Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Trza się było nie tłuc ze mną w picie tylko słuchać to byś pamiętał cały set :D
Po wielu koncertach mogę śmiało twierdzić, że niestety nigdy nie będzie słuchać utworów tak dobrze jak choćby na albumach koncertowych.
A to nagranie ma być zdaje się w jakimś dvd czytałem coś o tym ale już nie pamiętam o co chodziło. Być może na oficjalnym profilu AA na YT też wrzucają takie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 19:44, Transylvanian_Hunger napisał:

Tak znamy, ale jakie to ma znaczenie. Mapy tylko mogą wskazać oczekiwaną lokalizację,
ale nie mówią ile doświadczeń uświadczymy pomiędzy docelowymi lokacjami.
Jak ja natrafiałem na depressive black metal, to jeszcze takiego pojęcia nie było. Lepiej
kroczyć na intuicję.
Termin dsbm na to forum ja wprowadziłem, ale co z tego. Ta mapa to okrojony skrawek całości
metalowej działalności.


Cóż, ta mapa mi na przykład pomogła znaleźć nowe zespoły grające w moich ulubionych gatunkach i sklasyfikować niektóre z starych i tak samo może pomóc innym użytkownikom forum.
Oprócz tego dzięki niej mogłem popatrzeć na metal w takim ogólnym zarysie widząc co powstawało z czego i i jaki jest główny podział.
I nie neguję w żadnym razie chodzenia na intuicję tylko czasem można jej pomóc z pomocą mapek czy innych.
Takie to ma znaczenie, przynajmniej dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 17:27, Szyneczka007 napisał:


Bylo:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=23233

@Graszcz

Dnia 28.11.2011 o 17:27, Szyneczka007 napisał:

Dead Silent Slumber


Bez rewelacji szczerze mowiac, ale po RYMie doszedlem do innych zespolow Rydéna, ktore bardziej mi podpasowaly ;)

20111128193219

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 21:24, Skazeusz napisał:

O rany, ależ dzisiaj ogłoszeń koncertowych! W przyszłym roku zagrają u nas Red Hot Chili
Peppers, Opeth i Black Sabbath. Miło.



skad masz potwierdzenie ,że czarny sabat u nas zagra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 21:24, Skazeusz napisał:

O rany, ależ dzisiaj ogłoszeń koncertowych! W przyszłym roku zagrają u nas Red Hot Chili
Peppers, Opeth i Black Sabbath. Miło.

Można liczyć na jakieś szczegóły dotyczące Opeth? Czuję, że to już czas by wybrać się na pierwszy koncert nawet jeśli mieliby grać głównie materiał z ''Heritage'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2011 o 21:36, Skazeusz napisał:

> skad masz potwierdzenie ,że czarny sabat u nas zagra ?
http://www.metalnews.pl/index.php?subaction=showfull&id=1322507889&archive=&start_from=&ucat=&
w Antyradiu też już potwierdzili.


No patrz, wszedzie potwierdzaja, tylko nie na oficjalnej stronie xD
http://blacksabbath.com/press_release.pdf

Ja bym nie liczyl za bardzo na Polske w przyszlym roku... ale mysle, ze warto sie zainteresowac Hellfestem we Francji, byle tylko wypuscili nowa partie biletow (przed chwila odswierzylem strone i pojawil sie 1 bilet po 125€, ale nie zdazylem kupic :-P), kolejne beda niestety drozsze.
Zobaczcie zreszta kto ma tam grac oprocz Black Sabbath:

http://www.digitick.com/hellfest-2012-pass-3-jours-festival-site-du-hellfest-clisson-du-15-au-17-juin-2012-css4-hellfest-pg101-ri997197.html

Acid King, Cannibal Coprse, Death Angel, Enslaved, Exodus, Pentagram, Saint Vitus, Nasum, Taake, Dimmu Borgir, Alcest, Anaal Nathrakh, Arcturus, Benediction, Napalm Death, Orange Goblin, Ufomammut
:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to odpowiedni temat, ale pomyślałem, że jeśli tutaj korzenie ma dyskusja o zbliżającym się koncercie Opeth to zapytam.
Zamówiłem właśnie bilety na koncert w Stodole, który będzie pierwszym tego typu wydarzeniem w moim życiu jeśli wszystko ładnie się ułoży. Cała impreza zaczyna się o 20 w związku z tym chciałbym dowiedzieć się o której powinienem przyjść żeby załapać się na jakieś sensowne miejsca pod sceną coby dobrze wszystko widzieć i słyszeć. W Stodole nigdy nie byłem więc doceniłbym też jakieś porady gdzie warto byłoby się ustawić.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2011 o 15:42, Zabujca_Smokuf napisał:

Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki.


Jak zrobi się pogo to dotrzesz gdzie tylko zechcesz. Ja zawsze przychodzę w okolicach godziny otwarcia bram, mam jeszcze czas na piwko i nie zdarzyło się, żebym nie mógł przejść tam gdzie chciałem. Zresztą, moim zdaniem we wszystkich miejscach słychać podobnie. Może pod samymi barierkami jest nieco za głośno, no chyba, że chcesz być bardzo blisko chłopaków. O ile nie masz jakiejś potężnej wady wzroku to widać również dobrze zewsząd, Stodoła nie jest jakaś ogromna. Wiem co mówię, byłem tam sto milionów razy. :)
Wiem, że pierwszy koncert to wielkie przeżycie i w ogóle, ale spokojnie, wszystko będzie dobrze niezależnie od tego gdzie staniesz itd. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę słuchanie nowej płyty Opeth. Generalnie Damnation to mój ulubiony krążek, więc bardzo mi odpowiadał pomysł zrobienia lżejszego dzieła. Tylko że nieźle się wynudziłem. Mam wrażenie, że połowa tego czasu to taki motyw, że perkusista coś tam sobie pogrywa, jakaś zalatująca bluesem gitarka plus ewentualnie bas i klawisze. Zupełnie tak jakby po prostu jamowali. I to się tak ciąąąąągnie i w ogóle nie zostaje w pamięci. Okej, ładnie i przyjemnie to brzmi, ale mimo to chyba nie jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być to na wzór Everything Remains as It Never Was, lecz z jedną zasadą: niech cała płyta trzyma poziom kluczowych utworów z ww. płyty.
Ja tam czekam na płytę, aby posłuchać czystego wokalu Chrigela Glanzmanna. Gdzieś jest link w sieci, przedstawiający nietypową mimikę ust dla warczenia, podczas nagrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również słucham metalu. Ostatnimi laty głównie black metalu. Co prawda chyba nabieram wieku bo już wyrastam z ogólnego słuchania muzyki. A może to brak czasu? No nic, w każdym razie BM sobie bardzo cenie, zarówno jako muzykę jak i jako tzw. sposób na życie :)
Bardzo miło mi się słucha również pewnego rodzaju jego pochodnych, jak np. Funeral Doom metalu itp itd...
Od jakiegoś czasu złapałem się na tym, że głównie leci u mnie Khanate, różne albumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 18:03, BulletTime napisał:

Co prawda chyba nabieram wieku bo już wyrastam z ogólnego słuchania muzyki.

Albo się jest fascynatem muzyki, albo tylko jest się "radiowym słuchaczem" dla którego wystarczy że w eterze gra jakaś muzyczka i nie przeszkadza.
Ja też jestem fascynatem bm, ale w moim przypadku górę bierze depressive black metal.
Co myślę o muzyce? Nie mógłbym bez nie żyć - z tego się nie wyrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2011 o 18:03, BulletTime napisał:

Co prawda chyba nabieram
wieku bo już wyrastam z ogólnego słuchania muzyki. A może to brak czasu?


Słuchaj zamiennie różnych podgatunków metalu, odkrywaj nowe zespoły itd. Jak coś wchodzi w rutynę to czasem trzeba pójść w nieco innym kierunku, żeby muzyka nie zbrzydła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować