Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2006 o 15:20, Thorongil napisał:

Wybaczcie, nie chce mi się czytać tych prawie 100 stron, więc po prostu zapytam, czy ktoś tu
wymienił takie nazwy, jak Azarath, Anima Damnata, Nokturnal Mortum, Burzum, Bloodbath, Mortician,
Immortal, Venom, Implosive Disgorgence, Vital Remains, Watain, Gorgoroth, Impaled Nazarene
etc. oprócz pedalskich Manowarów i szybkich jak ślimak System Of A Down czy Slipknot?


Zespoły jakie tu podałeś nie są mi obce i większości z nich słuchałem bądź słucham. O Bloodbath i Vital Remains zdaje mi się, że coś wspominałem ale nie uważam tak jak Ty za pedalskie takie zespoły jak Slipknot, System of a Down czy Manowar. Te zespoły też tworzą dobrą i wartościową muzykę. A moim zdaniem płyta Iowa wiadomo jakiego zespołu jest jedną z najbrutalniejszych i agresywnych płyt jakie słyszałem a na codzień słucham głównie death/grind metalu.

A tak przy okazji to słyszałem ostatnio w radio kawałek System of a Down i o zgrozo nie śpiewa w nim Serij. Czy to tak na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 17:15, bombel1981 napisał:

A tak przy okazji to słyszałem ostatnio w radio kawałek System of a Down i o zgrozo nie śpiewa
w nim Serij. Czy to tak na stałe?


Niestety tak. W dużej ilości kawałków na 2 ostatnich płytach śpiewa Daron. Też wolałem jak wszystko śpiewał Serj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 15:20, Thorongil napisał:

Wybaczcie, nie chce mi się czytać tych prawie 100 stron, więc po prostu zapytam, czy ktoś tu
wymienił takie nazwy, jak Azarath, Anima Damnata, Nokturnal Mortum, Burzum, Bloodbath, Mortician,
Immortal, Venom, Implosive Disgorgence, Vital Remains, Watain, Gorgoroth, Impaled Nazarene
etc. oprócz pedalskich Manowarów i szybkich jak ślimak System Of A Down czy Slipknot?

A nawet jeśli nie to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 17:15, bombel1981 napisał:


Zespoły jakie tu podałeś nie są mi obce i większości z nich słuchałem bądź słucham. O Bloodbath
i Vital Remains zdaje mi się, że coś wspominałem ale nie uważam tak jak Ty za pedalskie takie
zespoły jak Slipknot, System of a Down czy Manowar. Te zespoły też tworzą dobrą i wartościową
muzykę. A moim zdaniem płyta Iowa wiadomo jakiego zespołu jest jedną z najbrutalniejszych i
agresywnych płyt jakie słyszałem a na codzień słucham głównie death/grind metalu.

>

Powiedział, że pedalski jest tylko Manowar. A SOAD i Slipchłopy to po prostu nie jest absolutnie ani szybki, ani agresywny metal. Dlatego oczy mi wyszły z orbit, gdy przeczytał twoje zdanie na temat płyty Iowa. Ale szanuję je, żeby nie było nieścisłości. Pozwolę sobie tylko powiedzieć, że też słuchałem tego albumu i za brutalniejsze uważam nawet "Blackwater Park" Opetha. Brutalności tyle tam, co romantycznych pocałunków w filmach Tarantino.

A wracając do Manowara... Tak, z pełną świadomościa nazwałem ich pedałami. Bo jak inaczej mam określić facetów, którzy chodzą w lateksie na szelkach i uważają to za "true"?

Dnia 02.08.2006 o 17:15, bombel1981 napisał:


A nawet jeśli nie to co?


Hmm... To nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 19:04, Thorongil napisał:

Powiedział, że pedalski jest tylko Manowar.


Faktycznie. Gdzieś mi umknęło "szybkich jak ślimak" bo czytałem w pośpiechu.

Dnia 02.08.2006 o 19:04, Thorongil napisał:

A SOAD i Slipchłopy to po prostu nie jest absolutnie
ani szybki, ani agresywny metal. Dlatego oczy mi wyszły z orbit, gdy przeczytał twoje zdanie
na temat płyty Iowa. Ale szanuję je, żeby nie było nieścisłości.


No oczywiście, że te zespoły nie należą do demonów szybkości. A brutalność i agresja dla mnie to nie tylko gęsta linia gitar, ultra-szybka perkusja z np.: bomb-blastami Sandovala (jak to sam określił) czy bełkoczący growl. Ale to moje zdanie, wyrobione przez ok 13 lat słuchania metalu i cieszę się, że je szanujesz tak ja szanuję Twoje.

Dnia 02.08.2006 o 19:04, Thorongil napisał:

Pozwolę sobie tylko powiedzieć,
że też słuchałem tego albumu i za brutalniejsze uważam nawet "Blackwater Park" Opetha. Brutalności
tyle tam, co romantycznych pocałunków w filmach Tarantino.


Opeth bardzo lubię i płytę "Blackwater Park" raczej nazwałbym piękną a nie brutalną czy agresywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 19:04, Thorongil napisał:

A wracając do Manowara... Tak, z pełną świadomościa nazwałem ich pedałami. Bo jak inaczej mam
określić facetów, którzy chodzą w lateksie na szelkach i uważają to za "true"?


A no możesz inaczej :D. To że się tak ubierają to nieznaczy że są gejami. Więc możesz ich co najwyżej określić jako "wyglądających pedalsko". Poza tym - myślisz że geje się ubierają tak jak Manowar? To się pewnie byś zdziwił bo pewnie bardziej do Ciebie się ubierają niż do tego zespołu... PS. Nieliczy się wygląd tylko chyba muzyka - więc takie obrażanie jest dziecinne (wg mnie oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do ślimaków to w Star Trek Enterprise był taki mądry dowcip: weszły dwa ślimaki na żółwia i jeden mówi "trzymaj się Fred, startujemy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, a się porobiło. Po kolei:

hans olo ---> Właśnie ci kolego mówię, że widziałem faceta w lateksowych szelkach, bo oglądałem zdjęcia Manowara, a skoro ty sam mówisz, że ich nie widziałeś i mi zarzucasz, że "sam ich chyba nie widziałem", to... Sam sobie dokończ, skoroś taki mądry.

bombel1981 ---> Też uważam Blackwater Park raczej za płytę piękną, ale fakt faktem, że growl, który tam się wplata, według mnie czyni z tej płyty i tak bardziej brutalną niż Iowa, gdyż Iowa po prostu nie jest według mnie ani trochę brutalna. ;)

bak21 ---> Żeby była jasność: to, że nazywam kogoś pedałem, to nie znaczy, że uważam go w rzeczywistości za homoseksualistę. Jakbym kogoś uważał za homoseksualistę, to bym napisał, że jest homoseksualistą albo gejem. Gdy określam kogoś tak, jak określiłem Manowara, to dla mnie znaczy, że oni robią coś pedalsko. Posrane to, ale tak to niestety u mnie funkcjonuje.

"Nieliczy się wygląd tylko chyba muzyka - więc takie obrażanie jest dziecinne (wg mnie oczywiście)"

Nikogo nie obraziłem. Powiedziałem, że Manowar jest pedalski, bo jak ktoś się ubiera w lateks na szelkach, to dla mnie po prostu to jest pedalskie, i nikt mnie nie przekona, że nie jest. Nie widzę w tym obrazy. Zakładam, że uważasz siebie za człowieka tolerancyjnego, więc jak to możliwe, że uważasz jednocześnie za obrazę nazwanie czyjegoś ubioru pedalskim? ;)

Bagieta ---> "Ty coś do pedałów masz, co ??"

Szczerze? Mam. Co nie znaczy, że mam niepodważalne uprzedzenia do wszystkie, co robi gej. Ale to nie na to temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 22:22, Thorongil napisał:

Zakładam, że uważasz siebie za człowieka tolerancyjnego, więc jak to
możliwe, że uważasz jednocześnie za obrazę nazwanie czyjegoś ubioru pedalskim? ;)


No jakby to powiedzieć jeśli nazwę np sposób w jaki się ubierasz lub jakiej muzyki słuchasz za ch... to chyba możesz poczuć się urazony mimo tolerancji jako takiej :D A co do słowa pedalski - musisz się liczyć że jeżeli mówisz na coś lub kogoś używając tego słowa - to większośći ludziom (wszystkim?) skojarzy się to od razu z homoseksualistami. Więc się niedziw takimi reakcjami na twój post np. z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 22:22, Thorongil napisał:

bombel1981 ---> Też uważam Blackwater Park raczej za płytę piękną, ale fakt faktem, że growl,
który tam się wplata, według mnie czyni z tej płyty i tak bardziej brutalną


I tu się zgadzamy :) A tak już odchodząc od rozważań czy jakiś zespół jest pedalski czy nie to kto Ci się bardziej podoba na wokalu w Bloodbath - Akerfeldt czy Tagtgren? Mi akurat na wokalu w Bloodbath pasuje Tagtgren. Nagrał świetne wokale na Nightmares Made Flesh a Mikel Akerfeldt świetnie pasuje właśnie w Opeth. Czytałem, że od Bloodbath wyszła propozycja dla Petera, żeby nagrał wokale na nową płytę. Peter jest otwarty na taką propozycję ale wiadomo, że Vader jest priorytetem. Jak dla mnie byłoby to świetne połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie znudzi obrona własnego zdania, to powiedz, bo ja nie mam zamiaru sie kłócić.
Nie zgadzam sie z twoimi poglądami i też mam prawo to powiedzieć.

A ty czego słuchasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2006 o 22:46, hans olo napisał:

Z tego co się orientuję to to nie są szelki tylko kamizelki bez rękawów, więc nie wmawiaj mi tu jakichś szelek. I do lateksu to im daleko.


Myślę, że to skutecznie rozwieje wszelkie wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bak21 ---> W zasadzie to powoli przywykam.

hans olo ---> Ty człowieku nawet nie wiesz o jakim ja zdjęciu mówię, więc jakim cudem próbujesz mnie przekonać do tego, co na nim jest?

bombel1981 ---> W Bloodbath zdecydowanie stawiałbym na Tagtgrena. Nightmares Made Flesh było genialne. A tak na marginesie, skoro już w ten temat weszliśmy... Wiedziałeś, że Peter miał też nagrywać wokale dla Vital Remains zamiast Bentona?

Bagieta ---> Bronie własnego zdania, gdy ktoś na nie naskakuje. Więc to nie zależy od moje znudzenia. :]
Ja słucham mniej więcej tego, co wymieniłem w tamtym poście. Bathory, Nokturnal Mortum, Vital Remains itd. No a oprócz tego muzyka filmowa.

hans olo ---> "Czyli mam rację."

Dobra, nie kłócę się z tobą, bo widzę, że to nie ma sensu. Ale fakt, jak ktoś chce by czarne bylo białym, to tak w istocie może być. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2006 o 13:38, Thorongil napisał:

hans olo ---> Ty człowieku nawet nie wiesz o jakim ja zdjęciu mówię, więc jakim cudem próbujesz
mnie przekonać do tego, co na nim jest?
hans olo ---> "Czyli mam rację."

Dobra, nie kłócę się z tobą, bo widzę, że to nie ma sensu. Ale fakt, jak ktoś chce by czarne
bylo białym, to tak w istocie może być. :]

1. Proszę o zwroty grzecznościowe.
2. pokaż o jakie zdjęcie Ci chodzi, bo nie jestem żadntym szymkiem czarodziejem
3. szelki (PWN) - część garderoby męskiej składająca się z dwóch elestycznych taśm przekładanych przez barki i przypinanych do spodni dla ich podtrzymania
Żadne zdjęcie kogokolwiek z tego zespołu jakie widziałem nie przedstawia ich w szelkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować