Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2007 o 16:13, Gracz 23 napisał:

> Znasz może więcej podobnych zespołów? Nie muszą koniecznie śpiewać tekstów prosto z Biblii

> wystarczy podobny wokal i instrumenty ;)
Jest fajny zespół metalowy Prodigy ale dawno go słuchałem


Boże... pomieszało Ci się coś. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2007 o 18:17, Sith66 napisał:

A Daron zakłada jeszcze jeden zespół Scars of Broadway i tam dopiero się rozkręci.


O fuj! Nie kupie ich plyty. Daron ma glos, ktory andaje sie tylko i wyalcznie jako glos w tle. Gdy jest na glownym wokalu wychodzi ajkas okropna zenada. W dodatku jego glos szybko mnie meczy. No po prostu sie nie nadaje.

I znow powiem cos kontrowersyjnego, za co pewnie wiekszosc osob w tym temacie wbiloby mi noz w sledzione, ale musze... ;) Nie dziwi mnie bardzo wpisanie do etgo tematu Prodigy. Ciezko ejst ich postawic kolo nop. Behemota, ale jak zawsze zaznaczam jest wiele odmian metalu. Tak sie sklada, ze Prodigy ma etz elementy emtalu. Kiedys slyszalem nawet zagadke: Co łaczy metali, hiphopowcow i technomaniakow? Prodigy. :] No... Duzo w tym prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 18:13, Wiadroman napisał:

I znow powiem cos kontrowersyjnego, za co pewnie wiekszosc osob w tym temacie wbiloby mi noz
w sledzione, ale musze... ;) Nie dziwi mnie bardzo wpisanie do etgo tematu Prodigy. Ciezko
ejst ich postawic kolo nop. Behemota, ale jak zawsze zaznaczam jest wiele odmian metalu. Tak
sie sklada, ze Prodigy ma etz elementy emtalu. Kiedys slyszalem nawet zagadke: Co łaczy metali,
hiphopowcow i technomaniakow? Prodigy. :] No... Duzo w tym prawdy.


A ja tam się z Tobą zgodzę. Kiedyś czytałem artykuł w jakimś anglojęzycznym piśmie (nie pomnę jego nazyw) ogólnie o metalu i NWOBHM, w którym to artykule obok Iron Maiden było co nieco właśnie o Prodigy. Moim zdaniem z Prodiigy jest trochę podobnie jak z Chemical Brothers czy Body Count - ciężko jakoś konkretnie sklasyfikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 18:39, bombel1981 napisał:

Kiedyś czytałem artykuł w jakimś anglojęzycznym piśmie (nie pomnę
jego nazyw) ogólnie o metalu i NWOBHM, w którym to artykule obok Iron Maiden było co nieco
właśnie o Prodigy.


Tylko co to jest NWOBHM? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 18:41, Wiadroman napisał:

Tylko co to jest NWOBHM? :)


No to to trzeba wiedzieć :).

A co do prodigy, to na pradę nie słysze taj za grosz metalu, jeśli macie jakieś piosenki metalowe to prosiłbym o pokazanie mi ich, bo według mnie to raczej czysta elektronika [ale zespół lubie i szanuję :) ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2007 o 22:35, zbysheck napisał:

A co do prodigy, to na pradę nie słysze taj za grosz metalu, jeśli macie jakieś piosenki metalowe
to prosiłbym o pokazanie mi ich, bo według mnie to raczej czysta elektronika [ale zespół lubie
i szanuję :) ]


a zarzucę chociażby IMO całkiem przyjemnym "Spitfire". mnie się podobało ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 22:37, Azrathel napisał:

a zarzucę chociażby IMO całkiem przyjemnym "Spitfire". mnie się podobało ;]


No może trochę... Ale do końca przekonany nie jestem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, Rubik też gra metal :D
A co sądzicie o Rootwater? Będą grać na Mystic Festival. Dla mnie to taka polska odmiana SOADu. Narazie 2 płyty, z czego słuchałem tylko pierwszej. Ciekawie chłopaki grają, a "Hava Nagila" to hicior :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.04.2007 o 22:53, Szczur22 napisał:

A co sądzicie o Rootwater? Będą grać na Mystic Festival. Dla mnie to taka polska odmiana SOADu.
Narazie 2 płyty, z czego słuchałem tylko pierwszej. Ciekawie chłopaki grają, a "Hava Nagila"
to hicior :D


o, co do Hava Nagila (utwór) to IMO wymiata. resztę utworów z pierwszej płyty mam słabo obsłuchane - ale mam zamiar się za to zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 22:53, Szczur22 napisał:

Heh, Rubik też gra metal :D

Że Sting, to słyszałem, ale Rubik?! :D

A co do Rootwater to tylko Hava Nagila znam xD. Z polskich formacji wole Frontside

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 00:23, squeglee napisał:

Moje typy:
Rammstein - genialne teksty i hardy niemiecki akcent potęguje wrażenie.


najochydniejszy jezyk swiata, no ale sa gusta i gusciki. Ja po niemiecku moge Ci powiedziec tak - Ich habe zwei granaten ;)
A co do muzyki rammstein''a to nie, to nie dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 00:23, squeglee napisał:

Rammstein - genialne teksty i hardy niemiecki akcent potęguje wrażenie.

Tylko, że Rammstein to rock, a nie metal i od tego wypadałoby zacząć.
Czy genialne teksty? No nie wiem co w nich genialnego, ja lubię ich niektóre kawałki, ale większość raczej nie. A akcent jak akcent - normalny, ale wokalista się stara. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nieslucham metalu ale slucham rocka jak .... the Doors, Beattles, Led zeppelin, White stripes, chyba to metal ale niewiem ----> System of a down..... lubie tez Guns N'' Roses i inne takie klasyki ... Tenacious D etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 02:05, Vaxinar napisał:

Tylko, że Rammstein to rock, a nie metal i od tego wypadałoby zacząć.
Czy genialne teksty? No nie wiem co w nich genialnego, ja lubię ich niektóre kawałki, ale większość
raczej nie. A akcent jak akcent - normalny, ale wokalista się stara. :D


Chodzi o ten specyficzny głos Tilla,który w połączeniu z niemieckim językiem robi niesamowite wrażenie.
Czy Rammstein to rok czy metal-nie będę paprał się klasyfikowaniem, ale dla mnie większość kawałków brzmi za ciężko na rock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2007 o 22:53, Szczur22 napisał:

A co sądzicie o Rootwater? Będą grać na Mystic Festival.


Pierwszy raz zetknąłem się z nimi na niedawnym Mystic Tour 2007. Wprawdzie poszedłem na koncert głównie po to, żeby obejrzeć na żywo Virgin Snatch i Frontside ale chłopaki z Rootwater mile mnie zaskoczyli. Całkiem sprawnie radzą sobie na deskach.

Radovan
Vesania rządzi bo na niwie black metalu to u nas w kraju zbyt wielkiej konkurencji nie ma :) Jeśli chodzi o dorobek płytowy to mi osobiście bardziej podoba się Firefrost Arcanum. Druga płyta jest niby lepsza, dojrzalsza ale jakoś nie mogę się do niej przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 10:48, bombel1981 napisał:

Vesania rządzi bo na niwie black metalu to u nas w kraju zbyt wielkiej konkurencji nie ma :)
Jeśli chodzi o dorobek płytowy to mi osobiście bardziej podoba się Firefrost Arcanum. Druga
płyta jest niby lepsza, dojrzalsza ale jakoś nie mogę się do niej przekonać.


musze sie z Toba zgodzic. Ja Vesanią zainteresowałem się będąc na Metalmanii w zeszłym roku. Zakupiłem God The Lux no i sie oczarowałem. Później Firefrost Arcanum i znalazlem cos czego szukalem na polskiej scenie :) Duze podobienstwa do Emperora - i to mi sie podoba. Wole Firefrost''a ze wzg. na przegenialne jak dla mnie "Marduke''s~" i "Moonthrone. Dawn Broken", no i "Mystherion~" - te utwory mnie doslownie rozmiazdzyly. Z 2 plyty moimi faworytami są "Rest in Pain", "God the Lux", "Legions Are Me" :) Później nadszedł Blitzkrieg. Całą Vesanię spędziłem przy barierkach. Później pogadałem troche z każdym z muzyków,zebrałem autografy, dostałem kostkę Oriona no i utwierdzilem sie w mym przekonaniu, ze Vesania to moj ulubiony polski zespół :)

"I tak to Jurek było" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2007 o 11:18, Radovan napisał:

(...) "Marduke''s~" i "Moonthrone. Dawn Broken", no i "Mystherion~"
- te utwory mnie doslownie rozmiazdzyly. Z 2 plyty moimi faworytami są "Rest in Pain", "God
the Lux", "Legions Are Me" :)


Tak, to bardzo dobre utwory. Ciekawi mnie jaki wpływ na drugą płytę miało to, że Daray dołączył do Vader''a a Orion do Behemoth''a. Ale mniejsza o to, formę zespołu sprawdzimy zapewne już niedługo, bo Vesania nagrywa trzecią swoją płytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować