Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2012 o 16:09, Nephren-Ka napisał:

Btw, możesz zobaczyć sobie tegoroczny album Grave(''Endless Procession of Souls''), jak
dla mnie całkiem przyzwoita płyta.:>


Płyta ma żenujący poziom, podobnie jak płyta poprzednia, zraziłem się do tego zespołu po odsłuchach tych płytek...ogromna powtarzalność w kawałkach, nudne riffy, nic nowego, żadnego, choćby najmniejszego powiewu świeżości; mam wrażenie, że płyta nagrana została z nudów i po to by widać, że zespół pracuje, a nie po to by pokazać nowy poziom Grave czy choćby pokazać kto jest ciągle w szedzkiej czołówce. Nie polecam zdecydowanie. Lepiej cofnąć się do płyt sprzed kilkunastu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 21:17, Sarturias napisał:

Płyta ma żenujący poziom, podobnie jak płyta poprzednia, zraziłem się do tego zespołu
po odsłuchach tych płytek...ogromna powtarzalność w kawałkach, nudne riffy, nic nowego,
żadnego, choćby najmniejszego powiewu świeżości; mam wrażenie, że płyta nagrana została
z nudów i po to by widać, że zespół pracuje, a nie po to by pokazać nowy poziom Grave
czy choćby pokazać kto jest ciągle w szedzkiej czołówce. Nie polecam zdecydowanie. Lepiej
cofnąć się do płyt sprzed kilkunastu lat.


A marudzisz.:P Wystarczy posiedzieć tydzień w innej muzyce i nowy Grave nie wydaje się tragiczny, ot solidna rzecz, która może spodobać się fanom death metalu. Coś jak nowy Kreator dla fanów thrashu czy Grave Digger dla power metalu.

@Kardithron - mam nowy Aeon na liście życzeń już dawno, jak tylko wskoczy na miejsce w pierwszym szeregu zostanie należycie przesłuchany.:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2012 o 21:35, Nephren-Ka napisał:

@Kardithron - mam nowy Aeon na liście życzeń już dawno, jak tylko wskoczy na miejsce
w pierwszym szeregu zostanie należycie przesłuchany.:>

Rozumiem. Tak przy okazji przypomniałem. :>

Polecam. Miazga. Takie jest przynajmniej moje pierwsze wrażenie. Riffy i ogólna technika gry zdają się być całkiem ciekawe. Takie... niestandardowe. Sam ocenisz. Wokal Tommy''ego jest nadal pod niebo. :>

Sam powinienem najpierw porządnie przesłuchać całość, by szerzej się wypowiadać. Póki co, to z trudem się odklejam od ledwo poznanego "Rise Of The Phoenix", z którego wszystkie utwory już znam niemal na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, orientuje się ktoś może, czym różni się wydanie Death Magnetic (Metallica) z napisem "Polska Edycja" (czy jakoś tak) od tego bez takiego napisu? Byłem dziś w MM, stoi sobie tam (od dłuższego czasu) taki stojaczek, na nim chyba wszystkie albumy Metallici (Metallica''i? Metalliki?) i tam było wydanie bez takiego napisu, a na regale - wydanie z napisem, 5 zł tańsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 19:24, Blackhand napisał:

Hm, orientuje się ktoś może, czym różni się wydanie Death Magnetic (Metallica) z napisem
"Polska Edycja" (czy jakoś tak) od tego bez takiego napisu? Byłem dziś w MM, stoi sobie
tam (od dłuższego czasu) taki stojaczek, na nim chyba wszystkie albumy Metallici (Metallica''i?
Metalliki?) i tam było wydanie bez takiego napisu, a na regale - wydanie z napisem, 5
zł tańsze...


PL jest gorzej wydana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 20:14, hammerfall87 napisał:



PL jest gorzej wydana

Ale dźwięk zły nie jest. Mam tę PL w domu i na całkiem dobrym sprzęcie brzmi conajmniej dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 20:14, hammerfall87 napisał:

...

PL jest gorzej wydana


Możesz to rozwinąć :D? To znaczy - czym w szczególe (poza tym, co widać bez zdejmowania folii :)) się różni in minus od wydania zagranicznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2012 o 13:21, Blackhand napisał:

> ...
>
> PL jest gorzej wydana

Możesz to rozwinąć :D? To znaczy - czym w szczególe (poza tym, co widać bez zdejmowania
folii :)) się różni in minus od wydania zagranicznego?


PL jest jak pirat nie ma książeczki ,gorszy wygląd całego wydania (nadruki itp).Na tej zagranicznej masz bonusy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2012 o 08:21, hammerfall87 napisał:

Destruction wydało solidną płytę która jest przyjemna w odbiorze jak dla mnie obowiązkowy
zakup pod choinke.Ale dalej nic super odkrywczego


Miałem przesłuchać, ale coś mi mówi, że jest równie marna co poprzednia. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 23:05, Nikodem95 napisał:

Ale dźwięk zły nie jest. Mam tę PL w domu i na całkiem dobrym sprzęcie brzmi conajmniej
dobrze.

A dlaczego miałoby w ogóle być inaczej? Dźwięk, który wychodzi ze studia, pozostaje na płytach w jednej wysokiej jakości, niezależnie od wydania.

Jestem w trakcie przesłuchiwania dwóch ostatnich albumów studyjnych Powerwolfa i wygląda na to, że mam swój nowy ulubiony zespół power metalowy (pomijając kwestię, że do tej pory raczej mało słuchałem muzyki z tego gatunku). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2012 o 19:24, Blackhand napisał:

na nim chyba wszystkie albumy Metallici (Metallica''i? Metalliki?)


"Metallica''i"


haha, najlepsza odmiana jaką widziałem do tej pory ;D bez urazy ^.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2012 o 18:00, Sarturias napisał:

...

haha, najlepsza odmiana jaką widziałem do tej pory ;D bez urazy ^.-


None taken :D.

Ale jakby się tak zastanowić - nazwa kończy się samogłoską, więc formalnie powinien być apostrof, a po nim - poprawna gramatycznie końcówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o samogłoskę, tylko apostrof występuje przed głoskami, których nie wymawiamy. W wyrazie "Metallica" wymawiasz "a", więc apostrof to błąd i to wyjątkowo pokraczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy Borys* jeśli ktoś oprócz mnie się nimi interesuje:

http://youtu.be/7jPB8-iHalA

Jak widać nie przestają eksperymentować jednak tym razem oscylują wokół muzyki drone, a nawet ostrożnie też zbliżają się do noise''u. Muszę przyznać, że brzmi ciekawie - niektóre fragmenty przywodzą mi na myśl A Perfect Circle jednak nie jestem w stanie jednoznacznie określić co to za gatunek.

*to znaczy nie taki nowy - jest to jedynie trzyczęściowy utwór ze splitu z Joe Volkiem ( znanym Wam pewnie z Crippled Black Phoenix ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łooo, nie wiedziałem, że ktoś tu jeszcze Boryska słucha :3

Muszę to sobie na spokojnie przesłuchać, ale tak "na pierwszy rzut ucha" od razu mi się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować