Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2008 o 20:03, Leslaw555 napisał:

O-tóż tooo ! Ja nie mam długich włosów, nie mam glanów, corpsepaint''a etc. :) Wyglądam
jak normalny człek, nie widać, że metalowiec

Czyli metalowiec jest nienormalny? W pozytywnym sensie mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 20:39, zbysheck napisał:

1. Czcij Szatana
2. Jedz koty
3. Chodź na czarne msze
4. Zapuść włosy
5. Nie myj się
6. Kup kostkę
7. Kup glany
8. Morduj mohery
9. Wydziraj sobie pentagram na piersi
10. Zabij się


2. - pewnie jadłem, cholera wie co ląduje w puszkach w dzisiejszych czasach
4. - sie ma
6. - sie ma
7. - sie ma
8. - jestem przeciwko nim, ale nie zeby "mordowac"

do pelnej dziesiatki jeszcze mi troche brakuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 20:04, Wintesun napisał:

Mnie osobiście swego czasu spodobała się kapela Ashen Light, niestety tylko pierwszą


Co jak co, ale słuchając od czasu do czasu metalowego wygrzewu, raczej nie jestem w stanie przebrnąć przez ryki w języku Rosyjskim, Japońskim czy Suahili, nie ważne jak sama muzyka byłaby dobra ;D
Z drugiej strony, niby zespół jest na jakiś sposób "oryginalny", ale jak dla mnie brzmi po prostu komicznie ze względu na język naszych sąsiadów. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 22:00, squeglee napisał:

Czyli metalowiec jest nienormalny? W pozytywnym sensie mam nadzieję.


Może i tak :) Każdy jest na swój sposób nienormalny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 12:08, Leslaw555 napisał:

Może i tak :) Każdy jest na swój sposób nienormalny :P

Co jest złego w byciu nienormalnym. Ja mam podejście takie -> normalny = przeciętny, niewyróżniający się, nudny. I kto chce być normalny ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że piszę 2 posty pod rząd - ale teraz mi się coś przypomniało.
Takie pytanko wyjątkowo do ludzi słuchający death [a dokładniej melodic death metalu - bo chyba to grają]. Chodzi mi o zespół Skyfire. Znacie może ? Posłuchałem sobie utworu ich utworu "Skyfire" [ http://pl.youtube.com/watch?v=bTPtNy7M6Rk ] z płyty "Timeless Departure". Czy warto nabyć tą płytę, a może warto kupić jakiś inny ich krążek. Co myślicie o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 13:03, paweusz napisał:

Sorki, że piszę 2 posty pod rząd - ale teraz mi się coś przypomniało.
Takie pytanko wyjątkowo do ludzi słuchający death [a dokładniej melodic death metalu
- bo chyba to grają]. Chodzi mi o zespół Skyfire. Znacie może ? Posłuchałem sobie utworu
ich utworu "Skyfire" [ http://pl.youtube.com/watch?v=bTPtNy7M6Rk ] z płyty "Timeless
Departure". Czy warto nabyć tą płytę, a może warto kupić jakiś inny ich krążek. Co myślicie
o tym ?


Ogólnie to ci Panowie lubią sobie pokombinować trochę z utworami, czasami dodają trochę zwykłego "poweru"...ze swojej strony mogę polecić najnowszy album(z 2004 roku) "Spectral". Dla mnie płyta - marzenie - jest ostro, melodyjnie, jest trochę klawiszy, jest trochę progresji...zresztą mają średnią ocen tej płytki na 96%(na metal-archives). Z tego co wiem obecnie pracują nad nową płytą i wiążę z tym spore nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 12:28, paweusz napisał:

Co jest złego w byciu nienormalnym.


Ależ nic, wręcz jest to na plus.

Ja mam podejście takie -> normalny = przeciętny, niewyróżniający się, nudny. I kto chce być normalny ? :)

A żebyś wiedział, że mam takie same poglądy w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w tym miesiącu mam cztery płyty (3 zaległe, jedna z urodzin Vadera).
In Flames-Jester Race. Pod tymi gejowskimi melodyjkami coś jest, a i Frieden wtedy growlował prawdziwie.
Hypocrisy-Virus. Bardzo ostre brzmienie, świetne riffy. Niewątpliwego talentu Petera chyba nikt nie podważy?
Grave-Dominion VIII-faktycznie bardziej oldskulowa, wolniejsze tempa, ale brzmienie jest trochę zbyt wkur*iające (za sterylne jak dla mnie) i za mało tu dobrych piosenek. Ale cza sie osłuchać.
Samael-Reign of Light. Mnie się tam nowy Samael podoba, nawet kiedy odkłada elektryczna wiosła. Fajne kompozycje Szwajcarzy tworzą, prawdziwa orgia muzyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 18:56, squeglee napisał:

Grave-Dominion VIII-faktycznie bardziej oldskulowa, wolniejsze tempa, ale brzmienie jest
trochę zbyt wkur*iające (za sterylne jak dla mnie) i za mało tu dobrych piosenek. Ale
cza sie osłuchać.


Ano właśnie muszę nadrobić :)

Dnia 03.09.2008 o 18:56, squeglee napisał:

Samael-Reign of Light. Mnie się tam nowy Samael podoba, nawet kiedy odkłada elektryczna
wiosła. Fajne kompozycje Szwajcarzy tworzą, prawdziwa orgia muzyczna.


Nowy Samael jest wyśmienity, trudno-niektórzy mówią, że gejnia itp. Dla mnie odjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mają nieraz niezłe sample, ale niektóre kawałki rzeczywiście są gejowe, poza wpadającymi w ucho refrenami. No i te boskie liryki... Nie żądam od nich, by śpiewali o szatanie (co już wcześniej z resztą robili) i o jedzeniu kotów (tu pewien nie jestem), ale to mnie psychicznie dołuje. Po prostu jakieś takie, ekhm.

@squeglee
Jester Race to klasyka gatunku tak jak i Whoracle, ale In Flakes zawsze pozostaną In Flakes, jakich by wcześniej trv płyt nie wydali :))
Reign of Light to chyba ich najlepszy krążek, ma naprawdę sporo niezłych momentów no i elektronika w ich wydaniu wymiata. Choć niektóre wstawki są zbyt #*(%&@#( orientalne. Takie jakieś... Jeden kawałek niepodobny do drugiego i tak wszystkie i to mi przeszkadza. Po prostu jedna wielka mieszanka wybuchowa. Po 20 odsłuchaniach płyty jakoś mi przeszła faza na Samaela, kilka kawałków wręcz brzmi tak, jakby sobie jakieś jaja robili. Dziwny ten nowy Samael, oj dziwny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 13:03, paweusz napisał:

Sorki, że piszę 2 posty pod rząd - ale teraz mi się coś przypomniało.
Takie pytanko wyjątkowo do ludzi słuchający death [a dokładniej melodic death metalu
- bo chyba to grają]. Chodzi mi o zespół Skyfire. Znacie może ? Posłuchałem sobie utworu
ich utworu "Skyfire" [ http://pl.youtube.com/watch?v=bTPtNy7M6Rk ] z płyty "Timeless
Departure". Czy warto nabyć tą płytę, a może warto kupić jakiś inny ich krążek. Co myślicie
o tym ?

iż to nie jest melodic death

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 23:18, hammerfall87 napisał:

> Sorki, że piszę 2 posty pod rząd - ale teraz mi się coś przypomniało.
> Takie pytanko wyjątkowo do ludzi słuchający death [a dokładniej melodic death metalu

> - bo chyba to grają]. Chodzi mi o zespół Skyfire. Znacie może ? Posłuchałem sobie
utworu
> ich utworu "Skyfire" [ http://pl.youtube.com/watch?v=bTPtNy7M6Rk ] z płyty "Timeless

> Departure". Czy warto nabyć tą płytę, a może warto kupić jakiś inny ich krążek.
Co myślicie
> o tym ?
iż to nie jest melodic death


ja bym ich kupił chociaż tego dużo jest znaczy się kapel tego pokroju ale oni coś ciekawego wprowadzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 23:18, hammerfall87 napisał:

iż to nie jest melodic death

Nie siedzę w tych klimatach, czytałem o nich na metal archives [Melodic Death/Progressive/Power Metal] i tam takie informacje zebrałem. Myślałem, że to wiarygodna strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 08:29, paweusz napisał:

> iż to nie jest melodic death
Nie siedzę w tych klimatach, czytałem o nich na metal archives [Melodic Death/Progressive/Power
Metal] i tam takie informacje zebrałem. Myślałem, że to wiarygodna strona.


Imho jedna z wiarygodnych:)
Osobiście polecam www.metalstorm.ee

Wracając do tematu - [Melodic Death/Progressive/Power Metal] to dobre określenie rodzaju muzy którą gra Skyfire, to taka mieszanka wybuchowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 08:29, paweusz napisał:

> iż to nie jest melodic death
Nie siedzę w tych klimatach, czytałem o nich na metal archives [Melodic Death/Progressive/Power
Metal] i tam takie informacje zebrałem. Myślałem, że to wiarygodna strona.


metal archives to nie jest wiarygodne zródło to na melodic death metal jest za lekkie widać to powerowe brzmienie a wokal harsz tz .Zawsze z takim czymś są problemy,żeby włożyć to do odpowiedniego gatunku bo tego nawet czystym powerem nie można nazwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 08:33, Lost Paradise napisał:

> > iż to nie jest melodic death
> Nie siedzę w tych klimatach, czytałem o nich na metal archives [Melodic Death/Progressive/Power

> Metal] i tam takie informacje zebrałem. Myślałem, że to wiarygodna strona.

Imho jedna z wiarygodnych:)
Osobiście polecam www.metalstorm.ee

Wracając do tematu - [Melodic Death/Progressive/Power Metal] to dobre określenie rodzaju
muzy którą gra Skyfire, to taka mieszanka wybuchowa :)



Nie jest wiarygodna bo większość kapel okazuje się nie grać do czego ją metal archives zaszufladkował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2008 o 22:48, Wayzin napisał:

Mają nieraz niezłe sample, ale niektóre kawałki rzeczywiście są gejowe, poza wpadającymi
w ucho refrenami. No i te boskie liryki... Nie żądam od nich, by śpiewali o szatanie
(co już wcześniej z resztą robili) i o jedzeniu kotów (tu pewien nie jestem), ale to
mnie psychicznie dołuje. Po prostu jakieś takie, ekhm.


Ja tam ich bardzo lubię, liryki i owszem, ale to jest plus bo nie boją się przełamywać stereotypów. Do bodajże ''Ceremony of Opposites'' (swoją drogą niezła płyta) grali black i ''bluźnili'', potem zaczął się industrial, electronic i lżejsze liryki, ale to nie oznacza że postąpili źle.

Dnia 03.09.2008 o 22:48, Wayzin napisał:

@squeglee
Jester Race to klasyka gatunku tak jak i Whoracle, ale In Flakes zawsze pozostaną In
Flakes, jakich by wcześniej trv płyt nie wydali :))


Eld nawet ''Come Clarity'' z 2006r uznał za płytkę nawet, nawet.

Dnia 03.09.2008 o 22:48, Wayzin napisał:

Reign of Light to chyba ich najlepszy krążek, ma naprawdę sporo niezłych momentów no
i elektronika w ich wydaniu wymiata. Choć niektóre wstawki są zbyt #*(%&@#( orientalne.
Takie jakieś... Jeden kawałek niepodobny do drugiego i tak wszystkie i to mi przeszkadza.
Po prostu jedna wielka mieszanka wybuchowa. Po 20 odsłuchaniach płyty jakoś mi przeszła
faza na Samaela, kilka kawałków wręcz brzmi tak, jakby sobie jakieś jaja robili. Dziwny
ten nowy Samael, oj dziwny...


Dla mnie ''Reign of Light'' jest zaraz po ''Solar Soul''. Dwie najlepsze płyty Samaela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 13:21, Leslaw555 napisał:

Ja tam ich bardzo lubię, liryki i owszem, ale to jest plus bo nie boją się przełamywać
stereotypów. Do bodajże ''Ceremony of Opposites'' (swoją drogą niezła płyta) grali black
i ''bluźnili'', potem zaczął się industrial, electronic i lżejsze liryki, ale to nie
oznacza że postąpili źle.

Ale te liryki po prostu się w pale nie mieszczą. Wokal niezły, ale po prostu te słowa mnie podburzają.

Dnia 04.09.2008 o 13:21, Leslaw555 napisał:

Eld nawet ''Come Clarity'' z 2006r uznał za płytkę nawet, nawet.

Eld nie jest dla mnie żadnym autorytetem w tej dziedzinie, ale trzeba przyznać, że zna naprawdę sporo szwedzkiego death metalu i gust ma porządny. No ale... Gust gustem - kto co lubi i tego trzeba się trzymać :)

Dnia 04.09.2008 o 13:21, Leslaw555 napisał:

Dla mnie ''Reign of Light'' jest zaraz po ''Solar Soul''. Dwie najlepsze płyty Samaela.

Rzeczywiście ostatnie krążki są niezłe, ale z elektroniczno/industrialowych chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na Passage, która jest nieco surowsza, ale również jest znakomita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować