Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2012 o 18:29, Demagol napisał:

"Ocean Machine" (w moim nieskromnym mniemaniu najlepsza hard rockowa płyta wszech czasów),
"Infinity", "Accelerated Evolution". A do "Terii" podobna jest "Synchestra", ale uważam
trzy poprzednio wymienione płyty za lepsze.

Dnia 02.08.2012 o 18:29, Demagol napisał:

Co do serii Devin Townsend Project - nie mam pojęcia. To zależy, czego chcesz - pop metalu
("Addicted"), psychodelicznego bluesa/faux-prog-rocka z lekkimi heavy metalowymi smaczkami
("Ki"), symfonicznego metalu będącego namiastką Strapping Young Lad ("Deconstruction")
czy chilloutu :D ("Ghost" - ale nie polecam raczej, 70 minut to stanowczo za dużo, zresztą
najbardziej mi się podobały utwory "Fly" i "Feather").


A nie prościej pi prostu napisać ''Devin Townsend wykonuje progresywny metal/rock i każda jego płyta jest w jakimś stopniu interesująca''? :P Ja ogólnie lubię wszystkie, nawet te ambientowe rodzynki, których fani nienawidzą.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo jednak pewne różnice są i pamiętam, że jak słuchałem dyskografii Deva płyta po płycie w kolejności chronologicznej, to po "Ocean Machine" każda kolejna miała ciężko i np. "Infinity" początkowo mnie zawiodło poza trzema ostatnimi utworami, no i generalnie było z tym różnie. Dlatego wybrałem kilka moich ulubionych płyt, które i tak są ogólnie polecane początkującym, a szczególnie "Accelerated Evolution" :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 19:50, Demagol napisał:

Nie, bo jednak pewne różnice są i pamiętam, że jak słuchałem dyskografii Deva płyta po
płycie w kolejności chronologicznej, to po "Ocean Machine" każda kolejna miała ciężko
i np. "Infinity" początkowo mnie zawiodło poza trzema ostatnimi utworami, no i generalnie
było z tym różnie. Dlatego wybrałem kilka moich ulubionych płyt, które i tak są ogólnie
polecane początkującym, a szczególnie "Accelerated Evolution" :D.


Znaczy, że takie trzy ''czaderskie'' kawałki(Truth, Christeen, Bad Devil) z początku Infinity Ci się nie podobały? xD Nie mam pytań.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Truth" i "Christeen" są znakomite (choć bardziej podoba mi się chyba pierwszy), ale "Bad Devil" nie. Tak samo "War", tak samo "Colonial Boy". Ale reszta wymiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2012 o 21:11, Demagol napisał:

"Truth" i "Christeen" są znakomite (choć bardziej podoba mi się chyba pierwszy), ale
"Bad Devil" nie. Tak samo "War", tak samo "Colonial Boy". Ale reszta wymiata.


''Bad Devil'' to my second favourite z tej płyty(ten demoniczny głos i dziecięcy chórek xD). Zresztą, Christeen>Bad Devil>Ants, ale ja mam dziwne skłonności.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ants" jest śmiechowe, a w sumie jak się bawią w math, to całkiem niezły kawałek można było na tym oprzeć :D. W każdym razie płyta ma znakomity klimat i sporo świetnych kawałków, ale w przeciwieństwie poprzedniej jest dość nierówna i te słabsze kawałki niestety nie podobają mi się, a jak na "Ocean Machine" takowe były, to i tak były niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 13:18, Transylvanian_Hunger napisał:

Myślałem, że do tego nie dojdzie ale poszukuję klasycznych kapel heavy/power/NWOHM powiedzmy
z lat ''80 (ewentualnie ''90) ;) Wokaliści z wysoką skalą głosu mile widziani (czasem
wręcz piszczący).


Iron Maiden, Judas Priest, Helloween, Blind Guardian, Saxon, W.A.S.P, Motley Crue, King Diamond, Diamond Head, Mercyful Fate, Manowar, Angel Witch, Running Wild, Dio, Black Sabbath (częściowo), Accept, Halford, Skid Row

warto przesłuchać też młode kapele grające w tym stylu jak np. Enforcer, Steelwing czy White Wizzard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 13:18, Transylvanian_Hunger napisał:

Myślałem, że do tego nie dojdzie ale poszukuję klasycznych kapel heavy/power/NWOHM powiedzmy
z lat ''80 (ewentualnie ''90) ;) Wokaliści z wysoką skalą głosu mile widziani (czasem
wręcz piszczący).


Agent steel,crimson glory,savatage,accept ,riot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 17:27, Naymar napisał:

Iron Maiden, Judas Priest, Helloween, Blind Guardian, Saxon, W.A.S.P, Motley Crue, King
Diamond, Diamond Head, Mercyful Fate, Manowar, Angel Witch, Running Wild, Dio, Black
Sabbath (częściowo), Accept, Halford, Skid Row

Iron Maiden, Judas Priest, Hlaford to trudno nie znać. Część reszty znam, a część nie - w każdym razie nie tego szukałem.
Wolałbym coś w stylu np. Steve Grimmett''a i jego działalności w Grim Reaper. Wysoki ton wokalu, tego szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2012 o 22:41, Nephren-Ka napisał:

Szczerze powiedziawszy wokal w wykonaniu Dan Swanö przypadł mi do gustu.
Tylko skurwiel udział się w wielu kapelach. W których operował podobnym wokalem?
Steel odhaczone, Sacred Blade - odhaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 19:24, Transylvanian_Hunger napisał:

W których operował podobnym wokalem?


Mam wrażenie, że w żadnej(a Steele to był efekt suto zakrapianej imprezy), i to może być pewien problem.:/
Ale spróbuję coś jeszcze poszukać, dam znać jak znajdę.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 20:28, Nephren-Ka napisał:

Ale spróbuję coś jeszcze poszukać, dam znać jak znajdę.:>

Generalnie szukam frontmanów z podobnym piskliwym wokalem. Mogą być inne propozycje. W tych klimatach raczkuję i jeszcze nie mam dużego rozeznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 23:26, Feno napisał:

Ktoś poleci zespoły grające muzykę podobną do tej, którą robi Tool?


Proghma-C :P. Tak to w sumie nie znajdziesz zbyt wielu podobnych wykonawców do Toola. Może Neurosis, może Porcupine Tree...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować