Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Właśnie. Skoro już o blackcomp.pl mówimy, to mam takie pytanie - czy ten serwis jest pewny? Zamówiłem tam dziś 5 płytek, niestety - nie można za pobraniem ze względu na zbyt wysoką cenę (249 zł). Cóż, nie uśmiecha mi się to zbyt. Ale przejdźmy do rzeczy: czy ktoś tam zamawiał produkty o podobnej kwocie, z przelewem i doszło? Jak długo to trwało od momentu przelania kwoty? Czy jeżeli dostałem maila od blackmen@konto.pl w sprawie dalszego kontaktu, a potem dostałem maila od black@comex.pl w sprawie tego, że nie można zapłacić za pobraniem + dodatkowo podany numer konta i jakieś bzdety, to czy wszystko jest w porządku? Prosiłbym o szybkie info, gdyż w ciemno brać nie będę, nie wydam swoich pieniędzy za nic. Może to trochę głupie, ale nie z mojego punktu widzenia - bezpieczeństwa nigdy za wiele. Pozdrawiam

Wayzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:50, squeglee napisał:

Jak każdemu, polecę http://www.blackcomp.pl/index.php. Nie wiem czy najtaniej, ale na 90 %
mają to w asortymencie.

O!-taniej jeszcze nie widziałem, dzięki za link-już ścibolę maila z zapytaniem, czy ten Marduk, który mają to ten z 44-stronicową książeczką. Jak szaleć, to szaleć :P

PS. Zauważyłem, że na metal-archives nie ma Demon Huntera. Zastanawiam się dlaczego-za łagodnie grają, czy co...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, Severe Torture " LTD ". Czy opłaca się brać ? Słyszałem tylko jedną piosenkę w wykonaniu tego zespołu i przyznam, że wpada w ucho ^^
Z góry dzięki :)
Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 23:22, tkoeman napisał:

PS. Zauważyłem, że na metal-archives nie ma Demon Huntera. Zastanawiam się dlaczego-za łagodnie
grają, czy co...?

Oższ @Q&#*. Odezwał się fan Mayhem i Darkthrone. Tamci to dopiero grają, woohoo! Ostatnio jak pociąg hamował to pisk przypominał ''Under a Funeral Moon''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2007 o 16:17, squeglee napisał:

Oższ @Q�*. Odezwał się fan Mayhem i Darkthrone. Tamci to dopiero grają, woohoo! Ostatnio jak
pociąg hamował to pisk przypominał ''Under a Funeral Moon''.

Ja nie znam ''Under a Funeral Moon''...<wstydzi się> Z Darkthrone tylko ''Ravising Grimness'' mam...
Nie wiem czemu się tak wściekasz-po prostu jestem ciekaw czemuż to nie ma Demon Huntera tam. Ja słyszałem, że mają tam taki filtr, przez który pozerskie zespoły nie przechodzą, ale może to nawet nie o to chodzi...

A w tym sklepie już nie mają tych płyt co kcem. No nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 17:42, tkoeman napisał:

Nie wiem czemu się tak wściekasz-po prostu jestem ciekaw czemuż to nie ma Demon Huntera tam.

I ja.

Dnia 13.12.2007 o 17:42, tkoeman napisał:

Ja słyszałem, że mają tam taki filtr, przez który pozerskie zespoły nie przechodzą, ale może
to nawet nie o to chodzi...

Niemożliwe. Wtedy nie byłoby 90 % black metalu. No bo oni codziennie a) zabijają kozę b) palą kościół c) nabijają księdza na pal d)... Jak DH jest pozerski...

Dnia 13.12.2007 o 17:42, tkoeman napisał:

A w tym sklepie już nie mają tych płyt co kcem. No nic.

Słyszałem, że słabych tam nie sprzedają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 13.12.2007 o 17:46, squeglee napisał:

Niemożliwe. Wtedy nie byłoby 90 % black metalu. No bo oni codziennie a) zabijają kozę b) palą
kościół c) nabijają księdza na pal d)... Jak DH jest pozerski...

A co, Demon Hunter codziennie demona upolowywuje?

Dnia 13.12.2007 o 17:46, squeglee napisał:

Słyszałem, że słabych tam nie sprzedają.

Toś źle słyszał-po prostu płyty tak dobre, że już wszystko wysprzedali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 18:16, tkoeman napisał:

A co, Demon Hunter codziennie demona upolowywuje?

Mnie się wydaje, że lepsze są zespoły, które ze schematami zrywają. Wiesz, mnie na przykład nudzą się słowa o tym jaki to szatan jest kul a chrześcijaństwo ssie i połyka.

Dnia 13.12.2007 o 18:16, tkoeman napisał:

Toś źle słyszał-po prostu płyty tak dobre, że już wszystko wysprzedali.

Fakt, całe 5 sztuk trv norwegian black metalu rozeszło się w dziesięć minut. Ponoć serwer im padł, normalnie jak CDP przy EK Wiedźmina.
PS. DH nie oplowywuje, a huntuje demona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2007 o 18:24, squeglee napisał:

Mnie się wydaje, że lepsze są zespoły, które ze schematami zrywają. Wiesz, mnie na przykład
nudzą się słowa o tym jaki to szatan jest kul a chrześcijaństwo ssie i połyka.

No taka jest ta muzuka, że słowa o aniołkach i Panu Jezusie brzmią z nią groteskowo, a poza tym jakieś najbardziej elementarne schematy z dawien dawna ustalone muszą być zachowane aby coś pod nazwę metal w ogóle podchodziło, np. nie można nagle zacząć grać metalu bez gitary elektycznej, bo ktoś chce sobie zerwać ze schematem. Podobnie w warstwie tekstowej-ja nie twierdzę, że każdy tekst musi być mroczny/depresyjny/szatański/wojenny/anatomiczny/antychrześcijański, ale nie można o 180 stopni tego zmienić w ramach zrywania z konwencją.
Potem na metal-archives takich nie dają. :(

Dnia 13.12.2007 o 18:24, squeglee napisał:

PS. DH nie oplowywuje, a huntuje demona

No to jak w końcu, zespół robi dokładnie to, o czym śpiewa, czy też nie jak banda pozerów?
A poza tym np. jak goście z Nile nie czczą Horusa i spółki to też pozerzy, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2007 o 19:01, tkoeman napisał:

A poza tym np. jak goście z Nile nie czczą Horusa i spółki to też pozerzy, czy nie?

Nie wiem, czy czczą, ale na pewno w jakimś stopniu w tym ''''siedzą''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 19:01, tkoeman napisał:

> nudzą się słowa o tym jaki to szatan jest kul a chrześcijaństwo ssie i połyka.
No taka jest ta muzuka, że słowa o aniołkach i Panu Jezusie brzmią z nią groteskowo,

OMG.A czy Demon Hunter śpiewają o aniołkach i Panu Jezusie? Wydali cztery krążki, w żadnej piosence nie było słowa "Jesus" ani "Mary".

Dnia 13.12.2007 o 19:01, tkoeman napisał:

a poza tym jakieś najbardziej elementarne schematy z dawien dawna ustalone muszą być zachowane aby
coś pod nazwę metal w ogóle podchodziło, np. nie można nagle zacząć grać metalu bez gitary
elektycznej, bo ktoś chce sobie zerwać ze schematem. Podobnie w warstwie tekstowej-ja nie twierdzę,
że każdy tekst musi być mroczny/depresyjny/szatański/wojenny/anatomiczny/antychrześcijański,
ale nie można o 180 stopni tego zmienić w ramach zrywania z konwencją.

To zespół ustala o czym będzie śpiewał, co przekaże, niezależnie od gatunku. Nisko nastrojone gitary, szybka perkusja i growl o motylkach i kwiatkach-to dalej będzie metal.

Dnia 13.12.2007 o 19:01, tkoeman napisał:

No to jak w końcu, zespół robi dokładnie to, o czym śpiewa, czy też nie jak banda pozerów?
A poza tym np. jak goście z Nile nie czczą Horusa i spółki to też pozerzy, czy nie?

A ja nie wiem jak się zachowują i o czym śpiewają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2007 o 19:25, squeglee napisał:

OMG.A czy Demon Hunter śpiewają o aniołkach i Panu Jezusie? Wydali cztery krążki, w żadnej
piosence nie było słowa "Jesus" ani "Mary".

No jak ja słyszę termin "christian metal" to m.in. Jezus i aniołki mi przychodzą do głowy jeśli chodzi o warstwę liryczną. Nie mów mi, że ten "gatunek" metalu tego nie obejmuje bo zacznę myśleć, że jakoś tak strasznie wybiórczo do swej ideologii muszą podchodzić ci goście aby nie być śmiesznymi.

Dnia 13.12.2007 o 19:25, squeglee napisał:

To zespół ustala o czym będzie śpiewał, co przekaże, niezależnie od gatunku.

Niekoniecznie-niekiedy gatunek muzyki jest ściśle powiązany z subkulturą i ideologią. Np. zespół skinów nie może śpiewać, że komunizm jest ok. Coś takiego jak "christian metal" to dla mnie podobna sytuacja.
Pamiętam list w jednym z Metal Hammerów gościa, który przyszedł na koncert jakiegośtam zespołu (niekoniecznie black metalowego) z wielkim złotym krzyżem zaweiszonym na szyi. Gość lubił Black Sabbath po prostu. Jakież było jego zdziwienie gdy kilku koleżków zwróciło mu dość dobitnie uwagę na to, co mu dyndało na klacie. Ja nie jestem pewien jak teraz by coś takiego zostało odebrane-kiedyś reakcja była taka, a nie inna, i była to odpowiednia reakcja.

Dnia 13.12.2007 o 19:25, squeglee napisał:

Nisko nastrojone
gitary, szybka perkusja i growl o motylkach i kwiatkach-to dalej będzie metal.

To wg Ciebie teksty są czymś, co można w metalu całkowicie olać?

Dnia 13.12.2007 o 19:25, squeglee napisał:

> A poza tym np. jak goście z Nile nie czczą Horusa i spółki to też pozerzy, czy nie?
A ja nie wiem jak się zachowują i o czym śpiewają.

Nile śpiewa o egipsiej mitologii. Wg Twojego rozumowania jeśli nie czczą Bogów z tej mitologii i nie robią tego, co starożytni Egipcjanie, to są pozerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 21:03, tkoeman napisał:

No jak ja słyszę termin "christian metal" to m.in. Jezus i aniołki mi przychodzą do głowy jeśli
chodzi o warstwę liryczną. Nie mów mi, że ten "gatunek" metalu tego nie obejmuje bo zacznę
myśleć, że jakoś tak strasznie wybiórczo do swej ideologii muszą podchodzić ci goście aby nie
być śmiesznymi.

Po prostu poczytaj parę lyricsów na necie. Ambitne teksty, warto.

Dnia 13.12.2007 o 21:03, tkoeman napisał:

To wg Ciebie teksty są czymś, co można w metalu całkowicie olać?

Nie, są dla mnie ważne-dlatego jeśli chodzi o teksty, wolę christian metal niż po raz setny ''hail satan''.

Dnia 13.12.2007 o 21:03, tkoeman napisał:

Nile śpiewa o egipsiej mitologii. Wg Twojego rozumowania jeśli nie czczą Bogów z tej mitologii
i nie robią tego, co starożytni Egipcjanie, to są pozerami.

Też są oryginalni, ale nie, nie są pozerami. Pozerami są ci ludzie z Dark Funeral (teraz rzuci się na mnie Kaligula i Mantus-hej, ja DF lubię, ale nie ten styl) czy innego Marduka, którzy oblewają się sztuczną krwią i zakładają naręczne ostrza na nadgarstki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2007 o 21:20, squeglee napisał:

Też są oryginalni, ale nie, nie są pozerami. Pozerami są ci ludzie z Dark Funeral (teraz rzuci
się na mnie Kaligula i Mantus-hej, ja DF lubię, ale nie ten styl) czy innego Marduka, którzy
oblewają się sztuczną krwią i zakładają naręczne ostrza na nadgarstki.

O matko, czyli jak mają rekwizyty to są pozerami? A że grają dobry black to już nieważne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować