Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Wyjdzie 19 maja. Ja się teraz zastanawiam czy wziąć dwa pierwsze LP czy jedno i Dominion VIII. Raczej wypada kupić pierwsze albumy. A tak w ogóle, to na początku w Grave growlował Jörgen na zmianę z Olą, nie? I to było coś. Wokal Oli nie leży mi tak bardzo. Zbyt mało grobowy i za czytelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nowym Mystic Art jest artykuł poświęcony Grave i ich nowym albumie, a także recenzja. Piszą, że to powrót do czasów "Soulless" i "You''ll Never See...". Generalnie przeciwstawiają się zarzutom, jakby ich muzyka nie ewoluowała. Bo i niby jak? Szwedzki death metal ma być czysty, ciężki, ostry i, jak to Ola napisał, ''kultowy jak c*uj". Zgadzam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, też ciągle w planach mam kupienie dwóch pierwszych LP Grave... Ale z kolei na nową płytę jestem od dawna napalony. Aha, dzięki, że napisałeś o nowym numerze Mistic Art. Bo tak długo nie wychodził, że zapomniałem na stronę zaglądać, czy już jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szlag, nie wiem jakim sposobem mi się dwa kliknęły... To coś dorzucę. ;) Skąd ci się wzięło, że kiedyś growlował Jörgen z Olą? Z tego co wiem, to przed Olą był tylko Jörgen... Chyba, że ja czegoś nie wiem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 15:05, Metal-jestem napisał:

Na twoim miejscu siedziałbym cicho, bo sam słuchasz Slipknota, Billy'' ego Talenta i
np Behemotha. O ile pamiętam jeszcze niedawno "Slipki" były twoim ulubionym zespołem
:)


To siedź. Po pierwsze. To że mam w ''ulubionych'' takowe zespoły to nieznaczy że ich słucham. Słyszałem parę płyt, swoje zdanie mam i koniec. Billy Talent jest dobry, niekomercyjny (przynajmniej nie w dużym stopniu), a Slipknot i Behemoth są niestety cienkie.

Mrok666

Aleś mądry ! Melodeath''owych (melo świetny, teraz zasłuchuję się w At the Gates, Arch Enemy i Amon Amarth) ? Co ty pieprzysz ? Zaczynałem od Vesanii, potem był trvesatanicsadisticvegetarianheavy swedish death ^^ Tj. Entombed, Dismember i Grave. Człowieku.

A tak wogóle to mnie panowie nie zrozumieli ;P Chodzi mi o to iż owy user wogóle nie słucha Burzum. Po prostu sobie przeczytał jaki to jest trve zespół i napisał go sobie dla picu. ''Od dawna słucham metalu i mój ulubiony zespół to Burzum''. Jakoś dziwne że właśnie band Varga, o którym była zagorzała dyskusja parenaście postów wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla picu lub szpanu (!?)
Lub zajrzał kiedyś przypadkiem do jednego z moich starszych wpisów o Burzum.
Anyway, widział ktoś może u nas w sklepach Draugen?
Polowałbym na to cacko, ale jak dotąd nigdzie nie napotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 20:51, Leslaw555 napisał:

> Na twoim miejscu siedziałbym cicho, bo sam słuchasz Slipknota, Billy'' ego Talenta
i
> np Behemotha. O ile pamiętam jeszcze niedawno "Slipki" były twoim ulubionym zespołem

> :)

To siedź. Po pierwsze. To że mam w ''ulubionych'' takowe zespoły to nieznaczy że ich
słucham. Słyszałem parę płyt, swoje zdanie mam i koniec. Billy Talent jest dobry, niekomercyjny
(przynajmniej nie w dużym stopniu), a Slipknot i Behemoth są niestety cienkie.

Mrok666

Aleś mądry ! Melodeath''owych (melo świetny, teraz zasłuchuję się w At the Gates, Arch
Enemy i Amon Amarth) ? Co ty pieprzysz ? Zaczynałem od Vesanii, potem był trvesatanicsadisticvegetarianheavy
swedish death ^^ Tj. Entombed, Dismember i Grave. Człowieku.

A tak wogóle to mnie panowie nie zrozumieli ;P Chodzi mi o to iż owy user wogóle nie
słucha Burzum. Po prostu sobie przeczytał jaki to jest trve zespół i napisał go sobie
dla picu. ''Od dawna słucham metalu i mój ulubiony zespół to Burzum''. Jakoś dziwne że
właśnie band Varga, o którym była zagorzała dyskusja parenaście postów wstecz.

słuchaj jeżeli masz coś do tego czego słucham to odpowiedz na mój post a nie rozmawiaj z innymi na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 20:51, Leslaw555 napisał:

To siedź. Po pierwsze. To że mam w ''ulubionych'' takowe zespoły to nieznaczy że ich
słucham. Słyszałem parę płyt, swoje zdanie mam i koniec. Billy Talent jest dobry, niekomercyjny
(przynajmniej nie w dużym stopniu), a Slipknot i Behemoth są niestety cienkie.

Muszę przyznać, że bardzo szybko zmieniasz gusta co do muzyki. Pamiętasz to? --> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=134&pid=7809 Może i teraz tego nie słuchasz, ale nie da się ukryć, że tak naprawdę na początku słuchałeś głównie Slipknota, a zespoły takie jak Dismember, Grave itp. poznałeś przez forum. Wiedz, że ja nie piszę tego złośliwie, tylko stwierdzam fakt. I może tym akcentem zakończymy już ten offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 09:28, paweusz napisał:

Płyta już wyszła, ale oczywiście poza granicami Polski. Rodzima premiera krążka "Time"
jest planowana na wrzesień 2008 - oczywiście, że jeżeli nie pojawią się problemy z naszymi
dystrybutorami.


Mógłbyś podać jakieś źródło tych informacji? Bo z tego co wiem, ta płyta w ogóle jeszcze nie została wydana, ani w Polsce, ani w USA, ani w Finlandii, ani w Niemczech, ani w RPA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że się przez fora poznaje dobrą muzykę to nie jest źle. Fakt, że Leslaw zaczynaj od Slipgniota nie znaczy, że to go czyni gorszym. Ilu z was zaczynało od Korna czy SOADa? I się tego nie wypomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 21:29, squeglee napisał:

Że się przez fora poznaje dobrą muzykę to nie jest źle. Fakt, że Leslaw zaczynaj od Slipgniota
nie znaczy, że to go czyni gorszym. Ilu z was zaczynało od Korna czy SOADa? I się tego
nie wypomina.

Nie napisałem, że jest przez to gorszy.Też czasami posłucham sobie jakiegoś KoRna. Wydaje mi się po prostu, że nie powinien zmieniać upodobań co "5 minut" i wypierać się przeszłości. Ja także poznałem kilka fajnych kapel dzięki forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj stałem się dumnym posiadaczem pierwszej, o ile się nie mylę, płytki Grave''a. Tania była, więc uznałem, że to dobra okazja, żeby się bliżej zapoznać z zespołem. Wrażenia po przesłuchaniu Into the grave? Cud, miód i orzeszki. Kwintesencja metalu :) Reszta syfu może się schować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 21:54, Metal-jestem napisał:

Nie napisałem, że jest przez to gorszy.Też czasami posłucham sobie jakiegoś KoRna. Wydaje
mi się po prostu, że nie powinien zmieniać upodobań co "5 minut" i wypierać się przeszłości.
Ja także poznałem kilka fajnych kapel dzięki forum.


No nie. Czy ja kurna zmieniam upodobania co 5min. ? No człowieku, nie stwierdzasz faktu, a go wymyślasz. Ojoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 22:02, Harvenar napisał:

A ja dzisiaj stałem się dumnym posiadaczem pierwszej, o ile się nie mylę, płytki Grave''a.
Tania była, więc uznałem, że to dobra okazja, żeby się bliżej zapoznać z zespołem. Wrażenia
po przesłuchaniu Into the grave? Cud, miód i orzeszki. Kwintesencja metalu :) Reszta
syfu może się schować.

Nawet mnie nie wkurzaj. Dziś był kurier z umową o konto w banku, 10 min. po moim wyjściu do centrum. Przez to na płytki poczekam sobie jeszcze dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 22:02, Harvenar napisał:

A ja dzisiaj stałem się dumnym posiadaczem pierwszej, o ile się nie mylę, płytki Grave''a.
Tania była, więc uznałem, że to dobra okazja, żeby się bliżej zapoznać z zespołem. Wrażenia
po przesłuchaniu Into the grave? Cud, miód i orzeszki. Kwintesencja metalu :) Reszta
syfu może się schować.


Ano, chcę zakupić także ;] Grave bardzo dobre jest, powiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 22:12, Harvenar napisał:

A co ma konto w banku do płyt?

Argument, że zamawia się je taniej, szybciej i kiedy chce wydaje mi się załośnie mało przekonujący ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie może pisemlko Hard Rocker ? Bardzo przyjemne nie powiem, pisze o typowo "niszowych" gatunkach metalu i o ich malo znanych przedstawicielach :P Generalnie całkiem fajne pismo z wielką ilością tekstów i niezłymi wywiadami. Ale nie o tym chciałem. W rzeczonym piśmie, Nowa plyta Dody dostalą 9.5/10 (!). Z ciekawości, sam posluchalem paru kawalkow. I nie powiem, to da się słuchać. I to nawet z przyjemnością ! Niestety płyta jest promowana mocno przesłodzoną emo-balladką ktora nie oddaje sensu plyty. Mamy tam parę naprawdę fajnych, nagranych z pazurem kawałkow i całkiem niezle gitarowe riffy. Niektore kawalki przypominają trochę Evanescence, ewentualnie lżejsze kawalki Nightwisha. Co wy sądzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2008 o 23:08, mtobi napisał:

Kojarzycie może pisemlko Hard Rocker ? Bardzo przyjemne nie powiem, pisze o typowo "niszowych"
gatunkach metalu i o ich malo znanych przedstawicielach :P Generalnie całkiem fajne pismo
z wielką ilością tekstów i niezłymi wywiadami. Ale nie o tym chciałem. W rzeczonym piśmie,
Nowa plyta Dody dostalą 9.5/10 (!). Z ciekawości, sam posluchalem paru kawalkow. I nie
powiem, to da się słuchać. I to nawet z przyjemnością ! Niestety płyta jest promowana
mocno przesłodzoną emo-balladką ktora nie oddaje sensu plyty. Mamy tam parę naprawdę
fajnych, nagranych z pazurem kawałkow i całkiem niezle gitarowe riffy. Niektore kawalki
przypominają trochę Evanescence, ewentualnie lżejsze kawalki Nightwisha. Co wy sądzicie.


O dodzie nic ładna kobita ale muzyka dla koffanych dziewczynek,a pismo dobre jest bo fajne kapele mozna poznać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować