Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 29.02.2008 o 11:39, Wodzasty napisał:

XXV- Anniversary Show
VADER + SAMAEL + ENTOMBED + NILE + GOREFEST + ROTTING CHRIST + GRAVE + KRISIUN + SEPTICFLESH

Holy shit! Samael, Entombed, Gorefest, Grave! Nie ma bata, MUSZĘ tam być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 14:04, squeglee napisał:

Holy shit! Samael, Entombed, Gorefest, Grave! Nie ma bata, MUSZĘ tam być.


Ja już myślę nad wymówką dla żony...:)
Ostatnio rok w rok wczesną jesienią Vader jeździł po kraju w ramach Blitzkrieg Tour, tedy jest nadzieja, że chociaż w okrojonym zestawie przemkną przez kraj...
A gdyby to miał być jednorazowy zryw to i tak muszę to zobaczyć (choćby i w mieście syrenki)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choćby dla dwóch prekursorów szwedzkiej sceny deathowej warto. Nawet dla Grave i Entombed bym tam pojechał, a jeśli dochodzi Samael i Gorefest to nawet nie ma się co zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie metalowcy rażą. Trzeba ich ... no wiecie podobnie jak emo i drechów. Nie toleruje że jestem rockmenm a idę ulicą i mnie wyzywają od "pier*** metala".
Czy ja zawsze wszysko muszę tłumaczyc siłą? xD Razi mnie że metalowcy nieustannie się burzą do rockmenów zamiast się razem wozic. Nie toleruję Mensona i podobnego prucia się (black metal). Rozumiem i czuję Metallicę, Ironów i kilka innych zespołów które grają coś na granicy hard rocka a metalu. Metal taki "czysty" czy heavy metal lubię tylko minimalnie. W skrajnych przypadkach słucham. Metalowcy (niektórzy) chyba mają coś nie tak skoro uważają że nieustanne śpiewanie o śmierci (wiem, nie wszyscy o tym śpiewają), prucie się jest piękne. Nie toleruję jak pochodzi do mnie metal i stwierdza że mój rock''n''roll, hard rock, punk rock i rock progresywny jest do rzyci i czy nie chciał bym dostac w zęby. To tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 15:12, Matias16162 napisał:

Mnie metalowcy rażą. Trzeba ich ... no wiecie podobnie jak emo i drechów. Nie toleruje
że jestem rockmenm a idę ulicą i mnie wyzywają od "pier*** metala".

Sorry, ale nie rozumiem. Nie tolerujesz, że jesteś "rockmenm", a metalowcy wyzywają cię od "pier*** metala"? Polska język być bardzo trudny język, nie?

Dnia 29.02.2008 o 15:12, Matias16162 napisał:

Czy ja zawsze wszysko muszę tłumaczyc siłą? xD Razi mnie że metalowcy nieustannie się
burzą do rockmenów zamiast się razem wozic.

A po kiego grzyba mają się razem wozić?

Dnia 29.02.2008 o 15:12, Matias16162 napisał:

Nie toleruję Mensona i podobnego prucia się (black metal).

Jeśli Marylin Manson (nawet poprawnie zapisać nie potrafisz?) to dla Ciebie black metal, to mi cię żal. I nie wyskakuj mi z tekstem w stylu "a co to za różnica", bo nazwanie Mansona blackmetalowcem to jak uznanie dużego fiata za wóz sportowy. No, chyba, że chodziło ci o innego "Mensona"

Dnia 29.02.2008 o 15:12, Matias16162 napisał:

Rozumiem i czuję Metallicę, Ironów i kilka innych zespołów które grają
coś na granicy hard rocka a metalu. Metal taki "czysty" czy heavy metal lubię tylko minimalnie.
W skrajnych przypadkach słucham. Metalowcy (niektórzy) chyba mają coś nie tak skoro uważają
że nieustanne śpiewanie o śmierci (wiem, nie wszyscy o tym śpiewają), prucie się jest
piękne.

Nie wiem, jak mają inni, ale ja małą uwagę przywiązują do tekstów, więc wisi mi to, że po raz setny śpiewają (a raczej growlują) o śmierci. Taki na przykład rodzimy Vader tworzy wspaniałą muzykę, jednak jego teksty czasem są wręcz infantylne.

Dnia 29.02.2008 o 15:12, Matias16162 napisał:

Nie toleruję jak pochodzi do mnie metal i stwierdza że mój rock''n''roll, hard
rock, punk rock i rock progresywny jest do rzyci i czy nie chciał bym dostac w zęby.

Noo... jeśli rzeczywiście spotkałeś się z takimi metalowcami, to w sumie cię rozumiem. Ale ja jeszcze nie widziałem, żeby metalowiec zachowywał się jak dres. Jakoś nie chce mi się wierzyć

Dnia 29.02.2008 o 15:12, Matias16162 napisał:

To tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 11:39, Wodzasty napisał:

Pod koniec wakacji nasi rodzimi wymiatacze z Olsztyna szykują mała imprezkę dla fanów
z okazji swego dwudziestopięciolecia...

XXV- Anniversary Show
VADER + SAMAEL + ENTOMBED + NILE + GOREFEST + ROTTING CHRIST + GRAVE + KRISIUN + SEPTICFLESH

Mam nadzieję, że w tym zestawie pojawią się nie tylko w stolicy ale i zawitają do miasta
z szalupą w herbie, bo chętnie bym na taka kameralną imprezę uderzył...:)



O w k%$3. Taki skład !? Nie no, na tym trzeba być ! Nawet w najpiękniejszych koszmarach nie miałem takiej wizji 25 lecia Vadera. Będzie się działo ;] Entombed, Grave, Samael, Gorefest no i Vader..mmm ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potarafie zapisac poprawnie, ale się śpieszyłem więc drobne literówki były. I nie powiedziałem że Manson to black metal. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jasne, lepiej się tępic na wzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2008 o 11:39, Wodzasty napisał:

Mam nadzieję, że w tym zestawie pojawią się nie tylko w stolicy ale i zawitają do miasta
z szalupą w herbie, bo chętnie bym na taka kameralną imprezę uderzył...:)

Z tego co wiem, to ma być tylko koncert w Warszawie... Zresztą, ja tam wszędzie mam daleko. ;PP I na poważnie, ja tam po prostu muszę być. Coś takiego nieczęsto się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 16:37, Matias16162 napisał:

Potarafie zapisac poprawnie, ale się śpieszyłem więc drobne literówki były. I nie powiedziałem
że Manson to black metal.

Co nie znaczy, że porównywanie Mansona do blacku nie jest absurdalne. Fakt, wygląda podobnie :D, ale na wyglądzie podobieństwa się kończą.
"Nie toleruję Mensona i podobnego prucia się (black metal)."

Dnia 29.02.2008 o 16:37, Matias16162 napisał:

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jasne, lepiej się tępic na wzajem.

Sztuka czytania ze zrozumieniem nabiera nowego poziomu trudności, gdy czytany tekst pisany jest językiem skrajnie niezrozumiałym. Wybacz, że nie posiadłem zacnej umiejętności rozszyfrowywania tekstu pisanego po "polskawemu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 15:12, Matias16162 napisał:

Mnie metalowcy rażą. Trzeba ich ... no wiecie podobnie jak emo i drechów.

Rockmenów, raverów i rastamanów. Każdego chcesz się pozbyć?

Dnia 29.02.2008 o 15:12, Matias16162 napisał:

Czy ja zawsze wszysko muszę tłumaczyc siłą? xD

Jak dres?

Dnia 29.02.2008 o 15:12, Matias16162 napisał:

Razi mnie że metalowcy nieustannie się
burzą do rockmenów zamiast się razem wozic. Nie toleruję Mensona i podobnego prucia się
(black metal).

Manson i black metal, muahahahaha. To taki Dark Funeral to pewnie dla Ciebie muzyka rodem z piekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 18:57, Graszczur napisał:

Trochę śmiesznie brzmi to twoje "chcę zacząć przygodę z metalem". Brzmi to trochę tak,
jakbyś na siłę chciał się przekonać do metalu, bo słuchanie metalu jest trendy. Powiem
ci tylko tyle, byś słuchał tylko tego, co ci się najbardziej podoba - bez względu na
gatunek. I osobiście nie polecam ci "prawie-jak-metalowych" zespołów, jak Linkin Park,
Metallica czy SOAD. Nieprawdą jest, że słuchanie metalu trzeba zaczynać od takich rzeczy


A kto kiedy mówił, że SOAD to metal? Pierwsze co słyszę. Dla mnie to zawsze był rock alternatywny.

Chlorofil: tak, to Twoje stwierdzenie jest strasznie nie na miejscu, bo metalowcem trzeba sie urodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 18:53, DanekZiom napisał:

Czy ktoś słucha ruskiego metalu???xD


Holy Dragons - no niby sa z kazachstanu, ale wydaja plyty w 2och wersjach jezykowych ENG i RUS, swietny power/heavy, a lyricsy powerowe po rosyjsku maja w sobie jakis magiczny urok, obowiazkowo!

Temnozor - jeden z moich ulubionych NS/Folk/Black, naprawde genialne granie.

Aria - mniam! szczegolnie polecam plyki z koncertow, versje koncertowe bija studyjne na głowe :D

Crystal Abyss - Pagan/Black ale bardziej melo/sympho, na jakiejs imprezie w polsce byli z rok temu, tak sie nimi zainteresowałem... polecam

Walknut - Atmospheric Black Metal, czy komus trzeba do szczescia cos wiecej ? swietny debiut

Nitberg - to taka ciekawostka raczej, NS BM pelna geba, mocno aryjskie texty itp, jak sie komus tresc nie podoba to niech sie nie wypowiada, muza jest niezla.

i jeszcze pare zespołow, ale znam z nich srednio po 1 plycie, wiec sie o nich nie wypowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 19:08, Kamexo napisał:

A kto kiedy mówił, że SOAD to metal?

Ano mówią. Głównie kindermetale tak mówią.

Dnia 29.02.2008 o 19:08, Kamexo napisał:

Pierwsze co słyszę. Dla mnie to zawsze był rock alternatywny.

No i masz rację!

Dnia 29.02.2008 o 19:08, Kamexo napisał:

Chlorofil: tak, to Twoje stwierdzenie jest strasznie nie na miejscu, bo metalowcem trzeba
sie urodzić :D

Niech Chlorofil po prostu słucha tego, co mu się podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2008 o 06:51, EmperorKaligula napisał:

Holy Dragons - no niby sa z kazachstanu, ale wydaja plyty w 2och wersjach jezykowych
ENG i RUS, swietny power/heavy, a lyricsy powerowe po rosyjsku maja w sobie jakis magiczny
urok, obowiazkowo!


Ja z Kazachskich rytmów toleruje tylko i wyłącznie Corky`ego Bucheka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować