Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2006 o 18:51, Arclight napisał:

Od kiedy Tool''a można porównywać do rocka? 0_o
Toż to gatunek sam w sobie.


Taa... Raczej gatunek podrockowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2006 o 18:55, bak21 napisał:

Taa... Raczej gatunek podrockowy ;)


Nikt nie mówi, że to rock. To bardziej podchodzi pod metal, ale tak naprawdę Tool gra gatunek o nazwie Tool. Niby Nine Inch Nails grają podobnie, ale ich można zaliczyć do Industrialu, a Toola nie... Zresztą dla mnie grają wybitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś więc na Toolu? Bo ja słyszałem opinie że bardzo przeciętnie wypadł, że chłopaki odwalili chałturę - słaby i krótki set i zagrane tak jakoś slabo... I to za taką kasę. Słyszałem też że tym koncertem mogą stracić wiele fanów w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi kumpel opowiadał to sam koncert był bardzo dobry, tylko publika zawiodła. Maynard na Aenimie specjalnie dał szansę publiczności, niestety, mało kto śpiewał. Na koniec JMK powiedział coś w stylu "do zobaczenia w listopadzie" cokolwiek to znaczy. Ja pojechać nie mogłem (czego bardzo żałuję), ponieważ całą forsę jaką miałem uzbieraną wydałem na aparat :/ Cóż, zobaczymy o co chodzi z tym listopadem, może wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2006 o 11:24, Widek napisał:

Ej no ludzie, chociaż jedna opinia co o tym sądzicie, nie po to tyle się męczyłem :D

Poprzedni kawałek wydał mi się dużo lpeszy. Ten nie był zły, ale tamten podwyżył poziom, więc spodziewałem się jeszcze lepszych wyników - 6/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2006 o 11:24, Widek napisał:

Ej no ludzie, chociaż jedna opinia co o tym sądzicie, nie po to tyle się męczyłem :D


No ja już dałem moją opinię. ;)
Mówiłem, że mi odpowiada, ponieważ kojarzył mi się z Follow the Reaper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2006 o 22:37, Widek napisał:

Nazwa: Agressive ;)


Widek, fajny kawałek ale mam podobne zdanie do paweusza. Myślę, że tak 6+/10. Najbardziej z dotychczasowych podobał mi się One for Others. Powiedziałem kiedyś, że dorobię wokal do jakiegoś Twojego kawałka i słowa dotrzymam tylko narazie nie mam zabardzo czasu. Pisałem już tekst do Befall ale gdzieś go podziałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małą propagandę;D
Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał jak będzie brzmiał Slayer na nowej płycie, to może to nadrobić pod tym adresem: http://www.slayer.net/
Ja jak to usłyszałem to wpadłem w euforię;D Na żadnym z poprzednich albumów nie było słychać tak wyraźnie powrotu do miłościwie panującego ''Reign in blood''.Co wy sądzicie o ''Cult''?
Jeśli ktoś chce drzeć się wespół z Arayą to tekst można znaleść na http://www.metal-archives.com/ Jest dość jasny i zrozumiały;) poza jednym może: wie ktoś o co chodzi z nazwiskiem Carussa Green? Ja szukałem znaczenia tegoż bez powodzenia.:/
Pojawiły się też słowa do ''Jihadu''.Szczególnie interesujący jest ostatni akapit("Be optimistic...").Slayer w stosowny sposób odnosi się do zamachów z 11.09.01.Zresztą Amerykanie zareagowali tak ostro na to zdarzenie, gdyż od czasów zdobycia niepodległości(1783), zaatakowano ich tylko 2 razy.Pierwszy raz zrobili to Japończycy(Pearl Harbour), drugi był bin Laden.Trzeba zaznaczyć, że tylko ten drugi atak miał miejsce na rzeczywistym terytorium US.Zresztą panowie będący, jakby nie było, ucieleśnieniem ''Great Satana'' mocno się tym bardzo bezpośrednim tekstem fundamentalistom islamskim narażają.Pogratulować odwagi...
No i jest jeszcze ''Eyes of the insane'' z typowym dla Slayera i thrash metalu tekstem o wojnie.Przypomina chociażby ''Mandatory suicide'' czy też ''Disposable heroes'' Metalliki.
Jak da się z tych pierwszych przecieków zauważyć, jest klasycznie i na współczesne tematy jednocześnie.Pozostaje tylko czekać do 8 sierpnia:D

PS.Można też przeczytać plany koncertowe Slayera, w których nie uwzględniono Polski niestety :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie bo w czwórce w takim programie muzycznym(wczoraj) puścili teledysk U2
gdzie wokalista śpiewał przed widownią pełną dzieci. Powiedzcie mi jaki to tytuł tej muzy ? ?
I czy to jest stare??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto moje najnowsze dzieło Powiem wam ze sluchając go przychodzi mi na myśl pewna osoba ktora została pokrzywdzona przez los, nie ma dla niej ratunku, jest niewinna, aczkolwiek ukarana... Nagranie zajęło mi 5h jednak wydaje mi się że warto było, moglibyscie chociaz napisac jakie byly wasze odczucia ?

Wiem ze trochę przesadzam, ale po prostu akurat ja czuję coś w tym kawałku

Nie potrafię nazwać tego kawałka , nie umiem:)

Od razu mowie ze to moje odczucia pamiętajcie i mozecie mnie wysmiac ;)

http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=192CDF9050E6E48A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 01:40, Widek napisał:

Witam, oto moje najnowsze dzieło Powiem wam ze sluchając go przychodzi mi na myśl pewna osoba
ktora została pokrzywdzona przez los, nie ma dla niej ratunku, jest niewinna, aczkolwiek ukarana...
Nagranie zajęło mi 5h jednak wydaje mi się że warto było, moglibyscie chociaz napisac jakie
byly wasze odczucia ?
http://www.yousendit.com/transfer.php?action=download&ufid=192CDF9050E6E48A

No, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem, miłym wrażeniem. Nota 9/10 (nie dam 10, żebyś nie spoczął na laurach ;) ). Na początku był taki wolny motyw i na myśl mi przyszło ... system of a down, ale tylko w tamtym momencie. Podobało mi się. Zachowam ten utwór, a tytuł nie ma aż takiego znaczenia, może się nazywać "pasikonik", ważny jest sam utwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee witam... użyłem funkcji "szukaj" i okazało się, że nikt nie wymienił np.: Ephel Duath, Cynic czy Atheist? Jak to możliwe? Hhehehehe za to pojawiło się Evanescence i Godsmack :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 11:22, bozia napisał:

Eee witam... użyłem funkcji "szukaj" i okazało się, że nikt nie wymienił np.: Ephel Duath,
Cynic czy Atheist? Jak to możliwe? Hhehehehe za to pojawiło się Evanescence i Godsmack :)


Nie no sorry, masz cos do Godsmacka ? Jeszcze jak mozesz porownywac Evanescence do Godsmacka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 11:31, Widek napisał:

> Eee witam... użyłem funkcji "szukaj" i okazało się, że nikt nie wymienił np.: Ephel Duath,

> Cynic czy Atheist? Jak to możliwe? Hhehehehe za to pojawiło się Evanescence i Godsmack
:)

Nie no sorry, masz cos do Godsmacka ? Jeszcze jak mozesz porownywac Evanescence do Godsmacka
:/


Nie, ale wątek ma tytuł "Czy ktoś jeszcze słucha Metalu???" :).... Godsmacka sam kiedyś słuchałem (pierwsza płytka jest najlepsza "Keep Away", "Voodoo" itd.) A Evanescence i Godsmack maja tyle wspólnego, że obie nazwy pojawiły się niedaleko siebie :) Dla mnie Godsmack to jednak bardziej hard rock niż jakikolwiek metal (chyba, że soft). No ale to może tylko mój skrzywiony (przez kapele takie jak Meshuggah, Mastodon, Spiral Architect czy Necrophagist) gust.... Mam wrażenie, że troche bardziej przykładają się do pisania muzyki... No Godsmack może jednak lepiej wypada gdy The Rock pręży klatę... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2006 o 01:40, Widek napisał:

Witam, oto moje najnowsze dzieło
/...../


No więc, już trochę skomentowałem to na gg, ale postanowiłem, że teraz - bo i czasu więcej - rozpiszę się trochę.
Otóż - na ogół Twoje utwory, podobnie jak i ten są dobre, ale to nie jest to samo co tworzy normalny zespół.
Dlatego, tym razem moja rada jest taka, żebyś założył zespół, bo może nawet trochę się marnujesz.
Przede wszystkim, też radziłbym zamiast tworzyć swoją muzę uczyć się grać jakieś trudne utwory Twoich ulubionych kapeli - nie pamiętam czego tam dokładnie słuchasz. Np cały utwór - gitara prowadząca + solówka. Do perfekcji, z tym nie jest tak prosto, napewno zajmie Ci to trochę czasu.
Później pogadać z kumplami, czy by może kapeli nie założyć, jak nie znajdziesz kogoś na perke (bo bass to się zawsze znajdzie, prosto się gra, a klawiszy być narazie nie musi) to założyć kapelę, niech się każdy uczy.
Jeżeli masz kumpli, co już maja kapelę, to poprosić ich czy byś z nimi nie mógł zagrać, może dołączyć do nich, a jak nie to chociaż parę razy wystąpić, albo pograć.
A tymczasem swoją drogą kapele ciąglę próbować złożyć - ogłoszenia do gazety nie sa złym pomysłem.
Jednak na początek - poprosić kumpli o grę i zarazem uczyć się grać jakiś przednich utworów Twoich ulubionych kapel, trudne chwyty, duża szybkość. Zawsze gitara prowadząca + solo danego utworu, które nie zawsze jest grane na prowadzącej.
Co do pierwszej cześć mojego pomysłu, może nie być narazie do wykonania (możesz nie mieć kumpli z kapelą), ale drugi z pewnością jest.
Nie chciałem Cię napewno urazić tym postem, ale doradzić. :)
Reasymując - ja na Twoim miejscu, szukałbym kapeli i dopiero Z NIĄ tworzyłbym własną muzę, a puki kapeli ne mam to uczyłbym się jakiś - dla mnie i mojego gustu muzycznego - zaje**** utworów. :)
Z poważaniem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować