Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2011 o 14:38, Woo-Cash napisał:

Trochę z innej beczki. Jak sprawdzają się remasterowane wydania heavy metalowych płyt
z lat 80? Warto się w to bawić?

Ja mam Kata po masteringu i brzmi to znacznie lepiej niż normalna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto jedzie na Carnage tour w Łodzi?
Sety z wczorajszego koncertu na Ukrainie
MegaDejff http://www.setlist.fm/setlist/megadeth/2011/mvc-hall-kiev-ukraine-6bd27a7a.html
Slejer http://www.setlist.fm/setlist/slayer/2011/mvc-hall-kiev-ukraine-73d27a7d.html
No i jak podoba się?
Mówią, że Mega ma słaby set mi tam nie przeszkadza, wydaje się ok. Za to Slayer gra chyba wszystko co tylko chciałem, no oprócz Chemical Warfare ale to by była śmierć w picie
Forma do moshu zrobiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2011 o 21:46, Niflheim napisał:

Super, przydałby się jeszcze nowy album Dismember i nic więcej od death metalu w tym
roku nie wymagam. ;D


Oo, bardzo ładny news.:>
Ja czekam jeszcze, czy Nile potwierdzi ostatnią formę nagrywania co dwa lata, i czy w końcu Pestilence wróci do dawnej formy(i raczy wydać płytę, która już w tamtym roku miała się pokazać.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 10:54, hammerfall87 napisał:

Ktoś czeka na nowe artillery ? :)


Na RYM są już pierwsze recenzje, więc chyba wypłynęło do sieci. Wątpię czy uda im się pobić świetne "When Death Comes"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 13:14, Niflheim napisał:

> Ktoś czeka na nowe artillery ? :)

Na RYM są już pierwsze recenzje, więc chyba wypłynęło do sieci. Wątpię czy uda im się
pobić świetne "When Death Comes"...

kupiłem właśnie płyte i słucham na razie wrażenia bardzo dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 15:17, Infinitas napisał:

Jeden z najlepszych gothic metalowych albumów jakie słyszałem :) Oba wokale są zajebiste,
do tego chwytliwe riffy, niezłe zmiany tempa i wpływy DM, cód, miód, orzeszki ziemne! ;>


"Wildhoney", "A Deeper Kind of Slumber" - tyle, jeśli chodzi o wspominanie gothic metalu.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 00:33, Nephren-Ka napisał:

"Wildhoney", "A Deeper Kind of Slumber" - tyle, jeśli chodzi o wspominanie gothic metalu.:>

A Moonspell czy Type O Negative (że się tak niedyskretnie wtrącę)? Też trochę dobrej muzyki nagrali. A przecież nie tylko oni z gothic metalu zasługują na wyróżnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 00:48, Wayzin napisał:

A Moonspell czy Type O Negative (że się tak niedyskretnie wtrącę)? Też trochę dobrej
muzyki nagrali. A przecież nie tylko oni z gothic metalu zasługują na wyróżnienie.


I The Gathering, Paradise Lost, Virgin Black, Saviour Machine, Sentenced, itd.:>
Przyzwyczaiłem się, że osoby pojawiające się w tym temacie najbardziej cenią sobie klimat danego wykonawcy. A co jak co, ale Johan Edlund stworzył coś unikalnego na albumach, o których wspomniałem(idąc też też taką drogą, że jest to bardziej czysty gothic niż Moonspell - z dodatkami folkowymi - i ToN czy MDB - gdzie bogato o doom).:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba Cię to ucieszy:)

Chciałbym przejść do starych czasów. Ostatnio Manowar nagrał od nowa swój pierwszy album „Battle Hymn” z 1982 roku. Wcześniej polski Vader na 25-lecie nagrał od nowa 25 starych kawałków, z „Wyrocznią” z gościnnym udziałem Romka Kostrzewskiego:) W tym roku minie 25 lat od ukazania się albumu „666″. Czy macie może w planach ponownie jego nagranie?


No i trafiłeś w dziesiątkę. Właśnie mamy i będziemy realizować takie właśnie plany, ale na razie tyle mogę powiedzieć.

Podobno podczas nagrywania pierwszej płyty zostało mnóstwo niepublikowanych dotąd utworów. Jednym z nich jest niedawno odkurzona „Zemsta”, która robi do dziś furorę wśród metali. Czy jest szansa, że kiedyś je usłyszymy w starych bądź nowych wersjach?


To właśnie jedna z tych perełek. Jest kilka naszych sesji, które były rejestrowane w studiu radiowym jeszcze przed nagraniem pierwszej płyty, a które puszczał w radiowej „Trojce’’ Piotr Kaczkowski, Wojtek Mann itd. Będziemy do nich wracać, bo ludzie piszą i piszą o nich.


Źródło czarne zastepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 19:14, Witcher1990 napisał:

Hmm chyba Cię to ucieszy:)
/ciach/


Akurat te płyty Kat, które mnie najbardziej interesują brzmią dość dobrze w oryginale(Oddech wymarłych światów, Róże miłości, Szydercze zwierciadło). Zdecydowanie bardziej cieszy mnie to, że panowie z Opeth pracują sobie powoli nad nowym albumem.:>

Info dla fanów death metalu(Kardithron?) - nowy Sinister daje radę. Krótki album(nieco ponad 37 minut) wypełniony radosną i lekko melodyjna rzeźnią, czyli to, co panowie z Holandii powinni zrobić. "Legacy of Ashes" nie ma tylu technicznych zagrywek, co swój poprzednik, ale nadal jest dobrze(myślę, że fani Bloodbath mogą się tu poczuć jak ryba w w wodzie).
"Into the Blind World" - http://www.youtube.com/watch?v=K3ElJ5MQXv4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dark Moor - Devil in the tower
http://www.youtube.com/watch?v=tcpU_gI-pFI

Poleccie cos w podobnych klimatach. Wymagane - jezyk angielski lub polski. Ogolnie poleccie jakas klasyke takich ciezkich brzmien, slyszalem jedynie "Chaos A.D." Sepultury i srednio mi sie to podobalo, ten kawalek Dark Moora jest bardziej melodyjny i znacznie bardziej mi sie podoba, wiec jesli polecilibyscie cos z takich klimatow to bylbym bardzo wdzieczny :) Do tej pory sluchalem praktycznie tylko rapu, w innych gatunkach jestem kompletnym laikiem, licze na wasza pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować