóle miały marną jakość nagrań.


Taa, świetnie widać to po ostatniej płycie Metaliki.:P
Czas nagrywania płyty nie ma imo jakoś specjalnie znaczenia, są nowe produkcje które brzmią gorzej niż te starsze i odwrotnie. Znacznie bardziej liczy się praca ekipy w studiu(bo wyposażenie samego miejsca nagrań mogło byc równie dobre teraz jak i 30 lat temu).:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności DM i tak brzmi lepiej niż np takie CoS Kreatora, nie wspominając już o starych płytach Kata. Przynajmniej nie ma tak słyszalnych trzasków, szmerów itp.
Żeby na prawdę poczuć różnicę w dźwięku np pomiędzy audio i mp3 lub nagraniami w podobnej jakości to trzeba mieć porządny sprzęt. Słuchałem MoPa u kolegi na kinie domowym i to było coś niesamowitego. Ta sama płyta u mnie na wieży nie gra już tak dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 13:11, Witcher1990 napisał:

Nie popadajmy w skrajności DM i tak brzmi lepiej niż np takie CoS Kreatora, nie wspominając
już o starych płytach Kata. Przynajmniej nie ma tak słyszalnych trzasków, szmerów itp.
Żeby na prawdę poczuć różnicę w dźwięku np pomiędzy audio i mp3 lub nagraniami w podobnej
jakości to trzeba mieć porządny sprzęt. Słuchałem MoPa u kolegi na kinie domowym i to
było coś niesamowitego. Ta sama płyta u mnie na wieży nie gra już tak dobrze.


Mam płyte coma of souls kreatora i gdzie ty słyszysz te szmery itd ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2011 o 22:59, Niflheim napisał:

No nareszcie. ;D Z tej samej bajki - nowy Lifelover jest podobno sporym rozczarowaniem.

Zmieniłem zdanie ;) Z każdym kolejnym przesłuchaniem (byłem przekonany, że nie da rady przesłuchać przed premierą całości) podoba mi się coraz bardziej i zaczynam "Sjukdom" pochłaniać w coraz większych porcjach. Z "Erotik" było podobnie, to dziwna muzyka i czasem pierwsze odczucie nie oddaje prawdy. Rozczarowanie płytą to przesada, poza tym czytając opinie fanów Lifelover trudno się tam doszukać obrzucania kamieniami tego tworu. "Sjudkom" dojrzewa we mnie z każdym kolejnym przesłuchaniem. Jak dla mnie trochę za mało specyficznego "lamentu" w partiach wokalnych, ale to nie jakaś ujma. W każdym razie tak, polecam z pełną odpowiedzialnością nowego Lifelover. 14 kolejnych utworów zgrabnie tworzy spójną całość i tylko czekać jak krążek ten pojawi się na honorowym miejscu w kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy istnieją jakieś zespoły metalowe które swoją muzykę łączą z tradycyjnymi motywami muzyki folk Irlandii bądź Szkocji? Jeśli tak, prosiłbym o jakieś przykłady takich zespołów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2011 o 15:40, Jaki_Gahn napisał:

Mam pytanie. Czy istnieją jakieś zespoły metalowe które swoją muzykę łączą z tradycyjnymi
motywami muzyki folk Irlandii bądź Szkocji? Jeśli tak, prosiłbym o jakieś przykłady takich
zespołów.

Nie wiem.... może tak Eluveitie, Northland i Waylander? Nie wiem czego oczekujesz w brzmieniu.
Poza tym istnieje inny, dobry topic do takich pytań:
Folk, Folk Rock, Folk Metal - temat ogólny [M] http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=56437&u=131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować