Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Ja nie słucham metalu. Nigdy nie rozumiałem co ludziom się podoba w metallice(posysa).
AC/DC jeszcze lubię, bo ma fajne utwory, ale nie słucham ich jakoś szczególnie dużo.
Liczę, że ktoś mnie wyprowadzi z tego błędu(tylko proszę bez metalici).
Jedyny zespół jaki słucham czasem, to Maximum the Hormone, ale oni wykonują metal alternatywny. Nie wiem jaka, to różnica, ale coś tam lubię.

W skrócie szukam jakiegoś fajnego metalu, który przekona mnie do metalu.
PS. przepraszam fanów metalici jeśli by, to ich obraziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 23:17, SurgeonOfDeath napisał:

W skrócie szukam jakiegoś fajnego metalu, który przekona mnie do metalu.
PS. przepraszam fanów metalici jeśli by, to ich obraziło.

Nie ma bardziej rozwiniętego nurtu muzycznego od metalu, jest tyle gałęzi odmiennych form ciężkiego grania że trudno ci coś zaproponować spod znaku "fajny metal" :D Jakieś szczegóły.
Walić Metallicę, mówimy o metalu ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 23:17, SurgeonOfDeath napisał:

W skrócie szukam jakiegoś fajnego metalu, który przekona mnie do metalu.
PS. przepraszam fanów metalici jeśli by, to ich obraziło.


Skoro podoba ci się alternatywno-metalowa kapela to możesz zacząć od prostej, melodyjnej muzyki, która ma krótkie pazurki, czyli gatunki takie jak:

melodic death metal (In Flames, Dark Tranquility)
melodic metalcore (Killswitch Engage, Shadows Fall)
melodic power metal (Sonata Arctica, Freedom Call)

Choć osobiście polecałbym zacząć od klasyków - tzn. Iron Maiden, Judas Priest, Black Sabbath, Motorhead. Słuchając ich łatwiej załapiesz prawdziwego ducha metalu i być może szybko wsiąkniesz w dobrą muzykę. :) Metallica jest bardzo dobra, może powinieneś posłuchać ich pierwszych paru płyt, a nie kupy którą grają ostatnie 20 lat. :P

PS. AC/DC to nie metal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, małe dziewczynki, jakiś przedziwny układ taneczny, dużo świateł, metal, "miękkie głosiki" = W Japonii zbijesz fortunę. Myślę, że nic więcej nie trzeba dodawać.

Zresztą, jakbym jakimś przypadkiem się znalazł na takim koncercie, to też tam szalałbym razem ze "skośnymi" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2014 o 23:17, SurgeonOfDeath napisał:

W skrócie szukam jakiegoś fajnego metalu, który przekona mnie do metalu.

Jak już Hunger wspomniał, metal jest piekielnie różnorodny. Imo będzie najlepiej, jak sobie po prostu przejrzysz ten temat na wstecznym. ;>

@Transylvanian_Hunger

Dnia 13.04.2014 o 23:17, SurgeonOfDeath napisał:

Nie ma bardziej rozwiniętego nurtu muzycznego od metalu

Śmiała teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 17:26, Kardithron napisał:

> Nie ma bardziej rozwiniętego nurtu muzycznego od metalu
Śmiała teoria.

Chyba źle to sformułowałem. Chodziło mi o rozgałęzienie poszczególnych odłamów metalu i ich liczebność.
Pablo_Querte
Odpowiedź brzmi: tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyślał, MTV się na coś przydaje. MTV Rocks, żeby nie było. ;p Poznałem dzięki nim nowy zespół, Marmozets. Puścili w TV to:

http://youtu.be/cGSWfuiO0Ps

Pewnie większości tu nie podpasuje, bo to jednak taki pop rock z paroma fajnymi screamami. Poczułem potencjał ;p, więc zacząłem szukać dalej. I oto co genialnego znalazłem:

http://youtu.be/VLgTytHBQKg

To jest po prostu świetne. Genialne screamy. Połamane riffy, totalny, zdawałoby się, chaos. A jednak jest w tym moc, energia, melodia, no po prostu magia. Kto lubi tego typu core''owe granie powinien być zadowolony. To na dokładkę jeszcze jeden utwór, któty mi się podoba, znów z powalającym darciem [choć w mniejszej ilości], ale bardziej melodyjny.

http://youtu.be/ZFy2oNYhEEQ

Muszę przesłuchać płytę tego zespołu, bo naprawdę dają radę. Strasznie specyficzni, dziwni, a przy tym świetni. Aż sam się dziwię, że mi, jako fanowi melodyjnego grania, się to podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co uczyć się skomplikowanych zagrywek na gitarze, skoro można wkręcić sobie jądra w imadło, ustawić wysoki przester i bić w gitarę chochelką, a ludzie na to lecą? Genialne w swej prostocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 15:37, JayL napisał:

Muszę przesłuchać płytę tego zespołu, bo naprawdę dają radę. Strasznie specyficzni, dziwni,
a przy tym świetni. Aż sam się dziwię, że mi, jako fanowi melodyjnego grania, się to
podoba.


Łeee, już myślałem że wreszcie coś ciekawego w tym temacie. :( Żadni tam specyficzni, z tego co słyszę to tylko kolejny post-hardcore. :P Te "połamane riffy" to tzw. mathcore, strasznie nieumiejętny zresztą w tym przypadku, przerost formy nad treścią. Eksploruj muzykę a znajdziesz mnóstwo genialnych zespołów, bo ten w żadnym wypadku genialny nie jest (choć rozumiem, że może się tobie podobać). :P

----------------------

Ostatnio przesłuchałem nową płytę zespołu Triptykon założonego przez frontmana Celtic Frost (ich akurat jeszcze nie słuchałem ale to nadrobię). Metal zagłady, nie dla mięczaków. :D

https://www.youtube.com/watch?v=yR_iWHVo5kY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czemuż to nieumiejętny? Bo nie znam się na tym gatunku. ;p Słuchałem w podobnym stylu tylko Converge, ale tam jest trochę bardziej melodyjnie, przynajmniej w tych kawałkach, które znam. No i jakby nie patrzył, dziewczyna ma genialny wokal. ;p Sam zespół ogólnie jest jednak wg mnie ''tylko'' dobry, ale ten jeden utwór rozłożył mnie na łopatki.

@Gumisiek
Nie wiem czy patrzyłeś, ale na wokalu jest kobieta. ;p Poza tym zagraj to i się nie pogub, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 16:43, JayL napisał:

A czemuż to nieumiejętny? Bo nie znam się na tym gatunku. ;p


Jak napisałem - przerost formy nad treścią, kiepska kompozycja. Większość zespołów zabierających się za techniczne granie nie jest w stanie stworzyć dobrej muzyki.

Dnia 27.04.2014 o 16:43, JayL napisał:

Słuchałem w podobnym stylu
tylko Converge, ale tam jest trochę bardziej melodyjnie, przynajmniej w tych kawałkach,
które znam. No i jakby nie patrzył, dziewczyna ma genialny wokal. ;p Sam zespół ogólnie
jest jednak wg mnie ''tylko'' dobry, ale ten jeden utwór rozłożył mnie na łopatki.


O, Converge to akurat świetny zespół. https://www.youtube.com/watch?v=gIB9Cai5kZ4 - tutaj jeden z ich bardziej chaotycznych numerów. Nie powiedziałbym żeby podany przez ciebie zespół był choćby przeciętny, ale jak byłem młodszy też słuchałem metalcore''u/post-hc bo były popularne wśród znajomych, więc rozumiem podjarkę - teraz na zespoły takie jak Parkway Drive czy Bullet for my Valentine nie mogę nawet patrzeć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 15:37, JayL napisał:

Poczułem potencjał ;p, więc zacząłem szukać dalej. I oto co genialnego znalazłem:
http://youtu.be/VLgTytHBQKg

Aż się chce słuchać. Converge.

@Diabolicus
Ale to co wymieniłeś to raczej "post-hardcore", bo nie ma to wiele wspólnego z "prawdziwymi" zespołami post-hc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 17:04, Diabolicus napisał:

O, Converge to akurat świetny zespół. https://www.youtube.com/watch?v=gIB9Cai5kZ4 - tutaj
jeden z ich bardziej chaotycznych numerów


Concubine i gwałcenie, podczas intro, struny kciukiem, to my lubimy... Z kciukiem również świetny patent jest w spokojniejszej partii Worms Will Feed / Rats Will Feast, ale to już inna płyta i do tego nie jest to temat o grze na gitarze ;-)

Śmiejcie się, jeśli chcecie, ale po odkryciu Jane Doe od nowa zachciało mi się przysiąść porządniej do gitary, trochę lepiej poznałem swoje "ja" w graniu na instrumencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>Jak napisałem - przerost formy nad treścią, kiepska kompozycja.

Może. Za mało znam tego typu muzyki by dobrze ocenić. Aczkolwiek przyznam, że takie granie wydaje mi się wyjątkowo trudne. Cóż, jednak same piosenki mi się podobają, więc będę słuchał, najwyżej kiedyś przestanę. ;p Tutaj jest trochę połamania, trochę melodii, pod koniec wstawka z samym basem. Me gusta. ;p

>> Nie powiedziałbym żeby podany przez ciebie zespół był choćby przeciętny, ale jak byłem młodszy też
>> słuchałem metalcore''u/post-hc bo były popularne wśród znajomych, więc rozumiem podjarkę

Wiesz, sam akurat nie zwracam uwagi co się podoba innym. ;p Jak coś mi odpowiada to tego słucham i tyle. Jakoś dziwny przypadek że akurat potem się okazuje, że to dość popularne zespoły. Choć nie wszystkie, bo mam w bibliotece choćby właśnie Converge, Adepta [choć to gatunek mainstreamowy, acz zespół po prostu mało znany] czy Anaal Nathrakh. Z drugiej strony cięzko powiedzieć, by Converge nie był popularny, ale cóż... wiadomo o co chodzi.

Co do Concubine - dobre. Choć spodziewałem się jednak więcej chaosu i połamania. ;p Oni mieli dawniej innego wokalistę? Czy po prostu zmiana stylu śpiewania? Bo sam znam tylko parę nowszych kawałków i tam wokal jest zupełnie inny.

@Pablo
O, czyli jednak nie tylko mi się podoba, dobrze. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2014 o 17:17, JayL napisał:

Może. Za mało znam tego typu muzyki by dobrze ocenić.


Słuchanie większej ilości muzyki (czy w ogóle gatunków muzyki) to najlepsze co mogę ci polecić, chociaż nie we wszystkich taka pasja może się rozwinąć.

https://www.youtube.com/watch?v=W4Cro2yxRjw - tutaj na przykład masz nieporównylwanie bardziej skomplikowany i cięższy kawałek od kultowego zespołu, kompozycja i chaos że palce lizać. :)

Dnia 27.04.2014 o 17:17, JayL napisał:

Wiesz, sam akurat nie zwracam uwagi co się podoba innym. ;p Jak coś mi odpowiada to tego
słucham i tyle. Jakoś dziwny przypadek że akurat potem się okazuje, że to dość popularne
zespoły.


Są przystępne, z jakiegoś powodu muszą być popularne. :P

Dnia 27.04.2014 o 17:17, JayL napisał:

Co do Concubine - dobre. Choć spodziewałem się jednak więcej chaosu i połamania. ;p Oni
mieli dawniej innego wokalistę? Czy po prostu zmiana stylu śpiewania? Bo sam znam tylko
parę nowszych kawałków i tam wokal jest zupełnie inny.


Wydaje mi się, że zawsze mieli tego samego wokalistę.

@Pablo_Querte

>Ale to co wymieniłeś to raczej "post-hardcore", bo nie ma to wiele wspólnego z "prawdziwymi" zespołami post-hc.

W sensie Parkway Drive i BFMV? Toż to melodyjne metalcore. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W sensie Parkway Drive i BFMV? Toż to melodyjne metalcore. :P
>też słuchałem metalcore''u/post-hc
>teraz na zespoły takie jak Parkway Drive czy Bullet for my Valentine nie mogę nawet patrzeć. :P
O to mi chodziło, że to żaden post-hardcore :P

@JayL
>O, czyli jednak nie tylko mi się podoba, dobrze. ;p
Raczej zmusiło mnie do czym prędzej włączenia innego (lepszego) zespołu ;)
A i wokalista Converge jest cały czas ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować