Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Zdecydowanie pierwszą - Left Hand Path, drugą, równie świetną a może nawet i lepszą Clandestine, poza tym jeszcze może Inferno, skosztuj EP-ki When In Sodom, jeśli gdzieś znajdziesz, no i ostatni Serpent Saints też dobrze kopie :]
Jak najbardziej band polecam, u mnie no.2 na liście ulubionych, tak na marginesie dodam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 21:33, BANITA PL napisał:

> > Miłego dnia życzę :D
> Ja również i pozdrawiam! :)
Ja Cię Kolego pozdrawiam jeszcze bardziej : )


i co? poobrażali sie chłopaki? o nie!!

to ja was pozdrawiam!! ;)) was is das.. vel Rammstein :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 21:33, BANITA PL napisał:

No to mamy inne źródła informacji, z tym że moje źródła są naprawdę dość wiarygodne ,
kolego, ale ok może i ty masz "wiarygodne źródła informacji". Z moich wynika że Tarja
w pewien sposób... kurde szantaż to za mocne słowo ale ok innego nie mogę wymyślić. Szantażowała
resztę zespołu w celu uzyskania wyższych płac. Może twoje źródła mówią inaczej, ok masz
prawo do własnego zdania

Serio mogę się mylić, bo ja to czytałem ostatnio rok temu. Być może jest tak jak mówisz, ale cóż, prawdą jest to, że rzeczywiście szantażowała członków zespołu. Przeczytałem list Tuomasa jeszcze raz aby odświeżyć informacje, bo już zapomniałem pewne rzeczy i jest tak jak mówisz.

Dnia 05.05.2008 o 21:33, BANITA PL napisał:

Jakim ogólnym sposobie zrobienia płyty? Nie mam pojęcia jak mogłeś porównać NW do Rocka!?
Ok gdybyś powiedział że metal który momentami zahacza o po to ok jeszcze bym przebolał
chociaż się z tym nie zgadzam. Ale rock? Gdzie ty tam widzisz ROCK?! To są tylko stwierdzenia
zasłyszane na necie? Jeżeli nie to podaj przykład jakiejś piosenki NW gdzie masz rocka!

Dobra, źle się wyraziłem. Chodziło mi o pewne fragmenty piosenek w płycie, które dają zbyt dużo rockowania jak na płytę metalowego zespołu :) .

Dnia 05.05.2008 o 21:33, BANITA PL napisał:

Oj coś mi się widzi że tu nie wystarczą proste wyjaśnienia :)

Heh, nawet w porównaniu myszy do szczuta nie można prostej definicji różnicy międzygatunkowej wysnuć :P .

Dnia 05.05.2008 o 21:33, BANITA PL napisał:

Ja Cię Kolego pozdrawiam jeszcze bardziej : )

Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:17, deuser napisał:

i co? poobrażali sie chłopaki? o nie!!

Nie poobrażali, coś ty! :D

Dnia 05.05.2008 o 22:17, deuser napisał:

to ja was pozdrawiam!! ;)) was is das.. vel Rammstein :)

Pozdrawiam! :)

Ja jakoś Rammsteina nie trawię... muzykę mają może fajną, ale nie umiem niemieckiego, więc nie wiem, o czym śpiewają, a pojedyncze słówka nic nie zmienią.

Dla mnie piosenka metalowa dobra powinna być dobra tekstowo oraz muzycznie, więc po prostu wolę, jak rozumiem słowa, czyli jak są w języku polskim bądź angielskim :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:22, Kalejdoskop86 napisał:

> i co? poobrażali sie chłopaki? o nie!!
Nie poobrażali, coś ty! :D

> to ja was pozdrawiam!! ;)) was is das.. vel Rammstein :)
Pozdrawiam! :)

Ja jakoś Rammsteina nie trawię... muzykę mają może fajną, ale nie umiem niemieckiego,
więc nie wiem, o czym śpiewają, a pojedyncze słówka nic nie zmienią.

Dla mnie piosenka metalowa dobra powinna być dobra tekstowo oraz muzycznie, więc po prostu
wolę, jak rozumiem słowa, czyli jak są w języku polskim bądź angielskim :) .


Rammstein jako przykład poszedł.. World Comming Down ;) Type O Negative.. nosz kurde, tylko nie jechać na nich bo.. spokój tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem morderczo wałkować Nevermor jak dla mnie rewelacja...te solówki.....ten wokal :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:48, PtaQ15 napisał:

> http://pl.youtube.com/watch?v=Td8hBBIDhOA - porostu poezja :) (Nie związane
z
> Nevermor przynajmniej bezpośrednio...)

Przepraszam za drugiego posta jednak muszę dodać iż powyższy link nie jest przeznaczony
dla osób nieletnich :)

Pozdrawiam!


to JUZ było WIELE RAZY!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:02, GungravePL napisał:

Zdecydowanie pierwszą - Left Hand Path, drugą, równie świetną a może nawet i lepszą Clandestine,
poza tym jeszcze może Inferno, skosztuj EP-ki When In Sodom, jeśli gdzieś znajdziesz,
no i ostatni Serpent Saints też dobrze kopie :]
Jak najbardziej band polecam, u mnie no.2 na liście ulubionych, tak na marginesie dodam...


No dokładnie. Sam zaczynałem od Serpent Saints ;P Inferno właśnie zamówiłem, niedługo będą się rozkoszował pewnie najlepszą obok Wolverine Blues płytą death''n''roll''ową ;] A co do #2 to u mnie także jest to Entombed, zaraz po Dismember ;]

EDIT: Gungrave, fajne to to CormaC-owskie InDespair ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie będę przez najbliższy czas zbierał praktycznie wszystkie albumy Entombed i Dismember. A z Grave jak wyjdzie ''''Dominion VIII'''' to kupuję od razu. Bo z Entombed to zdecydowanie chcę spróbować klasycznego deathu, jak i death''n''rolla. A Dismember, to wiadomo. Która płytę nie kupić, to mamy szwedzki death metal w najlepszym wydaniu. Tylko ''''Massive Killing Capacity'''' podobno słabsze... Ale i tak muszę wypróbować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2008 o 22:19, Kalejdoskop86 napisał:

Serio mogę się mylić, bo ja to czytałem ostatnio rok temu. Być może jest tak jak mówisz,
ale cóż, prawdą jest to, że rzeczywiście szantażowała członków zespołu. Przeczytałem
list Tuomasa jeszcze raz aby odświeżyć informacje, bo już zapomniałem pewne rzeczy i
jest tak jak mówisz.

A więc jednak ;P NIEMOŻLIWE! He he... Ale spoko. Stary ja codziennie jestem na stronce NW i wszelkiego rodzaju blogach i naprawdę jestem na bieżąco. Ale niewielu ludzi jest tak "zboczona" na punkcie NW więc tym razem MOGĘ CI DAROWAĆ TWOJĄ NIEWIEDZĘ ;P

Dnia 05.05.2008 o 22:19, Kalejdoskop86 napisał:

> Jakim ogólnym sposobie zrobienia płyty? Nie mam pojęcia jak mogłeś porównać NW do
Rocka!?
> Ok gdybyś powiedział że metal który momentami zahacza o po to ok jeszcze bym przebolał


Dnia 05.05.2008 o 22:19, Kalejdoskop86 napisał:

Dobra, źle się wyraziłem. Chodziło mi o pewne fragmenty piosenek w płycie, które dają
zbyt dużo rockowania jak na płytę metalowego zespołu :) .

Aaaa... o to Ci chodziło! Skoro tak twierdzisz... Czasami, ale podkreślam CZASAMI, da się usłyszeć parę fragmentów haczących trochę o rocka ale są to znikome fragmenty

Dnia 05.05.2008 o 22:19, Kalejdoskop86 napisał:

Heh, nawet w porównaniu myszy do szczuta nie można prostej definicji różnicy międzygatunkowej
wysnuć :P .

Jedna z pierwszych rzeczy w której sięz tobą zgadzam

Dnia 05.05.2008 o 22:19, Kalejdoskop86 napisał:

> Ja Cię Kolego pozdrawiam jeszcze bardziej : )
Pozdrawiam! :)

Nie to ja Cię pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 09:24, Azreix napisał:

Ja właśnie będę przez najbliższy czas zbierał praktycznie wszystkie albumy Entombed i
Dismember.

U mnie priorytet ma Grave.

Dnia 06.05.2008 o 09:24, Azreix napisał:

A z Grave jak wyjdzie ''''Dominion VIII'''' to kupuję od razu.

Może w czerwcu wezmę. Jakoś mnie do tego nie ciągnie jak do Dismember nowego. Słyszałem próbkę, niewiele różni się od As Rapture Comes, trochę ostrzejsze i mniej melodyjne tylko.

Dnia 06.05.2008 o 09:24, Azreix napisał:

to wiadomo. Która płytę nie kupić, to mamy szwedzki death metal w najlepszym wydaniu.

Podobno ich pierwszy album, Like An Ever Flowing Stream wymiata najbardziej z całej Szwecji... o czymś to chyba świadczy ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:22, Kalejdoskop86 napisał:

> i co? poobrażali sie chłopaki? o nie!!
Nie poobrażali, coś ty! :D

Jak mielibyśmy się po obrażać!

Dnia 05.05.2008 o 22:22, Kalejdoskop86 napisał:

> to ja was pozdrawiam!! ;)) was is das.. vel Rammstein :)
Pozdrawiam! :)

Ja też pozdrawiam

Dnia 05.05.2008 o 22:22, Kalejdoskop86 napisał:

Ja jakoś Rammsteina nie trawię... muzykę mają może fajną, ale nie umiem niemieckiego,
więc nie wiem, o czym śpiewają, a pojedyncze słówka nic nie zmienią.

Ja lubię tylko Amerkę i Ohne Dish ;P

Dnia 05.05.2008 o 22:22, Kalejdoskop86 napisał:

Dla mnie piosenka metalowa dobra powinna być dobra tekstowo oraz muzycznie, więc po prostu
wolę, jak rozumiem słowa, czyli jak są w języku polskim bądź angielskim :) .

W sumie to ja też wolę jak coś rozumiem, chociaż troszeczkę, ale zdarzają się piosenki gdzie NI CH*** nie da się zrozumieć tekstu, np. wszelkiego rodzaju MHROCZNE PIOSENKI DEATH METALOWE, a mimo to są fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 10:30, BANITA PL napisał:

Ja lubię tylko Amerkę i Ohne Dish ;P

;)

Dnia 06.05.2008 o 10:30, BANITA PL napisał:

W sumie to ja też wolę jak coś rozumiem, chociaż troszeczkę, ale zdarzają się piosenki
gdzie NI CH*** nie da się zrozumieć tekstu, np. wszelkiego rodzaju MHROCZNE PIOSENKI
DEATH METALOWE, a mimo to są fajne

Nie jest to powiedziane, bo są piosenki death metalowe i black metalowe (a nawet zespoły!) , które śpiewają tak, że można je zrozumieć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 12:56, Kalejdoskop86 napisał:

> Ja lubię tylko Amerkę i Ohne Dish ;P
;)

> W sumie to ja też wolę jak coś rozumiem, chociaż troszeczkę, ale zdarzają się piosenki

> gdzie NI CH*** nie da się zrozumieć tekstu, np. wszelkiego rodzaju MHROCZNE PIOSENKI

> DEATH METALOWE, a mimo to są fajne
Nie jest to powiedziane, bo są piosenki death metalowe i black metalowe (a nawet zespoły!)
, które śpiewają tak, że można je zrozumieć. ;)


dokładnie trzeba się wsłuchać i gadanie że black nie ma melodii czy death to też nie prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się jakoś udało nauczyć ze 3 kawałków z Distractive Killusions ze słuchu i nikt mi nie powie, że ciężko zrozumieć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 12:57, hammerfall87 napisał:

dokładnie trzeba się wsłuchać i gadanie że black nie ma melodii czy death to też nie
prawda :)

Właśnie! W jednych piosenkach trzeba się bardziej wsłuchać, a w drugich mniej :) .
Jak słyszę, że jakiś krytyk gada o metalowcach jako ludziach, którzy nie umieją grać i śpiewać to mi trochę przykro... zaraz, to techno ma lepszą melodię, bo jest popularniejsze?
Gdyby członkowie w zespołach metalowych nie umieli grać i śpiewać to ludzie nie słuchaliby tej muzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować