Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 31.05.2008 o 14:02, Azreix napisał:

> Choć powiem, że mnie do tego albumu tak już nie ciągnie. Wystarczyło
> przypomnieć sobie wokal Jorgena ze starych czasów i porównać go z Olą...
Ech... Nie chciałem tego mówić, ale jednak nie ma co ukrywać. Dla mnie Grave = Jorgen.
Muzyka muzyką, ale ten wokal... No nie da rady po prostu. Tak więc teraz będę kupował
Opeth - ''''Watershed''''. A dalej to trzy pierwsze LP Grave...


No co do Grave przyznaję rację ;] Ja także kupuję teraz Watershed, potem chyba też trzy pierwsze LP Grave, tj. Into the Grave, You''ll Never See..., i Soulles, w kolejce także Amon Amarth i At the Gates. Może skuszę się też na coś z Korpiklaani lub Vintersorga. Kasę muszę uzbierać ;P

Wayzin

Wczesne Entombed to czysty swedish death, od Wolverine Blues zaczęli grać death''n''roll ;] LHP mi tak strasznie nie podeszło, Clandestine spróbuję, Wolverine Blues jest bardzo dobre, chyba najlepsze z początków Entuuumbed. Squeg teraz powie że bluźnię mówiąc iż LHP nie jest genialne ;F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.05.2008 o 20:26, Artur von Fornal napisał:

Poleca ktoś czym warto by było się zainteresować w poszukiwaniach?

My Dying Bride, Paradise Lost, Anathema... I jakoś tak ze wszystkich to ja polecam starsze rzeczy. :P
A, jeszcze jest cuś takiego jak Cult of Luna. To jest taki doom/sludge, ale spróbuj. Genialne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 21:46, Azreix napisał:

A, jeszcze jest cuś takiego jak Cult of Luna. To jest taki doom/sludge, ale spróbuj.
Genialne.


Skoro Cult of Luna jest genialne, to co powiesz o Neurosis, czy też Isis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy mówimy o szwedzkim melodeathie, czy zwyczajnym deathie, bo oba istnieją ;].
Leslaw555
Nie, że bluźnisz, tylko zostaniesz ukrzyżowany do góry nogami ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 22:17, squeglee napisał:

To zależy czy mówimy o szwedzkim melodeathie, czy zwyczajnym deathie, bo oba istnieją
;].
Leslaw555
Nie, że bluźnisz, tylko zostaniesz ukrzyżowany do góry nogami ;P.


Bluźnierców do góry nogami? Przecież to zaszczyt dla każdego tró satanisty! Bluźnisz :)

A jest zwyczajny szwedzki? To chyba jakieś wyjątki. Ze Szwecji jest tak charakterystyczny death, że nie sposób go przyrównywać do amerykańskiego, który z resztą wymiata także. Kwestia gustu, ale Death, Morbid Angel to jest coś... A tak poza tym to Carcass (z Brytanii chyba), Atheist, Pestilence, Obituary... Mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 21:46, Azreix napisał:

Cult of Luna.


Poleciłbyś jakiś album czy też kawałek? Bo mój znajomy na last.fmie ma już ponad 1500 przesłuchań tego zespołu, ale jakoś mnie nie zaciekawiło zbyt... Cóż - powierzchowny jestem, nawet mi się sprawdzić nie chciało...

Od siebie polecam z doomu Moonspella - pierwsza płyta i Memorial są takie dość doomowe, swoją drogą Irreligious wymiata też, choć taka znowu doomowa nie jest... No i Under the Satanae, czyli demówki nagrane na nowo. Mocne :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio... Co ja gadam - jakiś czas temu natknąłem się na grupę Lifelover. Nazwa przemknęła mi przez oczy pierwszy raz może z pół roku temu, ale z powodu mojego lenistwa nie chciałem nawet sprawdzać co to jest. Ale podobno dobre, więc w końcu niedawno zabrałem się za materiał. I muszę powiedzieć, że całkiem niezłe. To widać, słychać i czuć, że chłopaki byli niekrótko w psychiatryku, przynajmniej mi się tak wydaje, ale co to przeszkadza? Nattramn potrafił stworzyć niezwykłą muzykę będąc w zakładzie psychiatrycznym, więc czemu nie oni... Nie mówię, że oni tam byli, ale są podejrzani :). Na albumie "Pulver" (tzn. słyszałem kilka tracków, bo płytę ciężko zdobyć, ale staram się...) grają dość chaotycznie i dziwnie. Nie wiem jak to inaczej ująć, słodkie elementy poprzeplatane z mroczniejszymi, totalny schiz. Do tego np. na końcu jednego utworu jakaś dziewczyna śpiewa w rytm jakiejś piosenki dla dzieci, na drugiej... Z resztą co ja będę mówić. To jest bardzo dziwna muzyka, zdecydowanie nie dla wszystkich. Nawet fana suicidal/depressive black metalu może zniechęcić, ale warto chociaż sprawdzić...

http://www.youtube.com/watch?v=c18FBVqF49U - M/S Salmonella

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 14:45, Wayzin napisał:

Ostatnio... Co ja gadam - jakiś czas temu natknąłem się na grupę Lifelover. Nazwa
przemknęła mi przez oczy pierwszy raz może z pół roku temu, ale z powodu mojego lenistwa
nie chciałem nawet sprawdzać co to jest. Ale podobno dobre, więc w końcu niedawno zabrałem
się za materiał. I muszę powiedzieć, że całkiem niezłe. To widać, słychać i czuć, że
chłopaki byli niekrótko w psychiatryku, przynajmniej mi się tak wydaje, ale co to przeszkadza?
Nattramn potrafił stworzyć niezwykłą muzykę będąc w zakładzie psychiatrycznym, więc czemu
nie oni... Nie mówię, że oni tam byli, ale są podejrzani :). Na albumie "Pulver" (tzn.
słyszałem kilka tracków, bo płytę ciężko zdobyć, ale staram się...) grają dość chaotycznie
i dziwnie. Nie wiem jak to inaczej ująć, słodkie elementy poprzeplatane z mroczniejszymi,
totalny schiz. Do tego np. na końcu jednego utworu jakaś dziewczyna śpiewa w rytm jakiejś
piosenki dla dzieci, na drugiej... Z resztą co ja będę mówić. To jest bardzo dziwna muzyka,
zdecydowanie nie dla wszystkich. Nawet fana suicidal/depressive black metalu może zniechęcić,
ale warto chociaż sprawdzić...

http://www.youtube.com/watch?v=c18FBVqF49U - M/S Salmonella

Pozdrawiam



Muzyka faktycznie dziwna... Oryginalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci jeszcze polecił oczywiście Black Sabbath, który był inspiracją innych zespołów grających doom metal (np. Candlemass), The Mighty Nimbus, Crowbar, Down, Black Label Society . Down i crowbar to odłam doomu nazywany sludge metalem, ale myślę, że powinno się spodobać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 20:49, Krzysztofer napisał:

Może jeszcze Candlemass ale słyszałem tylko ich
ostatni album więc nie wiem o nich za dużo. ;-)


Candlemass to klasyka doom :] Imho najlepsze sa albumy z Messiah Marcolin''em na wokalu. Polecam w szczegolnosci Ancient Dreams i Tales of Creation

kilka roznych kawalkow:

Dnia 31.05.2008 o 20:49, Krzysztofer napisał:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2008 o 15:01, deuser napisał:

będe i ja sie za nimi rozglądał :)

Ja się rozejrzałem, wszedłem na ich oficjalną stronę www.lifelover.se/ . Można zassać stamtąd ich 4 pełne utwory za free (w tym "M/S Salmonella" prezentowana na forum). Ciekawy zespół, taki oryginalny i trudno ich do czegoś przyrównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 17:17, paweusz napisał:

Ja się rozejrzałem, wszedłem na ich oficjalną stronę www.lifelover.se/ . Można zassać
stamtąd ich 4 pełne utwory za free


jest tam dokładnie pięć Mp3 do pobrania.. dwie zacząłem ściągać ale jakiś błąd mi wyskoczył, a innych w ogóle nie mogłem ruszyć. spróbuje później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2008 o 17:31, deuser napisał:

jest tam dokładnie pięć Mp3 do pobrania.. dwie zacząłem ściągać ale jakiś błąd mi wyskoczył,
a innych w ogóle nie mogłem ruszyć. spróbuje później

Faktycznie mogą się pojawić błędy. Ja ściągnąłem Nackskott i M/S Salmonella a Stockholm niby ściągnął się cały a jak włączam to jest tylko połowa utworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u mnie było tak: wystartowało na ponad 200kb/s i w moment spadło do 6-7kb/s po czym wywaliło błąd :/ ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, słucham teraz Hardingrock płytki Grimen z 2007 roku..
http://pl.youtube.com/watch?v=iGlaHO2W2JA ..polecam :)
zostawiam was z Hardingrock, a sam udaje sie w celu lekkiego pobrowarowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już znalazłeś stronę, to polecam "Nackskott", pierwszy kawałek z Pulvera. Właśnie jeden z tych bardziej oryginalnych i lepszych. Jeżeli ktoś znalazł - jest to depresyjny rock z elementami black metalu. Lekkie, momentami słodkie. Ale wokal się naprawdę wyróżnia i są zajebiste wstawki w tym kawałku, właśnie quasi black metalowe, bo chyba o tego typu momenty chodziło osobom, które dodały "z elementami black metalu". Niemałe zdziwienie pojawi się na końcu, ale to już pozostawiam Wam. Btw. mi się ściągnęło bez większych problemów ;).
__

Jakiś czas temu wpadłem na trop Lustmorda i mam problem. Wiele osób twierdzi, że jakieś tam płyty są najlepsze, ja mam tylko "Juggernaut" (pożyczone... niestety, trudno dostępny materiał). Jest to dark ambient zdaje się, bardzo minimalistyczna muzyka. Osobiście bardzo mi się spodobał kawałek "Able" (nie wiem czy gdzieś znajdziecie). Pytanie - gdzie można posłuchać tego więcej? Bo wiem, że sporo osób w tym temacie naprawdę od bardzo dawna siedzi w różnych klimatach i przesłuchała pewnie dużo więcej ode mnie, dlatego pytam ;). Może ktoś dopomoże? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować