Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2011 o 16:13, Demagol napisał:

Sepka to w sumie podoba mi się dzięki kawałkom nagranym z Pattonem na wokalu, w sumie
reszty mogę posłuchać, jak nie ma innego wyjścia, ale sam z siebie bym nie słuchał raczej
(choć mam wrażenie, że "Chaos A.D." mogłoby mi do gustu przypaść).

Warto zapoznac sie z tymi starszymi albumami Sepultury, szczególnie: "Arise" i "Beneath the Remains". Jezeli dzisiaj jeszcze wracam do tej muzyki to własnie do tych albumów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 14:14, HareQ napisał:

Wybiera się ktoś na RockMetalFest do krk? Na last fm widziałem ze Witcher1990
coś pisał w komentarzach ;P
Nie jestem pewny czy mnie tam wpuszczą bo 18-stka dopiero za rok xD A wstęp tylko dla
pełnoletnich...także istnieje prawdopodobieństwo że nie zobaczę Huntera :/


Ja się wybieram. Zapuść zarost i zostaniesz wpuszczony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam "Beneath the Remains". Całkiem fajne, ale ja thrash metalu nie lubię. W sumie to metalu już mi się od dawna słuchać nie chce - niewiele jest ciekawych dla mnie zespołów, a za dużo podobnych do siebie i korzystających z ogranych chwytów i schematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 19:02, Nikodem95 napisał:


Ba, cała płyta jest dobra. Jak masz chwilę to skorzystaj z wyszukiwarki i obadaj Sacred Blade - równie mało znane, ale dobrze zagrane heavy.:> Zresztą masz to tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=23647 :)

Dnia 19.02.2011 o 19:02, Nikodem95 napisał:

Jak można oczekiwać IM ,a na Saxon nie? OO
w mojej opini ,to nawet IM wymięka przy Saxonie :D


Nie no, Saxon ma zbyt dużo przeciętnych(żeby nie powiedzieć słabych) płyt w swojej dyskografii. Są takie, których naprawdę świetnie się słucha i można śmiało nazwać je klasykami("Wheels of Steel" czy "Strong Arm of the Law" ; ostatnio "The Inner Sanctum" również zabrzmiało kapitalnie), ale jednak IM może się pochwalić lepszym dorobkiem. Aczkolwiek mówienie(by Killinginno) o słabości Saxon i Motorhead względem IM to nie jest najlepszy pomysł jednak.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2011 o 19:02, Nikodem95 napisał:

Jak można oczekiwać IM ,a na Saxon nie? OO
w mojej opini ,to nawet IM wymięka przy Saxonie :D


i tak oba zespoły to klasa sama w sobie, a ja cały czas czekam czy będę mógł pojechać czy nie na terminy egzaminów ;/ ale przynajmniej Judasi w spodku będą zaliczeni. Na liście mi pozostała Gamma i można umierać, chyba że poznam jeszcze jakiś super zespół :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeżeli chodzi o miejsce w historii metalu to Iron Maiden może pobić tylko Black Sabbath. Jako, że ten drugi już nie działa, to IM jest obecnie największą legendą metalu jaką można zobaczyć live. W najlepszym możliwym składzie na dodatek. Motorhead to też legenda i ścisła czołówka, ale nijak nie zaliczyłbym do niej Saxon.

@Demagol - rozumiem bardzo dobrze, że Thrash jest nużący w dużych dawkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 20:32, rhyz napisał:

Moim zdaniem, jeżeli chodzi o miejsce w historii metalu to Iron Maiden może pobić tylko
Black Sabbath. Jako, że ten drugi już nie działa, to IM jest obecnie największą legendą
metalu jaką można zobaczyć live. W najlepszym możliwym składzie na dodatek. Motorhead
to też legenda i ścisła czołówka, ale nijak nie zaliczyłbym do niej Saxon.


Ale masz na myśli dorobek muzyczny + koncertowy? Bo jeśli zrobić by ankietę, to pewnie na pierwszym miejsce fani wywindowali by Metalikę.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 20:41, Nephren-Ka napisał:

Ale masz na myśli dorobek muzyczny + koncertowy? Bo jeśli zrobić by ankietę, to pewnie
na pierwszym miejsce fani wywindowali by Metalikę.:P

Tak, przez dorobek mam na mysli: staż, ilość wybitnych albumów ew. singli oraz aktualną formę na scenie i w studio. Pod każdym względem IM > Metallica. Pod względem wpływu na muzykę, przyznaję, że oba zespoły mają bardzo duże zasługi i byłoby mi trudno wytypować, który większy. Jeżeli chodzi o popularność to też mogłoby być różnie, w Polsce pewnie masz rację, że Metallica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 20:08, Nephren-Ka napisał:

Ba, cała płyta jest dobra. Jak masz chwilę to skorzystaj z wyszukiwarki i obadaj Sacred
Blade - równie mało znane, ale dobrze zagrane heavy.:> Zresztą masz to tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=23647
:)

Ale gościu ma niespotykany głos ,chociaż w "darciu się" przypomina Halforda :) Nic więcej nie wniosę ,ale dla formalności -dobre :)

Dnia 19.02.2011 o 20:08, Nephren-Ka napisał:

Nie no, Saxon ma zbyt dużo przeciętnych(żeby nie powiedzieć słabych) płyt w swojej dyskografii.
Są takie, których naprawdę świetnie się słucha i można śmiało nazwać je klasykami("Wheels
of Steel" czy "Strong Arm of the Law" ; ostatnio "The Inner Sanctum" również zabrzmiało
kapitalnie), ale jednak IM może się pochwalić lepszym dorobkiem. Aczkolwiek mówienie(by
Killinginno) o słabości Saxon i Motorhead względem IM to nie jest najlepszy pomysł jednak.:)


Ja jednak dlaej będę za Saxonem.Miałem chwilową podnietę Ironami ,ale strasznie szybko mi przeszło i nawet za bardzo nie chce mi się słuchać ich.
To jest tak mniej wiecej jak u mnie z TSA i AC/DC.Wszyscy je porównują i mówią ,że TSA to podróbka.A TSA potrafię słuchać bardzo często ,gdzie AC/DC "raz na ruski rok".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2011 o 21:32, rhyz napisał:

Tak, przez dorobek mam na mysli: staż, ilość wybitnych albumów ew. singli oraz aktualną
formę na scenie i w studio. Pod każdym względem IM > Metallica. Pod względem wpływu
na muzykę, przyznaję, że oba zespoły mają bardzo duże zasługi i byłoby mi trudno wytypować,
który większy. Jeżeli chodzi o popularność to też mogłoby być różnie, w Polsce pewnie
masz rację, że Metallica.


Mogę śmiało powiedzieć, że podzielam Twoje zdanie. Chociaż co do popularności Metaliki tylko w Polsce mam mieszane uczucia - podejrzewam, że mogliby wygrać nawet wtedy, jeśli głosowałby cały świat. Fanatyzm fanów tego zespołu nie zna granic, a w dodatku mają kilka podstaw których nie idzie obalić.:P

@Miklak - ale to tylko na temat ''największej legendy w historii metalu'', przecież każdy wie że muzycznie(i poza muzycznie) to zupełnie inna bajka.:>

@Nikodem95

Dnia 19.02.2011 o 21:32, rhyz napisał:

Ale gościu ma niespotykany głos ,chociaż w "darciu się" przypomina Halforda :) Nic więcej nie wniosę ,ale dla > formalności -dobre :)


W innych kawałkach się już tak nie drze.:P Ale trzeba mu oddać, że Ripperowi nie ustępuje w naśladowaniu Halforda(a robił to znacznie wcześniej). Ogólnie to ten album("Of the Sun + Moon", ich jedyny w dorobku0 masz chyba w całości na YT, także możesz sobie sprawdzić klimat innych kawałków("Fieldz the Sunshrine" czy utwór tytułowy całkiem ciekawie wypadają).:>

Dnia 19.02.2011 o 21:32, rhyz napisał:

To jest tak mniej wiecej jak u mnie z TSA i AC/DC.Wszyscy je porównują i mówią ,że TSA to podróbka.A TSA > potrafię słuchać bardzo często ,gdzie AC/DC "raz na ruski rok".


TSA to ogólnie była podróbka kilku różnych zachodnich sław w jednym, tu się nie ma co czarować.:P Ale primo dawniej do nas Ci z zachodu znacznie rzadziej przyjeżdżali(a TSA był na miejscu, paradoksalnie sam nie bardzo mogąc wyjechać), secundo zespół robił niezłą muzykę(którą dzisiaj można dalej słuchać z przyjemnością).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 01:02, Nephren-Ka napisał:

@Miklak - ale to tylko na temat ''największej legendy w historii metalu'', przecież
każdy wie że muzycznie(i poza muzycznie) to zupełnie inna bajka.:>

Tak czy siak porównanie puste i bezsensowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2011 o 15:00, Miklak napisał:

Tak czy siak porównanie puste i bezsensowne


Uwielbiam takie!:D

@hammerfall87

Dnia 20.02.2011 o 15:00, Miklak napisał:

ej no facet saxon ma dużo perełek - dogs of war,metalhead,crusader,lionheart :)


Ale ma też takie kfiatki jak "Rock the Nations", "Destiny", "Rock ''n'' Roll Gypsies" czy "Forever Free". Jedyne słabsze albumu IM to dwa bez Bruca(choć co do "The X Factor" zdania są różne) plus nowy, jakoś taki niewyraźny i przekombinowany za bardzo. I dlatego o tym napomknąłem.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

But meanwhile in my room. Czas na coś świeżego, nieznanego i ciekawego. Litewska kapela Pergalė.
To swoiste połączenie depressive rocka i bsbm, które określono jako Depressive Black''n''Roll. Na początku roku nagrali debiutancki album "Horizontalios Maldos Palaima". Można u nich zauważyć wpływ muzyki jaką gra np. Lifelover, Sancta Poenas czy Apati. Chrypliwy wokal przewodni, "lekkie" wokale poboczne, sporo klawiszy fortepianu, melodyka, rytmika, spójność, fajne riffy.
"As Tave Subadysiu" -> http://www.youtube.com/watch?v=_GYs-UXwqAg
"Sado Mazo Vokietija" -> Sado Mazo Vokietija
"Viešnamio Harmonija" -> http://www.youtube.com/watch?v=saiA__bNb_0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Meads of Asphodel - nieco eksperymentalny, antychrzescijanski black metal w sredniowiecznych klimatach. Najnowszy album z kazdym przesluchaniem zyskuje, wiec z ocena sie poki co wstrzymam.

http://www.youtube.com/watch?v=XFHEXmbvhWE
http://www.youtube.com/watch?v=xpDEA_oa4y8
http://www.youtube.com/watch?v=anhYokftJ4w

@Transylvanian_Hunger

Czuc wyraznie inspiracje Lifelover''em. Calkiem dobre musze przyznac. (drugi link gdzies uciekl ;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować