Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2013 o 12:18, Niflheim napisał:

Czyli po prostu sądzisz, że w przypadku tekstu czasami lepiej jest pozostać w polu błogosławionej niewiedzy, gdyż może on zrazić nas do dobrych muzycznie albumów?

Cóż... Z jednej strony dzięki takiemu podejściu patrzymy na utwór łaskawszym okiem. Z drugiej zaś oszukujemy sami siebie. :P

To jedynie takie moje hipotetyczne rozważania. System mam prosty: jeżeli utwory mi się bardzo podobają, to z ciekawości sprawdzam ich teksty (i nie jest to zawsze weryfikacja przekazu; czasami po prostu chciałbym sobie pośpiewać ;P). Z reguły się nie zawodzę.
Z tego też względu mam zamiar w wolnej chwili wydrukować i poczytać sobie wszystkie liryki Powerwolfa. Natomiast nie zrobię tego raczej prędko z takim np. Demiurgiem, którego póki co odtwarzam od święta.

Dnia 13.05.2013 o 12:18, Niflheim napisał:

Wyszukaj sobie "metal lyric video" na YouTube dla większej ilości przykładów.

Wiem, czym są lyric video. :) Miałem na myśli to, że ja również widuję je na YT często dopiero od jakiegoś czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 12:23, JayL napisał:

W ten sposób. /.../


Jeśli się wciągniesz w metal i wyjdziesz poza ten kompletny mainstream to i standard się podniesie, bo szczerze mówiąc (i ujmujac w sposób eufemistyczy) teksty takich zespołów jak In Flames czy BMTH to nie są artystyczne i intelektualne wyżyny liryki w muzyce. ;P

Obczaiłem ten tekst BMTH i niestety lipa. "King Park" od La Dispute ma podobną tematykę ( http://www.youtube.com/watch?v=Pa9mi5Pd8aY - ogólnie zespół może Ci się spodobać, bo post-hardcore/screamo jest popularne, przystępne i w Twoich klimatach), ale w tym kawałku są autentyczne emocje.

P.S. Oczywiście, że SOAD to metal.

Dnia 13.05.2013 o 12:23, JayL napisał:

Racja, nie mam też nic przeciw głupim tekstom czy śpiewaniu o imprezach. Np Adept - Let''s
Celebrate, Gorgeous! You Know Whose Party This Is czy At Least Give Me My Dreams Back,
You Negligent Whore!. Ale jak widzę że zespół śpiewa tylko tak to mnie to dobija i się
zrażam. ;p Poza tym piję głównie do tego, że napisałeś iż większość zespołów śpiewa o
niczym, podczas gdy ja zauważam coś innego.


Nie powiedziałem, że "więszość zespołów śpiewa o niczym", tylko że raczej nie stawia na teksty (co nie oznacza, że automatycznie są do dupy) lub po prostu stawia, a nie ma jakichś imponujących umiejętności w ich pisaniu. ;)

@Kardithron

>Czyli po prostu sądzisz, że w przypadku tekstu czasami lepiej jest pozostać w polu błogosławionej niewiedzy, gdyż może on zrazić nas do dobrych muzycznie albumów?

To przecież powiedziałem parę postów w tył. ;)

Bzdurne teksty mogą być dobrze napisane i takiego Powerwolfa czy neonazistowskie liryki stawiam nad wszystko od Bring Me The Horizon. ;P

@EmperorKaligula

Hehe, wiadomo że Warlord rządzi. ;) Słyszałem opinie, że płyta nawet lepsza od debiutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 12:55, Niflheim napisał:

"King Park"

Podpisuję się obiema rękoma - to zdecydowanie jeden z lepszych tekstów z tego gatunku muzyki.
Osobiście rzadko ''płacę atencję'' na teksty - jeśli jest dobry to jestem szczęśliwy, a jeśli kiepski to nie jest mi wcale tak bardzo przykro z tego powodu, jeśli muzyka trzyma poziom :> Pamiętam sytuację, kiedy stwierdziłem, że skoro jestem już fanem Boris, w prawie w takim samym stopniu co Witcher jest fanem Selera, to muszę sprawdzić ich teksty, bo brzmią naprawdę brutalnie - uradowany swoim poświęceniem googlowałem w poszukiwaniu jednego z ich tekstów i znalazłem (w ścisłym tłumaczeniu mojego autorstwa):

"NADGRYZŁEM BUŁKĘ
CO W ŚRODKU?
PSEUDO MASŁO"

...i nie był to chyba żaden fake, bo potwierdził się w różnych źródłach. To doprowadziło mnie do wniosku, że teksty to jednak nie wszystko dlatego zgadzam się z Niflheim(em?).
A teksty o nastolatkach, które dźgają nożem jakoś niespecjalnie mnie ruszają niestety, bo kojarzą mi się z teledyskiem Black Veil Brides - Knives And Pens - kto nie zna niech lepiej nie włącza - szkodzi zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 20:49, Graszcz napisał:

To jest tekst Borisa? Którego kawałka?

''Pseudo-Bread'' z Pink.

"I''ve eaten the side I can''t see
What''s inside? Insane butter
La la la, betrayed it."

http://lyrics.wikia.com/Boris:Pseudo-Bread
Nie wiem czy to tłumaczenie na angielski jest w 100% poprawne, ale powtarza się na wielu stronach, więc wydaje mi się, że tak. Troche jednak przekręciłem - w tekście jest 'szalone (insane) masło', a nie 'pseudo masło' jednak praktycznie na to samo wychodzi :>

Zresztą, nawet kiedyś w wywiadzie Atsuo, zapytany o teksty, nie był w stanie odpowiedzieć w miarę klarownie - mówił, że to są po prostu słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 12:55, Niflheim napisał:

Jeśli się wciągniesz w metal i wyjdziesz poza ten kompletny mainstream to i standard
się podniesie, bo szczerze mówiąc (i ujmujac w sposób eufemistyczy) teksty takich zespołów
jak In Flames czy BMTH to nie są artystyczne i intelektualne wyżyny liryki w muzyce.

Nie chodzi o artystyczne czy intelektualne wyżyny. Nie napisałem przecież nigdzie, że mają oni genialne teksty, które można by godzinami analizować pod względem zawartego przesłania. Ba, dla mnie to by było nawet gorzej. Wolę wiadomość prostą, podaną wprost, tekst, który coś mi uświadomi, da do myślenia. Nie musi to być wcale odkrywcze, bo nie szukam w tekstach filozoficznych dysput. Ale niech to będzie coś skłaniającego do zastanowienia, przeczytania całego tekstu, a nie jakieś bezsensowne pieprzenie, co jakby było po polsku, to wstydziłbym się śpiewać.

Dnia 13.05.2013 o 12:55, Niflheim napisał:

Obczaiłem ten tekst BMTH i niestety lipa. "King Park" od La Dispute ma podobną tematykę
( http://www.youtube.com/watch?v=Pa9mi5Pd8aY - ogólnie zespół może Ci się spodobać, bo
post-hardcore/screamo jest popularne, przystępne i w Twoich klimatach), ale w tym kawałku
są autentyczne emocje.

Tekst lepszy niż w tym co podałem. Ale w samej piosence czuję mniejsze emocje. Tutaj historia jest głównie opowiadana, czasem pojawia się krzyk, ale dość lekki. Sykes za to po prostu wywrzaskuje te słowa tonem desperata, aż czuję jakby doświadczył tego wszystkiego na własnej skórze i niemal postradał zmysły. Do tego muzyka, niespecjalnie skomplikowana kompozycyjnie, ale idealnie podkreślająca klimat i emocje. Mnie to powala.

Dnia 13.05.2013 o 12:55, Niflheim napisał:

P.S. Oczywiście, że SOAD to metal.

Ekhem... Tyle moim zdaniem ostrzejszych od Systemu zespołów nie jest klasyfikowanych do metalu, że wolę to zawsze dodać dla świętego spokoju...

Dnia 13.05.2013 o 12:55, Niflheim napisał:

Nie powiedziałem, że "więszość zespołów śpiewa o niczym", tylko że raczej nie stawia
na teksty (co nie oznacza, że automatycznie są do dupy) lub po prostu stawia, a nie ma
jakichś imponujących umiejętności w ich pisaniu. ;)

Z tym bym się prędzej zgodził. Jednak wydaje mi się - choć mogę się ofc mylić - że jednak spora część artystów z poważnymi tekstami wkłada w nie serce. A że nie zawsze wychodzi lub brakuje im czasem umiejętności to już inna sprawa.

Dnia 13.05.2013 o 12:55, Niflheim napisał:

Bzdurne teksty mogą być dobrze napisane i takiego Powerwolfa czy neonazistowskie liryki
stawiam nad wszystko od Bring Me The Horizon. ;P

Em, a w czym są lepsze bzdurne czy chore teksty od tego co śpiewa BMTH? Znasz w ogóle dobrze ich teksty? No teraz to pojechałeś, szczególnie w tym 2 przypadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 23:34, JayL napisał:

Nie chodzi o artystyczne czy intelektualne wyżyny. Nie napisałem przecież nigdzie, że
mają oni genialne teksty, które można by godzinami analizować pod względem zawartego
przesłania.


Po prostu chciałem bezkonfliktowo przekazać, że są kiepskie. ;P

Dnia 13.05.2013 o 23:34, JayL napisał:

Ba, dla mnie to by było nawet gorzej. Wolę wiadomość prostą, podaną wprost,
tekst, który coś mi uświadomi, da do myślenia. Nie musi to być wcale odkrywcze, bo nie
szukam w tekstach filozoficznych dysput. Ale niech to będzie coś skłaniającego do zastanowienia,
przeczytania całego tekstu, a nie jakieś bezsensowne pieprzenie, co jakby było po polsku,
to wstydziłbym się śpiewać.


Mam podobnie, ale musisz posłuchać trochę więcej zespołów żeby mieć jakiś punkt odniesienia. ;P Jeśli ktoś całe życie słuchał Metalliki i Slayera to ich teksty będą dla niego głębokie, skłaniające do myślenia i w ogóle najlepsze. Ja bym się wstydził wykrzyczeć cokolwiek z tekstów BMTH na koncercie.

Dnia 13.05.2013 o 23:34, JayL napisał:

Tekst lepszy niż w tym co podałem. Ale w samej piosence czuję mniejsze emocje. Tutaj
historia jest głównie opowiadana, czasem pojawia się krzyk, ale dość lekki. Sykes za
to po prostu wywrzaskuje te słowa tonem desperata, aż czuję jakby doświadczył tego wszystkiego
na własnej skórze i niemal postradał zmysły. Do tego muzyka, niespecjalnie skomplikowana
kompozycyjnie, ale idealnie podkreślająca klimat i emocje. Mnie to powala.


Mnie też urzekają emocje w muzyce, ale odsyłam do poprzedniej wypowiedzi.

No i przy pierwszym z brzegu wokaliście z jakiegoś depressive black metalowego zespołu ten Sykes to zwyczajna mientka fujarka. ;P

Dnia 13.05.2013 o 23:34, JayL napisał:

Em, a w czym są lepsze bzdurne czy chore teksty od tego co śpiewa BMTH? Znasz w ogóle
dobrze ich teksty? No teraz to pojechałeś, szczególnie w tym 2 przypadku...


Parę sprawdziłem żeby być w temacie i, ehm, naprawdę nie ma się nad czym zachwycać (choćby linijka "Let''s fuck ''til the sun goes up" jest wyjątkowo żenująca, a przykładów w ich małej dyskografii jest więcej). ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 23:34, JayL napisał:

Wolę wiadomość prostą, podaną wprost,
tekst, który coś mi uświadomi, da do myślenia.


w 100% sie zgadzam, dlatego uwielbiam ten kawalek http://www.youtube.com/watch?v=N7piTcDllnY <szydera, ale ten kawalek to klasyk>

Dnia 13.05.2013 o 23:34, JayL napisał:

Ale niech to będzie coś skłaniającego do zastanowienia,


madrosci ludowych nie szukaj w muzyce, serio. a juz szczegolnie u szczyli rocznik 86'', majacych wlasna linie mody ;) w wieeelu przypadkach jest to tylko praca, a tematyka liryczna jest jedna z rzeczy dookola ktorej ksztaltuje sie wizerunek grupy.

Dnia 13.05.2013 o 23:34, JayL napisał:

Sykes za
to po prostu wywrzaskuje te słowa tonem desperata, aż czuję jakby doświadczył tego wszystkiego
na własnej skórze i niemal postradał zmysły. Do tego muzyka, niespecjalnie skomplikowana
kompozycyjnie, ale idealnie podkreślająca klimat i emocje. Mnie to powala.


cierpiaca a''la emo poza mi nie imponuje. do tego suicidal/depresive bm "cierpi lepiej" niz on ;)

Dnia 13.05.2013 o 23:34, JayL napisał:

Z tym bym się prędzej zgodził. Jednak wydaje mi się - choć mogę się ofc mylić - że jednak
spora część artystów z poważnymi tekstami wkłada w nie serce.


albo maja dobrego teksciarza, a zespolol ogolnie ma w dupie o czym to jest ;) nigdy nie mozesz tego wykluczyc.

Dnia 13.05.2013 o 23:34, JayL napisał:

Em, a w czym są lepsze bzdurne czy chore teksty od tego co śpiewa BMTH? Znasz w ogóle
dobrze ich teksty? No teraz to pojechałeś, szczególnie w tym 2 przypadku...


rzucilem okiem, link dla zainteresowanych: http://www.darklyrics.com/b/bringmethehorizon.html

powiem tak:

rymy czestochowskie (powerwolf) > ns > ckliwy jpopik > cos czego kompletnie nie rozumiem > bmth

za stary jestem na takie "emo" klimaty ;) w prawie kazdym utowrze jaki przeczytalem (po 2-3 na plyte) jest jakis problem, jest mu zle, jest masa fuckow i powtarzanie kilku wersetow do przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 12:55, Niflheim napisał:

To przecież powiedziałem parę postów w tył. ;)

Wiem. Poprosiłem o przykład, by zweryfikować, czy się rozumiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 00:30, EmperorKaligula napisał:

cierpiaca a''la emo poza mi nie imponuje. do tego suicidal/depresive bm "cierpi lepiej"
niz on ;)

Zarzuć czymś. Poza tym nie chodzi o to, że ta poza ma imponować, że mam się załamywać, jaki to on biedny, jak cierpi itd. Jego wokal i teksty mają prędzej uświadomić beznadziejność niektórych sytuacji czy ludzi. To też jest jakiś przekaz. Teraz emo klimatów jest u nich zdecydowanie mniej, ale i tak nie mam nic do starszych kawałków. Choć prawda że jeśli chodzi o teksty to przed 3 płytą było tak sobie.

Dnia 14.05.2013 o 00:30, EmperorKaligula napisał:

rymy czestochowskie (powerwolf) > ns > ckliwy jpopik > cos czego kompletnie
nie rozumiem > bmth

Po opisie wnioskuję, że głównie stare teksty czytałeś. Pierwszej płyty w ogóle nie znam, na drugiej jest z 1-2 dobre + ew jakieś kilkuzdaniowe przebłyski, jak np to

We all carry these things inside that no one else can see.
They hold us down like anchors. They drown us out at sea.
I look up to the sky, there may be nothing there to see.
But if I don''t believe in him, why would he believe in me?


proste, każdy zdaje sobie z tego sprawę, a mimo to czasem warto takie rzeczy wypowiedzieć na głos. I to lubię, nie umiem tego lepiej w słowa ubrać. Lecąc dalej, 3 płyta ma już trochę lepsze teksty, ale najdojrzalsza i najlepsza pod tym względem jest Sempiternal, album który miał premierę kilka tygodni temu. Jasne, sporo o miłości, często nieszcześliwej, ale niby o czym jest większość poezji? Jak już pisałem wyżyny to nie są, ale sposób w jaki pisze Sykes + sposób wyrażania tych słów do mnie trafia. Co mnie samego dziwi, bo w szkole od całej tej miłosnej poezji chciało mi się rzygać.

@Niflheim

Dnia 14.05.2013 o 00:30, EmperorKaligula napisał:

Jeśli ktoś całe życie słuchał Metalliki i Slayera to ich teksty będą dla niego głębokie, skłaniające do myślenia i w > ogóle najlepsze. Ja bym się wstydził wykrzyczeć cokolwiek z tekstów BMTH na koncercie.

Znów mocno przesadzasz. Pierwsze argument w ogóle bez sensu. A drugi po tym, jak napisałeś że większość zespołów nie przywiązuje wagi do tekstów również jest go pozbawiony. Bo w takim razie każdego tekstu byś się wstydził.

Dnia 14.05.2013 o 00:30, EmperorKaligula napisał:

No i przy pierwszym z brzegu wokaliście z jakiegoś depressive black metalowego zespołu ten Sykes to
zwyczajna mientka fujarka. ;P

No to w końcu pokaż mi coś powalającego, bo póki co piszesz tylko jakie to BMTH słabe, każdy ich zjada na śniadanie, a nic lepszego mi nie prezentujesz.

Dnia 14.05.2013 o 00:30, EmperorKaligula napisał:

Parę sprawdziłem żeby być w temacie i, ehm, naprawdę nie ma się nad czym zachwycać (choćby linijka "Let''s > fuck ''til the sun goes up" jest wyjątkowo żenująca, a przykładów w ich małej dyskografii jest więcej). ;P

Kwestia które sprawdzisz. W ogóle piszemy o poważnych tekstach, a Ty sprawdzasz i cytujesz piosenkę zatytułowaną ''Fuck''. Faktycznie, prawdopodobieństwo głębokiego tekstu jest nadzwyczaj wysokie. Już pomijam to, że jakoś ''pieprzmy się do wschodu słońca'' dla mnie wcale żenujące nie jest, ''gorsze'' zdania widziałem u niby poważnych poetów. Już pomijam to, że zdanie wyrwane z kontekstu i po prawdzie można się w całości doszukiwać historii krótkiej, burzliwej miłości. Kwestia interpretacji.

Dobra, widzę że posłuchu żadnego tu nie znajduję, wszyscy mainstream hejtują i chcą mi udowodnić, że jest inny, ambitniejszy, ''lepszy'' metal. Więc zróbcie to w końcu, pokażcie mi coś co mnie ruszy tak muzycznie jak i tekstowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

> No i przy pierwszym z brzegu wokaliście z jakiegoś depressive black metalowego zespołu
ten Sykes to
> zwyczajna mientka fujarka. ;P
No to w końcu pokaż mi coś powalającego, bo póki co piszesz tylko jakie to BMTH słabe,
każdy ich zjada na śniadanie, a nic lepszego mi nie prezentujesz.


http://youtu.be/UZlZuYp1fZc

Prosze bardzo. Nie śłucham blacku ani niczego z bliskich okolic (chyba, że folk się tam jakoś łączy), nie moje klimaty, a już napewnie nie ta schiza od Silencera. Sorry, ale wokalista BMTH przy tym ma dziewczęcy głosik. Oczywiście piszę teraz tylko i wyłącznie o głosie jako instrumencie. Słuchając tego miałem ciary. BMTH? Nie rusza mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

Zarzuć czymś.


http://www.youtube.com/watch?v=fxXCHGO6M50 Psychonaut 4 - Pseudo

http://www.youtube.com/watch?v=4DDRIfd0QYs Xasthur - Prison Of Mirrors

http://www.youtube.com/watch?v=UeQLxzW6Z18 Mütiilation - Travels to sadness, hate and depression

http://www.youtube.com/watch?v=EqQUIkVQNnc Make A Change... Kill Yourself - Livest Gave

ogolnie srednio moje klimaty muzycznie, ale ekstremalne wokale bardzo lubie.

Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

Sorry, ale wokalista BMTH przy tym ma dziewczęcy głosik. Oczywiście piszę teraz tylko i wyłącznie o głosie jako
instrumencie.


+1

Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

Jego wokal i teksty mają prędzej uświadomić beznadziejność
niektórych sytuacji czy ludzi.


a co ja matka teresa jestem ? :D dzieci w afryce maja jeszcze gorzej niz jakis nastolatek ktory cierpi bo mu luba nie dala i tnie sie nozem do masla :D

Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

Po opisie wnioskuję, że głównie stare teksty czytałeś.


tak po 2 losowe na kazde wydawnictwo i uznaje to za stracony czas

Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

Już pomijam to, że jakoś ''pieprzmy się do wschodu słońca'' dla mnie
wcale żenujące nie jest, ''


aha...

Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

po prawdzie można się w całości doszukiwać historii
krótkiej, burzliwej miłości. Kwestia interpretacji.


raczej: kwestia NADINTERPERTACJI :D

Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

Dobra, widzę że posłuchu żadnego tu nie znajduję, wszyscy mainstream hejtują i chcą mi
udowodnić, że jest inny, ambitniejszy, ''lepszy'' metal. Więc zróbcie to w końcu, pokażcie
mi coś co mnie ruszy tak muzycznie


inaczej:

a ja do mainstremu nic nie mam. uwielbiam wiele zespolow mainstermowych grajach heavy/power metal.

ale w kategoriach muzyki "bardziej" ekstremalnej bmth wypada cholernie slabiutko. ot, taka muzyka ekstremalna dla dziewczyn w gimnazjum. wiele zespolow to co probuje robic bmth robi duzo lepiej. linki masz wyzej.

Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

jak i tekstowo.


przeciez pisalem juz, ze muzyka (szczegolnie ekstremalna) srednio nadaje sie do czerpania z niej madrosci zyciowych... porozmawiaj z dziadkami, poczytaj jakies ksiazki poruszjace jakas grubsza tematyke, obejrzyj jakis uznany film. ostatnim miejscem gdzie w ogole bede czytal/tlumaczyl teksty jest szczyl rocznik ''86 z wlasna linia mody ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

Znów mocno przesadzasz. Pierwsze argument w ogóle bez sensu.


Jest w 100% logiczny, ale widzę że już nastąpił ten moment gdzie się denerwujesz i nie będziesz się zgadzał dla samego niezgadzania się. ;)

Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

No to w końcu pokaż mi coś powalającego, bo póki co piszesz tylko jakie to BMTH słabe,
każdy ich zjada na śniadanie, a nic lepszego mi nie prezentujesz.


"W końcu"? Nie prosiłeś ani raz o przykłady to nie podawałem.

Co do wokali, te depressive black metalowe o których mówiłem:

http://www.youtube.com/watch?v=I77Vpw-RNX8 - Sui Caedere

http://www.youtube.com/watch?v=Q6jtufWBAHI - Totalselfhatred

http://www.youtube.com/watch?v=-uARMdTfMKc - Bethlehem (tutaj bardziej szaleństwo + depresja)

http://www.youtube.com/watch?v=FETvUF9Hwpw - Sombres Forêts

Przykładów jest jeszcze całe mnóstwo i to nie tylko w tym podgatunku black metalu, black metalu czy metalu ogólnie. Zwyczajnie mało jeszcze słyszałeś.

Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

Kwestia które sprawdzisz. W ogóle piszemy o poważnych tekstach, a Ty sprawdzasz i cytujesz
piosenkę zatytułowaną ''Fuck''. Faktycznie, prawdopodobieństwo głębokiego tekstu jest
nadzwyczaj wysokie. Już pomijam to, że jakoś ''pieprzmy się do wschodu słońca'' dla mnie
wcale żenujące nie jest, ''gorsze'' zdania widziałem u niby poważnych poetów. Już pomijam
to, że zdanie wyrwane z kontekstu i po prawdzie można się w całości doszukiwać historii
krótkiej, burzliwej miłości. Kwestia interpretacji.


Raczej mocna nadinterpretacja. xD Jeśli by ktoś bardzo chciał to i znalazłby tam odniesienia do "Rozmyślań" Marka Aureliusza. Styl w jakim ich teksty są napisane i ich tematyka prowadzą do jednego wniosku - są skierowane dla nastoletniej publiki. Możesz ich słuchać, spoko, przecież nikt tutaj Ci tego nie zabrania, ale ich teksty są raczej ostatnim powodem dla jakiego dojrzały człowiek by słuchał ich muzyki. xD

Dnia 14.05.2013 o 15:16, JayL napisał:

Dobra, widzę że posłuchu żadnego tu nie znajduję, wszyscy mainstream hejtują i chcą mi
udowodnić, że jest inny, ambitniejszy, ''lepszy'' metal. Więc zróbcie to w końcu, pokażcie
mi coś co mnie ruszy tak muzycznie jak i tekstowo.


Ależ nikt tu do mainstreamu nic nie ma, nie wiem skąd taki zarzut. :l Emperor zarzucił paroma kawałkami, ja też coś podałem, ale raczej nie było w tym sensu, bo pewnie skwitujesz to w oczywisty sposób. Po tonie w jakim mówisz o tym zespole widać, że jesteś fanem i raczej wszystkie argumenty będą spływały po Tobie jak po kaczce. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 19:45, Niflheim napisał:

Wy tu tak o cierpieniu i przypadkiem żeś mi pan drobne przysporzył. Gdzie tą Sui Caedere zdobyć? ;D
Przesłuchałem kilka kawałów na yt i doszedłem do wniosku, że jest to jeden z niewielu blackowych tworów, który chciałbym mieć w swojej dyskografii. Jakieś rady? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2013 o 23:22, Some_kind_of_Devil napisał:

Wy tu tak o cierpieniu i przypadkiem żeś mi pan drobne przysporzył. Gdzie tą Sui Caedere
zdobyć? ;D
Przesłuchałem kilka kawałów na yt i doszedłem do wniosku, że jest to jeden z niewielu
blackowych tworów, który chciałbym mieć w swojej dyskografii. Jakieś rady? ;]


http://www.discogs.com/Sui-Caedere-Thr%C3%A8ne/release/1976553

Możesz spróbować jeszcze na eBayu, a nuż się trafi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować