Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 05.12.2007 o 23:59, Probos napisał:

A jakie są te inne fajne zespoły ? :) Mam nadzieję, że Iron Maiden i Nirvana ^^


Z Nirvany podoba mi się tylko "Smells Like Teen Spirit'''', a zresztą to nie temat o grunge ;P
Co do Irone''a - podoba mi się Aces High i Run to the Hills. Swoją drogą do innych zaliczam np. Rammsteina oraz KoRna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2007 o 00:11, Retho napisał:

Z "Nirvany" podoba mi się tylko "Smells Like Teen Spirit'''', a zresztą to nie temat o grunge
;P


Nirvana to zespół grungowo-rockowy, a na poprzedniej stronie ktoś powiedział, że metal wywodzi się z rocka :P Tak więc sprawa jasna :D

Dnia 06.12.2007 o 00:11, Retho napisał:

Co do Irone''a - podoba mi się Aces High i Run to the Hills. Swoją drogą do innych zaliczam
np. Rammsteina oraz KoRna.


Tylko te dwie piosnki ? :D Przecież to zaledwie garść, na całe tuziny ich utworów :D Grzeszysz ;)
Natomiast KoRn, hmm... Ma 2-3 fajne piosenki, które lubię posłuchać :) Jest to Coming Undone, Word Up i Evolution :P
Pozdrawiający i bardzo śpiący, teraz do łóżka się udający
Probos :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 00:13, Probos napisał:


> Z "Nirvany" podoba mi się tylko "Smells Like Teen Spirit'''', a zresztą to nie temat o
grunge
> ;P

Nirvana to zespół grungowo-rockowy, a na poprzedniej stronie ktoś powiedział, że metal wywodzi
się z rocka :P Tak więc sprawa jasna :D

> Co do Irone''a - podoba mi się Aces High i Run to the Hills. Swoją drogą do innych zaliczam

> np. Rammsteina oraz KoRna.

Tylko te dwie piosnki ? :D Przecież to zaledwie garść, na całe tuziny ich utworów :D Grzeszysz
;)
Natomiast KoRn, hmm... Ma 2-3 fajne piosenki, które lubię posłuchać :) Jest to Coming Undone,
Word Up i Evolution :P
Pozdrawiający i bardzo śpiący, teraz do łóżka się udający
Probos :P


a nie z punku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 00:13, Probos napisał:

Nirvana to zespół grungowo-rockowy, a na poprzedniej stronie ktoś powiedział, że metal wywodzi
się z rocka :P Tak więc sprawa jasna :D


Ale to tak jakbyś w temacie o np. Morrowindzie pisał porady do Obliviona - w końcu z Morrowinda wywodzi się 4 część TESów, nieprawdaż?

Dnia 06.12.2007 o 00:13, Probos napisał:

Tylko te dwie piosnki ? :D Przecież to zaledwie garść, na całe tuziny ich utworów :D Grzeszysz
;)


Wymieniłem te, które mi się najbardziej podobają ;)

Dnia 06.12.2007 o 00:13, Probos napisał:

Natomiast KoRn, hmm... Ma 2-3 fajne piosenki, które lubię posłuchać :) Jest to Coming Undone,
Word Up i Evolution :P


Jest też jeszcze Freak on a Leash, Children of the Korn oraz wiele innych dobrych piosenek, które mógłbyś przesłuchac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 00:13, Probos napisał:

Nirvana to zespół grungowo-rockowy, a na poprzedniej stronie ktoś powiedział, że metal wywodzi
się z rocka :P Tak więc sprawa jasna :D


to moze pogadamy o bluesie ? bez bluesa nie byloby rock and rolla, bez rock and rolla - rocka, bez rocka metalu... darujmy sobie te czcze gadki: temat jest o metalu i tego sie trzymajmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 23:12, kulfonito napisał:

Słyszał ktoś może o projekcie Avantasia? :)


slyszal slyszal, jak dla mnie genialne obie płyty, naprawde swietny projek z klimatem sensownie opowiedziana historia i kapitalna muzyka :)

niestety slyszalem Avantasia - Lost In Space EP... dla mnie to juz nie jest to samo i Sammet poszedl w zla strone :/ szkoda, ale zobaczymy co pokaze na LP bo po EPce nie bede wydawał ostatecznego wyroku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od pytania: które lata były wg. was najlepsze, jeśli chodzi o muzykę? Jak znam życie, połowa miłośników cięższych brzmień odpowie, że lata 80. A ja jestem heretykiem i powiem, że ’80 nic dla mnie nie wniosły. Co mi po tych wszystkich Led Zeppelinach, Metallicach i Iron Maidenach, skoro to nie mój gatunek. Dla mnie dopiero ’90 przyniosły perełki i rozrost najlepszych gatunków. Na początku wyszedł Left Hand Path od Entombed, który to zapoczątkował szwedzki death metal, jaki dziś znamy. Pojawił się też At the Gates, prekursor melodeathu. Ale najbardziej kontrowersyjnym stwierdzeniem będzie to, że najlepsze płyty są w XXI wieku. Nie bijcie, dajcie mi poprzeć tezę argumentami. Otóż przez 7 lat XXI wieku wyszło mnóstwo perełek. Niektóre może nie dorównują ojcom gatunku, ale dla mnie po prostu są wyborne i cieszę się, że wychowuję się na takich zespołach. Za dwadzieścia lat będę mógł się śmiać z kindermetali, że nie słyszeli takiego klasyka z 2005 roku jak Hypocrisy-Virus. A jeśli miałbym wytypować najlepszy zespół XXI wieku, byłby to Hatesphere. Ludzie, to jest fenomen a tak o nich cicho. W thrashu stoją dla mnie tuż obok Slayera, ave. Najlepszy zespół w ogóle to dla mnie R+. Tak, wiem, komercja. A właśnie, że nie, bo to, że stał się sławny i niektóre dzieciaki lubię Mann Gegen Mann nie znaczy, że Rammstein grają pod publikę. W zasadzie prawie się nie zmienili od pierwszego albumu-dalej śpiewają o cierpieniu i ludzkich dysfunkcjach, dalej wplatają w grę różne sample i dalej nie mają w refrenach gitar. Chwała Rammstein za monotonię. Poza tym co to za dziwna rzecz, że wszyscy słuchają klasyków, a nowe / młode zespoły nic dla ludzi nie znaczą. Jest kapela, która wniosła świeżość do gatunku, ale trzeba też dać szansę zespołom, które ten gatunek współtworzą, metal to nie tylko Metallica a rock to nie tylko RHCP. Niektórym fanom deathu ta muzyka kojarzy się tylko z Nile i Cannibal Corpse, no Ew. Entombed. A przecież jest od cholery zespołów berbeciów, które też dają radę. Co z tego, że nie znalazły od razu wielkiego sponsora/menedżera, albo, że nie stać ich na wymyślenie czegoś nowego. Grają to samo, ale równie świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dla mnie też lata 80''te wcale nie są najlepsze ;) A pomyśl, dlaczego niektórym ludziom death metal kojarzy się główie z CC i Nile? Bo są najsławniejsze! Trudno, żeny znać każdą nową kapelę która dopiero coś tam stworzyła. Niemniej, staram się poznawać jak najwięcej zespołów, nie tylko zasłużeni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyśmy mieli słuchać tylko najsławniejszych, to nasza dyskografia składała by się z Linkin Parków, Britney Spears i Eminemów ;P. Jeśli ograniczymy się tylko do najsławniejszych przedstawicieli i nie będziemy kupować płytek nowych kapel, zniechęcimy je do grania i tym samym metal wyginie. Nieeeeeee!!!cjskbfjksgnksfsf....
PS. Awans w mikołajki, jaki ładny prezent ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej tych postów napisać nie mogłeś ? Wystarczyło wszystko umieścić w jednym... Co do gadki-szmatki, przyznaję, lecz to była rozmowa luźna pomiędzy mną, a Rethonem, w której chciałem się z nim posprzeczać :P

Rethon =>

Dnia 06.12.2007 o 01:30, EmperorKaligula napisał:

Ale to tak jakbyś w temacie o np. Morrowindzie pisał porady do Obliviona - w końcu z Morrowinda wywodzi się 4 część TESów, nieprawdaż?


Oczywiście, ale czy ja napisałem, że należy pisać o Nirvanie ? :P Po prostu luźno dodałem wątek z tzw. rodowodem naszej muzyki :)

Dnia 06.12.2007 o 01:30, EmperorKaligula napisał:

Wymieniłem te, które mi się najbardziej podobają ;)


To widocznie mało słyszałeś Marcinku, oj mało :)

Dnia 06.12.2007 o 01:30, EmperorKaligula napisał:

Jest też jeszcze Freak on a Leash, Children of the Korn oraz wiele innych dobrych piosenek, które mógłbyś przesłuchac ;)


Przesłuchałem, ale szczerze powiedziawszy, jakoś mi nie przypadło zbytnio do gustu :) A jak wiadomo, o gustach się nie rozmawia :D
Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 23:12, kulfonito napisał:

Słyszał ktoś może o projekcie Avantasia? :)


Cudo, cudo i jeszcze raz cudo. ;) Czekam na następną część. :)

A czekając... Od jakiej płyty najlepiej zacząć słuchać Dream Theater? Bo słyszałem kilka kawałków i mi się spodobało, a kompletnie o nich nic nie wiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lata 80'' kocham za Metallicę, Vadera, Slayera itp. Jednak na początku lat 90'' "ewoluował" jeden z moich ulubionych zespołów- PanterA. Do kapeli dołączył Phil Anselmo i zespół wydał Cowboys From Hell, jeden z najlepszych według mnie albumów w dorobku. Na początku lat 90'' powstał też świetny polski zespół- Acid Drinkers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować