Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2005 o 02:06, Rozzgoth napisał:

tak, to jeden z czolowych zespolow TRASH-metalowych.


Ja Slipknota nie lubię z wielu powodów, np ich wygląd.
A co do trash metalu to wolę raczej SLayera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam do przeczytania rozmowy z "prawdziwym metalem" Arcikiem :] w wątku http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1954&tpage=1 a szczególnie polecam ten kawałęk który pokazuje jaki z niego Uber pr0 metal ;) http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=1954&pid=17 .
Uważajcie nie słuchajcie KoRna bo to już herezja ;) bądźcie prawdziwi i udawajcie metali :P
Ps. Nadal nie moge rozwikłać stwierdzenia "pożądny metal" może ktoś mi to wytłumaczyć? bo ze śmiechu nie potrafie się skupić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymalem i dolozylem tam cos od siebie ... tak sie to konczy jak ktos chce byc na sile trendy i nie czai o co chodzi tak naprawde w tej muzyce ... rany ... pozerstwo co niektorych malolatow jest porazajace ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2005 o 00:27, buras napisał:

Zrobiles, ale nie przejmoj sie ... mi tez sie to czasem z rozpedu zdarza :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Thrash_metal

No
i kupe ludzi ma takie same ciagotki :)


hahaha, oj widze ze z angielskim to nie najlepiej idzie.
podobnie jak i z wyczuciem sarkazmu. ];P

taka krotka lekcja angielskiego by Rozz
(zrypal mi sie alt wiec nie bedzie polskich liter, sorry)

THrash - ang. mlocic, loic, prac...

Trash - ang. smiec, odpadki, badziew...

.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ej ... z wyczuciem sarkazmu ... no dobra z tym to dalem ciala :D
ale znaczenie tych slowek znam i na moim angielskim wieszac sie nie pozwole :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja jeszcze przetrwalem z tych co sluchaja. Wiem ze sa czasy s8tow i hh ale zauwazylem ze coraz wiecej osob slucha metalu, punku... moze to oznaka ze znowu powracaja czasy rockersow????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z nudów zacząłem sobie czytać to forum i ten oto temat przykuł moja uwagę, bo bardzo lubię cieżką muze. Nie czytałem każdego posta jaki tu jest zawarty bo bym chyba ocipiał, ale niektóre mnie powaliły.

Pierwszy to ten w którym pisze ze slipknot to thrash :D
Slipknot ( w moim mniemaniu i zreszta nie tylko ) to nu metalowy wybryk natury. Po co komuś dziewięciu gosci w kapeli? Jest ich tylu a nawet dobrze grać nie potrafia ( jak sie słucha ma się wrażenie ze gra ich tam góra 5 ). Jak słucham jakiegoś Rush, Motorhead czy Manilla Road które sa triami to mam wrażenie że tam jest 5 członków. Slipknot suck i tyle mam do powiedzenia. Thrash to stara Met6allica bo teraz to ona juz jest też szmata. Slayer, Venndetta, Annihillator, Anthrax, Mekong Delta, Death Angel czy polski KAT. Jeśli idzie o korna to też jest to kolejny nue metalowy ( kto wogóle taki gatunek wymyslił ?? ) gniot. Teraz jest dużo takiego gówna i jeszcze wiele gówniarzy którzy tego słuchaja i twierdza ze to jest metal. I tak wogóle poza konkursem co mnie jeszcze denerwuje. Kredki to nie black, i dimmu borgir też :D ludzie weźcie sie za porządną muze i potem puśćcie sobie takiego gniota, zobaczycie ile oni rżną z innych starych kapel. " Over the Hills and far away " które tak cuodwnie gra najtfisz nie jest ich utworem tylko Garry''ego Morre''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ... wychyle sie ... Pomijam Slipknot-a, i Korn-a, bo rowmiez sam za nimi nie przepadam, a jak dyskusja kreci sie wokol nich, to sie po prostu nie odzywam, bo nie znam dobrze ich tworczosci... to co przesluchalem mi nie podeszlo i tak zostalo.
Tak ... Metallica zeszla od czasow czarnego albumu na psy ... fakt stwierdzony naukowo ... Aczkolwiek St Anger ma w sobie cos nowego i widac ze zarzucaja styl z Loaded i Reloaded ... na szczescie. Metallica thrash ? hmmm ... za czasow Garage Days to wsumie tak brzmialo, ale pozniej Ride, Kill''em, Master to nijak do thrashu mi nie przystaje ... ale to wg mnie kwestia wlasnego zasiegu klasyfikacji, a nie da sie zaprzeczyc ze to wlasnie jest stara dobra Metallica...
Kat-a tak naprawde to ciezko mi zaklasyfikowac do thrashu. Hyba ze myslisz o anglojezycznych wersjach plyt. One faktycznie brzmia zupelnie inaczej niz polskie... wg mnie sa bardziej "brudne" i dynamiczne ... lepsze po prostu...
Cradle i Dimmu Borgir faktycznie maja ostatnio gorsze dni (lata?). Ale nie da sie raczej podwazyc ich blackowego pochodzenia. To, ze swiatek undergroundowy ich nie lubi i zarzuca oskarzeniami o pozerstwo i komerche, to fakt... ale togo ze nawet im udalo sie zrobic pare dobrych utworow to nie zaprzeczysz...
Nightwish ... tak, oni sie skonczyli ... niestety ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 06:49, Knightlord napisał:

Slipknot ( w moim mniemaniu i zreszta nie tylko ) to nu metalowy wybryk natury. Po co komuś dziewięciu
gosci w kapeli?

Też nie wiem
>Jest ich tylu a nawet dobrze grać nie potrafia ( jak sie słucha ma się wrażenie ze gra ich tam góra 5 ).

Bo wymieniają się i nigdy nie grają wszyscy na raz. Przynajmniej ja tak słyszałem.

Dnia 02.12.2005 o 06:49, Knightlord napisał:

Jak słucham jakiegoś Rush, Motorhead czy Manilla Road które sa triami to mam wrażenie że tam jest 5 członków. Slipknot suck


I tu mogę się zgodzić.

Dnia 02.12.2005 o 06:49, Knightlord napisał:

i tyle mam do powiedzenia. Thrash to stara Met6allica bo teraz to ona juz jest też szmata. Slayer, Venndetta, Annihillator,
Anthrax, Mekong Delta, Death Angel czy polski KAT. Jeśli idzie o korna to też jest to kolejny nue metalowy ( kto wogóle
taki gatunek wymyslił ?? ) gniot.


Prekursorem gatunku był Jonathan Davies z KoRna , on zresztą wymyślił tą nazwę. A ja myślałem , że doszliśmy do takiego etapu , gdzie wszyscy zrozumieli , że to też jest gatunek metalu. Ja na przykład nie toleruję bezsensownego darcia pyska:] I to mogę nazwać gniotem. I co to da...

Teraz jest dużo takiego gówna i jeszcze wiele gówniarzy którzy tego słuchaja i twierdza

Dnia 02.12.2005 o 06:49, Knightlord napisał:

ze to jest metal.


Eh , bo to jest metal!I nie nazywajmy naszek muzyki gównem bo to już nie jest dyskusja na poziomie. A co do ilości to więcej jest teraz badziewiarskich kapel blackowych , które nie potrafiągrać a Ci co ich słuchajątwierdzą , że słuchają niekomercyjnego undergroundu. Under ground to oni mogą się schować.

>I tak wogóle poza konkursem co mnie jeszcze denerwuje. Kredki to nie black, i dimmu borgir też :D ludzie

Dnia 02.12.2005 o 06:49, Knightlord napisał:

weźcie sie za porządną muze i potem puśćcie sobie takiego gniota, zobaczycie ile oni rżną z innych starych kapel. " Over
the Hills and far away " które tak cuodwnie gra najtfisz nie jest ich utworem tylko Garry''ego Morre''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE - JA SŁUCHAM METALU. NIE MA TO JAK METALLICA - RAMMSTEIN - HIM - MERLINM - SEPULTURA.
A TO WSZYSTKO CO PUSZCZJĄ PO RADIACH I TELEWIZJI TO KATARYNA, DISCO POLO, BADZIEWIARSTWO.
JUŻ WOLĘ MUZYKĘ POWAŻNĄ OD DISCO POLO VERSION ENGLISH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 09:57, Harmegidon napisał:

PROPONUJĘ POSŁUCHAĆ - AVANTASIA - taka metalowa opera.



Dobrze - tylko nie pisz z caps lockiem bo jest to traktowane na forum jak krzyk. I "nagradzane" degradem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 09:59, upiordliwy napisał:

Dobrze - tylko nie pisz z caps lockiem bo jest to traktowane
na forum jak krzyk. I "nagradzane" degradem.


Nie przesadzajmy - gdyby użytkownik rzeczywiście *nagminnie* stosował taką formę forumowego krzyku, dostałby degrada, ale, jeśli nie będzie za mocno ,,przeginać" to skończy się najwyżej na upomnieniu. Tym bardziej, że na tym forum już lekko ,,złagodniał" rygor (nigdy nie był przesadny), w porównaniu do poprzedniego. Więc po prostu kulturalnie zwróć uwagę i nie strasz tych, co na forum są dopiero od niedawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, zeby skonczyc juz z ta nu-dna dyskusja rzuce pare kontrowersyjnych tematow:

1) Nowy zespol Dave''a Ellefsona - Avian
2) Annihilator - Schizo Deluxe i wokal Dave''a Paddena
3) Jon K. - lepszy w Biomechanical czy Balance Of Power?
4) The Iron Maidens czyli wiecej takich girlsbandów
5) Force Of Evil/King Diamond Band - drugi koniec Mercyful Fate?
6) ArnoCorps - action-adventure rock band.
7) Operation Mindcrime II - czy ''Ryche powroci w chwale czy znowu rozczaruje?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, ostatnia szansa zebu uciac ten nu-dny temat, rzucam pare hasel:

1)Avian - nowy zespol Dave''a Ellefsona
2) Jon K. - lepszy w Biomechanical czy Balance Of Power?
3) ArnoCorps - action-adventure rock band
4) The Iron Maidens czyli wiecej takich girlsbandow
5) Force Of Evil i King Diamond Band - ostateczny koniec Mercyful Fate?
6) Annihilator - Schizo Deluxe i wokal Dave''a Paddena
7) Operation Mindcrime II - bedzie powrot ''Ryche w chwale czy kolejne rozczarowanie?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować