Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Kto nie słyszał jeszcze nowego Vektor niech przesłucha. Każdy fan gatunku powinien to zrobić, bo to jeden z najlepszych albumów thrashowych jakie powstały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 17:54, Niflheim napisał:

Kto nie słyszał jeszcze nowego Vektor niech przesłucha. Każdy fan gatunku powinien to
zrobić, bo to jeden z najlepszych albumów thrashowych jakie powstały.


dla mnie z tych co ryje banie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 18:13, hammerfall87 napisał:

dla mnie z tych co ryje banie


No bo to kosmiczny thrash pełen kosmitów i podróży z prędkością nadświetlną. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 18:18, Niflheim napisał:

> dla mnie z tych co ryje banie

No bo to kosmiczny thrash pełen kosmitów i podróży z prędkością nadświetlną. ;D


ukryty projekt kosmitów z mat planety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2011 o 17:54, Niflheim napisał:

Kto nie słyszał jeszcze nowego Vektor niech przesłucha. Każdy fan gatunku powinien to
zrobić, bo to jeden z najlepszych albumów thrashowych jakie powstały.


Bardzo dobry, jednak dla mnie odrobinę gorszy od ''Black Future''. Mimo że nie przepadam za thrashem, to Vektor jest imo jednym z największych odkryć ostatnich lat w muzyce metalowej. Nie wiedziałem że kiedykolwiek jakiś thrashowy zespół mnie zainteresuje. Vektorowi się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem trochę tego nowego Vektora, ale mnie to nie rusza, bo nie lubię thrashu. Natomiast zabawne, że wreszcie ktoś poza mną zauważył czy raczej usłyszał, że ta płyta ma taki nieco black metalowy posmaczek. Bardziej mi się mimo wszystko podobał "Phobos" Voivod, podobne klimaty. I tak to lepsze niż Omnium Gatherum, ale czego się spodziewałem po melodeathu, zwłaszcza, że "New World Shadows" to kwintesencja tego, czego w tym gatunku nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 16:10, Sob-styl napisał:

Bardzo dobry, jednak dla mnie odrobinę gorszy od ''Black Future''. Mimo że nie przepadam
za thrashem, to Vektor jest imo jednym z największych odkryć ostatnich lat w muzyce metalowej.
Nie wiedziałem że kiedykolwiek jakiś thrashowy zespół mnie zainteresuje. Vektorowi się
udało.


Miałem podobne zdanie po pierszym przesłuchaniu, jakoś mnie ten album nie ruszył. Ale zmieniło się to po 2gim czy może nawet 3cim podejściu. ;>

@Demagol

Black metalowe naleciałości w "Outer Isolation" (na poprzedniej płycie zresztą też) są raczej oczywiste. ;P A "Phobos" to mój ulubiony krążek Voivod - kosmiczny klimat jest tam gęstszy niż w Vektor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 16:58, Niflheim napisał:

Black metalowe naleciałości w "Outer Isolation" (na poprzedniej płycie zresztą też) są
raczej oczywiste. ;P


No ale wytłumacz to takiemu Caramondlowi, no... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 17:00, Demagol napisał:

No ale wytłumacz to takiemu Caramondlowi, no... :P


Aj tam. ;P Na RYM sporo ludzi głosuje przeciwko black metalowi w secondary genres, tak więc jest trochę ludzi, którzy tam tego wpływu nie słyszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni utwór tak, trochę zalatuje blackiem, ale reszta to raczej sludge albo po prostu metal + elektronika, albo sama elektronika :P. W każdym razie gdyby black metal był jak Nivathe, to w sumie bym się nim jarał, a tak to jest jeden z tych gatunków, których nie lubię, poza wybitnym Merduk - "Bad Nun" \m/ ''-.-'' \m/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile "Antagonist" Neurotecha był kiepskim albumem (wszystkie utwory na jedno kopyto, ale jak najbardziej dało się tego posłuchać), to już ich pierwsze wydawnictwo, "Transhuman" było dobre, a ostatnio pojawiła się nowa EP-ka, "Blue Screen Planet". Pierwszy utwór ma genialne intro <3. Ogółem - jak ktoś lubi cyber metale, to niech sobie pobierze, można za darmo.
http://neurotech.bandcamp.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 10:11, Witcher1990 napisał:

Słabe i w sumie nie wiem co to za eksperyment bo ostro czuć black, wokalnie też się trafi
a później grają albo coś wolnego albo choinka-wie-co

To jest tzw. połączenie black metal/post-rock znane nie od dziś.
Czy słabe? Kwestia dyskusyjna - wg mnie na ten konkretny styl muzyczny Dystopia Na! jest dobrym reprezentantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pewnie nie podoba mi się ze względu na elementy tego post rocka. Nie podoba mi się nic post coś tam i prog metal więc to pewnie to.
Z black podoba mi się nowy Immortal i niektóre starsze kawałki np Mountains of might

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować