Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2008 o 14:54, hammerfall87 napisał:

Tu muszę cię rozczarować ale w tych radiach nie uświadczysz hitów z esek itp.A z tą komercyjną
muza to normalka :P


Więc radia te nie łapią sie na przykłady jakie podałem wcześniej...:)

Przestaje już marudzić i mam do polecenia bardzo fajną heavy metalowa płytkę - Benedictum - Seasons of Tragedy. Bardzo fajny materiał, jednocześnie posiadający moc, która potrzebna jest w tym gatunku jak i nutkę progresji...trwa prawie godzinę, ale nic a nic nie nudzi, ba pojawia się nawet cover wielkiego hitu Accept - "Balls to the Wall", który zaśpiewany żeńskim(ale mocnym!)wokalem przeżywa drugą młodość...nie wiem jak z dostępnością tej płyty u nas, bo moja dotarła do mnie z USA, ale jest ona na pewno godna uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2008 o 14:54, hammerfall87 napisał:

Tu muszę cię rozczarować ale w tych radiach nie uświadczysz hitów z esek itp.A z tą komercyjną
muza to normalka :P


W jakimś radiu leci co jakiś czas pasmo "Strefa rock''n''rolla wolna od angola" czy coś takiego, można sobie posłuchać czasami fińskiego metalu, ale takich audycji można policzyć na placach u jednej ręki robotnika tartaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 15:17, Wintesun napisał:

W jakimś radiu leci co jakiś czas pasmo "Strefa rock''n''rolla wolna od angola" czy coś takiego,
można sobie posłuchać czasami fińskiego metalu, ale takich audycji można policzyć na placach
u jednej ręki robotnika tartaku.


Na "Trójce" jest genialna audycja Piotra Kaczkowskiego(wybitny człowiek), nazywa się Mini Max(gdyby ktoś nie skojarzył) i jest w niedzielę od 22 do północy, ZAWSZE leci tam świetna muzyka i czasem tez metal sie trafia(ale musi być wyjątkowy, takiej prostej muzyki tam nie ma). Można posłuchać często jakiś trudno dostępnych perełek...była tez kiedyś lista(w piątek w nocy), w której dominował metal, ale jak zwykle "komuś na górze" nie raczyła się nie spodobać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 16:46, Azreix napisał:

Oczywiście na jakieś recenzje poczekam, ale już się na ten album nastawiam :)


A masz jakieś wcześniejsze dzieła Austriaków ??? Bo płyty takie jak "Blutsabbath" czy "Necrodaemon Terrorsathan" są jednymi z najlepszych w blacku i po prostu trzeba je mieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh szkoda, że nie ma radia, które by grało coś porządnego bo w samochodzie nie ma czego posłuchać (a triki z ''kasetą z kablem'' i discmanem nie są za dobre w zakrętach itd.), jakos też nie mogłem znaleźć żadnego kanału internetowego pewnie słabo szukałem.

Chciałbym poruszyć też kwestię języka w jakim wykonywana jest piosenka, zauważyłem, że do póki jest ona po angielsku bądź w jakimś innym dowolnym języku tekst może być o czymkolwiek i może być bardzo płytki, a muzyka dobrze wchodzi, lecz, gdy piosenka jest po polsku i ma zryty tekst już tak fajnie nie jest. Reasumując nawet kiepski tekst po angielsku brzmi jakoś lepiej i ''mądrzej'', a muzyka w rodzimym języku musi trzymać jednak wyższy poziom takie mam odczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2008 o 18:38, caramondl napisał:

A masz jakieś wcześniejsze dzieła Austriaków ??? Bo płyty takie jak "Blutsabbath" czy "Necrodaemon
Terrorsathan" są jednymi z najlepszych w blacku i po prostu trzeba je mieć...

Skoro ty tak mówisz, to już mam mniej zastanawiania się, co kupić po ''''Distractive Killusions" Vesanii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 19:04, Azreix napisał:


> A masz jakieś wcześniejsze dzieła Austriaków ??? Bo płyty takie jak "Blutsabbath" czy
"Necrodaemon
> Terrorsathan" są jednymi z najlepszych w blacku i po prostu trzeba je mieć...
Skoro ty tak mówisz, to już mam mniej zastanawiania się, co kupić po ''''Distractive
Killusions" Vesanii...


Jaki tam ja...:) Jestem tylko wątłym i marnym przekaźnikiem ich brutalnej wizji muzyki...:) A dla nie wiernych zawsze są recenzje i wysokie oceny przy płytach(bo nie przypominam sobie jakiejś słabej płyty owego zespołu)...

PS - a na poważnie to trzeba uważać, pamiętam jak Deicide wydał słabiutki album, bo chcieli dopiec wytwórni, która się nimi mało interesowała(to była ostatnia płyta dla niej)...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham mocniejszych brzmień od długiego czasu. Nie mam ulubionej grupy tak naprawdę, chociaż skłonna byłabym postawić na Nevermore - polecam.
Preferuję Power, chociaż Nevermore nie jest tego gatunku :) Najczęściej słucham Nevermore''a, Evergrey''a, Masterplan''a czy też Helloween, Edguy''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 20:21, Troxi napisał:

Ostatnio zaczołem słuchać Sleyer''a, genialny zespół. Polecam kawałek "I hate you".


To nie jest kawałek Slayer''a. Sleyer''a zresztą też nie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 14:56, Alexei Kaumanavardze napisał:

Nie jest, bo to cover, ale oni też to zgrali:PP


Wiem, mam Undisputed Attitude, właśnie to miałem na myśli - że to kower :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 17:23, Azreix napisał:

Bracia (i siostry)! 30 sierpnia, Stodoła... Nie ma takiej opcji, żeby mnie tam nie było :)
http://www.mystic.pl/?mod=news&more=289


bede musiał sobie kupić płytke z tego koncertu, bo na koncert niestety ale nie pojade ponieważ 30 sierpnia.. ehh nie bedzie mnie w tedy -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2008 o 17:23, Azreix napisał:

Bracia (i siostry)! 30 sierpnia, Stodoła... Nie ma takiej opcji, żeby mnie tam nie było :)
http://www.mystic.pl/?mod=news&more=289


ahhh...Warszawa jest niestety za daleko :/ chętnie bym pojechał, mmm.... na 25-cio lecie Vader''a. Ja pierdziele, na pewno kupię płytkę DVD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować