Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 31.08.2009 o 15:04, hammerfall87 napisał:

kto nie zna manowar ten jest pozer


Pfff nie słucham metalu na zasadzie listy co powinienem znać, co jest na topie, a co nie. Bo mam to gdzieś. Słucham to, co mi się podoba i jak na coś trafię, to sobie odsłuchuję parę utworów ^^
Nie zamierzam chodzić tak, jak to jest gdzieś określone, słuchać tego, co trzeba by nie być pozerem. Słucham to, co lubię i sam szukam ,,swoich" zespołów.
No, to tyle, w kwestii wyjaśnienia.

hans_olo

Jw.
To którą płytę mi tak polecisz na 100%, bo mam budżet mały? ;]

Net_com

Przygodę z metalem zacząłem od Vadera i NightWisha ;]
I póki co to on (NW) jest na pierwszym miejscu. I mam gdzieś co ktoś o tym sądzi (czy źle, czy jestem lamer itd).
;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 15:09, cedricek napisał:

> kto nie zna manowar ten jest pozer

Pfff nie słucham metalu na zasadzie listy co powinienem znać, co jest na topie, a co
nie. Bo mam to gdzieś. Słucham to, co mi się podoba i jak na coś trafię, to sobie odsłuchuję
parę utworów ^^
Nie zamierzam chodzić tak, jak to jest gdzieś określone, słuchać tego, co trzeba by nie
być pozerem. Słucham to, co lubię i sam szukam ,,swoich" zespołów.
No, to tyle, w kwestii wyjaśnienia.

hans_olo

Jw.
To którą płytę mi tak polecisz na 100%, bo mam budżet mały? ;]



życie jest brutalne więc kill with power ,a Manowar trudno nie znać prędzej i tak na nich byś trafił .Oni są jak dodawanie czy mnożenie każdy je zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 15:15, hammerfall87 napisał:

kup sobie cała dyskografie


Chciałbym, ale - jak mówiłem - budżet mam raczej skromny ;] Może na święta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 15:18, cedricek napisał:

> kup sobie cała dyskografie

Chciałbym, ale - jak mówiłem - budżet mam raczej skromny ;] Może na święta...




okradnij babcie z renty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 15:18, cedricek napisał:

> kup sobie cała dyskografie

Chciałbym, ale - jak mówiłem - budżet mam raczej skromny ;] Może na święta...


uh, raz już przesłuchałem całą dyskografię Manowara, i raczej nie chciałbym tego powtarzać. Mnie, w przeciwieństwie do malkonentów, bardziej podobają się ich nowsze, bardziej "epic" niż "metal" dokonania, a więc polecam płytę Gods of War choć na MA mają śmiesznie małą notę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 15:31, Wintesun napisał:

> > kup sobie cała dyskografie
>
> Chciałbym, ale - jak mówiłem - budżet mam raczej skromny ;] Może na święta...

uh, raz już przesłuchałem całą dyskografię Manowara, i raczej nie chciałbym tego powtarzać.
Mnie, w przeciwieństwie do malkonentów, bardziej podobają się ich nowsze, bardziej "epic"
niż "metal" dokonania, a więc polecam płytę Gods of War choć na MA mają śmiesznie małą
notę.



metal archives jest dla pozerów nikt tam tymi notami się nie podpiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

^ Hahg, widziałem to. Nie rozumiem jak można było się skompromitować wrzucając to na YT... "Sama nazwa Satan mnie obraża". Już sporo razy się wypowiadałem na ten temat, nie chce mi się powtarzać. Cytować i dopowiadać swoje można na okrągło :P

Palkrzyż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 14:55, cedricek napisał:

Ktoś może słyszał? Opłaca się kupić ich płytę, a jak tak, to jaką?


Polecam "The Triumph of Steel" - może stare(choć nie najstarsze) dzieło zespołu, to ewidentnie najlepsze. Poza świetnymi pojedynczymi kawałkami z niesamowitym kopem("The Power of Thy Sword", "The Demon''s Whip") mamy tu także świetną balladę("Master of the Wind"). Najważniejszą częścią jest jednak utwór(a właściwie suita) pierwszy "Achilles, Agony and Ecstasy in Eight Parts" - jak sama nazwa wskazuje składający się z ośmiu części majstersztyk - każdy instrument ma tu swoje 5 minut solowe, po wszystko łączy się w jedną całość.
Ogólnie w całej dyskografii próżno szukać słabych momentów - trzeba tylko wiedzieć, że Manowar w raz z upływem lat zaczął grac dużo bardziej symfonicznie niż metalowo - było to już nieco widoczne na "Warriors of the World" a na ostatnim "Gods of War" już bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w sumie nie słuchałem zespołu Sonata Arctica, ale przez przypadek natrafiłem na utwór The Last Amazing Grays [ http://www.youtube.com/watch?v=DbenZk5_KSs ] z nadchodzącej płyty "The Days of Grey", która ma się pokazać na pułkach sklepowych Europy 18 września i nawet fajnie to brzmi. Czytałem, że to może być ich najlepsza płyta, ja tam nie wiem bo nie znam ich dyskografii - ale to pewnie pozycja godna uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie tu nie bylo ;) a raczej dawno nic nie pisalem, bo czytuje temat na biezaco ;)

na poczatek

3 Inches of Blood - Here Waits Thy Doom

http://www.metal-archives.com/release.php?id=241642

Jedna z lepszych i ciekawszych kapel moim zdaniem, niesamowite i bardzo przyjemne wokale, mocne szybie brzmienie (ja bym to nazwal extremalnym power metalem, MA podaje bardzo mylacy opis). Niestety na najnowszej plycie wokale juz nie sa takie jak kiedys, sa duzo lzejsze ;/ sama muzyka tez bardzo zwolnila w porownaniu do takiego Advance and Vanquish (imo najlepsza ich plyta, same swietne kawalki). Rozczarowanie roku poki co, bo liczylem na odrodzenie po srednim Fire Up the Blades. Szkoda kanadyjczykow ;/

2/6 (+1 za wokale, mimo tego ze slabsze niz kiedys)

Mistur - Attende

http://www.metal-archives.com/release.php?id=241269

Windir jest moja ulubiona kapela (9k odsluchan na last, a to nie jest wszystko bo czesto slucham go poza PC) - jestem od niego uzalezniony ;). Po rozwiazaniu zespolu powstalo pare kapelek: Cor Scorpii, Vreid. Jednak zadna nie grala juz tak samo jak stary dobry Windir, o wokalu nie wposminajac. Dopiero demko Mistura (z gitarzysta Windira) cos zmienilo, grali cholernie podobnie (ale nie bylo to kopiowanie, tylko nasladownictwo stylu) i mieli vokaliste z bardzo podobnym glosem do Valfara. I wreszcie, pare dni temu ukazala sie ich pierwsza dlugograjaca plyta. Tak to wlasnie jest to na co czekalem, godny nastepca Windira. Swietne kompozycje, bardzo dobre wokale - uwielbiam ta plyte od pierwszego przesluchania. Ma w sobie sporo z Likferda, a cale brzmienie jest tak jakby... troche nowczesniejsze niz starszy Windir, byc moze to wlasnie tak wygladalaby kolejna plyta Valfara i spolki. Co do wokalu barwa podobna, ale mozliwosci duzo mniejsze i juz bez tych emocji w glosie, mimo to i tak jest bardzo dobrze :)

poki co dla mnie plyta roku 6/6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 13:55, Transylvanian_Hunger napisał:

Nigdy w sumie nie słuchałem zespołu Sonata Arctica, ale przez przypadek natrafiłem na
utwór The Last Amazing Grays [ http://www.youtube.com/watch?v=DbenZk5_KSs ] z
nadchodzącej płyty "The Days of Grey", która ma się pokazać na pułkach sklepowych Europy
18 września i nawet fajnie to brzmi. Czytałem, że to może być ich najlepsza płyta, ja
tam nie wiem bo nie znam ich dyskografii - ale to pewnie pozycja godna uwagi.


promo tego: http://www.metal-archives.com/release.php?id=242936 wpadlo juz w moje lepkie raczki, przesluchalem je w miare dokladnie - i bylo cholernie ciezko. Ale od poczatku, znam i lubie Sonate. Oczywiscie nie cala, ale na pierwszych 2och plytach (Ecliptica, Silence) graja baaardzo przyjemniej (cos jak dragonforce tylko w finskich klimatach - czyli z jebitna dawka klawiszy) - szybko, rytmicznie, dobrze wokalnie - nawet balladki dawaly rade. Kolejene 2 albumy (Winterheart's Guild, Reckoning Night) mnie rozczarowaly, grali coraz bardziej rozlazla muzyke i juz bez tego pazura - zaczeli grac pop metal pelen jeczenia. No i tak kolo 2004 zapomnialem o nich, sporadnycznie wracalem do kawalkow z pierwszych plyt np:

http://www.youtube.com/watch?v=pioL1uaGJ4M
http://www.youtube.com/watch?v=F0PJerCLt4Y (AMV, ale nagranie studyjne)
http://www.youtube.com/watch?v=5A4WoHxL3GQ

dopiero pare dni temu dowiedzialem sie ze cos nowego wypuszczaja (plyty Unia do dzis nie slyszalem). Na poczatek ten kawalek do ktorego link wkleiles wyzej. Na promo jest on w zwawszej versji (normalnej, nie symfonicznej) i jest to jeden z 2och kawalkow ktore do czegokolwiek sie nadaja - reszta szkoda gadac ;/. The Last Amazing Grays nie jest wybitny, ale jest znosny - a taki Flag in the Ground (najlepszy na plycie imo) przywoluje refrenem starsze nagrania. Reszta jest przeslodzona, idzie sie normalnie zrzygac (nawet starsza sonata ma w sobie slodycz - ale taka ktora idzie zniesc, mozna to nazwac wesoloscia z braku lepszego slowa). Balladek i kawalkow wolnych jest od cholery - do tego sporo eksperymentow, ktore nie wiem czemu maja sluzyc -.- Cala plyta ma taki pompatyczny klimat, bardzo mi to nie odpowiada.

2,5/6 (1 za pare solowek, 1,5 z sentymentu do wokalu, jest taki taki jak na pierwszych plytach w pewnych momentach)

moja opinia moze byc troche przesadzona, ale ja niespecjalnie lubie rozlazly power metal z wyciem (wokaliste maja dobrego co jescze bardziej flustruje). No i sluchalem promo w sredniej jakosci, ale kompozycje jak i wokale mozna na podstawie tego ocenic, jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.ListAll&friendId=55881276

"We will of course play songs from our latest acoustic release Evocation I - The Arcane Dominion but we''ll also play some songs from our upcoming album which is fully metal again. This tour will be the first time ever that we''ll play those brand new songs live! Next week we''ll enter the studio to start recording the new album, which should come out in early 2010."

Nowy album od Eluveitie w 2010. ;D Będzie on "w pełni metalowy", a jeszcze w tym roku będziemy mogli usłyszeć parę nowych utworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować