Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 23.02.2008 o 10:55, Graszczur napisał:

Ciotowaty? A niby dlaczego? Dlatego, że TOBIE się tak zachciało? A może dlatego, że nie
piszczą do mikrofonów i nie paradują w obcisłych skórach jak jakieś perwersy?


jak dla Ciebie jedna muzyka jest bez powodow ciotowata (Twoja wypowiedz na temat heavy), to dlaczego ja nie moge miec "listy ciot" ? to co podales to wlasnie "cioty" wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 10:55, Graszczur napisał:

Ciotowaty? A niby dlaczego? Dlatego, że TOBIE się tak zachciało? A może dlatego, że nie
piszczą do mikrofonów i nie paradują w obcisłych skórach jak jakieś perwersy?


jak dla Ciebie jedna muzyka jest bez powodow ciotowata (Twoja wypowiedz na temat heavy), to dlaczego ja nie moge miec "listy ciot" ? to co podales to wlasnie "cioty" wg mnie. Jak Ty obrzucasz blotem, bliska mi muzyka jak jakies dziecko, to dlaczego nie moge zripostowac tym samym ? co ? przynajmniej poczuje sie znowu jakbym byl w piaskownicy i sie licytwał "moje autko jest lepsze niz Twoje i juz"

i stroj nie ma tu nic do rzeczy, jakbys wiedzial co to black to nie kazdy jest obwieszony gwodziami - ale tutaj wychodzi Twoje "pieprzenie o czyms o czym sie nie ma bladego pojecia" - tylko pogratulowac.

masz co do skór ? sam chodze w skorzanych ciuchach i co ? przeszkdadza Ci to ? Sam sobie mozesz w dresiku nawet chodzi po ulicach, Twoja wola. Wokalisci piszcza ? znowu kompletna nieznajomosc tematu, wywolana sluchaniem deathowej papki - bo to wlasnie w death jest "typowy growl" ktory jest powielany przez dziesiatki kapelek, a w blacku mam setki zupelnie innych glosow, ale musialbys posluchac muzyki aby to wiedziec... i znwu pieprzysz o czym o czym nie masz pojecia. Czy ja sie wypowiadam na temat deathu ? nie! bo za malo go jeszcze posluchalem by ksztaltowac ogolne wnioski. Ale do kogo ja mowie, tylko o ciotach potrafi + zero argumentacj jak juz wyzywa... (perwersy, etc)

[posta wyzej mozna skasowac, pospieszylem sie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2008 o 14:12, EmperorKaligula napisał:

znowu kompletna
nieznajomosc tematu, wywolana sluchaniem deathowej papki - bo to wlasnie w death jest
"typowy growl" ktory jest powielany przez dziesiatki kapelek

Zgadzam się z tobą, że nie należy czyjegoś upodobania krytkować, ale zobacz, że sam powiedziałeś, że o death się nie odzywasz, bo za mało znasz. A teraz co mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 14:23, Azreix napisał:

Zgadzam się z tobą, że nie należy czyjegoś upodobania krytkować, ale zobacz, że sam powiedziałeś,
że o death się nie odzywasz, bo za mało znasz. A teraz co mówisz?


growl to zawsze growl - przepona i te sprawy, a w blacku masz setki screamow i nic nie ogranicza blackowcow, sa setki barw, czasem wyrazne, czasem wogole, czasem piskilwe, czasem nie - to juz wiem :)

poznalem troche "lokalnych" deathowych kapelek jak i tych "wybitnych" i chyba kazdy slyszy ten "wspolny mianownik" dla deathowgo glosu... takie poprostu sa zalozenia tej muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 14:12, EmperorKaligula napisał:

jak dla Ciebie jedna muzyka jest bez powodow ciotowata (Twoja wypowiedz na temat heavy),
to dlaczego ja nie moge miec "listy ciot" ? to co podales to wlasnie "cioty" wg mnie.
Jak Ty obrzucasz blotem, bliska mi muzyka jak jakies dziecko, to dlaczego nie moge zripostowac
tym samym ? co ? przynajmniej poczuje sie znowu jakbym byl w piaskownicy i sie licytwał
"moje autko jest lepsze niz Twoje i juz"

Najpierw mi zarzucasz brak argumentów, potem moje argumenty krytykujesz... zdecyduj się

Dnia 23.02.2008 o 14:12, EmperorKaligula napisał:

i stroj nie ma tu nic do rzeczy, jakbys wiedzial co to black to nie kazdy jest obwieszony
gwodziami - ale tutaj wychodzi Twoje "pieprzenie o czyms o czym sie nie ma bladego pojecia"
- tylko pogratulowac.

O RLY? Naprawdę? Myślałem, że wszyscy blackmetalowcy biegają po lesie z toporkami i urządzają czarne msze... -.-

Dnia 23.02.2008 o 14:12, EmperorKaligula napisał:

masz co do skór ? sam chodze w skorzanych ciuchach i co ? przeszkdadza Ci to ?

Nie. W dupie mam to, w czym ty chodzisz. Ale nie sądzisz, że w tych swoich uniformach blackmetalowcy (hejwi zresztą też) wykonawcy wyglądają jak pajace?
Sam sobie

Dnia 23.02.2008 o 14:12, EmperorKaligula napisał:

mozesz w dresiku nawet chodzi po ulicach, Twoja wola. Wokalisci piszcza ? znowu kompletna
nieznajomosc tematu, wywolana sluchaniem deathowej papki - bo to wlasnie w death jest
"typowy growl" ktory jest powielany przez dziesiatki kapelek, a w blacku mam setki zupelnie
innych glosow, ale musialbys posluchac muzyki aby to wiedziec...

Akurat co do piszczenia miałem na myśli hejwimetalowców, a nie zespoły blackowe...

Dnia 23.02.2008 o 14:12, EmperorKaligula napisał:

i znwu pieprzysz o czym
o czym nie masz pojecia. Czy ja sie wypowiadam na temat deathu ? nie! bo za malo go jeszcze
posluchalem by ksztaltowac ogolne wnioski.

To widać, skoro dla ciebie wszyscy growlują tak samo. I znowu przeczysz samemu sobie, mówiąc, że nie wypowiadasz się na temat deathu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 14:30, EmperorKaligula napisał:

growl to zawsze growl - przepona i te sprawy, a w blacku masz setki screamow i nic nie
ogranicza blackowcow, sa setki barw, czasem wyrazne, czasem wogole, czasem piskilwe,
czasem nie - to juz wiem :)

poznalem troche "lokalnych" deathowych kapelek jak i tych "wybitnych" i chyba kazdy slyszy
ten "wspolny mianownik" dla deathowgo glosu... takie poprostu sa zalozenia tej muzyki.

cos nie udalo Ci sie to porownanie, growlowac mozna tez na rozne sposoby i nie kazdy wokalista deathowy brzmi tak samo, jezeli doszedles do takiego wniosku to niewiele slyszales. Krzyczec owszem mozna tez na wiele sposobow, inna sprawa na ile to jeszcze "wokal", a na ile zwykle darcie ryja, w blacku ta granica jest wlasnie plynna. Posluchaj sobie starego i nowego Cannibal Corpse, Obituary, Death, Opeth - sa roznice w wokalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 15:31, dobrakos napisał:

cos nie udalo Ci sie to porownanie, growlowac mozna tez na rozne sposoby i nie kazdy
wokalista deathowy brzmi tak samo, jezeli doszedles do takiego wniosku to niewiele slyszales.
Krzyczec owszem mozna tez na wiele sposobow, inna sprawa na ile to jeszcze "wokal", a
na ile zwykle darcie ryja, w blacku ta granica jest wlasnie plynna. Posluchaj sobie starego
i nowego Cannibal Corpse, Obituary, Death, Opeth - sa roznice w wokalu?


ale czesc niestety brzmi tak samo, a same "podstawy" growlu sa dla wszystkich takie same, czyz nie ? nie stwierdzilem ze sa identyczne, stwierdzilem ze wszystkie maja "wspolny mianownik", ktorego w blackowych glosach brakuje. Ja nie wydre ryja jak przecietna blackowa kapelka, a chcialbym. Czy granica jest plynna, zalezy nawet RAW ma swoj urok i po porzadnym wspolchaniu mozna cos zrozumiec ;) Z byle głosikiem nie da sie grac blacku, zwykle "darcie" ryja nie przejdzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem trochę po necie i znalazłem coś ciekawego. Otóż nie słucham azjatyckiej muzyki, a wpadłem na chiński zespół black metal - Be Persecuted. Żeby było jeszcze ciekawiej na vocalu jest kobieta, co nie jest często spotykane w tym gatunku. Jakby ktoś chciał posłuchać co prezentują to macie ich jeden kawałek -> http://pl.youtube.com/watch?v=TqlL4xK4C64
Przyznam, że mnie zaintrygował zespół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 14:37, Graszczur napisał:

Najpierw mi zarzucasz brak argumentów, potem moje argumenty krytykujesz... zdecyduj się


przeczytaj to co napisalem wyzej:

"Jak Ty obrzucasz blotem, bliska mi muzyka jak jakies dziecko, to dlaczego nie moge zripostowac
tym samym ? co ? przynajmniej poczuje sie znowu jakbym byl w piaskownicy i sie licytwał
"moje autko jest lepsze niz Twoje i juz"
" ja tylko gram w Twoja gre ;)

Dnia 23.02.2008 o 14:37, Graszczur napisał:

O RLY? Naprawdę? Myślałem, że wszyscy blackmetalowcy biegają po lesie z toporkami i urządzają
czarne msze... -.-


zalosna opowiedz, najpierw wysmiewales blackowe stroje/sylizacje, a teraz zamiast bronic swojego zdania, probojesz zartowac - doprawdy zalosne

Dnia 23.02.2008 o 14:37, Graszczur napisał:

W dupie mam to, w czym ty chodzisz. Ale nie sądzisz, że w tych swoich uniformach
blackmetalowcy (hejwi zresztą też) wykonawcy wyglądają jak pajace?


nie, wiekszosc ubiera sie w miare normalnie: skorzana kamizelka/koszulka + skorzane spodnie, czesto pieszczochy, czyli w miare normalny stroj. Corpse paint ? Nieodzowny element Blacku, taka muzyka. Nie wszyscy ubieraja sie w kilogramy gwozdzi (takie zespoly tez sa), pajace ? Napewno nie, artysci, kontrowersyjni artysci.

Dnia 23.02.2008 o 14:37, Graszczur napisał:

Akurat co do piszczenia miałem na myśli hejwimetalowców, a nie zespoły blackowe...


to łaskawie wyrazaj sie jasniej... jak "zapiszczysz" jak Rob Halford czy Eric Adams to mozesz sobie krytykowac do woli, a jak nie to zamnij jadaczke, bo zapewne nigdy nie osiagniesz takiego glosu... jak Ci sie nie podoba nie znaczy ze jest złe, bo i w heavy sa legendy ktore juz sie zapisaly na kartach historii

Dnia 23.02.2008 o 14:37, Graszczur napisał:

To widać, skoro dla ciebie wszyscy growlują tak samo. I znowu przeczysz samemu sobie,
mówiąc, że nie wypowiadasz się na temat deathu


gdzie napisałem ze growluja tak samo ? wyraznie napisalem ze wszystkie glosy deathowe maja wspolny mianownik, element wspolny, barwy tez moga byc rozne itp. Ale growl bez tego wspolnego mianownika nie bedzie growlem - tyle, takie jakby "wymagania by byc growlem" (ktore kompletnie mi nie leza, ale to inna bajka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 17:07, paweusz napisał:

Grzebałem trochę po necie i znalazłem coś ciekawego. Otóż nie słucham azjatyckiej muzyki,
a wpadłem na chiński zespół black metal - Be Persecuted. Żeby było jeszcze ciekawiej
na vocalu jest kobieta, co nie jest często spotykane w tym gatunku. Jakby ktoś chciał
posłuchać co prezentują to macie ich jeden kawałek -> http://pl.youtube.com/watch?v=TqlL4xK4C64
Przyznam, że mnie zaintrygował zespół :)


http://www.forevermetal.net/be-persecuted-ii-2007.html

tej plytki mialem okazje sluchac, naprawde porzadne granie :) warto poszukac glebiej i przesluchac cala plytke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 17:07, Malakhir napisał:

Polecam Troxi on bardzo lubi metal jak go znam

Czyli, że co? Polecasz nam forumowicza? A my tu się zdaje o muzyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Black to jest w ogóle parodia wszystkiego, z muzyką na czele. Jak widzę te groźne miny i nabijane gwoździami buławy w łapach-mimowolny uśmiech pojawia mi się na twarzy. Yaarrr! Jesteśmy groźnymi satanistami, a po koncercie zmyjemy z siebie sztuczną krew i wrócimy do żony i lekturki programu TV! Argh!
Hejwi zaś w ogóle mnie nie rajcuje. Po pierwsze jest za lekki, po drugie, praca perkusji zbyt prosta, po trzecie niemal absolutny brak growlu... I te piski i skórzane ciuszki, Graszcz ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

! > Jesteśmy groźnymi satanistami, a po koncercie zmyjemy z siebie sztuczną krew i wrócimy

Dnia 23.02.2008 o 18:11, squeglee napisał:

do żony i lekturki programu TV! Argh!


Chyba, że jesteś Vargiem Vikernsem albo Dead''em. Ale już niedługo Varg wyjdzie z pudła i bedzie szerzył black metalowy terror*. Hail! Hail! Hail!

;)

Ps. Tylko true black metalowiec może zostawić po sobie notkę: "Excuse all the blood", i tylko drugi true black metalowiec może fotografować kolegę, który strzelił do sobie z shotgun''a;)

*ewentualnie ambientowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 18:11, squeglee napisał:

Black to jest w ogóle parodia wszystkiego, z muzyką na czele. Jak widzę te groźne miny
i nabijane gwoździami buławy w łapach-mimowolny uśmiech pojawia mi się na twarzy. Yaarrr!
Jesteśmy groźnymi satanistami, a po koncercie zmyjemy z siebie sztuczną krew i wrócimy
do żony i lekturki programu TV! Argh!


Hehe ;] Mnie-jeśli chodzi o black-interesuje tylko muzyka, nie sposób bycia, wygląd itp. Chociaż nieco przesadzasz już z tym wyśmiewaniem blacku ;]

Dnia 23.02.2008 o 18:11, squeglee napisał:

Hejwi zaś w ogóle mnie nie rajcuje. Po pierwsze jest za lekki, po drugie, praca perkusji
zbyt prosta, po trzecie niemal absolutny brak growlu... I te piski i skórzane ciuszki,
Graszcz ma rację.


No heavy to zbyt lekki jest. Thrash znacznie lepszy jeśli już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 19:15, Leslaw555 napisał:

Hehe ;] Mnie-jeśli chodzi o black-interesuje tylko muzyka, nie sposób bycia, wygląd itp.
Chociaż nieco przesadzasz już z tym wyśmiewaniem blacku ;]

Wiem, robót drogowych, łomotu młotów pneumatycznych i jazdy pociągu się nie obśmiewa. Je też chciałbym obrazić, ale one nie udają muzyki-a black metal cały czas to robi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak: lepszy heavy niż takie pomyłki jak Cradle of Filth. Pseudo mroczni boje, umalowani jak barbie, piszczą coś swoimi głosikami, i grają melodyjki na gitarkach. Jeśli wokaliści heavy piszczą, to co robi wokalista CoF? Skrzeczy? :P

edit: ale jedno trzeba im przyznać: robią soczyste klipy :D
A i jeszcze pytanie: zna ktoś dokładną datę premiery klipu Behmotha do numeru At the left hand ov God?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 19:23, squeglee napisał:

Wiem, robót drogowych, łomotu młotów pneumatycznych i jazdy pociągu się nie obśmiewa.
Je też chciałbym obrazić, ale one nie udają muzyki-a black metal cały czas to robi!


No nie jest to jakiś wybitnie skomplikowany gatunek muzyki.;) W tym też można dostrzec jego urok: od czasu do czasu of course. A najlepiej bardzo rzadko, prawie w ogóle.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować