Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Ostatnio coś zabrałem się za trochę metalu :P - Fear Factory,Sepultura,Soulfy xD.
Z FFów fajne jest (Memory Imprints) Never End,Linchpin,Edgecrusher i może fragmenty My Grave (intro jest świetne),ale ogólnie to myślałem,że to fajniejszy zespół :P.Czasami też brzmią troszkę rockowo :P.
Sepultura - całkiem niezły trash :P,ale kiedyś słyszałem i nie spodobało mi się - wydało mi się zbyt monotonne.Podoba mi się kawałek Lookaway nagrany z Jonathanem Davisem,DJ Lethalem i Mike''em Pattonem (ten ostatni ze swoimi mruczankami wymiata),Ramahatta,Convinced in Life,mają fajne intra w tych kawałkach na ich profilu MySpace :P.Ale nie zamierzam jakoś się zagłębiać w ich twórczość :P.
Soulfly - I Believe mnie rozwaliło!Intro brzmiące jak wejście kolejnego kawałka Deftonesów (a skojarzenia z nimi nie są nie na miejscu,bowiem Defowie mieli pewien wpływ na powstanie Soulfly :P),następnie świetne riffy i miażdżący mostek - tu już jest masakra :D.Ich kawałki na MySpace są też całkiem fajne.

Czy to oznacza,że zaczynam przerzucać się na metal?Nie.

:P

Ogólnie z metalu to lubię Rammsteina,bo jest niesamowity :D.Ciężki rock jednak nadal jest najlepszy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 22:33, TetraGramaton napisał:

Ostatnio coś mnie Nightwish ostatnio "omotał".

Komercha ;]! Poważnie komercha, tak jak SOAD i Evanesence. Grają pod publikę, byle fani techno nawet ich czasem słuchają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.1.1. What genre does Slipknot belong to?
Hard to explain, but let''s put it this way: they''re a band that fuses elements taken from hardcore (ie. aggressive vocals, heavy chunks of distortion), goregrind (ie. blast beats, gore imagery), and modern rock. They''re not metal, and they''re certainly not plain hard rock either.


Ciekawe...na MySpace Slipknota jest wprawdzie 2x metal...ale w takim razie jak to ze Slipknotem jest? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 20:42, Black Dog napisał:

Posłuchaj sobie tego i mi powiedz czy to brzmi jak rock:
http://pl.youtube.com/watch?v=ZEQ8FLuZ1_U


Nie? :P
To brzmi jak jakiś łomot,ale całkiem,całkiem :P.
Tamten cytat przytoczyłem z F.A.Q. z jakiejś fanowskiej strony :P.
A tak poza tym - przecież metal to też rock xD.Nie no,nie powiecie chyba,że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 22:33, TetraGramaton napisał:

Ostatnio coś mnie Nightwish ostatnio "omotał".
Album End of An Era 100% piękne zagrany.

Ghost Love Score - a ten kawałek to na I miejscu - brzmi poprostu świetnie a szczególnie
na mixerze SB Live i na EQ "Instrumental" .



Nightwish jest świetny ... a przepraszam, mała poprawka - BYŁ ... dla mnie wokal Anette Olson jest za bardzo popowy, może i by zrobiła karierę jako pop-star, ale nie jako wokalistka do zespołu metalowego. Przecież Tarja miała głos operowy, którego Anette niestety nie posiada. Dla mnie liczy sie jak na razie tylko Nightwish z Tarją. Ale zobaczymy, mam nadzieję, że następne albumy z nową członkinią będą lepsze.

A najlepszy kawałek Nightwisha? : Stargazers, Ghost Love Score, Fantasmic, Come Cover Me ... i wiele, wiele więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2007 o 21:27, arekskate napisał:

Nightwish jest świetny ... a przepraszam, mała poprawka - BYŁ ... dla mnie wokal Anette Olson
jest za bardzo popowy, może i by zrobiła karierę jako pop-star, ale nie jako wokalistka do
zespołu metalowego. Przecież Tarja miała głos operowy, którego Anette niestety nie posiada.
Dla mnie liczy sie jak na razie tylko Nightwish z Tarją. Ale zobaczymy, mam nadzieję, że następne
albumy z nową członkinią będą lepsze.

A najlepszy kawałek Nightwisha? : Stargazers, Ghost Love Score, Fantasmic, Come Cover Me ...
i wiele, wiele więcej :)


Widzę, że masz takie samo zdanie, jak ja :P Uwielbiałem słuchać Nightiwsha z Tarją, ach, ten jej piękny operowy głos :) Pamiętam, zawsze jak przedstawiałem kolegom ten zespół, to mówiłem, że to metal z operą. A teraz jak mam mówić ? :P Metal z popem ? :P
Co do najlepszych piosenek, to mam jedną ulubioną, mocno związaną z pewnym doświadczeniem miłosnym w moim życiu, mianowicie Nemo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:31, Probos napisał:


> Nightwish jest świetny ... a przepraszam, mała poprawka - BYŁ ... dla mnie wokal Anette
Olson
> jest za bardzo popowy, może i by zrobiła karierę jako pop-star, ale nie jako wokalistka
do
> zespołu metalowego. Przecież Tarja miała głos operowy, którego Anette niestety nie posiada.

> Dla mnie liczy sie jak na razie tylko Nightwish z Tarją. Ale zobaczymy, mam nadzieję,
że następne
> albumy z nową członkinią będą lepsze.
>
> A najlepszy kawałek Nightwisha? : Stargazers, Ghost Love Score, Fantasmic, Come Cover
Me ...
> i wiele, wiele więcej :)

Widzę, że masz takie samo zdanie, jak ja :P Uwielbiałem słuchać Nightiwsha z Tarją, ach, ten
jej piękny operowy głos :) Pamiętam, zawsze jak przedstawiałem kolegom ten zespół, to mówiłem,
że to metal z operą. A teraz jak mam mówić ? :P Metal z popem ? :P
Co do najlepszych piosenek, to mam jedną ulubioną, mocno związaną z pewnym doświadczeniem miłosnym
w moim życiu, mianowicie Nemo :)


Heh, ciesze się, że się zgadzamy. Tak, ja najbardziej lubię określenie po prostu Opera Metal. Ehh ... muzyka Nightwish''a tak pobudza do życia, jest rewelacyjna. Teraz mogę mieć tylko nadzieję, że ich kolejny album będzie lepszy, wyciągną jakieś wnioski z Dark Passion Play, coś poprawią itd. A może Anette nauczy się śpiewać głosem operowym? Byłoby świetnie, ale do tego potrzeba lat treningu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.12.2007 o 22:35, arekskate napisał:

Heh, ciesze się, że się zgadzamy. Tak, ja najbardziej lubię określenie po prostu Opera Metal.
Ehh ... muzyka Nightwish''a tak pobudza do życia, jest rewelacyjna. Teraz mogę mieć tylko nadzieję,
że ich kolejny album będzie lepszy, wyciągną jakieś wnioski z Dark Passion Play, coś poprawią
itd. A może Anette nauczy się śpiewać głosem operowym? Byłoby świetnie, ale do tego potrzeba
lat treningu :)


Rzeczywiście, czasami, gdy jestem mocno zgnębiony, zapuszczam Nightwisha ( lub Behemoth - Decade of Therion, to jest dopiero zastrzyk ) i od razu poprawia mi się humor :P Jestem żywym przykładem na to, że muzyka łagodzi obyczaje :P
Co do Anette, no cóż, trzymam kciuki i po cichu liczę, że następna płyta, to będzie reaktywacja dawnego zespołu :)
PS : Znacie jakieś pisemka o takiej właśnie muzyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 22:31, Probos napisał:


> Nightwish jest świetny ... a przepraszam, mała poprawka - BYŁ ... dla mnie wokal Anette
Olson
> jest za bardzo popowy, może i by zrobiła karierę jako pop-star, ale nie jako wokalistka
do
> zespołu metalowego. Przecież Tarja miała głos operowy, którego Anette niestety nie posiada.

> Dla mnie liczy sie jak na razie tylko Nightwish z Tarją. Ale zobaczymy, mam nadzieję,
że następne
> albumy z nową członkinią będą lepsze.
>
> A najlepszy kawałek Nightwisha? : Stargazers, Ghost Love Score, Fantasmic, Come Cover
Me ...
> i wiele, wiele więcej :)

Widzę, że masz takie samo zdanie, jak ja :P Uwielbiałem słuchać Nightiwsha z Tarją, ach, ten
jej piękny operowy głos :) Pamiętam, zawsze jak przedstawiałem kolegom ten zespół, to mówiłem,
że to metal z operą. A teraz jak mam mówić ? :P Metal z popem ? :P
Co do najlepszych piosenek, to mam jedną ulubioną, mocno związaną z pewnym doświadczeniem miłosnym
w moim życiu, mianowicie Nemo :)


opera na samplach z tym mi się kojarzy nightwish

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 21:22, Azreix napisał:

Heavy metal wyeowulował od hard rocka, czyli...Ja bym jednak dzielił zwyczajnie na metal i
rock.


Niech będzie,niech będzie,jednak nikt nie powie,że metal nie jest muzyką rockową,że się z niej nie wywodzi,bo to brednie by były :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 21:27, arekskate napisał:

Ghost Love Score,

A więc się zgadzamy :) - Nie słuchałem z tą nową wokalistką. Ta co śpiewała w tym kawałku ma taki świetne sopranowy głos, bardzo wysoki i mocny że aż bębenki "szczypią".
squeglee
Nie rozumiem w tym momencie stwierdzenia granie pod komerchę. Ten wokalista i wokalistka czyżby sobie u swoich rodziców zamówili, że chcą mieć taki ładny wokal i grać pod zachcianki ludu ?
Poprostu łandie grają i śpiewają nie wiem jak jest z nowym składem zespołu bo zauważyłem, że przesłuchałem te ich starsze nagrania ale jeszcze zobaczymy. Dobrze, że mixer dają do SB Live. Zdecydowanie ładniej muza gra niż na zintegrowanych i bez mixera. Tak sobie myślałem aby kupić kartę muzyczną MERIDANA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz taka ciekawostka, nie wiem czy ktoś kiedyś próbował tłumaczyć słowa piosenek Nightwisha translatorem :D
Ja spróbowałem, oto co powstało po przełożeniu " Wish, you were here ". Myślałem, że padnę :D

Zechciej, że byłeś tu
Mną och mój mężczyzna kraju
chcieliby, żeby byłeś tu, że chciałbym, żeby byłeś tu
nie
robić cię wiedzieć, że śnieg dostaje się zimniejszy?
I przegapiam cię piekielnie
I czuję niebieskie
życzenie byłeś tu
Mną och mój mężczyzna kraju
chcieliby, żeby byłeś tu
(życzysz byli tu)
życzysz byli tu
nie
robić cię wiedzieć śnieg dostaje się zimniejszy?
I przegapiam cię piekielnie
I czuję się niebieski mam uczucia dla
Robisz cię nadal czują to sam?
Od pierwszego razu ja położony moim oczom na tobie
Felt radość życia widziałem niebo w twoich oczach
W twoich oczach
zechcieć, że byłeś tu
Mną och mój mężczyzna kraju
chcieliby, żeby byłeś tu
(zażyczyć ty tu) chciałbym, żeby byłeś tu
nie
robić wiesz, że śnieg dostaje się zimniejszy?
I przegapiam cię piekielnie
I czuję się niebieski przegapiam twój śmiech przegapiam twój uśmiech, który przegapiam wszystko o tobie, który
Każda sekunda jest jak minuta drugi taki samym
Każdej minuty dzień
Kiedy jesteś daleko
{ śnieg dostaje się zimniejszy i chciałbym, żeby byłeś tu
(pole bitwy miłości i lęku i chciałbym, żeby byłeś tu) mam uczucia dla ciebie
Od pierwszego razu ja położony moje oczy na tobie
chciałbym, żeby byłeś tu
mnie och mój mężczyzna kraju
chcieliby, żeby byłeś tu
(życzysz byli tu) chciałbym, żeby byłeś tu
nie
robić cię wiedzieć, że śnieg dostaje się zimniejszy?
I przegapiam cię piekielnie
I czuję niebieski
(życzenie, którym byłeś tu)
(chciałbym, żeby byłeś tu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na co innego liczyłeś...translatory zawsze psuły cały efekt tekstu, bo tłumaczą każdy wyraz dosłownie i nie łączą go w spójną całość z innymi...
PS - nigdy więcej tego nie rób, proszę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 17:29, Vuko Drakkainen napisał:

Czy ktoś słuchał płyty Obituary "Frozen In Time" fajna ??


Powiem Ci, że na Youtube przesłuchałem kilka z piosenek znajdujących się na tej płycie i przyznam szczerze, że nawet fajne :)
Polecam Ci najpierw obczaić co i jak na YT, a następnie dokonać zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować