Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

A ja ze swej strony polece wam strone http://www.metal-observer.com/ , można sobie trochę poczytac wywiadów czy recenzji po zngielsku, choć jeśli liczycie na jakieś dogłębne recenzje waszych ulubionych zespołów, jakoś ich tu nie będzie, stronka jest dość powierzchowna, niemniej ja mogłem dowiedzieć się paru ciekawostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 21:57, lewak napisał:

Trochę podchodzę z dystansem do wszystkiego, co związane z gustami, ale co mi tam...
Lightowego Metalu zacząłem słuchać w piątej klasie podstawówki. Był to najczęściej zespół
KoRn oraz utwory rockowe, np. Mansona. Później zacząłem się interesować innymi, mocniejszymi
zespołami, których nie ma sensu kolejno wymieniać. Kilka miesięcy temu poznałem Tristanię
- jest to raczej muzyka gotycka, ale riffy i growl dla tego gatunku charakterystyczne
nie są. ;] Całkiem niedawno dowiedziałem się o Eluveitie. O prywatnych odczuciach nie
będę pisał, ale powiem tyle, że muzyka nigdy nie wzbudzała u mnie takich emocji.
Wiem jedno - innej muzyki w życiu słuchać nie będę. Metal stał się właściwie częścią
mojego życia i nigdy z niego nie zrezygnuję.

ooo Eluveitie coś pięknego i fajne klimaty. Ja ostatnio słucham Arch Enemy po prostu nie mogę sie oderwać od tego growlu w wykonaniu płci pięknej(ehh znaleźć dziewczynę która gra w kapeli metalowej-marzyciel) :D Znacie może jeszcze jakieś zespoły gdzie growluje kobieta?
A i Lewak polecam ci Wintersun bardzo dobra kapela jak nie znasz a powinna ci sie spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 21:01, Mateusz9214 napisał:

> Trochę podchodzę z dystansem do wszystkiego, co związane z gustami, ale co mi tam...

> Lightowego Metalu zacząłem słuchać w piątej klasie podstawówki. Był to najczęściej
zespół
> KoRn oraz utwory rockowe, np. Mansona. Później zacząłem się interesować innymi,
mocniejszymi
> zespołami, których nie ma sensu kolejno wymieniać. Kilka miesięcy temu poznałem
Tristanię
> - jest to raczej muzyka gotycka, ale riffy i growl dla tego gatunku charakterystyczne

> nie są. ;] Całkiem niedawno dowiedziałem się o Eluveitie. O prywatnych odczuciach
nie
> będę pisał, ale powiem tyle, że muzyka nigdy nie wzbudzała u mnie takich emocji.

> Wiem jedno - innej muzyki w życiu słuchać nie będę. Metal stał się właściwie częścią

> mojego życia i nigdy z niego nie zrezygnuję.
ooo Eluveitie coś pięknego i fajne klimaty. Ja ostatnio słucham Arch Enemy po prostu
nie mogę sie oderwać od tego growlu w wykonaniu płci pięknej(ehh znaleźć dziewczynę
która gra w kapeli metalowej-marzyciel) :D Znacie może jeszcze jakieś zespoły gdzie growluje
kobieta?
A i Lewak polecam ci Wintersun bardzo dobra kapela jak nie znasz a powinna ci
sie spodobać.


Enter chaos ,arkona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Here you go man - Light This City i w Scepthicu przez jakiś czas występowała Zbieg, ale nie wiem na ile growlowała, no i jeszcze Otep, ale to już jakiś nu-metal, a na tym się nie znam . I tak, Wintersun miał być moim nickiem, niestety wyszła literówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 21:42, Wintesun napisał:

I tak, Wintersun miał być moim nickiem, niestety wyszła literówka.

O.o dopiero teraz jak to napisałeś zauważyłem że ty w nicku "r" nie masz, jak to się bez tego r wymawia? ;D


Żeby nie było że OT: Poleci ktoś jakiś powermetalowy zespół z fińskim wokalem, pisząc wokal nie mam na myśli growlu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem już pewną plagę w postaci zespołu Eluveitie i coraz większej rzeszy zwolenników tej kapeli. W takiej sytuacji mogłem tylko poszperać po Youtube''ie i posłuchać. I cóż, przyznam że w ogóle mnie się to nie spodobało. Folku sporo, może nawet nieproporcjonalnie do metalu ;) Do tego "death''owy" wokal, który nigdy mnie nie powalał. No, żeby nie było iż to taki świetny zespół przydał się mały kubełek wody dla ochłonięcia ;)
Osobiście z kapel nawiązujących do folk i pagan, to najbardziej lubię ukraiński Nokturnal Mortum, Eluveitie z pewnością słuchać nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 09:50, paweusz napisał:

Osobiście z kapel nawiązujących do folk i pagan, to najbardziej lubię ukraiński Nokturnal
Mortum, Eluveitie z pewnością słuchać nie będę.


eee..to naziole są z Ukrainy:P
Co polecam z klimatow folk/pagan/viking:
Summoning, Drudkh, Ensiferum, Folkearth, Tyr, Moonsorrow i kultowy FALKENBACH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 10:16, Radovan napisał:

eee..to naziole są z Ukrainy:P
Co polecam z klimatow folk/pagan/viking:
Summoning, Drudkh, Ensiferum, Folkearth, Tyr, Moonsorrow i kultowy FALKENBACH!


OMH, jakim cudem udało ci się wstawić tutaj Summoning? Nie jest to typowy black metal, ale jemu właśnie jest najbliższy, lecz na pewno nie jest w viking tematach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 10:26, Wintesun napisał:

> eee..to naziole są z Ukrainy:P
> Co polecam z klimatow folk/pagan/viking:
> Summoning, Drudkh, Ensiferum, Folkearth, Tyr, Moonsorrow i kultowy FALKENBACH!

OMH, jakim cudem udało ci się wstawić tutaj Summoning? Nie jest to typowy black metal,
ale jemu właśnie jest najbliższy, lecz na pewno nie jest w viking tematach.


No dobra zgadzam sie, ale chodzilo mi o to, ze jesli komu podobaja sie wyzej wymienione klimaty, to podejdzie tez Summoning. Wystarczylo, ze dopisalbym epic przed folk i byloby dobrze, bo Summoning to taki epic black/dark metal ^^ w viking jasne ze nie jest, a wiesz w jakich jest? w Tolkien klimatach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 10:16, Radovan napisał:

eee..to naziole są z Ukrainy:P

NM to jest kapela NSBM, ale to też black z elementami pagan i folk. Z ich miłości do ojczyzny wywodzą się tradycyjne/ludowe brzmienia ukraińskie, których nie brakuje w twórczości Nokturnal Mortum - ale jednak nie przyćmiewają one ciężkich brzmień charakterystycznych dla black metal.
Tak np. dam kawałek [jak ktoś nie zna zespołu] "My journey to the stars" (Burzum cover), który podoba mi się w ich wykonaniu bardziej niż oryginał Varga -> http://pl.youtube.com/watch?v=8JhU0EAkH7M


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 09:50, paweusz napisał:

Zauważyłem już pewną plagę w postaci zespołu Eluveitie i coraz większej rzeszy zwolenników
tej kapeli. W takiej sytuacji mogłem tylko poszperać po Youtube''ie i posłuchać. I cóż,
przyznam że w ogóle mnie się to nie spodobało. Folku sporo, może nawet nieproporcjonalnie
do metalu ;) Do tego "death''owy" wokal, który nigdy mnie nie powalał. No, żeby nie było
iż to taki świetny zespół przydał się mały kubełek wody dla ochłonięcia ;)
Osobiście z kapel nawiązujących do folk i pagan, to najbardziej lubię ukraiński Nokturnal
Mortum, Eluveitie z pewnością słuchać nie będę.


Mi deathowy wokal też zazwyczaj nie pasuje, za to tutaj wyjątkowo się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może wytłumaczyć do jakiego gatunku zaliczyć możemy Slipknota? Myślałem że to metal ale zmieniłem zdanie. A więc co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 15:41, BANITA PL napisał:

Czy ktoś mi może wytłumaczyć do jakiego gatunku zaliczyć możemy Slipknota? Myślałem że
to metal ale zmieniłem zdanie. A więc co to jest?


Nie metal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 15:43, hammerfall87 napisał:

Nie metal :)


No dzięki wielkie stary... takiej odpowiedzi oczekiwałem! Czytajcie dokładniej pytania, proszę, pytałem o to JAKI TO JEST RODZAJ muzyki! Przepraszam za capsa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 15:48, BANITA PL napisał:

proszę, pytałem o to JAKI TO JEST RODZAJ muzyki! Przepraszam za capsa :D


Nie jestem pewien, ale może to być pop szit nu rock... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 16:20, MroK666 napisał:

> proszę, pytałem o to JAKI TO JEST RODZAJ muzyki! Przepraszam za capsa :D

Nie jestem pewien, ale może to być pop szit nu rock... :)


Ja bym oponował za zardzewiałym metalem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować