Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2011 o 19:46, hammerfall87 napisał:

przecież w wilczym zawsze taki był wiec nie wiem o co chodzi heheehe


Na pierwszej płycie wokal był znośny, a teksty po polsku. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 18:38, Witcher1990 napisał:

Dzięki o coś takiego chodziło. Szkoda tylko, że nie ma 10stopniowej skali ocen


Społeczność RYM-owska jest dziwna (żeby nie użyć tutaj żadnych brzydkich przymiotników). Jeden koleś raz zachwycił się ciężkością i brutalnością Nile i poprosił o propozycje podobnie brutalnych i ciężkich zespołów, a nagle zeszło się paru ludzi i zaczęli gadać o "Syfie" Swans. Uważam to za nietakt, bo wyjątkowo przereklamowana to płyta - ani to ciężkie, tak pod względem mocy dźwięku ani klimatu, ani "syfiaste" (też w znaczeniu klimatu). Kolejny do kolekcji "awangardowych" wykonawców, których muzyka to rozciągnięte do granic niemożliwości kawałki składające się z bezsensownych plam dźwiękowych, dwóch pierdów, trzech beknięć, losowych perkusyjnych uderzeń i zawodzeń jakiegoś wyjca. To już wolę mieć mainstreamowy (ergo: c**jowy :P) gust muzyczny.

Ale to taka dygresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 18:38, Witcher1990 napisał:

Dzięki o coś takiego chodziło. Szkoda tylko, że nie ma 10stopniowej skali ocen


Jak nie ma? 0,5-1-1,5-2-2,5-3-3,5-4-4,5-5 To daje Ci to samo, co skala od 1 do 10.xD

@Demagol

lol :D Przecież każdy lubi zazwyczaj co innego, nawet jeśli będą to bezsensowne plamy dźwiękowe.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 19:26, Nephren-Ka napisał:

lol :D Przecież każdy lubi zazwyczaj co innego, nawet jeśli będą to bezsensowne plamy
dźwiękowe.:P


W tamtym poście chodziło mi głównie o forsowanie Swansów :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 20:14, Demagol napisał:

> lol :D Przecież każdy lubi zazwyczaj co innego, nawet jeśli będą to bezsensowne
plamy
> dźwiękowe.:P

W tamtym poście chodziło mi głównie o forsowanie Swansów :P.

Eee tam, pierwsze albumy tak, są ciężkie i takie porąbane [dlatego je uwielbiam, Cop chyba 4.5/5 ma bo eksperymentalne toto jak... i mi się podobało ! ;D], ale np takie
White Light From The Mouth Of Infinity to już lajtowe IMHO jest. I też dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie słyszałem nic ciężkiego. Klimatycznie bardziej przygniatający jest np. Godflesh i jego "Perfect Skin" (ale to jak ktoś lubi takie pokutnicze klimaty), a jeśli chodzi o brud, to chyba zrobię sobie jeszcze lepszy remake mojego "Ravaging Flesh" :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nikt tutaj jeszcze za bardzo nie polecal Indukti, polski troche awangardowy progresywny rock/metal

http://www.youtube.com/watch?v=h_bZZcQdY_0
http://www.youtube.com/watch?v=Bqpf-1dnNwg&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=o6cgSwTT3aA

Goraco polecam, miejscami brzmi troszke ''egzotycznie'', mnie sie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie małe - skąd bierzecie trudniej dostępne płyty (mniej znany zespół/starsze wydawnictwo/coś w tym stylu)? Jest w Polsce jakiś sklep, który je ściąga? Dzięki znajomej poznałem kolejny niezły zespół, ale w żadnym sklepie nie widzę ich płyt. No, w fanie są, ale za 90zł, więc równie dobrze mogę sobie ściągnąć z Japonii, szybciej dojdzie, a i dzięki zniżkom może jeszcze taniej wyjść.

Jakby ktoś był ciekaw:
http://www.youtube.com/watch?v=-SE5P2fedZY

Wokal świetny IMO, przynajmniej dopóki nie śpiewa czysto, wtedy jest "tylko" dobrze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 01:58, JayL napisał:

Pytanie małe - skąd bierzecie trudniej dostępne płyty (mniej znany zespół/starsze wydawnictwo/coś
w tym stylu)? Jest w Polsce jakiś sklep, który je ściąga? Dzięki znajomej poznałem kolejny
niezły zespół, ale w żadnym sklepie nie widzę ich płyt. No, w fanie są, ale za 90zł,
więc równie dobrze mogę sobie ściągnąć z Japonii, szybciej dojdzie, a i dzięki zniżkom
może jeszcze taniej wyjść.

Jakby ktoś był ciekaw:
http://www.youtube.com/watch?v=-SE5P2fedZY

Wokal świetny IMO, przynajmniej dopóki nie śpiewa czysto, wtedy jest "tylko" dobrze.
:P


tylko aukcje ew jakiś znajomy co sprowadza płyty i trudni się tym .Ja osobicie w byłej pracy miałem kolesia ktory miał obok mnie magazyn z płytami heehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 02:09, kuba9876543210 napisał:

Internet


Jakieś konkretne strony? Czy po prostu wbijasz w guglach nazwę albumu i szukasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2011 o 21:24, JayL napisał:

Jakieś konkretne strony? Czy po prostu wbijasz w guglach nazwę albumu i szukasz?


Duzo to po prostu dystrybucja cyfrowa m.in. na licencji creative commons, np. Jamendo, soundcloud, bandcamp.com, openmetalcast czy freemusicarchive, jesli chodzi o fizyczne nosniki to mozesz zobaczyc np megadisc.pl, mystic.pl, musicstack.com
Tak, google tez ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że nazwa "Blut Aus Nord" jest niepoprawna i prawidłowo pod względem gramatycznym powinna brzmieć "Blut Aus Dem Norden"? Nie znam kompletnie niemieckiego, więc nie wiem, co o tym sądzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 00:00, Kardithron napisał:

To prawda, że nazwa "Blut Aus Nord" jest niepoprawna i prawidłowo pod względem gramatycznym
powinna brzmieć "Blut Aus Dem Norden"? Nie znam kompletnie niemieckiego, więc nie wiem,
co o tym sądzić.


The name Blut aus Nord is German and literally translates to "Blood From North", but it''s grammatically incorrect. The correct version would be "Blut aus dem Norden".

Czyli nazwa jest dobra, lecz z poprawnością gramatyczną ma niewiele wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować