Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 09.02.2014 o 14:30, Pierogi_z_Cukrem napisał:

> Witam, panowie. Orientuje się ktoś, czy będzie jakiś koncert w okolicach Wrocławia
?
> Najlepiej thrash, ale nie pogardzę jakiś dobrym death lub black metalem.
http://www.rockmetal.pl/koncerty.html?city=7_Wroclaw


Dzięki wielkie.

@hammerfall87
Rzeczywiście, bardzo fajna kombinacja, chyba najlepsza z nich wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Takie pytanie - czy znacie dobre pismo poświęcone muzyce ogólnej lub też muzyce rockowej? Ważne, by pismo to było angielskie lub amerykańskie. Nie chcę nic polskiego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o muzykę ogólnie, to rządzi Rolling Stone, natomiast w kategorii ciężkiego brzmienia bezkonkurencyjny jest Kerrang! Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2014 o 14:25, darth_16 napisał:

Mowimy o ksiazkach mam nadzieje ;)

No to się dałem/daliśmy zrobić w... ;]

Mam na półce gdzieś "Bez litości" Jarka Szubrychta i tylko tę pozycję, z dwóch wymienionych przez Ciebie, przeczytałem, więc nie odpowiem Ci w pełni na postawione pytanie. "Bez litości" dostałem lata temu i przeczytałem dość szybko. Niewiele już pamiętam, ale została napisana w przyjemnym do czytania stylu. Kilka osób, które mógłbym nazwać "slayermaniakami", pożyczało ode mnie i mówiły, że podobało im się, całkiem solidny kawał informacji w jednej książce. Cytaty, artykuły, jakieś interpretacje okładek, utworów, relacje z koncertów itp itd - to tam, w większej bądź mniejszej ilości, jest. Jedyne co może kogoś drażnić, to mała ilość zdjęć (za to są niezłej jakości i kolorowe). Zawarte są one w jednym miejscu, na 9 kartkach. Ogólnie, jak ktoś jest fanem, to myślę że nie zawiedzie się.

A te zdjęcia wygląda tak:

20140216145122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z początku chciałem zakupić książkę "Krwawe rządy", ale poczytałem o tym i opinie nie są najlepsze. Nie są złe - ale dobre też nie są. Ale teraz patrzę przychylniejszym okiem na "Bez litości", chociaż nie jestem przekonany co do jakości książek napisanych przez polaków(żeby nie było - na podstawie wcześniejszych doświadczeń). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy miłośnicy muzyki stoner/doom jarają się Black Sabbath, a ja nie.

Przekonajcie mnie do Black Sabbath.

Na razie tylko jeden kawałek mi się podoba - "The Wizard"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2014 o 13:46, Graszcz napisał:

Wszyscy miłośnicy muzyki stoner/doom jarają się Black Sabbath, a ja nie.


Przecież nie musisz.;p
Ja tam wolę w stonerze i doomie inne zespoły(;p), Sabbath to przede wszystkim dobry hard rock/heavy i świetne riffy Iommiego. To zawsze był dla mnie nr 1 w tym zespole, dziwiły mnie podziały na to z jakim wokalistą grał zespół, ważne że był w nim zawsze Tony ze swoją gitarą(nawet czegoś z nieudanej płyty z Gillanem na wokalu da się dzięki temu posłuchać: http://youtu.be/tqEo-gg7mE8 xD).
Zrób sobie podróż przez kilka albumów(dla przykładu: ''Paranoid'' - ''Sabbath Bloody Sabbath'' - ''Heaven and Hell'' - ''Mob Rules'' - ''Headless Cross'' - ''Dehumanizer''), zobaczysz różne oblicza zespołu i może któreś uznasz za ciekawe. Jak nie to trudno, przecież nie umrzesz od tego że nie lubisz Sabbath.;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śledzi ktoś co tam La Dispute majstrują? Słuchał ktoś wypuszczonego materiału, który znajdzie się na nowej płytce? Tylko dla mnie jest strasznie przeciętny, by nie powiedzieć, że jest słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować